Reklama

Reklama

Epizody(24)

Recenze (4)

Terezinka198 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ale jo, člověk se i příjemně pobavil nad občasnou absurditou receptu, nad kterou by Zdéňa Pohlreich asi kulil oči a Gordon Ramsay by nevěděl, co hodnotit dřív. "Orgasmy" z jídla zde byly rozhodně snesitelnější, než "jiné orgasmy" (*cough* Jo, dívám se na tebe, Kakegurui! *cough*), některé recepty šílené, ale po vizuální stránce hodně lákavé. Příjemně strávených pár dnů při postupném sledování 24 dílů/jednohubek. Ať žije vaření! 9/10 ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prvá sezóna prekvapuje, kde sa zdá, že nemôže existovať naozaj zábavné anime / film, alebo ja neviem čo o varení Shokugeki no Souma to zvláda úplne nonšalantne a precízne bez straty svojej tváre. Jednotlivé jedlá pôsobia na ľudí čo ich ochutnávajú v celku zaujímavo, ale nakoniec to ani nie je vlastne hlavným nejakým ťahákom. Na rok 2015 možno anime, ktoré aj v tomto nejako posúvalo hranice viac smerom k Ecchi a k tomu čo si jednotlivé anime môžu dovoliť. Tak v tomto roku, keď píšem komentár už tie anime zase posúvajú hranice úplne niekam inam. Začalo s tým toto anime? Ťažko povedať. V každom prípade Shokugeki no Souma má veľa rôznych kladov ako sú aj postavy s rozvinutou osobnosťou. Občas nejaké to klišé, ale na to som si už zvykol, dobrá gradácia deja a hlavne kompetetívnosť pri varení jedál čo je vo svojej podstate veľmi dobrý unikát. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na prestižní kulinářskou školu dorazil velký kuchař Jirka Babica, aby všem těm snobům předvedl, jak se má správně a levně vařit a že i to nejobyčejnější jídlo může při dobrém provedení chutnat prostě božsky. Navíc chce dokázat, že žádná situace není ztracená a že když nemá cibuli tak tam prskne citrón, to je přeci taky na C. O tom jak by to dopadlo si dokáže udělat obrázek každý sám.... Naštěstí Yukihiro Souma není takový kuchařský diletant jako Jirka Babiců a tak si své kulinářské umění nepiloval przněním receptů a šílenými experimenty v přímém televizním přenosu, ale pěkně pečlivě trénoval pod dozorem tatínka, který je podle předváděných kuchařských kvalit asi starším bráchou Gordona Ramsaye. Jistě poměrně často to našeho hrdinu také táhlo k různým šíleným kombinacím a tvarům, které by asi příčetný člověk nevymyslel, vždycky je přeci dobré zkoušet nové věci a zjistit třeba to jak se tváří děvče, když v ní jídlo vyvolá pocit, že jí právě brutálně ojela chobotnice. A tak i díky těmto omylům vypiloval náš hlavní hrdina svůj styl až na takovou úroveň, že při ochutnání jeho jídla ženám vlhnou kalhotky a muži ejakulují blahem a nyní je na své strmé cestě dokázat to, co se Jirkovi v životě nepovede, vydobýt si respekt mezi opravdovými kuchaři a já za sebe musím říct, že se na to na rozdíl od Babicových dobrot velmi dobře koukalo a že vaření ještě nikdy nebylo tak zábavné a napínavé. 9/10 ()

Galerie (85)

Zajímavosti (2)

  • O první ze dvou úvodních písní „Kibou no Uta“ se postarala kapela Ultra Tower. Ta druhá „Rising Rainbow“ je od skupiny Misokkasu. (CarnTheNunya)
  • O první závěrečnou píseň „Spice“ se postarala kapela Tokyo Karankoron. Tu druhou „Sacchan no Sexy Curry“ nazpívala zpěvačka Seiko Oomori. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama