Šokugeki no Sóma

• Japonsko 食戟のソーマ (více)
Animovaný / Komedie / Sportovní
Japonsko, (2015–2020), 35 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Júto Cukuda (komiks)

Kamera:

Jutaka Kurosawa

Hudba:

Tacuja Kató

Jošicugu Macuoka, Risa Taneda, Ai Kajano, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Takehito Kojasu, Aja Hisakawa, Ajako Kawasumi (více)

Série(5) / Epizody(86)

Snem Yukihiry Soumy je stát profesionálním šéfkuchařem, překonat svého otce a vařit v rodinné restauraci. Ale Yukihira se jednoho dne dozví, že jeho otec zavírá restauraci a odjíždí vařit do Evropy. Ještě než jeho otec odjede, vyzve svého syna aby dodělal elitní kulinářskou školu, kde pouze 10% studentů odmaturuje. (Harroc)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (3)

Šokugeki no Sóma (2015)

V roku 2015 posúvalo anime hranice čo si môže anime v oblasti šteklenia svojich divákov dovoliť pomocou ecchi elementov. Teraz už tieto hranice sú úplne niekde inde. Kvalitatívne, ale dobré anime, ktoré postavilo svoj dej na varení jedál a v tom, že z toho dokázalo urobiť veľmi dobrú kompetetívnu záležitosť. ()

Season 1 (2015) (S01)

Prvá sezóna prekvapuje, kde sa zdá, že nemôže existovať naozaj zábavné anime / film, alebo ja neviem čo o varení Shokugeki no Souma to zvláda úplne nonšalantne a precízne bez straty svojej tváre. Jednotlivé jedlá pôsobia na ľudí čo ich ochutnávajú v celku zaujímavo, ale nakoniec to ani nie je vlastne hlavným nejakým ťahákom. Na rok 2015 možno anime, ktoré aj v tomto nejako posúvalo hranice viac smerom k Ecchi a k tomu čo si jednotlivé anime môžu dovoliť. Tak v tomto roku, keď píšem komentár už tie anime zase posúvajú hranice úplne niekam inam. Začalo s tým toto anime? Ťažko povedať. V každom prípade Shokugeki no Souma má veľa rôznych kladov ako sú aj postavy s rozvinutou osobnosťou. Občas nejaké to klišé, ale na to som si už zvykol, dobrá gradácia deja a hlavne kompetetívnosť pri varení jedál čo je vo svojej podstate veľmi dobrý unikát. ()

Ni no sara (2016) (S02)

Slabšie ako prvá séria, ale stále veľmi pozerateľné! (Hodnotenie 4,5) ()