• DaweForeman

Tohle jsem tak nějak sledoval hlavně kvůli příběhu jako takovému (především ona politická část), protože jsem chtěl vědět jak to dopadne. Očividně to zatím nemá konec a tak doufám, že bude pokračování, protože na čtení mangy se moc teda necítím (natolik mě to nezaujalo). Dalšími plusy bych viděl jednotlivé postavy, sem tam nějaká ta strategie a hudba. Jinak ostatní stránky jsou strašně nevýrazné a nudné, kdy by to rozhodně potřebovalo lepší zpracování - ať už se jedná o animaci nebo akci.(27.9.2015)

• Kimkong

Po shlédnutí tohoto anime jsem dostal chuť si zahrát nějaký Total War. Seriál je plný bitev armád, taktizování a politikaření. Je to fantasy jen mírně okořeněné nadpřirozenem a spíše se věnuje hrdinům, kteří samozřejmě vynikají v jiném style boje a oplývají různými schopnostmi. Arslan, jakožto korunní princ v úvodu seriálu ztratí témeř vše, ale postupně si získává nové přívržence a budu svůj charakter. Hudba je slabší, animace má občas malé snímkování, hlavně když je na scéně více postav. Celkově jde o podprůměrný seriál, kdy zapamatovatelných okamžiků je zde po skromnu, spíše vůbec. Epizoda 13,5 naprosto zbytečné opakování předchozího děje.(29.1.2017)

Kto má rád anime plné bojov a tým myslím väčších armádnych zoskupení, kde sa stretnú bojovníci s mečmi, kopijami, lukmi a na koňoch tak ten si rozhodne príde na svoje, súbojov je tu totiž neúrekom a nie len takýchto, ale aj politických a intrigy tiež majú svoje miesto v anime Arslan senki. Súboje majú hlavu a patu a vstupuje sem aj do istej miery nejaká taktika a hlavne animácia stíha zobraziť súboje viac menej hodnoverne. Hlavný hrdina je Arslan, ktorý má ešte málo rokov, aby viedol armádu hrdlorezov, ale v podstate nemá na výber a tu je teda prítomný aj určitý rozvoj tejto postavy. Rôznych a rozhodne zaujímavých postáv je toto anime naozaj plné, možno že až tak, že nie všetkým sa dostane nejaký extra veľký priestor. Arslan sa presúva na ďalšie a ďalšie miesta a stretáva nových nepriateľov a nových spojencov a tak dokola a dokola...ale zábavné anime to je a dá sa pozerať bez toho, aby ste sa nudili.(17.11.2018)

Víceméně přesně podle mých očekávání. Oproti prvotní adaptaci z roku 1991 dostala legenda o princi Arslanovi nový pěkný kabátek, propracovanější postavy, kde je Daryun opravdu neskutečný borec, princ je o něco větší slaboch, aby měl během děje víc prostoru na svůj osobnostní růst, Narsus je ještě větší bishík, Elam už nevypadá tak úplně jako holka, Silvermask působí mnohem děsivěji a je mnohem silnější, Gieves je trochu větší úchyl (ale co bychom chtěli od barda, než oblibu v ženách, vínu a zpěvu) Farangies je mnohem víc sexy... Zkrátka tohle zpracování mi jde k legendě o Arslanovi podstatně lépe, než to původní a i přesto, že vím kam se bude příběh ubírat jsem se velmi dobře bavil. 8/10(19.4.2015)

Převyprávění starší anime, roztažené z 6 dílů na 24. Přepracované co se vzhledu týče a natažené. U postav se častěji zdůrazňuje jejich některý rys, dle mého názoru až ad absurdum. Zlo je zlejší, dobro hodnější, troubové natvrdlejší... Osobně raději starší verzi, která mi přišla uvěřitelnější, protože ve válce není nikdy dobrá a zlá strana. Jen dvě strany s odlišnými názory na svět. (Nevím tedy o válce, kde by někdo chtěl všechny zničit a všichni jeho vojáci byly zcela stejného rozpložení - bez výjimky)(22.11.2015)