Urawa no Usagi-čan

• Japonsko 浦和の調ちゃん (více)

Série(2) / Epizody(25)

Není to ani tak dávno, co šestnáctiletá Takasago Usagi nastoupila na novou střední školu. Jejím rodištěm je Urawa, část prefektury Saitama. Sice jí moc nejde matika a ani v ostatních předmětech si zrovna nevěří, přesto ale nikdy neztrácí svůj věčný optimismus a vrozenou veselost. Svůj život v Saitamě pak často tráví se svými spolužačkami a kamarádkami ze školního klubu, se kterými den co den zažívá mnohé radosti, ale i starosti (ne)všedních okamžiků. (EMIA)

adamulefa

Ach! Aké je hobby nejakého saitamského majiteľa stánku s občerstvením? Surfovanie samozrejme. Čo som vlastne očakával? Propagáciu Urawa-city, v Saitame podľa všetkého... A čo som dostal? No isto nie to! Ako súvisí s propagáciou mesta skupinka dievčat, čo absolútne nič nerobia, zašívajú sa v škole a trepú v kuse nezmysly? Veď ja vlastne ani neviem čo sa tam dialo. Spomínam si nejaký školský Railway club, ktorý nemal absolútne žiadnu funkciu ani význam. Prečo diváci nevideli nejaké pamiatky, atrakcie, športové zariadenia, parky... HOCIČO! Hop, ospravedlňujem sa. Zabudol som na 3 fotky budov (hlavne školy), na ktoré bol narýchlo zadelený nejaký päťkorunový fotoshopový filter aby to pripomínalo ako-tak kresbu. Tiež keď boli naše “hrdinky“ vo vlaku vyzeralo to, že za oknami sa hýbala panoramatická fotka Urava-city. Teda aspoň dúfam! Inak by to nemalo fakt žiadnu hodnotu. Postavy tiež mi prišli nie moc sympatické. Hlavne tá čo vyzerala ako netopier mi liezla na nervy. Ach! Ach! Škoda, že sa tvorcovia radšej nerozhodli propagovať Neo-Saitamu. Osobne si myslí, že crossover s Ninja Slayerom by túto zívárnu oživil. "Domo, Usagi-chan watashiwa Ninja Slayer des. Yeeeart!" ()