Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedná se o dobrodružný film pro děti, ve kterém hlavní roli ztvárnil v té době velmi populární Michael Hofbauer (známý především jako Oswald z Lucie postrach ulice). Tento patnáctiletý hrdina v době prázdnin spolu se svým kamarádem pátrá po rakouském obchodníkovi, který jezdí pravidelně do Čech na výstavy holubů. Ovšem Vašek Zeman (přezdívka major), přichází na záhadu výměny poštovních holubů za holuby výstavní a odhaluje tajnou skupinu zaměřenou na pašování briliantů na západ.

Mírně tendenční době ve které vznikal, nicméně bez cílené propagandy ala Major Zeman. (ČSFD)

(více)

Recenze (32)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jako malý jsem míval rád tyhle dětské filmy, kdy kluci nebo parta dětí vlastním pátráním dopadnou zločince či na něj alespoň nasměrují VB. Akci totiž většinou vždy zakončovaly žluto-bílé Volhy nebo Žígulíky, velmi často se soudruhem Moučkou v roli bodrého vyšetřovatele a přítele všech dětí :-). Tady je ale zápletka značně dementní a od začátku si dnešní divák musí klást otázku co se asi následně z těch dvou hrdinů filmu stalo. Minimálně svazáci, spíše pomocná stráž VB nebo tak něco a zcela jistě komunisté. Prostě takoví ti bonzáci co za pár výhod a mnohdy jen odznáček a dojem, že jsou něco více než ostatní, pomáhali v roli užitečných blbů totalitnímu režimu více než si mohl sám přát. Chápu příběh, kdy děti pátrají po zloději co vykradl státní zámek... Ale aby dva pubescenti pronásledovali jak diví Rakušáka, protože mají dojem, že je diverzant, to už je silná káva i na dětský film. Z ideového hlediska je to opravdu sračka. Zaujme jen pár zajímavých záběrů na tehdejší opršelé neudržované Budějky, Trhové Sviny a mladého Vetchého s Mourkovou.  Dávám za jednoho holuba. * ()

Kmyn 

všechny recenze uživatele

Zemanovo fotra štve že synek porád leží v knihách, bojí se že z toho zblbne. Zeman se nejprv domnívá že s kámošem rozkrejvá imperialistickou špionáž pomocí holubů, ale jde o brilianty. Esenbák co si dal pivo ve službě vezme Zemana bez helmy na motorku a jedou řešit. Na závěr dostane Zeman kopačky od děvčete a znovu zazní odporná ústřední písnička kterou skřehotá Zdeněk Mann. ()

Reklama

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Já nevím. Mně se celý film zdálo, jako by někdo mladého Michala Hofbauera do toho hraní tlačil. Jeho partner je o to horší. Vůbec je celý film herecky absolutně nevýrazný. O tom, že je to stejně celé blbina nemá ani smysl psát. Vůbec se mi to nelíbilo a dost jsem se u toho nudil. Kdo dělal tu písničku po začátku filmu?? Ta byla děsná. No, ostatní taky. Měl to být pokus o muzikál? Je zde uvedeno jméno Michael Hofbauer, v titulcích je však napsáno Michal. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Jendo z mála kladných dětských dobrodružství Michaela „Oswalda“ Hofbauera má v rodném listě téměř stejné datum narození jako já a přesto se mu do dneška dařilo vyhýbat se mi jako kníže Vlad česneku. Až ve svých jednatřiceti letech jsem společně s Vaškem Zemanem (k jeho nelibosti přezdívaném podle jeho slavnějšího jmenovce major) přicházel na kloub záhadě, proč jeden z účastníků místní holubářské akce přijíždí každoročně s jinými exempláři než, které nakonec prezentuje na výstavě samotné a musím říct, že jsem se i ve svých dobrodružstvím odrostlých letech slušně bavil. Páni kluci ani Ať žijí duchové, to nejsou ani s přimhouřením obou očí, ale jak ho nazývá Homer, líne pejskařské odpoledne Neříkej mi majore! zaplácne bez sebemenších problémů. Ps: náladu zvednou i dva štěky tehdy devatenáctiletých zelenáčů, dvouvětý Ondry Vetchého a němý Lukáše Vaculíka. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Mourková - nomen omen, byla to fakt kočka. Hofbauer - nomen omen, mířil fakt vysoko. Koloušek - nomen neomen, to umí pouze Helenka Vondráčková, vypadat furt na patnáct. Vaculík - nomen neomen, žádnej culík neměl. Vetchý - těžko říct, na scéně se zjevil jen párkrát a vypadal celkem pevně. Původně jsem očekával, že Hofbauer srovnání s majorem Zemanem odmítne ze skromnosti kvůli tomu, že jako Brabec má daleko větší schopnosti, takže malé, nicméně nezanedbatelné plus za to, že tomu bylo přesně naopak. ()

Zajímavosti (9)

  • Drevené pódium, ktoré stálo pred hotelom a bola na ňom umiestnená letná reštaurácia so slnečníkmi, vytvoril štáb iba kvôli natáčaniu. (Raccoon.city)
  • Komparz do filmu dodala miestna divadelná spoločnosť prostredníctvom šéfa osvetovej besedy. Každý dostal sto korún, a to vrátane detí. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama