• Majoslav11

Nevyužitý potenciál. Jednak na tom vidno oveľa nižší rozpočet oproti Walking Dead vo všetkých oblastiach, jednak je scenár jednoduchý a nezáživný. Postavy dosť nezaujímavé, vskutku niet komu fandiť, smrť niektorej z postáv ma nijako neberie. Zrod postapo sveta sa mohol teda zobraziť oveľa zaujímavejšie. Za jednu hviezdu.(2.10.2017)

• Frajer42

Tak po první sérii, která měla jen 6 dílů, posadím hodnocení někam ke dvěma hvězdám, i když, přiznám se, z kraje jsem měl se seriálem pořádný problém a nechybělo mnoho a koukání jsem ukončil. Prvních pár dílů bylo absolutně debilních a nezáživných. Hrozně nesympatické postavy (úplně všechny) dojem také zrovna nevylepšovaly. Všem přeji brzké skonání. Jako jediný sympaťák se mi jeví ten bohatý negr. A neopomenu si postěžovat ani na to, jak mi tady chybí ten děsně cool přechod na úvodní znělku, který jsem si užíval ve Walking Dead. Naštěstí, poslední dva díly celkem ušly, konečně se začalo něco dít a nezbývá než se vydat vzhůru k lepším zítřkům.(9.4.2016)

Asi něco jako povinnost pro nás, čekatele na novou sérii WD. Nicméně po zajímavém pilotovi se kvalita nějak zasekla a krom atmosféry vlastně seriál nic moc nenabízí. Rozhodně pokud bychom chtěli srovnávat s první sérií WD, tak z toho toto dílko vyjde s pořádně rozmlácenou hubou. V čem FWD opravdu hodně moc zklamal jsou naprosto nesympatické postavy, které se ještě většinu času chovají jako devět týdnů neořezávaná tužka (čti prostě tupě). Zvlášť v seriálu, kde jde o vyvražďování hlavních postav je to velký problém, protože jsou vám jejich osudy dost ukradený. Žádné strachování o jejich přežití (jako tomu je u Rickovi skupiny, ikdyž i tam se našlo několik výjimek) a jen těžce se do nich lze nějak vcítit. Oblíbenou postavou je tedy pro mě (ikdyž nevěřím, že to řeknu) ta smažka a pak ještě nějaký černoch z konce, co se tam ukázal na pár minut, ale vypadá zajímavě. To je vše. Travis má celou sérii jeden výraz a to výraz naprosto naivního ňoumy, jeho žena vypadá, jak kdyby měla místo lebky kvádr žuly a její dcerka je sice pěkná, ale úplně z ní čiší dnešní oblíbené dilinkovství, kdy je sice zombie apokalypsa, ale ona se tam maluje a hledá hadříky ala laciná coura. Pak nějací portorikánci, kteří vypadají všichni stejně (až na Daniela) a voják, který se v posledním díle zachoval úplně nepochopitelně divně. No prostě nevím no. Je to takový na půl cesty, ale prostě nemůžu odpustit, že seriál, který má pouhopouhých 6 epizod se takhle zoufale táhne. 60%(29.5.2016)

Season 1- Trestuhodně nevyužitý potenciál FTWD přicházel se slibnou premisou. Dostali jsme šanci vidět propuknutí celé nákazy a reakci společnosti na neočekávanou katastrofu. Přístup seriál zněl možná dobře na papíře, výsledný produkt je nepodařený. Dostali jsme bandu nezajímavých postav, které jsou úplně nepoužitelné a hloupé. Téměř nikdo vám nedokáže přirůst k srdci a po většinu času si budete rvát vlasy nad rozhodnutím, jaké udělají. Děj se snažil působit záhadně, přesto pohořel. Napětí či nějaký strach se nedá vybudovat okolo postav, které nikoho nezajímají. Navíc každý ví, co přijde, tím se ve velké míře eliminuje složka překvapení. Jediná postava, která dokázala zaujmout, byla feťácká troska. Je smutná, že pouze Nick dokázal pochopit závažnost vzniklé situace. Charaktery zkrátka stály za prd, dějově to také nebyla žádná sláva. FTWD je nepovedený zombie seroš, přesto měl obří sledovanost a dostal druhou sezónu. Předpokládám, že další rok bude už pouze klasický WD akorát v teplejším podnebí. Season 1 - 50%(17.8.2016)

Neuvěřitelné. Asi tak bych popsal první sérii Fear the Walking Dead. Jediné co tady můžu vypíchnout bylo, že příběh je originální a má to, co TWD chybělo, a to nějaká prohlídka světa, který upadá do apokalypsy. To je právě to, co tenhle svět potřebuje. Rick si někde v pohodě spinká a ostatní musí bojovat o holý život. Zbytek bych chtěl asi věnovat lidem, kteří nad tímto seriálem brečí. A co jste čekali? Že tenhle seriál bude o tom jak nějakej Abdul a jeho bílá rodina si budou hrát na Ricka a jeho průbojnický kamarády? Že tohle bude kopírka původního TWD? A to žijete kde? Jako ty tvůrci na to někdy jsou blbý dost, ale tohle je naštěstí nenapadlo. Tenhle seriál má právě to, co rozjetému předchůdci chybí. A jestli se vám to nelíbí, tak prosím. Podle mne tahle jedna šestidílná série měla víc do sebe než poslední dvě šestnáctidílné série TWD. Přineste druhou série?(9.5.2016)