Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

FTWD

(neoficiální název)

Fear of The Walking Dead

(pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 54 h 22 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso

Komentáře uživatele Pilda17 k tomuto TV seriálu

Dvě průměrné série a jedna dokonalá. Třetí série posunula FWD k nebesům a jen těžko se bude překonávat.(13.10.2015)

Začátek druhé řady dobrý, snad nezůstane jen u jachty. Uvidíme, co nám tvůrci přinesou dále.(17.4.2016)

Začíná se nám to příjemně rozjíždět a seriál začíná pomalu ale jistě převyšovat kvality originálu. Nemohu si pomoc, ale to prostředí na vodě je zajímavější než na souši. Jasně nemůže to trvat věčně, ale zatím ty kvality jsou dobré a každý díl začíná být výživnější.(8.5.2016)

• Vězeň (S02E05) (epizoda) (2016)

Po hodech přichází sračka. Po nejlepším dílu přichází nejslabší díl celé série (zatím).(22.5.2016)

Sice pomalejší tempo, ale pořád se něco děje a na feťaka se dobře kouká, takže zajímavý díl.(30.8.2016)

Sice díl bez zombie, ale přesto hodně zajímavý.(1.10.2016)

Kdo by to čekal, ale zatím se jedná o nejlepší díl celého seriálu. Vše co by kvalitní díl měl mít, právě tento měl. Travis se konečně ukáže jako chlap. U feťaka to také žilo, takže není nač si ztěžovat.(9.10.2016)

Závěr luxusní, dva poslední díly bezkonkurenčně nejlepší z celého seriálu a jet v takových kolejích i v další řadě, neviděl bych problém.(9.10.2016)

Třetí série překvapila, protože průměrný seriál dostala o stupeň výš. Troufám si říct, že originál strčila do kapsy. Ve třetí sérii jsme viděli skvělou práci s kamerou, napětí, atmosféru, zvraty a mnoho dalšího, co originálu chybí. I tento FWD do teď negradoval, ale tohle je příjemná změna. Obávám se, že nebude mít dlouhé trvání a v další sérii nás čeká pokles. Uvidíme, každopádně tato série si jiné hodnocení než plný počet nezaslouží.(22.10.2017)

Akční a napínavý nářez od samého počátku. Nepamatuji si tak nervy drásající díl ani u originálu. Start nové řady se vším všudy a až na pár nelogických detailů výborný vstup. Ukončil jsem druhou sérii s plnými počty a i S03E01 střílím ze startu ostrými 5*.(26.6.2017)

Nemusíme čekat dlouho na další kvalitní díl a hned druhý jde v dobrých stopách. Start nám vyrazí dech a máme tu první pořádný zvrat seriálu, což chválím, ač jsem nerad. Tempo mírně kleslo, ale nic převratného. Možná se mi to zdá, ale při napínavých scénách se zombie buduje atmosféru tato řada nejlépe z celého seriálu a troufám si říct, že i originál předčí. Nebudu předbíhat, ale zatím maximální spokojenost.(26.6.2017)

Tempo ustoupilo, ale to neznamená, že se jedná o špatný díl. Rodina se teď už bez jedné hlavní postavy usídlila, přesto je zatím co sledovat, protože jsme na začátku. Snad se nedočkáme celosériového usídlení jako bylo ve Walking Dead a to nejhorší druhá série Walking Dead na farmě, které se poslední série přinejmenším přiblížila. Zatím větší námitky nemám.(27.6.2017)

Jedna z postav předchozích sérií hlásí návrat. Už v začátku přijde scéna, kde ho zombie pronásleduje, dech beroucí scéna a její záběr neměl chybu. Hudba tomu dává ještě větší grády. Celý díl nás seznámí se Salazarem a co ve skutečnosti je. Rozhodně není žádný svatoušek, čeká nás napínavý díl, který vyvrcholí v závěru. Celkově v této sérii je prostředí daleko zajímavější a seriál dostává nový směr, který chybí originálu a od Fear Walking Dead tohle nemohl nikdo čekat, což je obdivuhodné, co tady tvůrci v prvních dílech předvádějí. Doufám, že se i v dalších dílech nezastaví, tempo nepoleví a atmosféra nezmizí. Prozatím máme velký důvod k potlesku.(27.6.2017)

Navzdory menšímu usazení je tempo stále docela slušné. Takřka pořád se něco děje. Blondýna získává na síle a svým způsobem začíná být konečně zajímavá. Série zatím na síle neztrácí a napětí je cítit v každé scéně.(8.7.2017)

Nebojím se říct po dalším díle, že Fear válcuje originál ve všech směrech. Ač se tento díl jevil jako průměrný, nakonec se vše zvrtne! A jak? To už se nechte překvapit sami..(14.7.2017)

Jsme přesně v polovině série a tento díl bych si dokázal představit jako závěr. Doufám, že půjde druhá polovina v kolejích té první. Rýsuje se nám překvapení roku a první polovina série se nedá nazvat jinak než FANTASTICKÁ!(16.7.2017)

Nečekal jsem, že by druhá polovina série přinesla hned ze startu náboj jako začátek. V tomto díle se prakticky nic velkého nestane, ale nastává nový a větší problém pro obě skupiny.(24.9.2017)

Voda téměř na dně a vyráží se řešit problém. Protnou se opět staré tváře, podíváme se do nového prostředí a jednoho velkého bazaru. Navíc napětí na farmě mezi skupinami začíná vrcholit. Nikdo nikomu nevěří a je jen otázka času, až někomu rupnou nervy. Vyostřené a stále dostačující, ale očekávam víc po perfektní první polovině.(24.9.2017)

Obchod s vodou startuje, ale nic jiného nás v tomto dílu nečeká.(1.10.2017)

Jeden z nejlepších dílů této série a celého seriálu. Vypadá to na hodně slibný rozjezd, nechme se překvapit. Hladové stádo je na cestě, kdo ho zastaví ..(1.10.2017)

V tomto díle se přesvědčíme, že u FWD se smrt s nikým nesere. Postavy umírají brzy a dost překvapivě. Brzy po příjezdu se parta dostává do dalších problémů, takže nouze o napětí nebude.(20.10.2017)

Tak jak se očekávalo, čtvrtá řada je horší než třetí. Z Walking Dead přichází v této sérii Morgan a s ním i polovinu série šeď a nuda. Musím však ale přiznat, že své kvality ještě má, ale pokud to půjde v těchto kolejích, další řada bude totální průser typu Walking Dead originál.(11.5.2019)

Ze začátku velké zklamání, říkám si to snad koukám na WD? Postupně ale díl nabíral na na síle a měl i zápletku. Nakonec se dostal na to správné místo a představení nových postav ve FWD proběhlo důstojně a smysluplně. Doufám, ze zmizí ten otravný filter jako ve WD, jinak to prostě celé ztratí grády.(5.5.2018)

Prozatím nejlepší díl série. Další postava odejde a co se v tomhle dílu odehraje, to bych nečekal. Zvraty, to je přesně to, co zatím šlape v tomhle seriálu výborně.(10.6.2018)