Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

Fear the Walking Dead

FTWD

(neoficiální název)

Fear of The Walking Dead

(pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2019, 54 h 23 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso

Komentáře uživatele kenkaku k tomuto TV seriálu

1.série: *** No... ať to neprotahujeme. Každý ví a zná na čí popularitě se tento seriál veze. Nevěřím, že je někdo kdo objevil tento seriál jako blesk z čistého nebe. Předpokládám tedy, že KAŽDÝ bude srovnávat co to vlastně vidí. Já osobně viděl zklamání. Brutálně nevyužitý potenciál a hlavně nudu jako prase. Prakticky "za něco" stojí až tak poslední dvě epizody série (jen díky nim jsem zvedl z dvou hvězdiček na tři). A to tu vůbec ani nezmiňuji neskutečně nezajímavé a protivné postavy (vysmaženec je tou zcela největší). Když se nad tím zamyslím, jediný kdo mě zaujal byl Rubén Blades (pamatuju ho z Predatora II). Tedy závěr? Snaha producentů jak vyždímat nějaké ty dolárky, dokud to ještě jde . Nic víc. 2.série: ** série se nafoukla na téměř trojnásobek a podle toho také vypadá náplň. Rozvleklé a užvaněné ještě víc než posledně. Postavy prostivné uplně stejně (ne, nezvyknul jsem si) a do všeho se přidávají dva otravné elementy. Flashbacky z minulosti - normálního života (abychom jakože poznaly postavy) a dějové skoky (několikrát jsem měl pocit, že jsem něco určitě vynechal protože děj střihem poskočí tak dopředu, že se musím sakra soustředit abych pochopil co se děje, kam a proč). Pokud to půjde takhle dál, hodnocení půjde dolů. 3.série: *** Série jde nahoru. Jen nevím, jestli je to fakt nebo jen placebo, protože třetí řáda FTWD je lepší než poslední (sedmá) TWD. Což není nic jiného než klasický příklad rčení "mezi slepci jednooký králem". Řada je nevyvážená a kolísá kvalita epizod. Řada prakticky vykrádá původní sérii (recykluje nápady) a přitom ji degraduje. Je to škoda. Potenciál série měl být v nevypočitatelnosti. Ne v šablonovitém chování a idiocii. Každopádně i tak je o lepší než poslední TWD :/. 4.série: * Brutální sešup. Nejen kvalitou, ale i provedením. Seriál se rázem změnil. Každá epizoda má jiné tematické titulky, první polovina je o reprezentovaná skoky v čase (aby ten bordel a změny zamaskovali) a jsme připravováni na "nové FTWD". A ty nejsou opravdu, ale opravdu nic moc. Za něco stojí max poslední 3 epizody. Takže i když se celkem mile vyměnilo osazenstvo, je to nejhorší série.(17.10.2015)

• Eye of the Beholder (S03E01) (epizoda) (2017)

Tak nová řada nám začala celkem sešupem. Nejen že nemám ponětí kam se to ústřední skupinka dostala, ale ani se nikdo neobtěžuje alespoň trochu srozumitelně začít vysvětlovat co se děje. Totální zmatek natočený rozklepanou kamerou (kdy je potřeba si domýšlet co se děje) mě opravdu unavuje. Děj poskakuje a má hloupé zvraty (akce lžička mě dojala k slzám).(17.8.2017)

Asi největší klad epizody je "náhlá smrt" bez tanečků jedné z ústředních postav. Sice je to taková ta smrt stylu možná-by-to-ještě-mohl-nějak-přežít, ale i to se počítá. Také je příjemný návrat do hotelu na pobřeží (známé lokace i tváře) a doslova nic iritujícího se neděje. No... ono se neděje vlastně vůbec nic celou epizodu (krom toho osvěžujícího začátku)(17.8.2017)

• TEOTWAWKI (S03E03) (epizoda) (2017)

Díl sice není napěchován debilitami (zcela upřímně žádné jsem nezaregistroval), ale tohle opravdu NENÍ to proč se dívám na WD. Celý díl tlachání bez jakéhokoliv posunu. Odkrytí nové lokace (přehrada) je sice zajímavé, ale v této epizodě naprosto nevyužité.(18.8.2017)

čtvrtá epizoda není nic jiného než "scénáristický LOL". Protože jedna z ústředních postav je pryč, musela jiná vstát z mrtvých :). A ten popis... "bojoval, jsem a bojoval a najednou z toho byl venku". Tedy další 100% vycpávková epizoda která jen má dát smysl proč se vrací někdo o kom si všichni myslí že už nežije. Pozitivem je, že jsme pryč z pitomé osady vidláků co si hrají na spasitele, negativem, že je to zase celé o jen vlekoucí se vata i když dávající naději na rozmanitější děj (další dějovou linii)(19.8.2017)

• Burning in Water, Drowning in Flame (S03E05) (epizoda) (2017)

Děj se tříští na dějové linie (asi aby bylo čím děj dále nafukovat méně stupidní vatou). Díky bohu alespoň za to, protože co se děje v osadě je jen tlachačka. Bohužel ta vata není o ničem jiném než více detailů něčeho co už dávno víme. Do děje vstupuje nový hráč a doufejme, že konečně nastane "něco" co určí kam se má děj pohnout. Zatím je to spíš jen o tom jak se každý hledá a neví.(20.8.2017)

• Red Dirt (S03E06) (epizoda) (2017)

všichni si chrochtají jak je to napínavé a jak ten děj "jede"... U.H. děti... Máme za sebou další epizodiu na ranči kde se řeší a polemizuje (zůstat/odejít) protože indiáni dělají bu-bu-bu. To je vše. Prohlubují se tady psychologické profily postav... Šroubuje se atmosféra... postavy čelí svým démonům... prostě tenhle styl děje a přesně - jak už jsem psal - kvůli tomu koukám na WD. Tahle série jde ke dnu (respektive se ze dna na chvilku zvedla druhou sérií a teď zase míří šupem kde začala).(20.8.2017)

Doposavad nejlepší díl série. Něco se děje, postavy jen netlachají a celkově se děj konečně někam hýbe. Konečně je vidět i nějaké to uvažování a koncept (Madison se klube jako slušná manipulátorka s cílem dostat svou pomstu). Na originál to ale samozřejmě ani omylem nemá. Na to je tam ještě stále příliš málo zombie a příliš mnoho tahanic mezi živíma.(21.8.2017)

Tak tempo moc dlouho nevydrželo. Sice se snaží a opravu na co koukat je, nicméně třetina je jen vata (zajímavá, ale zbytečná - scena s lodí... celá úvodní scéna), třetina je tlachací a zbytek opravdu stojí za to. A klidně tak mohla celá řada skončit. Bohužel nás čeká dalších 8 epizod...(21.8.2017)

• Minotaur (S03E09) (epizoda) (2017)

Prakticky vzato v epizodě se moc neděje. Čekal jsem pokračování v překvapivě nastoleném napětí (druhá polovina předchozí epizody) a ono se vše lacinou berličkou přesunulo z úrovně "nejsme schopni se sžít kilometry od sebe" do úrovně "nejsme schopni se sžít na jednom místě".(16.10.2017)

Příjemná změna formou nové lokace (nevím proč jsem si představil paralelu s Barter Town v třetím Mad Maxovi) a celkově dává dojem, že se něco děje. Za mě ok.(16.10.2017)

Za sebe nechápu proč tímto zabít celou epizodu, ale ok. Propojení dvou liní (a re-union známých postav) je logickou volbou (nebo berličkou když došla fantazie?) a nebýt decentně nechutné cesty z "Barter Townu" k přehradě, asi bych byl celkem otrávený. Co nechápu jsou ty tahanice okolo přehrady, ale budiž...(16.10.2017)

• Brother's Keeper (S03E12) (epizoda) (2017)

Ale fuj... je vidět, že scénáristů opravdu dochází fantazie. Vykrádat staršího bratříčka (kočírujeme hordu) takto trapným způsobem (mimochodem, kde ten retard vzal granátomet!?) mě doslova uráží a irituje. Mám pocit násilím roubované akce s využitím již jednou ve The Walking Dead postupů. Jako divákovi obou sérií mi to připadá laciné a urážlivé.Navíc ta logika chování postav!? Přemýšlím, jestli mě nějaký díl naštval víc než tenhle.(16.10.2017)

Konečně opět méně kecáme (i když i tomu se nevyhneme) a něco se děje. Sice napjaté momenty se řeší střihem, ale kouká se na to dobře. Sice je průběh očekavatelný (čistka musela proběhnout - tolik postav děj neuživí). Očekávám, že řídnutí bude pokračovat.(17.10.2017)

• El Matadero (S03E14) (epizoda) (2017)

Ta proměnlivá kvalita epizod je ubíjející. Zase sešup do "retard" roviny (to kempování v "Barter Townu" když nemají čas ne?) plus návrat do starých časů (jednou svině - pořád svině, jednou smažka - pořád smažka, jednou kráva - pořád kráva.. .atd.) Nebýt rozdělení linií (i když díky stupidnímu twistu) tak je to naprostá tragedie. Navíc to drama a dlouhé záběry art kamery... rozmazané/halucinogenní pasáže... fakt ne tohle.(17.10.2017)

Asi největší plus je, že jsme se zbavili toho nesympatického vypatlance (udeřit hřebíček na hlavičku bych to nazval) a příchod nových postav dává šanci ději na nový svěží směr. No žádná sláva to není, nicméně na FTWD je to slušné a série "jede". Karty se míchají a je vidět, že série má nový fenomén. Vem hereckou nulu a nacpi ji (na chvilku) do série. Čím víc otravnější tím lépe - seznamte se s proctorem...(17.10.2017)

WTF!!!!! co sakra mají znamenat ty nesmyslné vánoční představy/halucinace? zas někdo chtěl být hrozně artový a nezapadlo mu to do logiky... Grand finále jako takové je hodně vlažné (z poloviny série jsem měl lepší dojem) a to přes trikově náročné pasáže na přehradě. Selhává na drobnostech (detailech), kdy postavy se nechovají přirozeně, ale nuceně dle scénáře, což působí občas komicky a hloupě. "Starší bratříček" umí zatraceně lepší zakončení série.(17.10.2017)

• What's Your Story? (S04E01) (epizoda) (2018)

Co to sakra bylo? Když AMC ohlásilo prolnutí seriálu, čekal jsme že postavy "počátku" prostě potkají někoho z původní řady... řádně časově "předsazené". Místo toho se časové linky obou sérií rázem srovnaly a to tím nejotravnějším způsobem - přímým navázáním na konec osmé série TWD a sledováním jedné postavy... WD jako celek jde ke dnu :/(27.9.2018)

• Another Day in the Diamond (S04E02) (epizoda) (2018)

A opět skáčeme v čase... tady koukám jak vrána, že všichni bivakují na nějakém stadionu a to už podle hlášení rok!? Nebylo náhodou na konci předchozí série explozivní finále na přehradě? A co to předvádí smažka za traumata? Nedávno se na pohodu producíroval mezi mrtvolákama a teď ani nevyleze za bránu? Totální scenáristický fail a podhoubí pro další nekonečné kecací pasáže, aby se vše jakože vysvětlilo... tak tomu říkám solidní propad.(27.9.2018)

• Good Out Here (S04E03) (epizoda) (2018)

Skoky v ději... stupidita chování postav... série se drží u dna. Až na jednu věc. nejotravnější postava série je pryč! tedy... bude, až se přestane skákat v čase. Takže zase nic. Ale konečně se více děje než žvaní.(27.9.2018)

• Buried (S04E04) (epizoda) (2018)

zcela zbytečný a vycpávkový díl... pokud by se náhodou stalo, že ho někdo přeskočí, o nic nepřijde. těch pár epizod z minulosti děj nikam neposunou a ani nevysvětlí co se stalo se stadionem.(27.9.2018)

• Laura (S04E05) (epizoda) (2018)

další díl který nic neřeší... tedy pokud netoužíte zjistit něco o "kovbojovi". I kdybych akceptoval, že prostě bez informací o něm není možné seriál sledovat, nepochopil jsem co lákalo mrtvoláky k té díře v plotě jako vosy na bonbón. žádné krmení... žádný zvuk... žádný pohyb. Série začíná popírat vlastní pravidla = další hřebíček do rakve.(28.9.2018)

• Just in Case (S04E06) (epizoda) (2018)

styl vyprávění (skoky v čase) mě rozčiluje. Postavy se chovají jako idioti a jeden neví proč. Přitom se jedná o "nejakčnější" (v rámci možností) epizodu co zatím v této řadě proběhla. I tak mám ale k sérii vybudovaný odpor a to není dobré...(29.9.2018)

• The Wrong Side of Where You Are Now (S04E07) (epizoda) (2018)

Máme tu sice snahu o akci (hned ze začátku) a obrovské drama a napětí (ke konci), ale k čemu to je když je to podáváno tou nejotravnější formou "skákaní v čase". Díky tomu se neposkytují odpovědi na existující otázky, ale přidávají se jen další. Navíc mám takový divný pocit, jako by epizoda sama sebe vykrádala (?!). Obklíčeni v autě 2x za epizodu? Nejhorší na tom všem je, že je mi úplně ukradené co se s kým stane. Tahle série prostě nefunguje.(29.9.2018)

• No One's Gone (S04E08) (epizoda) (2018)

Nejotravnější epizoda celé série! Nejen tím provedením (extra zpomalené záběry), ale i TŘEMI časovými liniemi!!! Tři! Neskutečný... Když se k tomu přidá ten stupidní melancholický obsah, tragedie. Tomuhle říkáte finále poloviny série? Díky schizofrenii skákání v čase má časová osa díry díky čemuž postrádá chování některých postav smysl. Pokud se nepletu první odpad celé TWD i FTWD dohromady...(29.9.2018)

• People Like Us (S04E09) (epizoda) (2018)

Po dokonalé čistce postav a zbavení se skákání v čase se konečně dostáváme k FTWD jak je budeme vídat (střízlivý odhad) a není to nic moc. Pocitově i dějově se to není nic než sledování citového průjmu jedné nebo více postav. Ty se chovají jako idioti a místo toho, aby se děj někam ubíral, se jen plácáme na místě, takže jediné co se stará o změnu je počasí... Není to tedy iritující jako první polovina, jen nudné.(30.9.2018)

• Close Your Eyes (S04E10) (epizoda) (2018)

Bezkonkurenčně nejotravnější, nejnudnější a nejzbytečnější díl (nejen z FTWD ale i TWD) co jsem viděl... a mám pocit, že bude hůř. Žvanění, výlevy a dějově nula. Už i to posraný počasí bylo stejný celou epizodu!(30.9.2018)

• The Code (S04E11) (epizoda) (2018)

Evidentně vyhořelý scénáristé nevědí co by, tak využili hurikán k tomu aby rozdělil postavy a teď se hezky věnujeme v každé epizodě někomu jinému. Minule ty dvě fňukny. Teď labilní Morgan... to je také krásný oslí můstek k tomu narvat do děje nové postavy (asi natrvalo, protože jeden z nich hrál v X-menech Pyra = žádná spotřebka). Že by to ale udělalo seriál zajímavější? Tak to ani omylem.(30.9.2018)

• Weak (S04E12) (epizoda) (2018)

Třetí po-hurikánová linka (pipky ve SWAT autě). Občas prostřih na Morgana (který je otravný jak osina v zadku - už aby ho někdo zkrmil) a jinak prakticky nic než žvatlání. Ještě jeden a bude to z krku... snad. Pozn: pošahaná, zablacéna ropucha je jediná kdo působí zajímavě :D(30.9.2018)

• Blackjack (S04E13) (epizoda) (2018)

Tak už to máme komplet. Víme kde se octnul po hurikánu náš kovboj... a místo toho aby se děj pohnul (když už se ukázala na scéně ta zablacéna ropucha) a děj se rozvíjel novým směrem, díváme se na vycpávky (týpek v autě) a zabíjí se čas (scény s kovbojem nic nikam neposunou). Jestli je zajímavých 10 minut, tak je to moc :((1.10.2018)

Ty vole néééé! Příběh zablácené ropuchy... mě ale vůbec nezajímá co BYLO, mě zajímá co BUDE! přesně takhle mi bylo celých 10 minut, než děj navázal na konec předchozí epizody. Pak 5 minut solidní podívané následované kardinální debilitou (která akorát tak nasere). Přitom vše vypadalo tak slibně a co následovalo potom byla naprostá paráda. Nejlepší epizoda celé série...(1.10.2018)

Co scénář předvádí se zablácenou ropuchou, to by jeden blil... Vrchol trapnosti. Zbytek vypadá velmi solidně a i když je tady opět mraky vaty, děj se někam hýbe.(1.10.2018)

Pokud by bylo FTWD alespoň jako tohle, dalo by se na to dívat. Sice míra debilit je vyšší než by se mi líbilo (ta náhle "nepoužitelná" cisterna mě pobavila nejvíc), zbytek je ale o tom, že se něco děje, míra žvanění nepřebíjí míru dynamického děje a vše je "alespoň koukatelné". Bohužel to platí jen o posledních třech epizodách série. A 3 z 16ti je sakra málo.(2.10.2018)