poster

Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál)

 • USA

  Fear the Walking Dead

 • USA

  FTWD

  (neoficiální název)
 • USA

  Fear of The Walking Dead

  (pracovní název)

Horor / Drama / Thriller

USA, 2015–2020, 66 h 13 min (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hrají:

Kim Dickens, Frank Dillane, Alycia Debnam-Carey, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis, Danay Garcia, Lorenzo James Henrie, Daniel Sharman, Sam Underwood, Lisandra Tena, Michael William Freeman, Michael Greyeyes, Justin Rain, Dayton Callie, Matt Lasky, Elizabeth Rodriguez, Lynn Chen, Sandrine Holt, Keith Powers, Patricia Reyes Spíndola, Artine Brown, Maestro Harrell, Scott Lawrence, Leon Thomas III, Christopher Pearce, Noah Beggs, Toby Levins, Arturo del Puerto, Howie Lai, Lexi Johnson, Donald Agnelli, Carlos E. Campos, B.J. Clinkscales, Jack Donner, Micah Fitzgerald, Gavrielle Harris, Angelyna Martinez, Andrew Patrick Ralston, Lak Rana, Lincoln A. Castellanos, Kevan Ohtsji, Rubén Blades (a.z.), Mercedes Mason (a.z.), Michelle Ang, Brendan Meyer, Regen Wilson, Catherine Dent, David Warshofsky, Jake Austin Walker, Dougray Scott, Veronica Diaz-Carranza, Marlene Forte, Jesse McCartney, Daniel Zovatto, Diana Lein, David Fernandez Jr., Alfredo Herrera, Roman Mitichyan, José Sefami, Ramón Medína, Jamie McShane, Jared Abrahamson, Paul Calderon, Ramses Jimenez, Brenda Strong, Kelly Blatz, Ashley Zukerman, Israel Broussard, Schuyler Fisk, David Grant Wright, Kenny Wormald, Adolfo Madera, Darcy Laurie, Ben Bray, Shawn Hatosy, Mark Kelly, Mark Kubr, Edgar Wuotto, Alejandro Edda, Karen Bethzabe, Raul Casso, Rubén J. Carbajal, Andres Londono, Aria Lyric Leabu, Ross McCall, Noel Fisher, Lindsay Pulsipher, Dominic Bogart, Emma Caulfield Ford, Hugo Armstrong, Justin Deeley, Daniel Moncada, Jackson Robert Scott, Nathan Sutton, Omar Ynigo, Bill Clinton (a.z.), Jesse Borrego, Ricardo Chacon, Tait Fletcher, Rocky McMurray, Rae Gray, Itza Sodi, Jason Manuel Olazábal, Sarah Benoit, Luke Spencer Roberts, Jorge-Luis Pallo, Kalani Queypo, Eddie Diaz, Eileen Grubba, Linda Gehringer, Edwina Findley Dickerson, Travis Johns, Ray McKinnon, Miguel Pérez, Josh Clark, Bobby Naderi, Garret Dillahunt, Jenna Elfman, Maggie Grace, Lennie James, Andrew Lincoln, Melissa McBride, Tom Payne, Clint James, Jackson Beals, Rob Mello, Anthony Lucero, Eric Arthur Martinez, Matthew James, Kevin Zegers, Sebastian Sozzi, Evan Gamble, Rhoda Griffis, Alexa Nisenson, Kenneth Wayne Bradley, Jason Liebrecht, Isaiah Cox, Tonya Pinkins, Aaron Stanford, Daryl Mitchell, Mo Collins, Charles Harrelson, Stephen McKinley Henderson, John Eric Bentley, Jim Lau, Graham Sibley, Hal Havins, Brennan Keel Cook, Teya Patt, Austin Amelio, Karen David, Matt Frewer, Cooper Dodson, Ethan Suess, Bailey Gavulic, Megan Danso, Sydney Lemmon, Trenton Rostedt, Cory Hart, Colby Hollman, Peter Jacobson, Khaira Ledeyo, Colby Minifie, Holly Curran, Mikala Gibson, Joe Massingill, Sancho Martin, Peggy Schott, Cole Whitaker, Beau Smith, Tyler Sanders, Josh Wingate, Cici Lau, Thomas Haley, Christine Evangelista, Keyko Durán
(další profese)

Komentáře uživatele Wiikii k tomuto TV seriálu

 • Počátek konce (S01E01) (epizoda) (2015)
  ***

  Zase klasický seriál, který má napsané charaktery postav podle toho, co se má stát a né naopak. Což je nuda, ale dá se z toho ještě vymáčknout hodně po jiných stránkách, jako třeba v napětí, to se zde povedlo, protože zombíci zde mají určitou roužku tajemna...(16.7.2019)

 • Daleká cesta (S01E02) (epizoda) (2015)
  ****

  Chudák ředitel Artý, já bych nedokázal zabít člověka kterého znám řadu let a to i když by ho popadla takováto "kousavá" nálada, protože bych nevěděl, co vlastně má, ale Madison to má nejspíš v pi*i a prostě ho sejmula. Leč v celkovém úhlu pohledu se druhý díl zlepšil, díky rodiným vztahům, které ještě zesílili tu napjatou situaci zombie apokalypsi. ...(16.7.2019)

 • Pes (S01E03) (epizoda) (2015)
  ***

  Sice multikulturní sestava hlavních postav může vypadat zajímavě, ale herecké výkony jsou průměrné, kamera také neohromí režie jakbysmet a nepokoje v ulicích jsou dost jednoduše/nízkorozpočtově dělané. ...(18.7.2019)

 • Co se nevytratí (S01E04) (epizoda) (2015)
  **

  Až ten konec, kde Travis viděl jak vystříleli dům odkud viděl Chris záblesky mě navnadili se podívat na další díl a zjistit kudy se bude celý příběh dále odvíjet, ale do té doby mě to moc nebralo....(19.7.2019)

 • Kobalt (S01E05) (epizoda) (2015)
  ***

  Aha, takže safe zóna byla pro srandu a armáda nakonec přeživší nechá na pospas nakaženým, protože .... protože kdo sak*a ví co se zrovna honilo hlavou tvůrcům, když vymýšleli logickou stránku tomuto dílu...(19.7.2019)

 • Dobrý člověk (S01E06) (epizoda) (2015)
  ****

  Nejlepší na konec, sice jsem si už myslel, že celá první série bude o ničem, ale tady se alespoň něco dělo, sice nám to nedalo nic nového oproti klasickému Walking dead, leč lepší než většína dílů v 1 sérii...(20.7.2019)

 • Monstrum (S02E01) (epizoda) (2016)
  ***

  Tak jo, co důležitého se stalo v tomto díle... eeee ... Chris hodil svou mrtvou mámu do moře a pak praštil tátu Travise... a pak ..... Jo, a pak aby to nebylo tak nudné, tak se nám v příběhu objevila přes vysílačku postava jménem Jack... Takže to byl opět nudný díl co nám moc nedal...(21.7.2019)

 • Všichni zahyneme (S02E02) (epizoda) (2016)
  ***

  I když to není žádný velký krok kupředu v příběhu, tak tento díl a celkově seriál se mi začíná líbit svým survivalem na moři. Je to něco nového a v klasickém Walking dead se pořád mluvilo, jako by bylo super žít na moři, ale až zde to můžeme vidět. + Začíná vznikat nějaká ta zápletka se Strandem(22.7.2019)

 • Ouroboros (S02E03) (epizoda) (2016)
  ****

  Nick je pro mě zajímavá postava a pro tento díl je i velmi důležitý. Nová postava Alex je jen bokovka co ke konci prohazovala hlubokomyslené hlášky spojené s příběhe a jinak Strand se ukázal jako nemilosrdný tajnůstkář, což není nic nového... Leč i když celý díl byl opět protahovaný, tak samotná zastávka byla zajímavá, proto musím dát čtyři hvězdy...(24.7.2019)

 • Vězeň (S02E05) (epizoda) (2016)
  ***

  Jako sice zde byly vidět nudné klišé co se daly předvídat (zastřelení Reeda, přihllouplé předání s Connorem, láska Jacka, atd..), leč ten konec se nesledoval zas tak špatně i když už předem jste měli tušení jak to dopadne...(25.7.2019)

 • Kniha žalmů (S02E06) (epizoda) (2016)
  ***

  Zajímavý závěr, ale jenom kvůli němu lepší hodnocení dávat nebudu.... Jinak Chrisovi hrabe, Strandovi naštěstí nehrabe a matka Tommyho je vyšinutá natotata ....(26.7.2019)

 • Bůh Šiva (S02E07) (epizoda) (2016)
  *

  Všem tak nějak urychleně hráblo (Nick, Chris, Daniel, tak trochu i Travisovi) všichni se chovali jak smyslů zbavení a jen aby se udržela Walkingovská deb*lita příběhu o rozpadávání se skupin, či toho, že jen mag*ři mají stabilní místa s vodou, jídlem a elektřinou, které se musí rozpadnout po návštěvě naších "hrdinů". ... Ale nevýslovně mě sss..štve, jak hloupě se rozvíjejí charaktery postav...(26.7.2019)

 • Groteska (S02E08) (epizoda) (2016)
  ****

  Nick se zařadil do klasického TWD survivalu s putováním a narážením na idi*ty se zbraní co neumí utéct mrtvole co se sotva hejbe. OK proč ne, však detailnost v logice není silná stránka tohoto ani mateřského seriálu. Leč i přes mnoho nedokonalostí, tenhle díl s "putováním se zombíkama" dokázal chytnout a nenudit....Asi i díky jedné z nejlepších postav tohoto seriálu, kterých zas tak moc není...(27.7.2019)

 • Město mrtvých (S02E09) (epizoda) (2016)
  ***

  V tomto dílu jsme dokonce viděli i postavy Vincenta, Madison, Alicii, Ofélii a jejich nesnáze v hotelu + Nickovi podivuhodně fungující diplomatické schopnosti. .. Nebylo to nic extra, ale hotelové dilema bych bral klidně i ve větší dávce...(27.7.2019)

 • Nerušit (S02E10) (epizoda) (2016)
  ***

  Když se podíváte na posledních cca. 5 minut, tak uvidíte to nejlepší a nejdůležitější z celého dílu, to ostatní je jen vata na vyplnění. ... Jinak shrnutí zní: Uvidíme Chrise a Travise co potkají tři podivně mluvící amíky co se chovají jak reklama na idi*ta, Alicia se ukazuje jako postapo Lara Croft a také se na plátně ukáží dvě nové postavy Hector a (ta jenž jsem zapomněl její jméno :)). + Chrisův charakter se už jen dodělá k úplnému zvratu a hotelové scény příjemně dokončí příběh z minula...(30.7.2019)

 • Pablo a Jessica (S02E11) (epizoda) (2016)
  ****

  Líbí se mi myšlenka "bejsky" v hotelu i ta u mexického velko-města. A i když přicházím nachuť Alejandrovi (lékárníkovi z předměstí), tak už je ruka v rukávu, aby jste mě pochopili, Nick to dal dohromady s Lucy, tak vše může jít do kytek, ale základna v hotelu má stále šanci na přežití, protože tam se nic nekazí. I když známe TWD, nic není na dlouho a ani sympatický srdcař Victor se zbytkem grupy asi nesetrvá na místě, však kdo ví kde skončila Ofélie, a jestli jí nehrábne stejně jako jejímu otci,v tomhto seriálu se to může klidně stát !...(30.7.2019)

 • Solný sloup (S02E12) (epizoda) (2016)
  ***

  Začátek s neznámou rodinou má co dočinění, aby Madison zapla světla a tak se našla zatoulaná ovečka Travis.. Vše má své opoctatnění v tomto díle a já nemůžu říct, že to byl špatný díl, ale taky nemůžu jásat radostí z nadprůměrné tvorby...(30.7.2019)

 • U skomírajícího ohně (S02E13) (epizoda) (2016)
  ****

  Díl, který se spíše zabýval rodinnými vztahy, ale špatný nebyl. Hlavně se řešilo, co se vlastně stalo s Travisem a Chrisem a proč se rozdělili...(30.7.2019)

 • Duch (S02E14) (epizoda) (2016)
  *****

  Sice trochu nadhodnocuji, měl bych tomu dát čtyři hvězdy, ale už jsem dal tolik hvězdiček i horším dílům... A co se stalo? Mnoho zvratů na každé lince co jsme zatím měli, tedy u Travis-Chris, Alicia-Strand-Madison - Chris - Ofelie. Takže opravdu nabitý díl...(30.7.2019)

 • Sever (S02E15) (epizoda) (2016)
  ****

  Druhá série a opět stejný postup jako u té první, tedy většinu dílů je průměrná vata, která samozřejmě se snaží nastolit příběh a koncové díly dávají tu třešničku co nejvíc zaujme. .. Zde můžeme vidět Travise, Aliciu a Medison opět na cestě, ale už bez Stranda, kdy se snaží najít Nicka, který se ale stal vůdcem skupiny, jež utekla před vyvražděním Tijuanského gangu, nýbrž na hranicích s USA je potkalo nemilé překvapení...(31.7.2019)

 • Oko pozorovatele (S03E01) (epizoda) (2017)
  ****

  Třetí série má opravdu dobrý start, sice tam jsou klasické nelogické hlouposti, ale v kontextu je to jeden z nejlepších dílů celého FTWD, který Vás drží napjaté u obrazovky, díky čemuž sjedete 45 minut bezproblému na jeden zátah a ještě budete chcít přídavek...(31.7.2019)

 • Nová hranice (S03E02) (epizoda) (2017)
  ***

  SPOILER Travis to má za sebou, Lucy je jednou nohou v hrobě, většinou inteligentní a rozvážný Nick se chová jako bílej rasista v černém gethu, Alicia je jediná vpohodě no a mámě Madison začíná hrabat... Jo a Strand je zase ve hře :)(31.7.2019)

 • Konec známého světa (S03E03) (epizoda) (2017)
  ***

  Opět začíná idylka v nové základně, jak to asi vydrží dlouho než po nich bude někdo střílet, poruší pravidla nebo to vypálí? Jinak díl je to jeden z těch co připravuje půdu pro akci, uvidíme kdy a jak příjde... + Na úplném konci uvidíme starého známého z holičství Daniela...(1.8.2019)

 • 100 (S03E04) (epizoda) (2017)
  ****

  Daniel Salazar se k nám vrací jako fénix co vypálil barák se zombíkama + se zde objevuje Efrain, neobvyklá trochu šílená postava co jeho nejoblíbenější bestseller je pravděpodobně Bible a to není vše, Daniel se ještě setká s Strandem. Kdy nakonec mají společného nepřítele Danteho Esquivela...(1.8.2019)

 • Hořící voda (S03E05) (epizoda) (2017)
  ***

  Potkali jsme Walkera, což je indián, který tam je nastrčený hlavně kvůli americkému publiku, ale pro evropany to má malý význam spojený s vykořisťováním tohoto domorodého obyvatelstva + se hodně mluvilo o zbraních atd.. Leč bylo zde i něco pro neamíky, jako Danielova nekamarádskost, která dohnala Stranda do spárů zombí, Lucy se "odstěhovala" od Nicka znovu do Mexika a Madison si dělá kamaráda na biči z Troye....(1.8.2019)

 • Rudá hlína (S03E06) (epizoda) (2017)
  ****

  Až na ten název, tak pomale nevím, že je tam nějaká zombie apokalypsa, leč má to něco jiného a to jsou Madisiny pikle, jak ovládat Troye. Naopak zakladatel Jeremiah Otto ztrácí svou pozici i kvůli tomu, že další zakladatelé jsou už mrtvý a Vernona se synem Mikem a celou rodinou zabil psychopat Troy. .. K tomuto dílu by se toho dalo napsat více, ale problémem je, že je vše více méně polemizování k dalším částem seriálu...(2.8.2019)

 • Odhalení (S03E07) (epizoda) (2017)
  ****

  Už pár dílů máme napjaté vztahy mezi Walkerem a Ottem, tedy dvěma rivalskými tábory a teď se to začíná vyhrocovat. .. Dějem to není nic překvapivé nebo neuvěřitelné, vše co se děje už očekáváte pokud jste viděli nějaký film s dvěma kmeny co pokouší nad sebou vyzrát. Leč natočené to mají dobře a dokonce uvidíme i Ofélii + Nick má velké trable ke konci...(3.8.2019)

 • Zlobivé dítě (S03E08) (epizoda) (2017)
  ****

  A nebl*ěji napsanou postavou v tomto dílu je... Madison Clarková, protože chce za každou cenu zachránit své děti, ale utéct z tábora kde je jen Jake Otto jakž takž normální, to né, raději umřít i s dětmi... Vážně to ten režisér tak kazí, jen aby tam udělal přihlouplou zápletku? Ale abych moc nekřivdil, z té zápletky bylo pár hodin dobrého sledování. + Když k tomu přidáte "dnes" prozíravého Nicka a dialog Strenda s kosmonautem Vaščenkem, to se mi líbilo. ... P.S.: Jinak celý díl byl o démonech Jeremiaha Otta a o jeho trestu...(4.8.2019)

 • Minotaurus (S03E09) (epizoda) (2017)
  **

  Počkat, takže Nick neudělal nic špatného a přesto dostal čočku i když bylo dost očividné, že je jen oběť ... A to nebyla jediná nelogická hloupost v tomto díle...(10.8.2019)

 • Prorok (S03E10) (epizoda) (2017)
  *

  ooo ten konec je tak strašně "kjůt" ... Ne, to je ironie, nejhorší zakončení dílu v celém Fear the Walking Dead. Jediné pozitivní na celé epizodě, je ta část s Victorem a možností opět propojit příběhové linie se Salazarem...(10.8.2019)