Reklama

Reklama

Živí mrtví: Počátek konce

(TV seriál)
  • USA Fear the Walking Dead (více)
Trailer
Horor / Drama / Thriller
USA, (2015–2021), 81 h (Minutáž: 40–65 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Hrají:

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(101)

Obsahy(1)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

(více)

Recenze uživatele kenkaku k tomuto seriálu (67)

Živí mrtví: Počátek konce (2015) 

1.série: *** No... ať to neprotahujeme. Každý ví a zná na čí popularitě se tento seriál veze. Nevěřím, že je někdo kdo objevil tento seriál jako blesk z čistého nebe. Předpokládám tedy, že KAŽDÝ bude srovnávat co to vlastně vidí. Já osobně viděl zklamání. Brutálně nevyužitý potenciál a hlavně nudu jako prase. Prakticky "za něco" stojí až tak poslední dvě epizody série (jen díky nim jsem zvedl z dvou hvězdiček na tři). A to tu vůbec ani nezmiňuji neskutečně nezajímavé a protivné postavy (vysmaženec je tou zcela největší). Když se nad tím zamyslím, jediný kdo mě zaujal byl Rubén Blades (pamatuju ho z Predatora II). Tedy závěr? Snaha producentů jak vyždímat nějaké ty dolárky, dokud to ještě jde . Nic víc. 2.série: ** série se nafoukla na téměř trojnásobek a podle toho také vypadá náplň. Rozvleklé a užvaněné ještě víc než posledně. Postavy prostivné uplně stejně (ne, nezvyknul jsem si) a do všeho se přidávají dva otravné elementy. Flashbacky z minulosti - normálního života (abychom jakože poznaly postavy) a dějové skoky (několikrát jsem měl pocit, že jsem něco určitě vynechal protože děj střihem poskočí tak dopředu, že se musím sakra soustředit abych pochopil co se děje, kam a proč). Pokud to půjde takhle dál, hodnocení půjde dolů. 3.série: *** Série jde nahoru. Jen nevím, jestli je to fakt nebo jen placebo, protože třetí řáda FTWD je lepší než poslední (sedmá) TWD. Což není nic jiného než klasický příklad rčení "mezi slepci jednooký králem". Řada je nevyvážená a kolísá kvalita epizod. Řada prakticky vykrádá původní sérii (recykluje nápady) a přitom ji degraduje. Je to škoda. Potenciál série měl být v nevypočitatelnosti. Ne v šablonovitém chování a idiocii. Každopádně i tak je o lepší než poslední TWD :/. 4.série: * Brutální sešup. Nejen kvalitou, ale i provedením. Seriál se rázem změnil. Každá epizoda má jiné tematické titulky, první polovina je o reprezentovaná skoky v čase (aby ten bordel a změny zamaskovali) a jsme připravováni na "nové FTWD". A ty nejsou opravdu, ale opravdu nic moc. Za něco stojí max poslední 3 epizody. Takže i když se celkem mile vyměnilo osazenstvo, je to nejhorší série. 5. série: ** malinko se kvalita zvedla, ale jen díky první polovině řady. Je tam pár osvěžujících momentů (radioaktivní zombie) a děj “jede”. Ta druhá je čistý odpad. Nejhorší jsou experimentální epizody “točíme deníček”. 6. série: *** Série má tunu fenomenálních nápadů (ponorka), ale selhává na zcela retardovaném scénáři (na 3x vyhrocené finále není problé) a nelogického chování postav (asi nejhorší je schyzo-morgan a Alicia). Díky tomu jsou jednotlivé epizody nevyvážené a hodně záleží na tom v jaké míře mě zrovna scénárista kreativistický průjem. Navíc mi přišlo, jako by každá epizoda byla točená podle vzoru nějakého filmu (inspirace specifickým stylem je občas více než zřejmá). ()

Oko pozorovatele (2017) (S03E01) 

Tak nová řada nám začala celkem sešupem. Nejen že nemám ponětí kam se to ústřední skupinka dostala, ale ani se nikdo neobtěžuje alespoň trochu srozumitelně začít vysvětlovat co se děje. Totální zmatek natočený rozklepanou kamerou (kdy je potřeba si domýšlet co se děje) mě opravdu unavuje. Děj poskakuje a má hloupé zvraty (akce lžička mě dojala k slzám). ()

Nová hranice (2017) (S03E02) 

Asi největší klad epizody je "náhlá smrt" bez tanečků jedné z ústředních postav. Sice je to taková ta smrt stylu možná-by-to-ještě-mohl-nějak-přežít, ale i to se počítá. Také je příjemný návrat do hotelu na pobřeží (známé lokace i tváře) a doslova nic iritujícího se neděje. No... ono se neděje vlastně vůbec nic celou epizodu (krom toho osvěžujícího začátku) ()

Konec známého světa (2017) (S03E03) 

Díl sice není napěchován debilitami (zcela upřímně žádné jsem nezaregistroval), ale tohle opravdu NENÍ to proč se dívám na WD. Celý díl tlachání bez jakéhokoliv posunu. Odkrytí nové lokace (přehrada) je sice zajímavé, ale v této epizodě naprosto nevyužité. ()

100 (2017) (S03E04) 

čtvrtá epizoda není nic jiného než "scénáristický LOL". Protože jedna z ústředních postav je pryč, musela jiná vstát z mrtvých :). A ten popis... "bojoval, jsem a bojoval a najednou z toho byl venku". Tedy další 100% vycpávková epizoda která jen má dát smysl proč se vrací někdo o kom si všichni myslí že už nežije. Pozitivem je, že jsme pryč z pitomé osady vidláků co si hrají na spasitele, negativem, že je to zase celé o jen vlekoucí se vata i když dávající naději na rozmanitější děj (další dějovou linii) ()

Hořící voda (2017) (S03E05) 

Děj se tříští na dějové linie (asi aby bylo čím děj dále nafukovat méně stupidní vatou). Díky bohu alespoň za to, protože co se děje v osadě je jen tlachačka. Bohužel ta vata není o ničem jiném než více detailů něčeho co už dávno víme. Do děje vstupuje nový hráč a doufejme, že konečně nastane "něco" co určí kam se má děj pohnout. Zatím je to spíš jen o tom jak se každý hledá a neví. ()

Rudá hlína (2017) (S03E06) 

všichni si chrochtají jak je to napínavé a jak ten děj "jede"... U.H. děti... Máme za sebou další epizodiu na ranči kde se řeší a polemizuje (zůstat/odejít) protože indiáni dělají bu-bu-bu. To je vše. Prohlubují se tady psychologické profily postav... Šroubuje se atmosféra... postavy čelí svým démonům... prostě tenhle styl děje a přesně - jak už jsem psal - kvůli tomu koukám na WD. Tahle série jde ke dnu (respektive se ze dna na chvilku zvedla druhou sérií a teď zase míří šupem kde začala). ()

Odhalení (2017) (S03E07) 

Doposavad nejlepší díl série. Něco se děje, postavy jen netlachají a celkově se děj konečně někam hýbe. Konečně je vidět i nějaké to uvažování a koncept (Madison se klube jako slušná manipulátorka s cílem dostat svou pomstu). Na originál to ale samozřejmě ani omylem nemá. Na to je tam ještě stále příliš málo zombie a příliš mnoho tahanic mezi živíma. ()

Zlobivé dítě (2017) (S03E08) 

Tak tempo moc dlouho nevydrželo. Sice se snaží a opravu na co koukat je, nicméně třetina je jen vata (zajímavá, ale zbytečná - scena s lodí... celá úvodní scéna), třetina je tlachací a zbytek opravdu stojí za to. A klidně tak mohla celá řada skončit. Bohužel nás čeká dalších 8 epizod... ()

Minotaurus (2017) (S03E09) 

Prakticky vzato v epizodě se moc neděje. Čekal jsem pokračování v překvapivě nastoleném napětí (druhá polovina předchozí epizody) a ono se vše lacinou berličkou přesunulo z úrovně "nejsme schopni se sžít kilometry od sebe" do úrovně "nejsme schopni se sžít na jednom místě". ()

Prorok (2017) (S03E10) 

Příjemná změna formou nové lokace (nevím proč jsem si představil paralelu s Barter Town v třetím Mad Maxovi) a celkově dává dojem, že se něco děje. Za mě ok. ()

Had (2017) (S03E11) 

Za sebe nechápu proč tímto zabít celou epizodu, ale ok. Propojení dvou liní (a re-union známých postav) je logickou volbou (nebo berličkou když došla fantazie?) a nebýt decentně nechutné cesty z "Barter Townu" k přehradě, asi bych byl celkem otrávený. Co nechápu jsou ty tahanice okolo přehrady, ale budiž... ()

Brother's Keeper (2017) (S03E12) 

Ale fuj... je vidět, že scénáristů opravdu dochází fantazie. Vykrádat staršího bratříčka (kočírujeme hordu) takto trapným způsobem (mimochodem, kde ten retard vzal granátomet!?) mě doslova uráží a irituje. Mám pocit násilím roubované akce s využitím již jednou ve The Walking Dead postupů. Jako divákovi obou sérií mi to připadá laciné a urážlivé.Navíc ta logika chování postav!? Přemýšlím, jestli mě nějaký díl naštval víc než tenhle. ()

This Land is Your Land (2017) (S03E13) 

Konečně opět méně kecáme (i když i tomu se nevyhneme) a něco se děje. Sice napjaté momenty se řeší střihem, ale kouká se na to dobře. Sice je průběh očekavatelný (čistka musela proběhnout - tolik postav děj neuživí). Očekávám, že řídnutí bude pokračovat. ()

El Matadero (2017) (S03E14) 

Ta proměnlivá kvalita epizod je ubíjející. Zase sešup do "retard" roviny (to kempování v "Barter Townu" když nemají čas ne?) plus návrat do starých časů (jednou svině - pořád svině, jednou smažka - pořád smažka, jednou kráva - pořád kráva.. .atd.) Nebýt rozdělení linií (i když díky stupidnímu twistu) tak je to naprostá tragedie. Navíc to drama a dlouhé záběry art kamery... rozmazané/halucinogenní pasáže... fakt ne tohle. ()

Things Bad Begun (2017) (S03E15) 

Asi největší plus je, že jsme se zbavili toho nesympatického vypatlance (udeřit hřebíček na hlavičku bych to nazval) a příchod nových postav dává šanci ději na nový svěží směr. No žádná sláva to není, nicméně na FTWD je to slušné a série "jede". Karty se míchají a je vidět, že série má nový fenomén. Vem hereckou nulu a nacpi ji (na chvilku) do série. Čím víc otravnější tím lépe - seznamte se s proctorem... ()

Sleigh Ride (2017) (S03E16) 

WTF!!!!! co sakra mají znamenat ty nesmyslné vánoční představy/halucinace? zas někdo chtěl být hrozně artový a nezapadlo mu to do logiky... Grand finále jako takové je hodně vlažné (z poloviny série jsem měl lepší dojem) a to přes trikově náročné pasáže na přehradě. Selhává na drobnostech (detailech), kdy postavy se nechovají přirozeně, ale nuceně dle scénáře, což působí občas komicky a hloupě. "Starší bratříček" umí zatraceně lepší zakončení série. ()

Jaký je váš příběh? (2018) (S04E01) 

Co to sakra bylo? Když AMC ohlásilo prolnutí seriálu, čekal jsme že postavy "počátku" prostě potkají někoho z původní řady... řádně časově "předsazené". Místo toho se časové linky obou sérií rázem srovnaly a to tím nejotravnějším způsobem - přímým navázáním na konec osmé série TWD a sledováním jedné postavy... WD jako celek jde ke dnu :/ ()

Another Day in the Diamond (2018) (S04E02) 

A opět skáčeme v čase... tady koukám jak vrána, že všichni bivakují na nějakém stadionu a to už podle hlášení rok!? Nebylo náhodou na konci předchozí série explozivní finále na přehradě? A co to předvádí smažka za traumata? Nedávno se na pohodu producíroval mezi mrtvolákama a teď ani nevyleze za bránu? Totální scenáristický fail a podhoubí pro další nekonečné kecací pasáže, aby se vše jakože vysvětlilo... tak tomu říkám solidní propad. ()

Good out Here (2018) (S04E03) 

Skoky v ději... stupidita chování postav... série se drží u dna. Až na jednu věc. nejotravnější postava série je pryč! tedy... bude, až se přestane skákat v čase. Takže zase nic. Ale konečně se více děje než žvaní. ()

Reklama

Reklama