Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Recenze uživatele Fiftis k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2015) (S01)

1.séria je skvostná, pretože nám dala to, čo nám nedal original the Walking Dead. A to absolútny začiatok apokalypsy, kedy ešte ľudia nevedeli, čo sa to deje. A tiež ešte mala vplyv armáda a uzatvorila mestá. To bola príjemná zmena. Navyše sú tu zaujímavé postavy a rovno dve sexi riťky Madison a Alicia. Páči sa mi na tejto sérií všetko od akcie, postáv a predovšetkým práve ten úplný začiatok apokalypsy. Bolo skutočne zaujímavé sledovať, ako sa tá situácia počas týchto šiestich epizód zhoršovala, ako svet išiel čoraz viac do sračiek a ako boli všetci ľudia zúfalí. Rovnako ako v the Walking Dead, tak aj tu je prvá séria nezabudnuteľná a môžem tie epizódy sledovať dookola. (Hodnotenie: Epizóda 1,2,3,4,5,6 ***** ) ()

Série 2 (2016) (S02)

Páči sa mi, ako sa 2.séria líši od tej prvej. Jazdíme si na loďke (divím sa, že to tak nerobia všetci ľudia, kedže na vode ste chránení pred zombíkmi), sem tam zastavíme u brehu, omrkneme zásoby a nejakých preživších a znova sa vrátime do bezpečia. V druhej polovici série sa zase dostaneme do priestorov Hotela na pláži, čo je taktiež úžasný nápad a pripomínalo mi to celé vynikajúcu video hru Dead Island. Postáv je málo a na každej mám niečo rád a o každú sa strachujem. Celé sa to stále drží vysokých kvalít a aj druhú sériu mám veľmi rád. (Hodnotenie: Epizóda 1,3,13,14,15 ***** / 2,4,5,6,7,9,10,11,12 **** / 8, *** ) ()

Série 3 (2017) (S03)

3.séria je taká indiánsko-vojenská. Prekvapila ma tu smrť jednej z hlavných postáv, čo je naozaj veľká škoda. Ale pribudlo viac postáv a celkom zaujímavých. Páči sa mi v tejto sérií taký ten sexuálny náboj medzi Madison a Troyom. Rodinka Clarkových Alicia, Nick aj Madison sú už drsní a vedia sa o seba postarať. Rovnako veľmi sa mi páči, že sa už konečne nešetrí na násilí, predsa len sa to od takéhoto typu seriálu očakáva. Máme tu živého človeka, ktorému vták žerie mozog, darček pre indiána v podobe odrezanej hlavy, či rozmlátená hlava kladivom. Táto séria je moja najobľúbenejšia a popravde aj celkovo najobľúbenejšia séria všetkých seriálov. (Hodnotenie: Epizóda 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 ***** ) ()

Série 4 (2018) (S04)

Do 4.série prichádza Morgan a s ním aj celé the Walking Dead. Už je to úplne ten istý štýl, ktorý sa ničím neodlišuje. V tejto sérií stratíme šokujúco 2 hlavné postavy a tým sa to zvrtne tým nesprávnym smerom a všetko sa len zhoršuje. A to nehovorím o tom hnusnom šedom filtri. Pôvodné postavy, ktoré sme si obľúbili nahradili úplne nové a tie už nie sú tým pravým. Okrem kovboja a Dharmy sa k nám pridá ešte jedna otravná lezba typu Tara. Tá si so sebou nosí kameru a to je to absolútne najprimitívnejšie na celom seriáli, pretože sa často dívame na neuveriteľne nudné interview rozhovory. A to nehovorím že v 5.sérií sú tomu venované 2 epizódy typu national geographic. Spoiler: Odpálili mi tu najobľúbenejšiu a najhlavnejšiu postavu - Madison a tým to pre mňa neskutočne upadlo. Už je to iný seriál než býval. Niečo ako American Horror Story, kde je každá séria úplne o niečom inom. (Hodnotenie: Epizóda 2,3, ***** /  4,8, **** / 6,7,11,14,15,16 *** / 1,5,10,12,13, ** / 9, * ) ()

Série 5 (2019) (S05)

5.sériu pozerám už iba z povinnosti, aby som vedel, ako to celé dopadne, rovnako ako u the Walking Dead. V podstate by som sem mohol skopírovať môj komentár k 4.sérií. Pretože tieto série sa od seba skoro nelíšia. Je tu to otravné natáčanie rozhovorov na kameru a sú tomu venované celé 2 časti, ktoré som pretáčal, pretože som mal pocit, že sa dívam na rozhovory s hercami, ktorí tu hrajú a ja som mal čo robiť, aby som sa potom zase vžil do seriálu a nemyslel na to, že sú to všetko len herci. Ako aj v the Walking Dead, tak aj tu sú určité veci venované libtardom a slniečkárom ako miešanie rás a časti venované lezbám. (vo WD bola celá časť venovaná Tare a tu celá časť venovaná Althei). To ani hlavné postavy ani najobľúbenejšie postavy nedostali celé časti pre seba ako napríklad Rick, Madison, Glenn či Daryl. (Hodnotenie: Epizóda  ***** /  3,8,16, **** /  4, *** / 1,2,6,7,12,13,14, ** / 10,11, * /  5,9,15 Odpad! ) ()

Channel 5 (2019) (S05E15)

Ten interview dokument by si už mohli strčiť do prdele. A najlepšia je tam tá mongoloidná kovbojka. ()

Série 6 (2020) (S06)

6.séria je ďalšia z tých, ku ktorým sa už nikdy nemusím vrátiť a o nič neprídem, pretože tu už nie je žiadna postava, ktorú by som mal rád. Navyše tu odpália nečakane postavu s najväčším potenciálom do budúcna. Dúfam že človek, ktorý dostal Morgana do tohto seriálu chytí rakovinu za gule a bude ju v pekle prežívať znovu a znovu. Morgan je najotravnejšia postava celej WD expanzie a ak sa ešte v nejakom seriáli objaví, tak ma vystrie. Konkurenciou je mu Charlie, prvé dieťa ktoré mám chuť zabiť. Hlavným záporákom je tu istý mongol - "žena" očividne na pohľad trpiaca Downovým syndrómom. Toto už je des a utrpenie. Hodnotenie - Epizóda: 9, ***** / 1,6,8,14,16, **** / 2,4,5,10,11,13,15 *** / 3,7, ** / 12, Odpad! ) ()

Série 7 (2021) (S07)

7.séria je aspoň nápadom a vizuálom zaujímavá - skutočný postapokalyptický look po výbuchu jadrovej bomby, kde všetkým stačí plynová maska a hocikedy si ju dajú dole. Je tu milion nelogických vecí, navyše tí hlupáci, ktorí stoja za poslednými sériami idú v rozpore so všetkým, čo sme sa vo WD naučili - zrazu sa už viete z pohryznutia vyliečiť, máte len teplotu a to vraj len vďaka radiácií. Gratulujem. Je neuveriteľné že toto má niečo spoločné s mojou milovanou 3.sériou. Ale predsa - v poslednej časti sa vrátila moja láska. Aspoň nejaká odmena za to, že som vydržal až doteraz. A teda okrem poslednej časti môžem s pokojom na všetko čo sa stalo po epizóde 4x8 zabudnúť a pri najbližšom znovupozretí skočím rovno z 4x8 na 7x16. Hodnotenie - Epizóda: 16, ***** / 12,14, **** / 1,4,7,8,10,11,15, *** / 2,3,5,13, ** / 9, * / 6, Odpad! ) ()

Série 8 (2023) (S08)

Spoilers everywhere: Siedma séria skončila návratom mojej najobľúbenejšej postavy, ale prvá epizóda 8.série bola katastrofa. Maddie zavretá 7 rokov v jednej miestnosti? Osem rokov som bol ticho a nič zlé nehovoril na scenáristov, ale tu už sa musím ozvať, pretože mi znechutili  aj moje 2 najobľúbenejšie postavy. Tá druhá je Troy, ktorého vytiahli zo samotného pekla, všetci vo svete sa tešili, pretože to bola najzaujímavejšia postava celého seriálu a je pravda, že to aj v 8.sérií slušne ťahal (Daniel Sharman je frajer) a nakoniec sme zistili že ho tam vrátili len kvôli sledovanosti a nie pre fanúšikov, ktorí si želali jeho návrat, pretože ho odfajčili rovnakým spôsobom ako v 3.sérií. Z padúcha sa stal hrdina a bum. Neviem z akého dôvodu ho vrátili späť, keď ho opäť po 4.častiach zabili. Všetci si mysleli že kvôli Spin-offu, kde by sa objavil po boku nejakého Negana alebo inej postavy WD, ale oni nie. Všetko len kvôli zvýšeniu sledovanosti. Ani to však nepomohlo, pretože tu z nejakého dôvodu bolo potrebné dať jednu epizódu len o Dwightovi a Sherry, aby si zaspomínali vo Svätyni na časy keď Dwightovi preťahoval ženu Negan. Žiadne iné prepojenie na WD, žiadna postava z WD, nič. Sklamanie neskutočné a to som bol nahipovaný že v posledných častiach budú moje 2 naj postavy nie z FtWD ale z celého WD universa. Aj keď to išlo po 3.sérií strmhlav dole, seriál bude chýbať. Nie je to sranda, keď to človek pozeral od 2015. Vďaka Kim a Daniel za herecké nadvýkony, tá dynamika medzi Maddie a Troyom ako u nikoho iného v žiadnom filme či seriáli. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)