Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Série(8) / Epizody(113)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Recenze uživatele classic k tomuto seriálu (29)

Ouroboros (2016) (S02E03)

Trochu menej záživné, ako predchádzajúce dve časti, tentokrát je Travis, ako poriadny inštalatér a potápač, ktorý sa musí hrabať vo výkaloch, aby sa mohla vôbec pohnúť - Strandova nablýskaná JACHTA vpred, ktorá sa zamotala do všelijakých svinstiev, zatiaľ, čo sa Travis potápa, či je ako domáci - KUTIL, jeho žena - Madison, rieši, čo vlastne s nimi Victor Strand zamýšľa, alebo, momentálne, aby ostatní členovia posádky, zabili nudu, vydávajú sa na breh, kde došlo k havárii lietadla, popozerať sa, či náhodou, niekto neprežil, alebo pozbierať, čo sa dá, čo by pomohlo... , zisťujem, že postava Chris Manawa, je vskutku, pozoruhodný MAGOR a KILLER, už potenciálnych zombíkov, či už hotových - zombíkov, ani jeho nevlastný brácho Nick, nie je na tom, o nič lepšie, či sexy Nickova ségra, dračica - Alicia, má hlavu v smútku, vedel by som určite, ako jej pomôcť, taký Daniel s dcérou, by sa najradšej o seba, postarali úplne bez pomoci a sami. Ešte spomeniem, že haváriu LIETADLA, prežila, potom jedna žena s mužom, ktorých ťahá jachta za sebou, s nimi, ale, ako a či pôjdu nakoniec so Strandom a spol. , nechávam na prekvapenie diváka... PS : Ako sa seriálik blíži ku konci, dá sa predpokladať, čo bude nasledovať... Priemer, preto, že som to očakával. ()

Krev v ulicích (2016) (S02E04)

Opäť PRIEMER, ako v minulej časti, tentokrát i celkom zaujímavé, od samého začiatku, ako Strand vyšle Nicka na MISIU, nájsť jeho kumpána, ktorý sa podobá na komedianta - Jacka Blacka. Nick si najprv zapláva smerom ku brehu, potom zoberie na seba, trochu toho hnusu, aby sa začlenil do kolektívu, alebo aby splynul s davom, živých - mŕtvych, je enormné množstvo, a tak sa bude musieť - posnažiť, ale klasicky to zvládne lavou - zadnou. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by sa medzitým traja pacienti nezmocnili Strandovej JACHTY, kde inak, Alicia ich privolala tak, že komunikovala pomocou vysielačky, s jedným z nich, s Jackom, do ktorého sa zabuchla. To bolo ešte v predchádzajúcich častiach. Na lodi bude vskutku - RODEO, lebo títo ľudia, sú extrémne nabrúsení, jedna baba je tehotná, ďalší je v kajute s Aliciou, či posledný, mieri zbraňou do hlavy Travisovi, aby naštartoval jachtu, zatiaľ čo Strand, vzal nohy na plecia. Inak, táto epizóda sa zaoberá Strandovov minulosťou, cez flashbacky, kde som sa o ňom dozvedel, jednu vec. A aby toho nebolo ešte málo, tak do deja, vstúpia ďalšie postavy, ktoré majú niečo spoločné s týmito výtržníkmi, čiže unesú Aliciu a Travisa. Som zvedavý, ako sa to vykryštalizuje... Obľúbená postava - ALICIA CLARK. ()

Vězeň (2016) (S02E05)

Trápne, trápnejšie, najtrápnejšie, už to začína byť neznesiteľné, a to som mal pritom od začiatku štartu druhej série, docela príjemný pocit, že sa polepšili, bohužiaľ, nie je to tak ! Konala sa výmena, keďže dva tábory sa nevedeli dohodnúť, tak Travis a Alicia, zostali trčať na lodi s lídrom - Connorom, pričom bola tam i tá babenka, ktorej Strand presekol lano, mala chuť roztrhať Travisa v zuboch, ale jej niečo vysvetlil... V druhom tábore, vymyslela Madison, že prevedú výmenu s Connorovým bratom - Reedom, no nastal problém, lebo pohotový a inak, trochu na hlavu, Chris, sa medzitým o neho postaral, lebo sa ževraj, začínal premieňať, už ho chcel Nick doraziť, ale Daniel ho zastavil, že má plán... A samozrejme, zostáva nám TELENOVELA medzi Palomou a Diegom, čiže Alicia a Jack, tak čo, bude z toho - láska ? A ako to všetko dopadne, či sa im to podarí, nie je ťažké - rozlúsknuť ... ()

Kniha žalmů (2016) (S02E06)

Mierny posun vpred, prichádza do úvahy určité zlepšenie, a to celkom poteší, ale aj tak sa seriál utápa v prílišnej predvídateľnosti, lebo viem, že síce sa im podarilo prísť do Mexika, kde Stranda čaká jeho láska, ktorý ledva dýcha, alebo ich privíta, záhadná Celia, ktorá sa podobá na Sigourney Weaver, pričom si uvedomujem, že tu automaticky nie je niečo v poriadku, a nie je to o vyšinutom Chrisovi, ktorý sa snaží zlikvidovať členov svojej rodiny, aj keď nevlastných... Seriálu sa venujem zo zotrvačnosti. Extra ma nebaví, ale tých 45 minút sa prežiť, dá. ()

Bůh Šiva (2016) (S02E07)

Paráda, konečne sa tvorcovia popasovali so siedmym dielom, a tak zároveň i najlepšia časť - druhej série !!! Uvidím, ako po prestávke, ale takto by mali pokračovať i naďalej. Skrátka, epizóda, na ktorej si dali všetci extrémne záležať ! Ak to bude takto pokračovať, budem určite meniť svoj postoj i konečné hodnotenie pôjde smerom nahor ! ()

Groteska (2016) (S02E08)

V tejto epizóde som videl Nicka, ako sa zahral na známeho Beara Gryllsa, a skúšal, čo všetko vydrží jeho telo, nie, žeby sám chcel, ale prišiel do styku s nezávideniahodnými nástrahami, keď jeho život doslova videl na vlásku... Počas celej, zo začiatku, nie zaujímavej, ale neskôr pôsobivej časti, si v seriáli zahral len spomínaný Nick, ktorý sa túlal po Mexiku, aby onedlho vstúpil do záhadnej komunity, kde aj oľutuje hádam, že je v KLUBE zvláštnych ? ()

Město mrtvých (2016) (S02E09)

Už vidieť ďalších, starých - známych, ale ešte nie všetkých, Nick je už usalašený v komunite, k tomu tiež pôjde s krásnou Mexičankou na jednu nebezpečnú MISIU, zatiaľ čo v rušivých prestrihoch vidím i Madison, Victora, a dve kočky, t.j - Aliciu a Ofeliu, ako sa uchýlia do jedného HOTELA, kde bude prvá dvojica spomínať a popíjať, aby klasickým klišé k sebe privolali tých, ktorých nemusia, alebo dievčence pôjdu preskúmať hotelové izby, kde sa čoskoro presvedčia na vlastné oči a uši, že tu nie je niečo v poriadku, hotel je obsadení strašne mnohými zombíkmi, kde dokonca veľa z nich padá z balkónov, a to sú vážení - najlepšie zábery v tejto časti + Ofelia sa niekde vyparila, zatiaľ čo sa s-e-x-y Alicia sprchovala. Pomerne kvalitná epizóda, kde mi najviac vadil strih, t. j - i prestrihy, to sú rušivé prvky, ale inak - OK. ()

Nerušit (2016) (S02E10)

V predchádzajúcej epizóde som videl, ako KVARTETO vstupuje do akéhosi HOTELA, ktorý môže náramne pripomínať čosi mimoriadne nebezpečné, ako jeden OVERLOOK HOTEL, v ktorom sídlil istý Jack Torrence. Na začiatku tejto časti vidím vysvetlenie, čo je to vlastne za miesto. Konala sa tu SVADBA, kde sa stali udalosti, ktoré poslali hostí voňať fialky. Nevestin otec dostal impulz nákazy, ktorý rozpútal v miestnosti - hotové peklo, duchaprítomná správkyňa svadby okamžite pozamykala hostí, aby sa to ďalej nešírilo... Práve Ona sa v hoteli stretne s Aliciou, ktorá sa túla po tomto mieste. V prestrihoch si prídem na svoje, keď tatko Manawa poučuje psychopatického syna Chrisa, aby si vstúpil do svedomia, čo sa aj na pár okamihov stane, ale zdanie klame. Títo dvaja stretnú skupinku troch mladíkov, ktorých najprv Chris okradne ohľadom potravín, ale čo má človek robiť, keď je strašne hladný. Neskôr ich skupinka doženie, aby sa s nimi mladý psychopat skamarátil. Mieria smerom k farme, kde sa s Chrisa vykľuje to, s čím už dlho koketuje, t.j - profesionálny vrah ! Nicka tentokrát nespozorujem, lebo tu ani nie je. Celkovo vzaté, pomerne kvalitná a napínavá epizóda ! ()

Pablo a Jessica (2016) (S02E11)

Nemastné, neslané, takto nejak by som nazval túto epizódku, v ktorej Nicka najprv ZJEBAL mexický vedúci v novej kolónii, kde musí poslúchať na slovo, lebo predtým sa zahral na hrdinu, keď išiel s jednou peknou CHIKITOU na výmenný obchod, a tak aby odčinil svoje, akože nelichotivé skutky, tak helfne vedúcemu s falošnými liekmi, ktorými zásobuje gang, ktorý na oplátku poskytuje cenné potraviny, áno, a do tejto krásky sa zabuchne. V Hoteli zatiaľ ostatní riešia to, že Ofelia sa vyparila, ako smrad, alebo treba vyhnať z izieb živých - mŕtvych, Alicia dostane nápad, ako rýchlo a účinne sa zbaviť týchto nepohodlných, keď k tomu musia ešte spolupracovať s ostatnými obyvateľmi hotela, ktorí sú spočiatku neústupní ! Bohužiaľ, opäť sa stalo to, že som mal dostatočný pocit, že sa pozerám na vymetených dementov, a to vo veľkom merítku, niekedy to kompenzujú vynikajúcimi scénami, ale tentokrát, nie ! Hádam sa polepšia ? ()

Solný sloup (2016) (S02E12)

Z každého rožku - trošku, príde na každého, i keď sú roztrúsení všade navôkol, jeden INCIDENT na HOTELI prijme ROZHODNUTIE, ktoré posunie udalosti strmým smerom dopredu, že sa RYSUJE záverečné zúčtovanie druhej série... Totiž Victora bodne nožom indisponovaná žena do brucha, jemu teraz ide o život, a tak Madison s jednou ženou pôjdu do rajóna gangu po lieky, v ktorom je známy i Nick, pričom obetavá mama sa o ňom dopočuje, že tu bol, v tom vbehne do miestnosti, kde zrovna byť asi nemala... Vidím i osirelú Ofeliu v niekoľkých pár nezaujímavých flashbackoch, ako spomína na staré - dobré časy, či aj zamilovaného Nicka, ktorý sa ponúkne ísť opäť na misiu, lebo Francisco sa na začiatku epizódy rozhodol, že s rodinou vezme nohy na plecia, a fujas - matias ! Alebo aj zarasteného Manawu som na pár sekúnd spozoroval, ako pozerá na osvietený hotel, v ktorom zbytočne pútajú na seba pozornosť... , ale majú na to dôvod, ktorý riešim v úvode. Bolo to celkom stráviteľné, no nebol som v siedmom nebi ! ()

U skomírajícího ohně (2016) (S02E13)

Bezkonkurenčne najlepšia časť druhej série, spin - offu : Fear The Walking Dead, mladšieho brata The Walking Dead. Všetko závisí od scenára, a tentokrát im to vyšlo na jednotku s hviezdičkou, okrem spomínaného scenára, epizóda dynamicky dominuje hereckými výkonmi, réžiou a kamerou. Najmä komplikovaný vzťah otca Travisa a syna Chrisa, sa vyostrí, mladému to dosť v hlave preskakuje, a otec si nevie s ním dať rady. Nedávno Madison pekne osvetlila HOTEL, čo sem priviedlo ďalších, ktorí sú ešte medzi živými, taktiež sa sem chce dostať Travis Manawa, ktorý vyrozpráva, čo sa mu prihodilo so svojim neposlušným synátorom. Našiel si kamarátov, ktorí ho ešte viac pokazili, nekontroluje sa, až sa prihodí situácia, ktorá tých dvoch, na čas rozdelí. No, ale matka Maddy a dcéra Alicia, i ONY majú svoje dni, t. j - staršia povie mladšej, čo sa v skutočnosti stalo s jej otcom. Takmer nie je vidieť zombíkov, čo je neobvyklé !!! Nick, tentokrát mimo záber, neobjaví sa ani na sekundu. Výborne, takto sa mi to páči, bodaj by ste sa takto snažili i do budúcna... ()

Duch (2016) (S02E14)

Anglické slovíčko - WRATH, v slovenskom jazyku znamená - HNEV, pričom to odkazuje k Travisovi Manawovi, a jeho prudkým zmenám nálad, ale nie je sa mu čo čudovať, keď sa mu stalo to, čo sa mu stať nemalo... Uvedomil si jednu podstatnú vec, a to, že jeho syn Chris, je chorý, t. j na hlavu pacnutý ! Pomôcť mu nebude môcť, pretože už to nie je možné. Dozvie sa, čo sa s ním stalo, keďže boli rozdelení, do náručia mu prídu tí, s ktorými bol, ktorí učinili skutok, po ktorom už Travis nerozlišuje, kto je kto... ()

Sever (2016) (S02E15)

Udalosti z rôznych kútoch sa radikálne ZMENIA, z hotela bude vykázaný hlavný vinník, ktorý pri svojom šialenom AMOKU, smrteľne zranil toho, kto za nič nemôže, bohužiaľ, ocitol sa v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, akoby to nestačilo, neočakávane sa zvrtne ďalšie dianie na tomto, doteraz, celkom bezpečnom mieste... Do kolónie, kde si docela pekne nažívajú Nick so svojou frajerkou, či trebárs, i líder Alejandro, ktorý ako sa dozviem, len pohodlne tlačil každému kaleráby do hlavy, tak sa k nim priblíži nebezpečný GANG, ktorý plánuje toto miesto zrovnať so zemou aj s jeho obyvateľmi, pokiaľ tam ostanú, majú ultimátum, dokedy majú vypadnúť, ak tak neučinia, dopadnú zle - nedobre. Ostatní pôjdu na SEVER, len odvážny Alejandro ostáva, aby pre tých prichádzajúcich prichystal jedno milé p-r-e-k-v-a-p-e-n-i-e. Vôbec nepozorujem pozitívne vyvrcholenie druhej série, pretože z Nicka sa stáva, akýsi ANTI - spasiteľ... Budem si musieť počkať, ako to dopadne, medzitým sa vrátia, starí - známi BORCI z WALKING DEAD. ()

Oko pozorovatele (2017) (S03E01)

„Tešil som sa na mojich obľúbených hrdinov, ktorí zaskakujú za „väčšieho brata” , keď momentálne musí načerpať novú energiu” ... , ale podľa môjho úvodného kritického hodnotenia, zdvíham varovný palec !!! POZOR, POZOR, si na moje vnímavé oko dávajte, vy neporiadni darebáci... ! Jednak som mal intenzívny pocit, že sledujem pokračovanie : Svetovej vojny Z, ako pravý hollywoodsky, nefalšovaný, popcornový, blockbuster, s doslova očarujúcimi scénami, ktoré zo sekundy na sekundu, pridávali na dynamike a intenzite, so všetkými som na akejsi zvláštnej, monumentálnej vojenskej základni, na ktorej najskôr oddelili ženy od mužov, kočky Alicia a Madison, sú samy vo vrchnej časti zamknuté, kam prichádza šéf areálu, aby spolu pokecali na dobrú nôtu... , čo Nick, Ofelia a Travis nemôžu potvrdiť, že by sa v spodnej časti mali, ako prasce v žite, totiž títo vojenskí ignoranti robia TESTY, keď zisťujú, za aký čas sa dotyčný premení na zombie, po chladnokrvnom, brutálnom zastrelení, z ich automatickej strany, nebezpečne im pôjde o holý život !!! Rozhodnú sa vziať nohy na plecia. Medzitým jedno z nežných pohlaví, vypichne tomuto nezáživnému šéfovi OKO, pretože už začína mať týchto somarín plné zuby, a tak sa obe skupinky tlačia von z komplexu, ale v pätách majú po uši ozbrojených vojakov, s následným počudovaním sa, že brat handicapovaného, presvedčí všetkých, aby sa spolu vytratili, inak dopadnú na psí tridsiatok... Rúti sa na nich stádo„ živých - mŕtvych” ... Tak najprv mu takmer spôsobí „Achillovu pätu” , aby hádam i neskôr išli spolu na PIVO a pol deci ? Čiže, scenár je pekne pritiahnutý za vlasy, síce uznávam, že prvá epizódka náramne srší všelijakými vizuálnymi orgiami, ale keď k tomu pridám práve túto zložku, tak sa to poriadne bije, a tak mi nezostáva nič iné, ako tomu natrieť ! Polepšite sa, lebo budem extra zlý ! Potenciál tu, aký - taký, je, bol, a bude ? ()

Nová hranice (2017) (S03E02)

Som celkom rád, že sa úroveň zlepšila po predchádzajúcej, mdlej epizóde, keď som ani pomaly nestihol registrovať náhlu, úvodnú, vrtuľníkovú, tragickú scénu, lebo tú tvorcovia veľmi rýchlo vytasili na diváka, na jednej strane vidím geniálne spracovanú sekvenciu, ale na strane druhej, v zápätí prichádzam o obľúbenú postavu, ktorej som akosi vždy musel fandiť. Preživší z voľného, strmého pádu budú nejakú chvíľu v depresívnom, upršanom počasí dúfať, že sa dostanú na ranč : „Zlomená čeľusť” , kde budú čoskoro tiecť slzy potokom, alebo scenár opäť ponúka niečo, čo ja vyžadujem, dôjde i na Stranda, ktorý pomôže jednému pôrodu, kde následne bude konfrontovaný s jednou zdrvenou ženou, ohľadom ktorej som presne vytušil jej koniec, aby aspoň tesne predtým, splatila DLH, čo mu nakoniec pomôže... Postava Madison Clark je ako Rick Grimes v sukni. A opozitum je Troy, ktorý absolútne nerozmýšľa, a kiksy sú jeho doménou. Bohužiaľ, čoraz viac sa znižuje počet postáv. Očakávam, že je prichystaný TROMF, trebárs aj ESO v rukáve ! ? Pevne verím, že áno ! ()

Konec známého světa (2017) (S03E03)

Bohužiaľ, TRAV, je DEAD, a to kvôli neznámemu živlu, ktorý zostrelil vrtuľník, v ktorom sedela práve moja obľúbená postava. Budem mať možnosť spoznať šéfa ranču - Zlomená čeľusť, Jeremiaha Otta, ktorý jednak sekíroval svojho syna Troya, čiže aktuálne to má aj patričné následky z detstva, totiž Otto vedel, čo má prísť, a tak nakrúcal inštruktážne videa pre nutný prípad potreby, ktoré akurát na začiatku vnímam, len zákulisie smrdí čímsi zvráteným, čo uvidí sama Madison, v pokazených záberoch. Otec, dvoch synov, Jakea a spomínaného, poznačeného Troya, si absolútne, vtedy servítku pred ústa nemienil dávať ! Pre zmenu, MATKA, dvoch predčasne dospelých detí, Nicholasa a Alicie, by sa najradšej na tomto mieste usalašila, pretože cíti v kostiach, že toto vyhrievané miestečko, je zatiaľ mimoriadne spoľahlivé a bezpečné ! Dobrovoľne sa prihlási na AKCIU. Jej decká medzitým okúsia, aké koníčky praktizujú tunajší mladí, Ona pôjde na inkognito hodinu, na ktorej sa uvoľní, a On vyštartuje na nočný lov, na ktorom sa zrejme konečne skamarátil s podivným psychopatom Troyom, a to len pred niekoľkými minútami, to mal jeden z nich, pekne nahnuté ! A aby som nezabudol na statočnú mamu, tak uvidí, čo sa pod zemou nachádza, a to sa jej extrémne zapáči ? Victor prišiel na aute, od ženy, ktorá ho chcela zavraždiť, namieril si to k Dantemu, ktorý mu naznačil, čo by ho čakalo, ak by si vyskúšal voľný pád, a sám si následne takmer nasral do gatí ? Zvedavosť je presne to, čo očakávam do budúcnosti. Skrátka, OTTOVCI sa mi nejako nepozdávajú, najmä Troy a Jeremiah, ale Jake je taktiež zvláštny, i keď vyzerá byť dobráčisko, a tak nech je ním aj naďalej ! Sakra, a na konci som uvidel starého - známeho, ktorý 100 % zamieša kartami. Tvorcovia vytasili ESO z rukáva ! ()

100 (2017) (S03E04)

Jednoznačne - Najlepšia epizóda seriálu Fear TWD v celej svojej doterajšej histórii ! Nadčasové, strhujúce, atmosferické, účinné, vyčerpávajúce, sugestívne, a synonymá by mohli pokračovať donekonečna... Takmer sú to dva roky, čo beží, predchodca “slávnejšieho brata” The Walking Dead, no nepamätám si, žeby niektorá časť na mňa takto zapôsobila ? Maximálne ma poznačila, a som k tomu extrémne nadšený ! Bohato mi stačil LEN, IBA „Mexičan” Daniel Salazar, a jeho zaujímavá minulosť, ktorú automaticky zúžitkoval, pretože má z nej dostatočné skúsenosti. Prevažovala španielčina, a to v dobrých 85. % ( do riti, Amíci museli čítať svoje titulky, hm... ťažký oriešok ? ! ), a nepotreboval som ďalší mančaft, síce mihol sa tu Strand, ale nejaký význam to aj tak nemalo. Tento svieži jazyk často prekrýval potrebné titulky ( vložené eng ) k pochopeniu diania, ale povzniesol som sa nad tým, lebo ma veľmi interesovala réžia, strih a kamera + herecké výkony, ktorým maximálne dominoval, už spomínaný predstaviteľ Salazara, Rubén Blades, ktorý svojim brilantným výstupom zatienil všetkých okolo. Tentokrát bol scenár realizovaný, nie z pajzlu, ale z kanclu, a je to poznať, aj tak pochybujem, že to bude takto kvalitatívne, nadštandardne pokračovať i do budúcna, ale Bodaj by to tak bolo, nebránim sa tomu. Chválim vás všetkých ! ()

Hořící voda (2017) (S03E05)

Nič extra zaujímavé sa tu tentokrát neudialo, i keď som mal česť spoznať Indiána Walkera, z ktorého nemám bohvieaký pocit, lebo práve on má na svedomí smrť niekoľkých ľudí z padajúceho, zostreleného vrtuľníku, na ktorého palube sa nachádzal, už aktuálne mŕtvy Travis. Strhujúci začiatok predznamenával, že vývoj pôjde dopredu, schyľuje sa zrejme ku konfliktu s Walkerovov družinou. Najlepšie scény boli okolo Troya a Madison, ktorí boli na stope indiánovi, alebo skôr on bol na stope im. Medzitým krásavica Alicia sa vyspala na ranči s Jakeom, alebo jej brat, Nick, mal iné starosti, ako si udržať priateľku Lucianu na tomto, doteraz, ešte stále, bezpečnom mieste, ale ako som videl, nechce sa tu zdržiavať, a tak po peknej, nočnej, skromnej, útulnej večeri, ráno odišla po svojich. A mám tu taktiež dvoch „kamarátov” , hrdloreza Daniela a playboya Victora, a skúste si vsadiť, kto ostane na holičkách ? ()

Rudá hlína (2017) (S03E06)

V Madison to poriadne VRIE ! Nenávidí indiána Walkera, lebo zostrelil Travisa. Momentálna situácia jej vyhovuje. Obyvatelia Zlomenej čeľuste sú vyplašení z rázneho dôvodu, ktorý spočíva v tom, že walkerovci ich chcú z tejto lukratívnej oblasti vyhnať, a tak podnikajú večerné návštevy, keď zapaľujú táboráky okolo celého areálu, čo labilnejších jedincov trochu vystraší, čiže naznačia šéfovi Jeremiahovi Ottovi, že je načase vziať nohy na plecia a odísť, t. j. povoliť sa naplno požiadavkám nebezpečného indiána, s ktorým je neradno sa zahrávať. Tak aj učinia, čo sa nepáči cholerikovi Troyovi, ktorý INKOGNITO vyštartuje za touto rodinou, kde má taktiež kamaráta Mikea, a ten sa zachoval duchaprítomne, keď neopustil svojich pokrvných príbuzných. Jedného rána si všimnú, že niečo nie je v poriadku.. Vrátil sa kôň, ktorý pôvodne išiel s nimi. Otto, Madison a Nick zistia, že z mikeovcov sa medzičasom stali chodiace mŕtvoly. A nerušene si pochutnávajú na inom koníkovi. Presne toto hrá do karát spomínanej Madison, ktorá dobre vie, kto ich má na svedomí ! A nikto ešte netuší, okrem Alicie, že Jake išiel vyjednávať do rezervácie Black Hat za Walkerom, pričom frajerka ho nasledovala, ale tajnostkársky. Samozrejme jednotlivé udalosti sa pekne prekrývali, a tak jeden nevedel o druhom, čo praktizuje... Začínam byť, z posledných troch epizódach, náramne spokojný a napätý, teším sa najmä na Walkera. ()

Odhalení (2017) (S03E07)

Prostredníctvom indiánskej postavy Walkera, mi americkí tvorcovia približujú pôvodných obyvateľov AMERIKY, ktorí boli vykynožení prisťahovalcami v HOLOKAUSTE, ktorý si zrovna moc nepripomíname, čo je z môjho pohľadu atypické, že sa práve zamerali na túto, podľa mňa, zaujímavú štruktúru, analýzu problematiky apokalyptického seriálu, z ktorého sa stala telenovela. Títo moderní indiáni by sa najradšej ocitli v rovnakej situácii, ako ich dávni predkovia, len s tým rozdielom, že to, čo urobili im, na oplátku vrátia aktuálnym nepriateľom, a do karát im hrá monumentálna nákaza, a tak plánujú vyhladiť tých, čo im stoja v ceste. To sú v prvom rade OTTOVCI a spol zo Zlomenej čeľusti... Venovanie sa tejto KAUZE, mi pripadá cieľavedomé, vo Walkerovi pozorujem skryté a fascinované nebezpečie ! To je na jednej strane interesantné ! Ale na strane druhej, opäť pozorujem zbytočné KIKSY, ktorých sa tvorcovia dopustili tentokrát, viac, než požehnane. Uskutočnila sa akási „Výmena Manželiek” , aby sa mohlo vyjednávať bez opätovného krviprelievania. Alicia bola v Black Hat rezervácii, a Ofelia, na moje veľké počudovanie, zakotvila u walkerovcov, si pobudla u Jeremiaha Otta. Samozrejme, horkokrvná Madison ( strašne sa zmenila !!! ), nie je z toho dva krát nadšená, že dcérenka je mimo domova, a tak na jej POPUD sa uskutoční vyslobodzovacia AKCIA, pri ktorej povraždia niekoľkých členov Walkerovej družiny. Naivnému Jakeovi táto situácia nevonia, rozhodne sa odísť so zásobami vody, a myslieť si, že hrdý Indián, Ti Odpustí ? Čaká ho SKALP ! What the Fuck MOMENT ? A aby toho nebolo ešte málo, nedozvedel som sa, ako sa odtiaľ dostal, a keď už prišlo na lámanie chleba, akoby sa ani nechumelilo !!! Zároveň najabsurdnejší a najlepší kritický STAV prichádza na samý koniec, keď som to moc neočakával... „Nemali si ju pustiť do kuchyne” . ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)