Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, do služby vlasti. Z hloubi svého přesvědčení však odmítal nosit jakoukoliv zbraň a zabíjet. Stal se zdravotníkem 307. pěšího pluku 77. pěší divize. Skutečnost, že Doss odmítal zbraň, se nesetkávala s pochopením u jeho spolubojovníků. Jen blázen by chtěl, aby mu v boji kryl záda chlapík, vyzbrojený pouze odhodláním a lékárničkou. Často musel čelit nevraživosti a útokům ostatních vojáků. Přesto, jako jediný americký voják ve 2. světové válce, bojoval v první linii neozbrojený. V březnu 1945 vypukla krvavá bitva o Okinawu. Dossova rota měla za úkol dobýt 120 metrů vysoký útes. Když vojáci vyšplhali s pomocí lan na vrchol, dostali se do těžké dělostřelecké, minometné a kulometné palby. Vojín Doss se odmítl ukrýt a zůstal uprostřed krvavého pekla. Snášel jednoho zraněného po druhém z útesu do bezpečí. Během vyčerpávajících 12 hodin, za stálého ostřelování, zachránil životy 75 mužů... (Bioscop)

BASKYI

Mně se to líbilo, možná ten delší začátek, ten se ale dal přežít. Jinak jeden z nejlepších filmů roku 2016, ne-li nejlepší. ()

ratpile

Uh. Emocionalni naloz a velka hromada patosu. Luxusne nasnimana romantika srsici tim zlatym, nalestenym Hollywoodem. Vtipny, emotivni, vyzivne pojaty armadni kemp. Intenzini valecna jatka na pomezi Saving Private Ryan a videoherniho Battlefieldu. A brutalni davka narodniho, nabozenskeho kyce na zaver. Vse v temer nostalgickem, velkofilmovem zpracovani. Nejsem si jist, zda jsem byl svedkem stupidni brnkacky na prvni signalni 'americkeho krypla" ci detsky nadsen z navratu velkeho valecneho, romantickeho, lidskeho dramatu ze stare skoly. To druhe ve me, zda se, prevlada a skvele obsazeni - jakoby skemralo o povypinani senzoru demence a uzivani si nadhernych obrazku a velkeho pribehu hrdinstvi. Nepomatuji, kdy jsem si naposledy v jednom okamziku nalozil uprimny facepalm a zaroven pocitoval az detske nadseni. ()

stephano

Kdyby to nebylo o děsně nesympatickym "zdravotníkovi" tak bych asi hodnotil líp. Protože ruku na srdce, koho zajímá příbeh blbečka co nechce střílet ve filmu z druhý světový války? Navíc film je režisérně a scenaristicky plný chyb. Akční scény to naštěstí zachranují, tedy do doby dokud nezachranuje private Doss, to je hodne Forest Gumpovské. ()

Hoonza

Po vysokém hodnocení jak na čsfd tak na imdb jsem teda čekal něco mnohem lepšího. Je to klasická hollywoodská překroucená pohádka plná naprosto nezáživných postav, ke kterým si nejde vytvořit jakýkoliv vztah (vlastně jediná postava, která mi utkvěla v hlavě byl Hollywood díky jeho cool účesu). Navíc je to strašně tuctově natočené a bojové scény mě vyloženě nudily. Jediné, co se jim fakt povedlo, jsou mrtvoly, které tady vypdají fakt mrtvě... BTW To, že z útesu, který v reálu měl cca 7 metrů udělají 300m vysokou nedobitnou stěnu, jsem fakt nečekal. Už mi tam chyběl jen John Wayne ()

mark9th

Nie je to o vojne ani o láske, vo filme nefandíte ani jednej ani druhej strane, len ste ohromený ako ďaleko môže človek zájsť a čoho je ochotný sa vzdať pre svoje ''ja''. To, že z toho spravil Gibson pastvu pre oči je len veľké plus. ()

WolfIssen

Zrození idiota na Hacksaw Ridge je vcelku fajn film s pár chybama... Je mi jasné, že nešly opomíjet bezduché americké adventistické nebo chcete-li fanatické kydy okolo boha a bible. Taktéž si Gibson těžko nechá kecat do chybného obsazení hlavní role. Ovšem bojová scéna byla čistokrevný masakr, místy trochu chaos, ale ať tak či onak už to na bojištích šlo. Přejmenování filmu na Zrození idiota jsem zvolil záměrně a to z důvodu absence byť jen malého pudu sebezáchovy a nelogického životního postoje ve válečné vřavě hlavního hrdiny. Myslím, že kdyby nosil aspoň pistoli pro osobní obranu, určitě by i tak zachránil spousty vojáků, ikdyž by byl možná méně zajímavý, ale to je věcí názoru. ()

miki68cz

Velice trapný a naivní film v němž hlavní roli ztvárnil herec, jenž je mi svým obličejem nesympatický. Tento film vám vřele nedoporučuji, marně jsem hledal pozitivní moment, jedna hvězda za Teresu Palmer a její milou tvář. ()

vieriX

Tohle byla naprostá pecka sice první hodina byla taková seznamovací, ale bylo třebas vidět jak hlavní hrdina narukuje a projde výcvikem, kde díky jeho přístupu má velké problémy se všemi. Ale stačí aby jednotka pomalu vylezla na horu a začne drsnost války se vším všudy trochu ve stylu konce Ramba 4. Hlavní hrdina zachrání i bez zbraně spoustu životů vojáku, kteří by tam umřeli. Naprosto to člověka pohltí a udrží až do konce, kde sou rozhovory skutečných lidí, kteří tohle zažili a jimiž se film inspiroval. ()

B!rkof99

Pomalejší začátek zachraňuje pohled na Teresu Palmer a po odjezdu do vojenského výcvikové tábora jedna velká pecka. Samotná bitva a epilog už je jen třešničkou na lahodném dortu... ()

DaweForeman

Další válečný film založený na skutečných událostech a velice skutečné postavě zdravotníka Desmonda Dosse. Sice píšu další, ale tentokrát pořádně natočený. Většinou se právě u těchto "dokumentů" stává, že se nenatočí dost dobře, protože si myslí, že jsou až příliš drženi událostmi tak jak byly. Jenže v tomto případě je vidět, že se to dá natočit poutavě a přesto se držet původních událostí. Sice bych ještě uvítal, kdyby byl zfilmován i to, co se stalo potom, co byl zraněn, ale bohužel je to jen zkrouhnuto na svědecké výpovědi aktuálních veteránů a pár starých fotek a videí. Autoři se nebáli ani drsných záběrů, které byly natočeny celkem věrohodně (i když co můžu říct, když jsem válku nikde nezažil a některé hrůzy se prostě popsat nedají). Vše doplněno akorát tak vhodnou hudbou, která ani nebyla výrazná nebo chybějící. Hlavní myšlenkou je především to, že člověk se musí držet svých vlastních principů, ať se děje cokoliv, i když ho ostatní považují za blázna. ()

mac000

Po desetileté pauze další Gibsonova režjní práce. Ve filmu M.Gibson poprvé spolupracoval se svým synem Milo Gibsonem, který sepodílel herecky na zvtárnění role jednoho z vojáků Dossovy jednotky. snímel, který se prvních 40 minut rozvíjí více méně v tradičním stylu amerických válečných filmů, nabírá postupně na tempu a graduje do opravdu silného válečného dramatu. Film je věnován tragicky zesnulému filmovému komponistovi Jamesi Hornerovi, s nímž Gibson spolupracoval již dříve a který měl původně k filmu skládat hudbu. ()

Mkartaylas56

Mel Gibson mě tímto snímkem moc potěšil a ohromil. Film mě vtáhnul do svého dění tak moc, že jsem ani nevnímal reálný čas a tak jsem byl překvapen, že to tak rychle uteklo :). Naprosto dokonale natočený příběh velkého hrdiny, který díky víře k bohu dokázal obětovat život pro ostatní hned několikrát a i ve chvílích, kdy by už ostatní vzali nohy na ramena. Naprosto bezchybné a plynulé střihy, ještě lepší vizuální efekty s perfektním audiem a výtečné výkony herců si zaslouží jednoznačně plný počet bodů. 95% ()

ervina

Za mě perfektní. Líbí se mi, co Gibson točí. Je až k neuvěření, že se to opravdu stalo. Bojové scény jsou hodně brutální. ()

Jeremiasz

Jsem v pokušení dát 5, ale asi odolám. Ono totiž se scenarem to zase takova hitparáda není a kdyby to nebylo "podle skutečné události", bylo by to ještě slabší. Ale jinak je to mazec, vtípky u seržanta k nováčkům jsou skoro stejne dokonalé jako z Olověné vesty a korunu tomu nasadí bojové scény. Takhle explicitně zobrazení násilí, surovisti a smrti jsem v žádném jinem válečném snímku neviděl (a že jsem jich pár viděl). Vojin Ryan je proti tomu scénka z hudebního tábora a slabší povahy možná budou mit problém udržet v sobě sváču. Mel tohle umí a může si podat ruku s Eastwoodem vedle Iwo Jimmy ()

Houdas18

Mel umí krváky s příběhem. Hlavní hrdina - ne voják, bez bouchačky, s biblí v kapse, nakonec odjíždí z Okynawy s odřeným stejném jako největší frajer své roty. A epická scéna, kdy svého seržanta táhne skoro jak na létajícím koberci je moc hustá. ZA TOHLE MELE PĚT HVĚZD. ()

XXXXXXXX

Vsechny tyhle 2h trvající filmy prostě začínají uplně stejne. Ochutnavka boje, nudne flashbacky a do toho pak v druhe polovine pres kouř, zpomalenou střelbu a patetickou hudbu jeden az dostava chuť, celou tu slaďarnu vypnout a pustit si něco, co neparazituje na vlně amerického patriotismu. 2, 222 hvězdy. ()

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

Pátou Smrtonosnou zbraň natočí Mel Gibson

16.11.2021

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)