poster

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

 • USA

  Hacksaw Ridge

 • Slovensko

  Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

 • Velká Británie

  Hacksaw Ridge

 • Kanada

  Hacksaw Ridge

Životopisný / Válečný / Historický / Drama

Austrálie / USA, 2016, 139 min

Externí recenze k filmu (14)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) *****

  "Hacksaw Ridge občas niekto vytkne, že pôsobí trošku čiernobielym dojmom. Postavy vraj nie sú dosť rozpracované a pôsobia plocho, samotný Doss dokonca pre niekoho až naivne hlúpo. K týmto názorom by som napísal asi toľko, že sledujeme skutočné postavy z reálnych situácií." (více)

 • ČervenýKoberec.cz *****

  "Mnohokrát oceňovaný režisér a herec Mel Gibson předvedl v Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, že má v sobě ještě pořád jiskru a pálí mu to. Dokázal, že spíš než hereckému umění, by se měl v současnosti věnovat režírování. Realistické vizuální efekty, dramatické herecké výkony a husí kůži nahánějící…" (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek)

  "Příběh samozřejmě graduje, když jde do tuhého. Dossova rota má za úkol dobýt 120 metrů vysoký útes. Když vojáci vyšplhají na vrchol, dostávají se do těžké palby, a rota se stáhne zpět. Jen jediný zdravotník zůstal sám v přední linii a začal snášet jednoho zraněného po druhém z útesu do bezpečí.…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Robert Pavelka) ****

  "Doss byl za své zásluhy dekorován Medailí cti, což je nejvyšší americké vojenské vyznamenání. I tady je historie trochu zašmodrchaná, protože tu je další "odpírač", seržant Alvin York, který dostal stejnou medaili před Dossem, ovšem ten aspoň formálně zbraň nosil, kdežto Doss byl v tomto směru…" (více)

 • Filmpress.sk (Barbora Gvozdjáková)

  "Osobne sa mi páčilo Gibsonove vystavanie celého príbehu, najmä v časti, keď prišiel Doss do kontaktu s reálnou vojnou. Všetko predtým bolo iba klasickým zostrihom z detstva a dozrievania v mladého muža. Film Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu je možné považovať za jeden z lepších filmov s vojnovou…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny je rozhodně nejlepším Gibsonovým filmem od Statečného srdce a jeho bitevní scény jsou pravděpodobně tím nejlepším z válečného filmového žánru za poslední roky, např. se zmíněným Spielbergovým vojínem Ryanem jsou plně srovnatelné. Vůbec bych se nedivil, kdyby film…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ****

  "Jsou to však i různé mikropříběhy na bojišti, ve kterých dokazuje Gibson svou bravuru a oživuje již stokrát viděné nabíjení, střílení a krčení se v příkopech. Na srázu, který byl prošpikován tunely a kulometními hnízdy Japonců, se dějí stovky rozhodnutí a náhod, které v setině určí, jestli vás…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Hacksaw Ridge je na jednu stranu extrémně drsná a realistická podívaná, ale zároveň i drama ze staré školy, jehož tvůrci chtějí jen ukázat, jak strašlivá byla druhá světová válka a zároveň i to, že v ní bojovali lidé ochotni navzdory všemu zlu, krutosti a násilí zachovat si lidskou tvář a dělat to,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "„Cenit si života není slabost.“ Tak by se dalo víceméně shrnout jedno z nejzásadnějších poselství protiválečného filmu. Říci, že Gibson ještě nepatří do starého železa, by bylo značně nevystihující. Hacksaw Ridge je nesmírně silný, emocemi nabitý a naturalistický snímek a vůbec nevadí, že je…" (více)

 • Obrazor.cz (Jaroslav Thraumb) *****

  "Gibson dokázal Hacksaw Ridge postupně vygradovat z romantického dramatu přes cynickou tragikomedii až po neskutečně brutální a režijně silně efektivní strohou ilustraci války okořeněnou hrdinským patosem, který už jen pro jeho autenticitu neškodí, ale přehazuje si divákovy emoce jako horký brambor,…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Mel Gibson a jeho návrat se studií toho, jak rychle se může americký sen zvrtnout ve válečnou noční můru. Skvěle vystavěný příběh mladíka s přesvědčením, který je podroben zkoušce v krvavé a nekompromisní vřavě druhé světové války. Ne vždy je to stoprocentně přesvědčivé a Mel místy tlačí možná až…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze, Jakub Brych) ***

  "Hrdina se zrodil, ale to je asi tak všechno. Sledovat jeho porod nepřineslo přihlížejícím žádné znatelné poznatky ani přetrvávající zvukové, obrazové, natož citové dojmy. Hacksaw Ridge se snaží být vším možným, ale nakonec je jen inventářem inspirací z podařenějších filmů či sérií a i všechny…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Výjimečný válečný film. Bombastické bojové scény, ale zároveň i komorní atmosféra. Skvěle obsazené drama podle skutečné události. Mel Gibson umí. Na tom nic nezmění ani jeho výstřelky, na které už několik let doplácí." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Hacksaw Ridge není klasickým válečným filmem dnešní doby, ale na klasiku navazuje - a vsadil bych si na to, že se jí sám v budoucnu stane. Gibsonova snaha zasáhnout do oscarových bojů je zjevná. Zda snímek na sošku má, je hodně, hodně diskutabilní, ale v nominaci by se ukázat klidně mohl. Ve filmu…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace