• Austrálie

Siddharth Roy Kapur

Akiv Ali

Scénografie:

Rajat Poddar

Takový celkem klasický indický snímek, kde je hodně zpěvů, herci hodně přehrávají, hlavní postava má být teen detektiv, ale herci už skoro táhne na čtyřicítku, je to uvolněné, je zde humor, který je opravdu jen místy dobrý, a celé je to takové mile bláznivé a v krásném vizuálu, že vás to i může docela bavit.(1.3.2018)

• Andrea1717

Film prednostne určený pre deti, ako poňatím piesní tak celkovou koncepciou scenára. Naozaj ma nezaujal, je prispôsobený západnému štýlu muzikálov, čo mi až na pár klasických výnimiek veľmi nereže. A som si istá, že aj tie deti sa budú pri tom nudiť. Postavička Jagga mi veľmi pripomína Tintina, či to už bol zámer, alebo nie, je to tak. Obaja hlavná hrdinovia a herci v týchto postavách boli milí, Ranbir milučko naivný, ale to celý film z môjho pohľadu nezachránilo.(24.10.2017)

Je to farebné a je to nápadité. Pôsobí to komiksovo, dobrodružne a exoticky. Ale príbeh? Meh. Plus som čakal, že Kapoor a Basu vytvoria ďalší znamenitý film alá Barfi! Tím sa síce dal dokopy. A prizvali si Katrinu Kaif, ale neviem nevyšlo to. Nemá to presahy. Pár naozaj dobrých vtipov je zabitých pod nánosmi nudy a rytmických pesničiek, ktoré si nezapamätáte. Čo je na spevavý indických film škoda. Natočené je to veľmi dobre. Ale čo z toho. Z troch detektívnych prípadov mladíka Jaggu funguje najviac ten prvý. Ostatné postupne upadajú. A finále je naozaj katastrofálne aj s akože prekvapivým záverom, ktorý má nabudiť na pokračovanie, o ktorom už všetci vieme, že nenastane. Slabučký priemer.(6.3.2018)

Ach, štyri som tam dal s veľmi ťažkým srdcom, ale verím tomu, že po repríze to príde... Nerozumel som zápletke, vývoju deja, koncu. Proste základnú kostru príbehu som nepobral. Režisér si dosť arogantne išiel megalomansky svoje, čo chápem, že mohlo u tuzemského diváka spôsobiť istý kenser (ehm... k tomuto dňu má tento kúsok na rottentomato 83%... ja len tak :-) ). Ale okrem nemotornej Katriny a mierne barfiovského Ranbira-moji naj... skoro každá scéna bola tak dokonalo nastrihaná (!), nasvietená, že som fakt spokojne žmúril oči a to teplo, čo mi sálalo z obrazovky na hruď som až fyzicky cítil. Aj napriek tej šialenej kadencií. Ešte k tomu naladiť to ako muzikál v detskej besiedke. Išiel som si... a možno práve preto mi ušlo o čom je to, na čo sa to tú 2 a 3/4 hodiny pozerám.(29.12.2017)

• Aljak

Indickú kinematografiu zbožňujem, ale nemôže byť každý film skvelý, dokonca niektoré nedosahujú ani len priemernosť, no a bohužiaľ je tu ešte maličká skupinka filmov, pri ktorých vyjavene krútim hlavou a v podstate nechápem, čo tým vlastne tvorcovia (v tomto prípade konkrétne Anurag Basu) chceli povedať. A práve Jagga Jasoos patrí do tej poslednej kategórie. V podstate, nehorázna absurdita plná hlúpych scén, nezmyselných zvratov v deji a priblbého excentrického prevedenia. Opäť raz musím použiť hlášku z Pelíškov - "To muselo dát příšernou práci, a přitom taková blbost!". Ranbira nejako obzvlášť nemusím, a v tomto prevedení už vôbec nie. Katrina Kaif patrí medzi moje obľúbenkyne, a myslel som, že po Bang Bang! už nič horšie s ňou neuvidím. Teraz budem dúfať, že Jagga Jasoos už nič neprekoná (hoci toto je naozaj ťažký oriešok). Proste katastrofa...(28.10.2017)

• - Natáčení filmu i jeho vydání se neobešlo bez komplikací. Nejen, že si režisér musel trochu dělat vrásky s rozpadem vztahu dvou herců, kteří ztvárňují hlavní postavy, tedy Ranbira a Katriny, ale dokonce bylo podezření, že se celý film dostal na internet ještě před jeho oficiálním vydáním. (MJackie)

• - Hudební stránka filmu zabírá více než polovinu času – soundtrack obsahuje celkem 29 písní. (Stoka)