• Nový Zéland

Akční / Komedie / Romantický / Rodinný

Indie, 2015, 158 min

• Stupet

Co k Dilwale říct? Rozhodně to nebyl nejhorší film, ale ani ho nebudu řadit mezi ty nejlepší. Takový průměr. Na můj vkus tam byl Shahrukh odsunut do pozadí a film se víc točil kolem té mladé dvojice, což se mi moc nelíbí, na ně já zvědavá nebyla :-D Ale můj Shahruček byl zase dokonalý jako vždy. K filmu ještě musím říct, že pro mě bylo dost zmatečné se vyznat v ději, protože tam bylo hned několik zápletek, které byly divákovi rozuzleny až později. Ale nakonec jsem všechny souvislosti pochopila.(28.2.2016)

Rozpočet INR 1.650miliónov ($27,5milióna)Tržby USA $4,871,263Tržby Celosvetovo $59,500,000▐ Moderná Indická gangsterka, keď sa zo súperiacich klanov na nože, zamilujú potomkovia mafiánskych bosov. Romanca ako vyšitá, akcia nadupaná, vyblískané autá a dráma až do konca. Shahrukh Khan ako akčný hrdina každému naloží, občas potešia nejaké tie uletené scénky, dobre môže byť ako taká oddychovka bez väčších nárokov na príbeh. /60%/(21.12.2017)

Treba objektívne povedať, že čo do rozprávania bol tento film oničom. Po režisérskej stránke tiež rozpačito poletuje od grotesky ku dráme, kde cítim isté zlyhanie. Tu mi skrátka prišlo, že herci vedú režiséra. Ale nepopierateľné Rohitove triumfy sú 1) Akcia - či, už päste, zbrane alebo autá - na výbornú! a 2) Hudobné vsuvky. Tá videoklipovosť každej jednej sekvencie má za sebou toľko citeľnej snahy a precíznosti až sa človek pri tom dokáže rozcítiť :-) Gerua je pre mňa hádam čistý TOP pastvy pre oči a uši. Dajte si do YT aspoň to, filmy ako taký úplne neodporúčam :-)(16.12.2016)

Jsou to jen takové výjevy, ale teda umí pořádně zapůsobit. Snímek se skládá z nesourodého děje, kdy se křečovitý a dětinský humor střídá s akčními dramatickými scénami. A SRK to v kapuci nebo v masce děsně sluší. Film je barevný jak lízátko, které vyzvracel jednorožec poté, co se až příliš zhluboka napil duhy. Vážně, je to asi nejbarevnější film, jaký jsem viděla. ___ Jsou to jen výjevy, ale útočí přímo na solar. Třeba, když se při pronásledování jeho černé auto střetne s jejím bílým a na úzkém útesu se vozy začnou kolem sebe otáčet jakoby tančily valčík. Nebo zpomalené záběry v dešti, jednoznačně vypočítané, aby zvýšily sexuální přitažlivost ústřední dvojice. Choreografie bitek je postavená na hlavní hvězdě a posílení její hvězdnosti.(6.9.2016)

Klasicky prekombinované a s prehnanými emóciami, ale na mňa to funguje, dokonca aj Johnny Lever tu bol dobrý, vidno, že mu stačí dať lepšiu rolu a primerane dobrý text a nemusí byť len trápnou postavičkou. Ide o klasický dej, hudba je vynikajúca, SRK a Kajol skvelí, láska až takmer za hrob sa nakoniec dostane k dobrému koncu. Je to film ktorý si púšťam pravidelne a mám ho rada napriek všetkým neduhom ktoré má.(25.2.2019)

• - Na filmu spolupracovaly akční týmy z Bulharska a Jižní Afriky a v těchto zemích se také natáčelo. Klip k písni "Gerua" byl natočen na Islandu. (veverka99)

• - Shah Rukh Khan (Raj / Kali) při natáčení klipu k písni "Gerua" ztratil na skále rovnováhu a málem spadl dolů. Kajol (Meera Malik) ho chytila v pravý čas a dalo by se říci, že mu zachránila život. (veverka99)

• - Shah Rukh Khan (Raj / Kali) byl během natáčení po zranění kolene, a tak mu dal režisér Rohit Shetty jako dárek kolo, aby se jeho koleno dostalo co nejdříve do lepší kondice. (MJackie)