Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I když člověk brblá na nesnáze, měl by si uvědomit, že se uplatní i tam, kam se mu původně vůbec nechtělo. K takovému příkladnému poznání dospěje i začínající lékař, jenž jako své první působiště dostal přidělenu odlehlou pohraniční ves - jeho snoubence se do takového zapadákova vůbec nechtělo. Ale příklad tamního doktora, který se již chystá do důchodu, jej přesvědčí, že dobrého lékaře je třeba všude. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

GIK 

všechny recenze uživatele

Nepříliš talentovaný Palec v hlavní roli. Jako partner Štěpánka nestačí. Štěpánková v roli podivné záletnice, Macháček předvádí dobrý výkon jako simulant. Ve filmu mě zaujal kuriozní oživovací pokus po úrazu elektrickým proudem, pásák, který je v rozbahněné vesnici jediným smysluplným dopravním prostředkem a rázná bodrá družstevnice v roli Třískovy matky, kterou museli vyhrabat asi v místním prasečáku. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Psychologické to moc nebylo, spíš to byl jen docela jednoduchý příběh mladého lékaře, který je krátce po dostudování poslán do jedné vesnice u Sušice, aby zde dělal venkovského lékaře a kvůli tomu musí opustit Prahu, kde má i přítelkyni, která na vesnici nechce. Vše se vyvíjí tak, jak asi každý čeká, postavy většinou mají jen jeden charakter, běžní obyvatelé vesnice jsou vykresleni banálně a lehce stereotypně a dokonce tu ani nechybí agitační dějová linka s jedním lenochem, který by nejradši bral peníze za nic, chlastal a nepracoval. Na čemž samo o sobě není nic špatného, kdyby nebyl brán jako záporák hlavně proto, že nechce s ostatními vesničany pilně od rána do večera dřít na poli. Ten důraz na to je tam skutečně přehnaný. Jenže i přes to všechno mě to docela bavilo sledovat, povedenějších scén se tam také našlo dost a ve svém schématu to vlastně i funguje. Mělo by to na víc, ale čas u toho strávený nepovažuji za promarněný a jako takové sice předvídatelné, ale dostatečně zajímavě napsané drama to jde. Takový dobový průměr s pěknými záběry na vesnici. 3* ()

Reklama

fandadofilmu 

všechny recenze uživatele

Velice příjemný film, příběh ze života. Okouzlující Jana Štěpánková a její otec Zdeněk Štěpánek. Každý okouzluje něčím jiným. Příběh z doby, kdy se naši lidé po absolvování Lékařské fakulty KU (což jim dodnes platí stát) nemohli jen tak sebrat a odjet pracovat do Němec, takže tu bylo všude lékařů relativně dost. Na filmu samozřejmě zapracoval zub času i změna politických poměrů - ale herecké výkony hlavních představitelů jsou vůči těmto věcem imunní. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Uvedení tohoto snímku v televizi mne příjemně překvapilo a potěšilo. Dýchly na mne staré časy pracovních umístěnek, kdy mladí lidé museli opustit svá rodná hnízda a jít za prací do zcela cizího prostředí. Neuškodilo to. Přinutilo to mládež i mne postavit se na vlastní nohy. Vždyť i Český Honza šel do světa na zkušenou. Nejhůř to nesli vysokoškoláci, kterým se nechtělo odejít z Prahy na venkov, proto mnohdy celá rodina sháněla protekci, jako v tomto případě. Praha byla pro všechny velkým lákadlem, ale nebylo možné, aby se do ní nastěhovala celá republika. Název filmu je výstižný, herecké výkony skvělé, zvláště Zdeněk Štěpánek byl excelentní. Osudy venkovských lidiček vhodně dokreslovaly základní příběh. Téma je stále aktuální – viz německý Doktor z hor nebo náš Doktor Martin. Tento film je ale vyšší třída. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Film vyprávějící příběh mladýho lékaře jenž by nejraději práci v Praze. Osud ho však zavane do malé pohraniční vesnice. S čímž samozřejmě není spokojenej a pořád se snaží přes protekci dostat nějakej flek blíž Praze. Postupem času ale nejen díky starýmu doktorovi, kterýho má vystřídat přijde na to, že jak už napovídá název filmu všude žijí lidé, kteří potřebujou lékařskou pomoc. Pomalu si začínají zvykat jak mladej doktor tak i místní obyvatelé, kteří k němu zpočátku(především díky svému mládí) moc důvěry nevzbuzoval. Myslím si, že takovej vesnickej doktor má k lidem mnohem blíž než doktor z města. Doktor z města většinou bere svýho pacienta jen jako další kus v řadě. Kdežto doktor z vesnice má k lidem daleko blíž a bere svý pacienty jako lidi s lidským osudem. To je prostě všeobecně známá věc, že lidi na vesnici k sobě mají blíž. Né vždy to však musí být ku prospěchu věci. Ale to už jsem trošku odbočil. Všude žijí lidé je takovým lidským filmem sledujícím dilema lékaře mezi prací v Praze(či poblíž) kde má byt a snoubenku nebo prací v zapadlé vesnici. Slabší 4 hvězdy. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Reštaurácia "U Čižinských" v Chyškách, kde sa natáčalo, funguje dodnes. Filmári k nej kvôli natáčaniu pristavali terasu s dvoma stĺpmi. Toto vylepšenie po natáčaní nechali na mieste, ale zbúral ho ruský tank, keď tadiaľ prechádzal v roku 1968. Hostinec sa nachádza v prudkej zákrute, kde sa tank nevytočil a terasu kanónom strhol. (Raccoon.city)
  • Filmovanie prebiehalo v Prahe, Chyškach a Kubovej Hute. (dyfur)

Reklama

Reklama