• GIK
  *****

  Maximální překvapení od Hanibala, který podle chytrého scénáře sdělujícího nám mnoho životních mouder natočil příjemný film s vynikající hudbou a výbornými herci. Divák je do poslední chvíle napnutý, jak to s hlavním hrdinou dopadne. Stáhnou ho sígři zpátky na šikmou plochu nebo se rozhodne pro život po boku krásné Mileny Steinmasslové?(23.10.2011)

 • janisska
  *

  Film, který se nápadně podobá Zbouchnuté - až na to, že tady bizarní pár vzniká (a poté je křečovitě udržován) ne kvůli otěhotnění hlavní postavy, ale kvůli "dobrým mravům", teplé vodě a barevné televizi. S tím "rozchodem s maloměšťáckými představami" to samozřejmě není tak horké: jde vlastně jen o to, že bagrista nevymění teplé místečko za místečko ještě teplejší a nový nábytek se nebude nakupovat do domu rodičů, ale služebního bytu v Klatovech.(23.10.2011)

 • WANDRWALL
  ***

  Takhle žilo hodně lidí. M. Vašinka dobře ztvárnil roli člověka, který žil všedně, ale náhle poznal díky postavě, kterou hraje M.Steinmasslové, že se možno žít i spořádaněji. Do té doby se choval k ženám jinak. Ale pak potkal tu, která má ve všem tak krásný pořádek, že náhle váhá, co dál. Nakonec to jdou zkusit solu, ale bez rodičů, kteří by své představy do tehdy mladého páru jen sunuli, což se jim ekluje. Milena S., představuje správnou mladou ženu, a hodně žen ji mohlo napodobovat, kdyby film i vychovával.(9.9.2010)

 • blackrain
  ***

  Herecké obsazení bylo příjemné a dobře se na něj koukalo. Marcel Vašinka byl opravdu fešák. Příběh je bohužel tuctový a šablonovitý, což jsem se přesvědčila při sledování. Mohl být více dramatický nebo naopak komediální. Nečekala jsem napnutá jako struna až na konec jak to celé dopadne. Má ale výpovědní hodnotu.(23.3.2015)

 • MickeyStuma
  ***

  V době vzkvétající normalizace se hodně   poučovalo a přirozeně se k tomu používal   film. Příběh vždy musel sloužit jako   názorný příklad. V tomto případě je to   hlavně morálka. Ta musela být u všech   socialistických lidí podle všech daných zásad   a mravností. Příběh vypadá čítankově a   jakoby podle příruček. Zlidštění všech   postav se povedlo ale jisté uvolnění v podobě   komedie se nějak někde zadrhlo. Moc se tu   zkrátka tlačilo na důležitosti problému a to   bylo chybou. A tak určitá letní svěžest je   sice patrná, ale přeci jen tu ve velké míře   přetrvává nudnost a šedost doby.(27.3.2015)

 • - Dům rodičů stojí v Praze Lhotce. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)