poster

Klec pro panenky

 • anglický

  The Big Doll House

 • anglický

  Women's Penitentiary III

Akční / Drama

USA, 1971, 95 min

Režie:

Jack Hill

Scénář:

Don Spencer

Hudba:

Hall Daniels

Producenti:

Jane Schaffer

Střih:

Cliff Fenneman

Scénografie:

Ben Otico
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ****

  "If you dont love Jack Hill, you dont love cinema." A něco na tom bude. Řádně kozatý holky ve vězení, ve sprchách, na mučidlech, při rvačkách v bahně, a hlavně s velkýma bouchačkama. Přímočarý trash v nejryzejší podobě... tak jak to mají milovníci ultrazábavného braku nejraději. Kdo by se tomu Tarantinovi divil? 8/10(3.9.2012)

 • Karlos80
  ****

  Paráda, velmi dobrý Hill ve svém prvním WIPl!!! Oproti jiným WIP-sexploitation movies, trochu umírněnější, avšak daleko lepší, přinejmenším tedy hlavně koukatelná, řekl bych, že i značně stylová věc odněkud z Filipín, kde se to celé odehrávalo. Ve filmu samozřejmě září hvězda tohoto béčkového subžánru černoška Pam Grier, ale zdatně ji zde sekundují i Roberta Collins a Judith M. Brown všecky tři moc krásné a navíc z jedné společné cely! Ve stejném roce, ale o kapánek dříve, se pak společně tito tři herečky objevili v jiném sexploitation movie ve "Women in Cages" od režiséra Gerarda de Leona, ovšem s tím rozdílem, že Pam Grier tam hraje přísnou lesbickou dozorkyni. Zpět k tomuto filmu, i zde je sadistická dozorkyně, společně s její maskovanou nadřízenou, tohle byl opravdu docela dobrý nápad. Celou dobu netušíte kdo se za tou maskou skrývá. Za I love this song "Long time woman aka Pam Grier rocks" a celkem zdařilý děj (opět klasické dějové schéma : zavření-prasárny-zvrhlosti-útěk, jak jinak) hodnotím nakonec tedy nečekaně vysoko. Podobné flmy : Women in Cages, Big Bird Cage, Bare Behind Bars, Barbed Wire Dolls, Women In Cellblock 9 a hromada dalších..(18.9.2006)

 • Goldbeater
  ***

  Big Doll House je zábavný béčkový snímek z produkce Rogera Cormana. Nemám moc přehled ve WIP exploiťácích, ale tohle bude zřejmě jedna z těch klasik žánru. Jak je asi každému jasné, film nemá převeliké kvality, ale dá se na něj krásně v pohodě koukat a může posloužit jako zábavná oddychovka nebo lahůdka pro hledače zajímavých béček sedmdesátých let. Osazenstvo ženské věznice je hezké a krom dominantní Pam Grier můžeme zhlédnout ve vedlejší roli i mladého Sida Haiga jako zásobovače Harryho. Líbilo se mi pár dobrých scén a finální přestřelka taky ušla. Finální věta nasadila celému snímku korunu. Kdyby jen byl dějový spád trochu svižnější, šel bych s hodnocením nahoru, ale i tak jde o opravdu povedené béčko, které nikoho nemůže vyloženě zklamat.(1.5.2012)

 • movie
  ***

  Co může být lepší, než po strop narvaná jihoamerická věznice plná dluhovlasých, načesaných a spoře oděných vězenkyň v produkci Rogera Cormana a režii Jacka Hilla (COFFY)? No určitě by se něco našlo, ale určitě na to nebudete myslet oněch 90 minut v téhle ženské věznici. Chybí tomu jakýsi nádech kultovnosti (to zase ale dohání faktor "buchtovosti"), ale zábavné je to až až.(11.2.2008)

 • JohnMiller
  ***

  Najlepší Women in prison film aký som zatiaľ videl. Je tu pomenej nahotiniek aj úchylných "prasární" gore a brutálnych mučení ale zato je tu väčší dôraz na vzťahy medzi samotnými odsúdenými. Vezenie kde sú iba nádherné ženy v sporo odetých šatoch sa veru zapáčilo Sidovy Haigivy ktorý tu hral dodávateľa zbožia a snažil sa s nimi vyspať za každú cenu. Nesmierne prekvapil holt som ho zatiaľ videl iba vo filmoch roba Zombieho. Pam Grier ma takisto brutálne prekvapila tá hádzala hlášky jedna radosť jej "Son of a bitch" hláška je nezabudnuteľná. úvodná skladba Long time woman je vynikajúca Quentin Tarantino ju požil vo svojom filme Jackie Brown. útek zvládnutý dobre a záver ako zranená žena strieľala s dvomi samopalmi ani nemierila a každého zabila bol grandiózni,(23.7.2013)

 • - Film se natáčel na Filipínách, kde byla Grier nakažena smrtelnou tropickou nemocí a téměř zemřela. Ztratila své vlasy a byla dočasně oslepena na téměř měsíc. Trvalo téměř další rok, než se úplně zotavila. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace