Hit Man

Gene Corman

Morton Tubor

Kostýmy:

Jodie Lynn Tillen

Po všech stránkách rozhodně zajímavá blaxploitation verze britského gangsterského filmu "Chyťte Cartera 71". Někde však zcela odlišná.. V hlavní roli dobrý Bernie Casey (Tyrone Tackett), který se chystá odkrýt skutečnou pravdu o smrti svého bratra, který se zapletl s gangstery.. Film ve stylu funky nese vtipný ale i hrubý dialog, zajímavé charaktery, drsné a krvavé scény (i když zde ke škodě diváka až poměrně nakonec, a to ještě hodně kečupových). Sex po telefonu byl obzvlášť vypečený stejně tak jako nahá Pam Grier (báječný afroúčes, který pak měla i v dalších svých filmech) v roli Gozeldy (hvězda porna), až mi jí bylo nakonec líto:-( Komentář zde jako první (17.10.09)..(18.10.2009)

Na náležitě řízném, ale také doslovném blaxploitation remaku britského kriminálního hitu "Get Carter" je nejpozoruhodnější právě jak důsledně adaptuje svůj vzor, ale při tom svého černošského hrdinu soustavně prezentuje jako virilnější, chlapáčtější a drsnější postavu vůči původnímu Carterovi v podání Michaela Cainea. Názorně se tak v "Hit Manovi" projevuje pravá role blaxploitation, tedy coby paralelní popkultury pro afroamerické publikum. Černoští diváci zde nejen že získávají hrdinu, s nímž se mohou ideálně identifikovat, ale navíc se jim dostává doslovného utvrzení vlastní domnělé síly a rovnocennosti, či přímo nadřazenosti.(30.7.2012)

Třetí rande s Pam Grier skončilo fiaskem. Byla to jen bleskovka, přimotali jsme se do trablů jednoho vyparáděnýho fešáka. Pissed off fella šel po vrazích svýho bráchy, takže to schytal v jeho okolí víceméně každej. Film docela fajn, ale pro Pam to byl nulovej štěk. No nic, čeká nás finále v Jackie Brown. Tam se rozhodne.(21.11.2009)

• JohnSmith

Co na tomhle filmu všichni vidí? Krom poprsí Pam Grier není na tomhle filmu nic zajímavýho a je to děsná nuda.(19.8.2014)

V podstatě naprosto průměrná béčková gangsterka. Ale funky soundtrack je vážně cool, stejně jako hlavní bad-ass motherfucker hrdina. Krom toho mám rád černošskej slang. Jednoduchý film s pomalým rozjezdem a s tradiční zápletkou-hrdina nejprve pátrá, kdo zavinil smrt jeho bratra a poté už jen odškrtává z vytvořeného seznamu.(29.4.2012)