Velkolepý biblický příběh o zmrtvýchvstání je vyprávěný z pohledu nevěřícího. Mocný římský vojevůdce Clavius (Joseph Fiennes) a jeho pomocník Lucius (Tom Felton) jsou pověřeni úkolem objasnit, co se opravdu stalo Ježíšovi v týdnech po jeho ukřižování, aby vyvrátili zvěsti o zmrtvýchvstání mesiáše a zabránili povstání v Jeruzalému. (HBO Europe)

Majkak

Akční start a velmi solidně odvyprávěný závěr o uvěřitelné proměně Clavia, tribuna a římského vojevůdce. Clavius se poprvé setkal s Ježíšem, když kontroloval, zda je opravdu mrtvý. Pak nějak marně hledali jeho tělo, nad čímž by normálně mávnul rukou, ale kvůli neklidu spojené s touto události byl donucen pátrat. Trochu škoda, v této pasáži, působili učedníci poněkud exaltovaně, a ne zrovna přesvědčivě. Každopádně Clavia nahlodali tak, že se s nimi vydal na cestu, která jej proměnila. Výborný Fiennes v roli Clavia. ()

Biopler

Príbeh rímskeho tribúna zasadeného do času po zmŕtvychvstaní Krista je neokukaný a hlavne pútavý z dôvodu, že samotný tribún je pohan, Riman, veriaci v mnoho bohov. Je vedúcim légie v krajine, ktorá verí v jedného Boha, a práve on má zistiť čo je za zmiznutím tela údajného syna tohto Boha, Ježiša, ktorého duchovní predstavení krajiny prenasledovali a nakoniec ukrižovali. Na to, aby film prerazil potreboval na túto rolu zdatného herca a Joseph Fiennes bol výborná voľba. Veľmi presvedčivý výkon. Brat známejšieho Ralpha len potvrdzuje, že herecký talent pre ťažké úlohy majú v rodine. Snímok pôsobí autenticky a núti človeka premýšľať nad vierou... to je dnes už tak sprofanované slovo, že stojí za zmienku to čo hlavná postava uvádza v závere na otázku či uverila v Boha - verím, že po tomto všetkom budem iným človekom. Je to veľmi pekné a trefné zamyslenie dotýkajúce sa svedomia. Film dáva za pravdu tvrdeniu, že dnes čelíme nenáboženskej dobe, ale ľudia nechcú byť bez Boha a ani nebudú. Ale ten jazyk, akým ho veriaci má sprostredkovať neveriacemu musí byť nenáboženský. Veriaci sú vyzývaní používať nenáboženskú reč o Bohu. A tento film aj so svojim filozofickým presahom splnil túto náročnú úlohu. Čo mu možno vytknúť sú historické nepresnosti ohľadne postavy Barabáša v úvode či loďky, ktorá sa jedenástim akosi zjavila bez predošlého vysvetlenia. Takéto muchy mali tvorcovia vychytať. Malé nepresnosti v citáciach Biblie sa však dajú prepáčiť. ()

joker30

Kladom filmu je jednoznačne nový uhol pohľadu. Ostáva však v šedi priemernosti vzhľadom k nulovému vybočeniu od štandardne rozprávaného príbehu. Možno ak by tvorcovia mali gule na nejaké prekvapivé zvraty a možné iné teorie, malo by to šancu na vznik niečoho nadpriemerného. Každopádne ortodoxný svätuškári budú určite vysoko hodnotiť. 55% ()

Torpid

Joseph Fiennes má charisma a pro roli silného, charakterního / mírně vyhořelého/ historického hrdiny se hodí dokonale. Dokázal bych si ho představit klidně i místo Russella v Gladiátorovi , a to je co říct. Kevin Reynolds je solidní režisér a povedl se mu i celkem originální scénář, který mě v první polovině - detektivní, i celkem dost bavil. Bohužel v druhé polovině se film láme v brutální křesťanskou agitku, podle morbidně zkresleného církevního výkladu Ježíšova učení. Církevní dogma vyzdvyhuje vskříšení a život věčný jako středobod toho, co Ježíš chtěl povědět. Podle mého je to 2 tisíce let trvající masáž davu za jediným účelem - manipulace a kumulace moci. V poslední půlhodině je film už pouze ideologickým fantasy výmazem. Výsledný pocit - po hodině příjemné chůze - zakopnutí - pád obličejem přímo do hovna společně s vyraženými zuby - rozčarování a pohled do nebes bez odpovědi. ()

Rockerman

Zmrtvýchvstání je jednou z nejdůležitějších událostí pro věřící v Boha. Čili pro neznabohy bude film nezáživný až nudný a pro skutečné věřící křesťany to bude jen potvrzením toho v co věří. Kdyby to bylo kapánek dramatičtější, nebylo by to na škodu a já bych mohl jít i na plný počet hvězd. ()

fefo

Podľa traileru som očakával historickú kriminálku bez biblických rozprávok, možno s nejakým nejasným koncom... Dostal som doslovnú pánbíčkárskú sračku s teplošským Ježišom a apoštolmi. Amen tma. ()

dalziel

Tak toto mal vyšetrovať Horatio Caine...100 krát by si nasadil okuliare a 100 krát dal dole a bolo by to akčnejšie ako čo predviedol Commisar Danilov ()

gazogazo

Roucho má být složené , ale jinak cením ! A vy místní nevzdělaný buzeranti nepodhodnocujte jen protože je to o víře ()

tančísvlky

Musím dať tomuto dielo určite - áno. Dôvodov je viacero a ten hlavný je viera. Je mnoho filmov s podobnou tématikou, ale tento je iný. Má neskutočný presah. Režisér nenapáchal žiadne opakovanie a vykrádanie filmov z podobným názvom. Je zaujímavé, že tento film sa bez reklám a pompéznosti tak akosi potichu vzniesol do našich kín. Je ďaleko lepší ako "Umučenie Krista" od M.Gibsona. Tu sa vsádza na iné prostriedky. Pamätám, že pred tými dvanástimi rokmi kino praskalo vo švíkoch a teraz však už len prázdne kino. Už to vyzeralo, že sa nebude ani premietať. Len sa stal zázrak a predsa len 14 odvážnych divákov sa našlo !!! Treba vždy veriť aj keď to už nevyzerá dobre lebo viera môže všetko zvrátiť aj to, že už takmer nikto neverí v tento svet. To som nejako odbočil, ale inak to nejde. Mám pocit, že je povinnosťou vidieť "RISEN" v kine lebo len tam to má predpoklady fungovať a precítiť tú vieru. Joseph Fiennes hrá špičkovo a mal by dostať nejaké soškové ocenenie. Nehrá sa tu efekt, ale hrá sa tu o všetko. Tento film bol pre mňa ozdobou sviatočného dňa s názvom "VEĽKÝ PIATOK" . Bez ohľadu na masy dávam plný počet hviezd na nebesá ... ()

bearmeedek

Na dané téma bylo natočeno více filmů. Ale "vyšetřovaná" záhada v nich měla jen náznaky a potom velký otazník. V tomto filmu bylo vše "odhaleno", vyšetřeno a jasně podáno. Působí to jako film na zakázku, coby propaganda. To v historickém filmu nehledám. Toto nebyl film pro mě a i z jiných hledisek zde bylo dost slabin. 10%. ()

Parm1

Jedna z nejlepších ukázek římské bojové taktiky, jaká se dá ve filmech vidět. Film je nábožensky zaměřený, řekl bych taková detektivka, kde se nehledá vrah, ale oběť. Doplňuju ještě o delší video v lepší kvalitě: https://www.youtube.com/watch?v=RlhzX6pNppI ()

neo93

Celkově povedený dramatický film pojednávající o jedné nepříliš zfilmované události. Snímek se zabývá tím, co se stalo s tělem Ježíše Krista po jeho ukřižovaní. V centru dění sledujeme římského vojevůdce Claviuse, který právě dostane na starost objasnit, co se opravdu stalo s oním tělem. Bylo tělo Ježíše ukradeno či skutečně vstal z mrtvých? A přesně na to chce najít odpovědi hlavní hrdina. Přišlo mi vůbec zajímavé, že se s tímto tématem nikdo filmařsky nezaobíral, tedy pokud vím. Většina tvůrců se zaměřuje na Ježíšův život, popř. na jeho ukřižování, ale ne na bezprostřední dění po jeho smrti v Jeruzalémě. I z tohoto důvodu mě film docela oslovil. Snímek můžeme pomyslně rozdělit na dvě části. První se točí kolem velitele Claviuse a jeho vyšetřování. Je to taková detektivka, jen v dost netradičním prostředí. Pátrá po důkazech, mrtvých tělech nebo vyslýchá svědky, kteří byli přítomni v onen osudný okamžik blízko Ježíšova kříže a jeho pohřbení. Kromě zmíněných věcí, Toma Feltona v roli Claviusova pobočníka, mě ještě v úvodní části zaujala pasáž, kdy římští vojáci bojují proti místním vzbouřencům. Ne tak úplně samotná bojová scéna, která je chvilkami až úsměvná, ale především jak zde skončí obávaný zločinec Barabáš, kterého si Židé údajně vybrali osvobodit na úkor Ježíše. Druhá část snímku se už zaměřuje na Claviuse a zmrtvýchvstalého Ježíše, který vykonává různé zázraky. Film se realitivně drží biblických příběhů, ale jejich ztvárnění, resp. zobrazení mě přišlo místami taktéž docela úsměvné. Ačkoli Ve jménu Krista má své nezpochybnitelné mezery, tak má i jisté kvality, za které je mu potřeba dát šanci. ()

coinneach

Risen z počátku vyvolává dojem chytře vystavěné starověké detektivky. Postupně však bez ostychu odkryje, že disponuje látkou, jež vystačí stěží na krátkometrážní film. Problémem snímku není křesťanské poselství (protože i to se dá sdělit chytře a poutavě), ale naprostá absence nápadu a snahy překvapit diváka. 50 % ()

biergof

Naprosto pohlcující záležitost. Samotný nápad a příběh vlastně odsoudil film k širokému neúspěchu. Když však zahodíme předsudky, přijde opravdu kouzelná podívaná. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Ikdyž uctívám pouze jednoho boha a tím je Radegast, tak tohle bylo opravdu dobře "životopisně-dokumentarsky" natočeno. Trošku více ukecané. ()

Zombiepod

Historická detektívka z prvého storočia, vyšetrujúca najväčšiu a najrozporuplnejšiu legendu všetkých čias, očami neveriaceho rimana. Zaujímavý námet podaný tak trochu nezaujímavým a vláčnym spôsobom, ktorý sa napokon i tak vráti na koľaj mnohokrát recyklovaných biblických príbehov. Obrovská škoda, pretože produkcia a výprava je výborná, no nečakajte žiadnu konšpiračnú detektívku, ide totiž iba o ďalší biblický film v tak trochu inom svetle, ktorý však nič nové vlastne neukáže. Kresťanské a veriace publikum si však isto príde na svoje. ()

Scraffy

Čakal som prehnanú kresťanskú propagandu, ale nestalo sa tak a film nám rozpráva celkom zaujímavý príbeh. Herecky to je zvládnuté takmer na jednotku. Vízor to má tiež celkom pekný a preto to je za priemer. Koniec bol celkom emotívny a to som ani vôbec nečakal. ()