Ochránce spravedlnosti

Ochranca spravodlivosti

Akční

USA, 2016, 106 min

• tron

„Položil by si život za záchranu sveta, ak by o tom nikto nevedel?“ Typická béčkarská seagalovka za skromných 8 miliónov, v ktorej Steven hrá samozvaného pomstiteľa-snipera. Akcie je vcelku dosť, hlavne potešia krvavé priestrely hláv, čo je vec, ktorá do filmu o sniperovi proste patrí. Zaujímavý a hlavne nečakaný je predfinálny twist ohľadom identity, ale nebudem spoilerovať. Seagalovho čosi-ako-súpera tu hrá Craig Sheffer (Hellraiser: Inferno, Amazonka v plameňoch, Plod noci), ktorý to spolu so Stevenom zároveň aj produkoval.(31.12.2018)

|50%| Tak po kraťounké době, která uplynula od vydání filmu Sniper: Special Ops (bohužel doposud nejhoršího) se S.Seagalem tu máme další videobéčko. Poslední dobou jeho filmy nestojí za nic. Taková lepší vyjímka byla béčkem Absolution, který by si zasloužil snad jen 3 hvězdice, ale já vzhledem k současné slabotě jeho filmů dal čtvrtou. Sniper: Special Ops byla děsná, nízkorozpočtová nuda, kde se Steven ani moc neohřál v roli. Typický podvod akčních béček současné doby. Na obalu a v pořadí dají hlavní béčkařské hrdiny na první místo a v reálu je to skoro úplně naopak. No a teď k tomuhle Code of Honor. Hodnocením jsem celkem spokojen. Pesimisticky jsem předpokládal slabotu tak na 1 – 2 hvězdice. No, nakonec jsem dal tu nejslabší možnou třetí, ale spíše z jiných důvodů, než abych to ocenil za serióznější kvalitu. Komentáře a názory jiných uživatelů mě vůbec nikdy neovlivňují. Takže jsem moc nevěřil na jejich poznámky, že je film komedie, o kterou se s největším podílem postaral Seagal. Bohužel jim musím dát za pravdu. Ale až tak zklamaný nejsem páč jsem se opravdu bavil. Ne nějak jízlivě na Stevenův účet, ale celkově jsem to bral jako odlehčenou záležitost, takže mě to nepohoršilo. Pochválit musím docela slušné tempo, těch 106 min mi uteklo jak voda. Furt se něco dělo, příběh byl klasicky přímočarý. Dále mě potěšilo, velký počet zabitých. O většinu z nich se postaral Seagal, který je hezky odstřeloval. Na úvod jich slušnou řádku pokosil. A hned od začátku jsem se začal usmívat. Stevena střely jako protiútok pěkně míjely. Mezitím si Seagal v klídku vyměnil zbraň a kosil to nanovo. Těch úsměvných scén zde měl více. To, že ho vyhodil bar do povětří a odcházel jako velkej borec, to mě nějak nepobavilo, ale především konec to zabil úplně. Z krátkého souboje kdy se vynořil na obloze vrtulník, se Steven otočil a propadl se do spodního patra, jak kdyby mu hořela koudel u zadku – to jsem nechápal a i jsem se zasmál. Poté si z ruky vytahuje velký hřeb, nebo co to bylo a úplně bez mrknutí a bez zasténání si ho vyndával, jak kdyby to byla malá tříska. Jako, opravdu ještě jednou připomínám, že nepatřím mezi ty, co se Seagalovi vysmívají a baví se na jeho účet, ale tenhle film si o to prostě říkal. Nějakou vážnou a seriózní věc zde snad ani nenajdeme. Co se týče akce, bylo jí celkem dost, jak Steven, tak i herec Craig Sheffer zpacifikovali dost protivníků, především tu máme plno přestřelek a i vyvražďovačky nožem. Bylo to celkem efektní, ikdyž hůře natočené – nějaká ta digikrev apod. Souboj tu byl ve finále a rozdělen na dvě krátké části – nic moc to tedy nebylo. Hudba ? Asi tu nebyla vůbec podstatná – nevšiml jsem si jí. Takže jak to shrnout ? Docela dost akce, ale pěkně ujetým způsobem natočeno, že jsem se místy dost upřímně bavil. Asi to bylo lepší než být znuděn či naštván.(30.5.2016)

• A.Beech

Majster boja z blízka,s nadváhou hrajúci 80 ročný Stephen Segl, melie z posledného. V tomto filme nám už ani veľmi neponúka jeho obľúbený boj z blízka a vsádza radšej na pohodlnejšiu streľbu z diaľky za pomoci sniperky, pričom prvých 40 minút filmu nepovie ani slovo, aby nám v zápätí vo finále ponúkol 2x po 15 sekúnd bitky s nepriateľom, pričom polovicu tej prvej robil dosť okato za neho značne subtilnejší a mrštnejší kaskadér (mohli pre uveritelnosť aspon vybrat rovnakú váhovú kategóriu) a pri tej druhej krúžil 14 sekúnd z celej akcie zápästím so žabikláčom v ruke jak ringišpíl, aby následne za jednu sekundu zarezal protivníka jak mäsiar. Za zmienku stojí aj neuveritelne zlé CGI pri scéne s vrtulníkom (ako náročné asi môže byť natočit rozhovor 2 ľudí vo vrtulníku? No asi dosť) a efekty miestami na úrovni študenta prvého ročníka VŠMU. Pri tomto tempe klesania úrovne jeho filmov (ale ja mu ich žeriem aj tak) som zvedavý čo nám ponúkne v tom ďalšom...bude nebodaj už len ležať v posteli pri tablete ako hacker?(18.7.2017)

Tento rok je to určitě to nejlepší co jsem zatím tento rok od Stevna viděl. Vůbec mi nevadí, že tam nemá hlavní roli. Digi krev je sice připitomělá, ale až na pár fakt debilně provedených efektů to zas tak moc nevadilo. Shelffer je tradičně dobrej a Seagal hraje svůj standart. Mrtvol je docela dost a příběh je zamotanější než se zdá. Každopádně kdyby z filmu vyletělo 10 minut tak myslím, že by to jenom prospělo.(4.9.2016)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: Steven Seagal jako záporák, nebo se nám to film snaží alespoň vnutit. Tady to vypadá, že si Michael Winnick pozval Seagala na kafe, kde mu dal do ruky snipera a chvilku si ho točil. Následně pak rozstříhal tu jeho návštěvu do celého filmu. Seagal se tu během natáčení střetl jen s Craigem Shefferem, aby vytvořili závěrečnou rvačku, která ve finále stála za prd. 1* za zajímavou myšlenku ( scénář chcete-li ) a 1* za blonďatou striptérku. Seagal bez * ( teoreticky tam ani nebyl ) a Michael Winnick taky bez *, protože dodal mizerně zpracovaný film. - 40%.(16.1.2019)