Špatný vliv

• slovenský

Zlý vplyv

Drama / Thriller

USA, 1990, 99 min

Kedysi veľmi dávno som považoval tento film za ťažko psychologický a mal som pocit, že sa pozerám na filmové umenie a perfektné herecké výkony. Mal som asi 14 rokov a keďže sa film veľmi mi páčil, ostalo mi v pamäti z neho ešte prekvapivo veľa. V dnešnej dobe, oproti skutočne kvalitným filmovým psychologickým štúdiám, by už asi ťažko na diváka mohol podobne fungovať.(15.12.2012)

Nějak to nesplnilo očekávání. Jestli jsem to dobře pochopil, jedná se spíše o psycho thriller. Mladý úspěšný muž trpí nedostatkem sebevědomí a ten mu do žil "nalije" záhadný muž odnikud, který si duševního losera postupně úplně podmaní. Film se dost táhne, postupně děj houstne, a pak to jde do finále, od kterého jsem právě čekal víc. Oba herci v hlavních rolích dobří, ale pro pomalé tempo bych se na to hned tak nedokázal znova podívat. 60%(9.1.2012)

• Gilmour93

Oblíbené téma 80. a 90.let „Yuppie na scestí“, tentokráte prostřednictvím manipulátora s vizáží člena New Kids on the Block.. I přes všechen ten sex, násilí a klubovou extravaganci neuvěřitelně těžkopádný a sterilní thriller, který Hansonovi příliš dobrou reklamu neudělal. Přitom není přísně tajné, že ten člověk umí..(13.4.2015)

• Radyo

Nebylo to špatné, ale trochu bylo znát, že Rob Lowe má už svůj vrchol slávy za sebou, zatímco James Spader teprve před sebou.(22.7.2002)

Výborné drama o pozvolném a zpočátku nenápadném působení psychopatického manipulátora, který dokáže během několika dní zcela rozvrátit život nevinného člověka. Zároveň i připomínka toho, že některá naše přání by raději měla zůstat nesplněna, nebo že i zcela mírumilovného člověka lze vmanipulovat do situace, kdy je schopen ze zoufalství zabít. Je zajímavé vidět spolu hrát Jamese Spadera a Christiana Clemensona, kteří se o řadu let později tak skvěle doplňují v Boston Legal.(22.12.2017)