Externí recenze k filmu (8)

 • AVmania.cz (Marek Čech) **

  "Režiséra až příliš svázala úcta k Miladě Horákové, aby se pokusil o víc než o pomník její občanské statečnosti. Potřebné společenské gesto nedokázal přetavit do výraznějšího tvaru, který by nás dokázal strhnout silou dramatického vyprávění a ne lidského osudu, který za ním stojí." (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek) ****

  "Pokud bych mohl scénáři a režii Davida Mrnky něco vytknout, je to někdy útržkovité vyprávění a filmová stopáž zhruba uprostřed snímku, která film možná zbytečně rozvláčnila. Pravděpodobně chtěl vykreslit klidovější poválečné období. Často člověk nalézá zklidnění právě ve chvílích, když někam…" (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) *

  "A tak je to v případě Milady se vším. Prázdný a laciný symbolismus. Prázdné deklamování, kam jen noha Horákové vstoupí. A kolem toho didaktický, leč rozbředlý děj neděj, který odkaz Horákové zobrazuje natolik nezainteresovaně, že je lepší odkázat na reálné záběry z nechvalně známého soudního…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ***

  "Největším přínosem Milady zůstává fakt, že se po jejím zhlédnutí budete o této fascinující osobnosti dozvědět mnohem víc. Mrnkovi můžeme také poděkovat za to, že k příběhu Horákové přistoupil s citem a zaujetím a v drtivé většině případů dal přednost nenápadné věrohodnosti před bombastickým…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) **

  "Milada má šanci nejvíce zaujmout v rámci drobností, hereckých výkonů, historické dobové stylizace a některých osamocených scén (rozhovor Milady s novinářkou, která se později stane její spoluvězenkyní, procítěné a vkusné poslední rozloučení Milady s rodinou…), ale z hlediska celkové stavby jde…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) *

  "Už první záběr filmu na Václava Havla vzbudí rozpaky, protože snaha o rámcovou linku s dcerou Horákové je poněkud zbytečná. Během první půlhodiny pak ještě telegraficky prosvištíme závěr 30. let i konec druhé světové války a nutno upozornit, že bez znalosti historie leccos nepochytíte. Snímek se…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ***

  "Škoda že největší drama, známý monstrproces, ve filmu zabírá minimum času, přestože celková stopáž dosahuje 130 minut. Těžko pochopitelné, podobně jako je těžko pochopitelné, že režisér ztrácí čas zbytečným dovětkem o tom, co se dělo v devadesátých letech. Příběh má přitom zcela přirozený konec -…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Mrnkův snímek proto působí útržkovitě, nesouvisle, což lze přičíst na vrub i zálibě tvůrců v zatmívačkách. Jako by snad pro někoho bylo příliš těžké spojit záběry tak, aby na sebe přirozeně navazovaly, a tak je místo toho nechal vyznít do tmavé tečky. Dá se ovšem s čistým svědomím tvrdit, že…" (více)