The Girl with All the Gifts

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey

Hororový nadšenec nemusí byť zrovna odborník, no mal by vedieť objektívne posúdiť akýkoľvek druh hororového subžánru. Každý jeden má svoje špecifiká, zombie nevynímajúc. Tento je pre mňa z určitého hľadiska príjemným prekvapením. Samotná story po dlhej dobe množstva otrepaných foriem spracovania pomerne originálna, pričom v kombinácii s tým podivným hudobným doprovodom to má celé akýsi čudesný, no zato vábivý šmrnc. Určite sa aj vám stáva, že natrafíte na snímok, ktorý zaradia do určitých žánrov, pričom sa po jeho vzhliadnutí pýtate samých seba, kto je viac na drogách. Či vy, alebo samotný tvorca. Tu však všetko sedí na 100%. Kto nie je fanúšikom drámy, asi ťažko si príde na svoje. Tempo je miestami katastrofálne pomalé, akcie je pomenej, všetko je v relatívnej rovine úvah ako sa čo vyvinie, takže už teraz tuším kto tento film ohundre ako prvý. Ja sa však sťažovať nemienim, pričom mi je ľúto akurát toho záveru od ktorého som čakal omnoho viac. Škoda. Takto "len" solídne tri - 65%(3.1.2017)

První příjemný zářez za rok 2017. Člověk by si řekl, že Zombie žánr za tu řadu let už nemá, co nabídnout a jen minulý rok jsme dostali vynikající zástupce žánru z Koree a Japonska,nyní to jsou Britové. Za filmem stáli poměrně inteligentní tvůrci, kteří servírují divákovi zcela nový a odlišný pohled na Zombie nákazu, hýří se to zajímavými a inovačními nápady a když dojde na akci o krvavé headshoty není nouze. Herecké výkony na poměry hororu jsou nadprůměrné, především hlavní holčička hrála velmi obstojně a byť film disponuje pomalejším tempem, divák se nenudí. Zombie děcka v závěru bych rád viděl v samostatném filmu, naháněli mi husí kůži. Story 7/10, Atmosféra 7/10, Gore 6/10, Vizuál 6/10, Akce 6/10, Napětí 7/10,Humor 0/10. Zábavnost 6/10, Lekačky 0/10. 70%(6.1.2017)

Ale jo, já jsem byl nakonec spokojený. Některým vadilo tempo nebo holčička, kterou hraje černoška. Wtf? Fakt Czechia... Ale hlavně mě opět rajcovala Gemma Arterton se svým civilním projevem, luxusní prdelí a sexy hlasem. Už jako IO v debilním remaku Souboje titánů mě brala. :-D Jo a Glenn Close je tu krásně slizská. Velmi solidní post-apo.(11.3.2017)

• Psychor

Jakožto zdejší hororový expert nemám zombie subžánr příliš v oblibě, jelikož jsem nucen téměř pravidelně udělit velmi nízké hodnocení. Ne jinak tomu bylo i u snímku Girl with All the Gifts, na který bych si pár dnů po projekci již zřejmě vůbec nevzpomněl, kdyby k němu tedy Cristobal Tapia de Veer nezkomponoval tak znamenitý soundtrack, jehož ústřední hypnotická skladba doslova penetruje divákovu mysl. Horor začíná slibně. Divák musí chvíli čekat na vodítka, která mu umožní základní orientaci v příběhu, což napomůže k vybudování uspokojivé atmosféry nejistoty. Jenže snímek se z hororového hlediska nijak nevyvíjí, naopak stagnuje a opravdový fanoušek žánru tak bude z výsledku nepochybně zklamán. Girl with All the Gifts ode mě obdrží pouhé dvě hvězdy a nezbývá než doufat, že pranostika "Jak na Nový rok, tak po celý rok" tentokrát ve své předpovědi selže. V opačném případě by nás po hororové hojnosti roku 2016 letos čekalo období hororového sucha.(1.1.2017)

Zombie horor, co kouká na druhou stranu barikády. Hlavní postavou je totiž malá Venus Williams (jen s hnusnym přízvukem), která se otrocky strašně ráda učí dějinám a po vzoru Hannibala Lectera nosí na držce masku. Proč? Protože i navzdory svýmu masožravýmu původu lidi nežere, nýbrž se chce kamarádit. A to natolik, že je schopna odlákat pozornost svých mrtvých nejbližších ke kusu štěkajícího masa. Sama totiž lidskou potravou pohrdá a radši se cpe potulnýma kočkama nebo holubama. Pche! Ústřední nápad teda zajímavej, i když těžko uvěřitelnej už od dob Romera. Snímek má však svojí specifickou atmošku a několik povedenejch davovejch scén. Bohužel s postavama je to horší: ty - snad až na výjimku skvěle proradný Glenn Close - jsou těžce zaměnitelný a koukat v zombie hororu na Mirka Dušína s kozama fakt nemusim.(26.3.2017)