poster

The Girl with All the Gifts

 • Velká Británie

  She Who Brings Gifts

  (neoficiální název)

Drama / Horor / Thriller

Velká Británie / USA, 2016, 110 min

Režie:

Colm McCarthy

Předloha:

Mike Carey (kniha)

Scénář:

Mike Carey

Kamera:

Simon Dennis

Scénografie:

Kristian Milsted

Kostýmy:

Liza Bracey
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rollman1
  *****

  Obsah příběhu se nezdá nějak originální nebo inovativní, ale je to přesně naopak. Od spuštění snímku do jeho konce Vás nebude přestávat překvapovat. O čem bych se první zmínil je zpracování. Není to obyčejná zombie nákladačka alias Resident Evil nebo podobné. Jedná o kvalitní zombie drama, které ale neporušuje pravidla a tak zde dostaneme správnou verzi brutality i napětí. Co filmu nechybí je zajímavý, emotivní a drásající příběh, který až do svého konce nepřestane udivovat, stejně tak jako inovativní scény v průběhu snímku, kterých bylo dostatek a většinu jsem z toho nikde neviděl. Taková konfrontace před obchoďákem mluví za své. Film dále posouvá nahoru kvalita jednotlivě napsaných postav, stejně tak jako herecké výkony všech zúčastněných. Nejvíc však dominuje právě malá dívenka, která mě svým talentem neskutečně dojala. Film mi prostředím připomínal herni pecku The Last of Us(zasvěcení pochopí).Neskutečné překvapení z Británie. Snímek s drásajícím příběhem, který ještě podtrhují skvělé herecké výkony. Inovativní a velice vítaný přírůstek do tohoto žánru.(14.3.2017)

 • gegina31
  *****

  Já jsem si říkala, co je s tímhle filmem špatně, že má tak nízké hodnocení a ono je jenom něco špatně s jeho hodnotitely (sory Misterz :D). Po takovém množství zombie filmů se najde zase nějaký, který dokáže něčím překvapit. Líbil se mi nápad s dětmi, jakým způsobem napadá nemoc lidský mozek i kam to všechno směřuje. Maximální spokojenost.(31.1.2017)

 • Morholt
  ****

  V jedné rovině klasické zombie postapo, ve kterém se skupinka lidí snaží dostat odněkud někam a v té druhé celkem zdařilý pokus o drama s jistým morálním přesahem. Každopádně ať už to vnímáte jakkoliv, neoddiskutovatelným faktem zůstává, že film přináší do žánru několik neotřelých nápadů, ať už je to samotná charakteristika nákazy nebo fakt, že hlavní hrdinkou je výborně zahraná holčička-polozombie, Vůbec casting se vydařil a prvoligové herečky potěšily o to víc, že se v podobných filmech vyskytují jen zřídka. sice by neškodilo tak o dvacet čísel kratší stopáž, ale i tak jsem hodně spokojen. 75%(17.2.2017)

 • Davies182
  ***

  Živí mrtví (1. řada) meets Já, Legenda meets The Last of Us. Takže jestli si něco takovýho dovedete představit a chtěli byste to ve dvacátý verzi znovu vidět v dalším dvouhodinovým celovečeráku, poslužte si. Zamrzí jen několik legračních nedomyšleností včetně sem tam trestuhodně nepřemýšlejících postav, jinak se ale jedná o fajn sci-fi béčko s celkem nekompromisní pointou. Jsem nějakým divným způsobem rád, že už to teď nemusim číst, mám doma jiný knižní resty...(28.1.2017)

 • malylada
  ****

  Velmi dobře zachycený post apokalyptický svět, který sužuje houba, měnící lidí v zombie. Zápletka se točí kolem nakažené dívky Melanie a pár postav z prostoru vojenské základny, kde se snaží nalézt lék z dětí trpících touto nemocí, ale na rozdíl od ostatních zombie jsou při smyslech. Od začátku se člověk vžije a fandí ústřední hrdince a na druhou stranu chápe drsné chování lidí na základně. Ve filmu se s postavami velmi dobře pracuje, budují vztahy a mohou se opřít o výborné obsazení. Akce se vydařila skvěle, zombie vymazlené po všech směrech a celkově film vypadá vizuálně dobře. Určitě to chtělo některé pasáže zkrátit, ale vše spěje k povedenému závěru a jako road movie rozhodně nadprůměrný počin......7/10(4.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace