• otík
  ***

  S drsným poldou hurá na hory aneb jak pražský kriminalista průser udělal a do hor ho vedení zašilo. První případ ovšem Kuneš vyřeší lousknutím prstů, protože si stačí dát pět a pět dohromady a máme tu pachatele. Na rozjezd dobré, ale asi jsem čekal víc. Čermák výtečný a super vtípek na promítaný film v místním kině s názvem Gangster Ka.(12.9.2018)

 • Marty7CZ
  ****

  Pachl prostě vládne český detektivní scéně, Čermák začíná bejt českou megastar(konečně drsnej ksicht, kterej funguje!!!) a ČT? Tý děkujem za fakt čím dál kvalitnější seriály, kde se ty zoufalý nesmysly komerčních beden můžou jen trapně krčet v koutě...80% za první díl. P.S. výtečná hudba severskýho kalibru, bravooooooo. P.S.2 uživatel bajonet musí bejt evidentně MEGAůleťák na hnusech typu výměna manželek, jinak si ten jeho "odpad" vážně neumim vysvětlit!!!!!!!(29.8.2016)

 • Mozenrat
  **

  Vzhledem k tomu že před shlédnutím prvního dílu Rapla jsem koukal na Vzteklinu a islandské mrazivé V pasti, nejsem možná s těmi dvěmi hvězdičkami úplně fér. Zatímco tyhle dva seriály mají na vykreslování atmosféry, postav a řešení případu X dílů, Rapl to zatím musí zvládnout v jednom. Ale každopádně je první díl pro mě velkým zklamáním - po všech těch chvalozpěvech ze všech stran jsem čekal mnohem víc. Atmosféra nic moc, většina postav nesympatických a plochých a případ narychlo představený a narychlo vyřešený. O pachatelově logice navíc darmo mluvit. Nad běžnou českou krimi-produkci to trochu vyniká, takže doufám že v dalších dílech půjde Rapl nahoru jak ve vykreslení atmosféry hloubky postav tak i v kvalitě případů.(22.1.2018)

 • Enšpígl
  ***

  No jsem rád, že to má vysoké hodnocení, ale já bych s dovolením byl za mírného kazišuka. Úvodní bitka mně připomínala směšně blbé zápasy wrestlingu, uvodní titulky sice překrásné leč připomínka Temnýho případu tam byla. Major Kuneš no jasně připomínka Schimanskiho a ty Jizerky, hm severní depinka, takže originalita každým coulem, ale klid tvůrci, rozhodně natáčet umíte, atmosféru to má, kamera rovněž ví jak snímat a Hynek Čermák je Kunešovic kluk jak vyšitej a pokud jde o první případ, tak víc než samotný případ se mě líbilo to prostředí, typ policajta, atmosféra, Jen doufám, že si zvyknu na vedlejší postavy. Jan Dolanský zatím ve mě nebudí příliš důvěry, Lukáše spíš neznám a u Alexeje jsem rád, že ho konečně taky vidím a nejen slyším. Hele nic, dávám tomu šanci myslím si, že tvůrci chtěj jen moc koukali na všechyn možný krimošky, chce to bejt svůj i za cenu nějakýho toho minus. Pokud si zvyknu na všechny postavy a případy budou míc napínavý nebo zajímavý pak přidám, nebojte kluci.(29.8.2016)

 • DonBraso
  ***

  Čistě náhodou jsem se dostal k tomuhle seriálu a nevypadá to vůbec zle.S Janem Pachlem už jsem měl čest v jeho seriálu Cirkus Bukowsky.Víceméně pouhým okem i to stejné máme zde.Pachl prostě dává na odiv severskou kinematografii.Kamera v krajině,za autem nad lesem.Tohle je vlastně trend několika let hlavně v Evropských seriálech a Pachl to chce ukázat i nám.Do toho má samozřejmě dvorního herce Hynka Čermáka,kterýmu tyhle role pasujou.Celkově casting je vcelku fajn.Bohužel malinko podráží ty scénáristické berličky a bojím se,že se to bude táhnout dál.Jsem docela zvědav jakou váhu režisér udělá dvojí dějové lince.Jestli té hlavní v podání majora Kuneše nebo to rozháže i na jednotlivé případy,který bohužel minutáží budou ztrácet na úkor kvality.70%(12.11.2018)

 • - V úvodních titulkách (konkrétně u jmen Lukáš Příkazký/Alexej Pyško) se objeví letecký záběr na bývalou nacistickou továrnu Sauersack (česky Rolava), jež se nachází poblíž Přebuze. (Šéfik)

 • - Tento díl se natáčel v Jablonci nad Nisou, na Špičáku v Jizerských horách, Jáchymově, Klánovicích, Nuslích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - Ve scéně, kdy na začátku major Kuneš (Hynek Čermák) sedí před komisí, lze spatřit i plukovníka se špatným hodnostním označením. Místo tří velkých hvězd pro plukovníky jsou na výložkách tři malé hvězdičky pro strážmistry a praporčíky. (Pimburger)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace