Na hone zastrelia lovca, akoby to bola na porážku určená ovca. Podozrivý je iný poľovník, v čase vraždy ožratý, ktorý bol na zastreleného krátko predtým nasratý. Rapeľ je však konštruovaný tak, že ak v polovici dielu niekto je podozrivým, isté je, že vinný na konci bude ktosi iný. Aj tu. Treba len hlbšie načrieť do histórie rodiny obete a keď sa toto skonfrontuje s fotografiami z lovu, vrah pomaly ale isto bude pomaly na svete. Politické floskule tu zosobňujú Ukrajinci najatí na zbitie policajta do krvavej kaše, a z druhej strany tento zbitý, no hrdinný policajt, vytrhávajúci si infúziu z ruky, jenom aby zločinného vraha brzy zase našel.(26.10.2016)

Hezká, tentokrát vpravdě venkovská epizoda. Vyšetřování stylem "Fando, ty vole...", "Jeníku, promiň". Vcelku banální případ vtáhne do děje už jen tím, že je umně napsaný a natočený. Kunešova osobní linie se hezky rozjíždí, vztahy mají jasnější obrysy a černý humor pěkně jiskří v ten pravý čas. Navíc v tomto dílu exceluje vynikající Oldřich Vlach. "Když jsme parťáci, mohli bychom si tykat." "Robin." "Kuneš."(12.9.2016)

Vzhledem k tomu, že jsem předchozí epizodě udělil dvě hvězdičky, musel jsem teď jednu přidat, nic jiného se za tím hledat nedá a hodnotil bych jinak za dvě. Docela mě štve, když někdo obsadí partu herců, od kterých si člověk slibuje kvalitní podívanou do seriálu, k němuž se asi píše scénář v noci před natáčením a pod vlivem, nevím jak jinak bych si měl vysvětlovat průběh vyšetřování. Dojal mě už policejní náčelník, který po nalezení mrtvoly nechal s bohorovným klidem proběhnout místem činu i jeho nejbližším okolím místní myslivecký spolek, na druhou stranu mě dost pobavilo, že manželka uspořádá oslavu náčelníkových narozenin o měsíc dřív a není to divné vůbec nikomu včetně jeho bratra. Tradičně se jen tak namátkou našla fotopast, klíčový to důkaz a vše zazdila věta senzibila Kuneše: "Tak to je jasný, dělal si alibi." To bylo přece jasný, ne? 3*-(24.4.2018)

V současnosti sleduji druhou řadu Rapla a dal jsem si pro srovnání tento dle mého jeden z nejslabších dílů prvé řady - banální vražda na honu, která se vyřeší sama pomocí náhody - vrah prostě vyfocen při činu. Jenže nemůžu si pomoc, jak je to slabší kus prvé řady, tak je o třídu lepší než cokoliv z druhé - atmosféra, vykreslení postav, dialogy, hlášky, zajímavá linka případu mrtvé kriminalistky, který se táhne celou řadou , další svlečená herečka ( Marie jansová ) ..... ikdyž u mne bude nejvýš Kuneš v Bukowském, tak tohle jede dobře.(3.2.2019)

Tradičně dobrá atmosféra, při které vám půjde i pára od huby a začnou vás bolet klouby ze sychravého podzimu. Ovšem taky tradičně poněkud slabší a naivní příběh, který nedokáže zcela strhnout. Potěší Oldřich Vlach, který vypadá už snad třicet let stejně. Stále lepší průměr hlavně díky stylizaci. Chce to ale lepší zápletku!(12.9.2016)

• - Tento díl se natáčel v Jáchymově, Božím Daru, hotelu Budka v Úvalech, na hřbitově v Horní Blatné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)