• Radko
  ***

  Na hone zastrelia lovca, akoby to bola na porážku určená ovca. Podozrivý je iný poľovník, v čase vraždy ožratý, ktorý bol na zastreleného krátko predtým nasratý. Rapeľ je však konštruovaný tak, že ak v polovici dielu niekto je podozrivým, isté je, že vinný na konci bude ktosi iný. Aj tu. Treba len hlbšie načrieť do histórie rodiny obete a keď sa toto skonfrontuje s fotografiami z lovu, vrah pomaly ale isto bude pomaly na svete. Politické floskule tu zosobňujú Ukrajinci najatí na zbitie policajta do krvavej kaše, a z druhej strany tento zbitý, no hrdinný policajt, vytrhávajúci si infúziu z ruky, jenom aby zločinného vraha brzy zase našel.(26.10.2016)

 • rakovnik
  *****

  Hezká, tentokrát vpravdě venkovská epizoda. Vyšetřování stylem "Fando, ty vole...", "Jeníku, promiň". Vcelku banální případ vtáhne do děje už jen tím, že je umně napsaný a natočený. Kunešova osobní linie se hezky rozjíždí, vztahy mají jasnější obrysy a černý humor pěkně jiskří v ten pravý čas. Navíc v tomto dílu exceluje vynikající Oldřich Vlach. "Když jsme parťáci, mohli bychom si tykat." "Robin." "Kuneš."(12.9.2016)

 • Necrotongue
  ***

  Vzhledem k tomu, že jsem předchozí epizodě udělil dvě hvězdičky, musel jsem teď jednu přidat, nic jiného se za tím hledat nedá a hodnotil bych jinak za dvě. Docela mě štve, když někdo obsadí partu herců, od kterých si člověk slibuje kvalitní podívanou do seriálu, k němuž se asi píše scénář v noci před natáčením a pod vlivem, nevím jak jinak bych si měl vysvětlovat průběh vyšetřování. Dojal mě už policejní náčelník, který po nalezení mrtvoly nechal s bohorovným klidem proběhnout místem činu i jeho nejbližším okolím místní myslivecký spolek, na druhou stranu mě dost pobavilo, že manželka uspořádá oslavu náčelníkových narozenin o měsíc dřív a není to divné vůbec nikomu včetně jeho bratra. Tradičně se jen tak namátkou našla fotopast, klíčový to důkaz a vše zazdila věta senzibila Kuneše: "Tak to je jasný, dělal si alibi." To bylo přece jasný, ne? 3*-(24.4.2018)

 • mira007
  ****

  V současnosti sleduji druhou řadu Rapla a dal jsem si pro srovnání tento dle mého jeden z nejslabších dílů prvé řady - banální vražda na honu, která se vyřeší sama pomocí náhody - vrah prostě vyfocen při činu. Jenže nemůžu si pomoc, jak je to slabší kus prvé řady, tak je o třídu lepší než cokoliv z druhé - atmosféra, vykreslení postav, dialogy, hlášky, zajímavá linka případu mrtvé kriminalistky, který se táhne celou řadou , další svlečená herečka ( Marie jansová ) ..... ikdyž u mne bude nejvýš Kuneš v Bukowském, tak tohle jede dobře.(3.2.2019)

 • stration
  ****

  Tradičně dobrá atmosféra, při které vám půjde i pára od huby a začnou vás bolet klouby ze sychravého podzimu. Ovšem taky tradičně poněkud slabší a naivní příběh, který nedokáže zcela strhnout. Potěší Oldřich Vlach, který vypadá už snad třicet let stejně. Stále lepší průměr hlavně díky stylizaci. Chce to ale lepší zápletku!(12.9.2016)

 • - Tento díl se natáčel v Jáchymově, Božím Daru, hotelu Budka v Úvalech, na hřbitově v Horní Blatné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)