Tradičně dobrá atmosféra, při které vám půjde i pára od huby a začnou vás bolet klouby ze sychravého podzimu. Ovšem taky tradičně poněkud slabší a naivní příběh, který nedokáže zcela strhnout. Potěší Oldřich Vlach, který vypadá už snad třicet let stejně. Stále lepší průměr hlavně díky stylizaci. Chce to ale lepší zápletku!(12.9.2016)

"Všichni jste říkali, že jsem to byl já, tak jsem na to přistoupil." Opilý myslivec Fanda byl skvělý, Kuneš prchající z nemocnice taky a pak ještě Gregor, který shledal svět posraným proto, že si Úkáčka vzaly právníka. A taky závěrečné potykání stálo za to, ale jinak mě ta průměrná detektivka a uměle vyvolaná drsnost lesů v okolí Jáchymova zase tak moc nebavila.(14.9.2016)

• Ozzy2

Víc, než Krušné hory je drsnější jen Kuneš:))))Jediná drsná věc, kterou udělal bylo to, že si zapálil cigáro pod cedulí Zákaz kouření.Pane "scénáristo", nevím, co berete, ale musí to bejt kvalitka.Pošlete mi toho alespoň 20 gramů, také chci napsat něco hezkého pro TV:)))Možná to, co fungovalo ve Skandinávii tady vůbec nefunguje.Tolik nesmyslů pohromadě jsem ještě v žádné detektivce neviděl.Pokud je to sitcom, tak je to za pět hvězd, protože se u toho mlátím smíchy.Jenže on není, takže opět odpad, už poslední, čtvrtý díl už poběží beze mně.(12.9.2016)

Velmi nadprůměrný český seriál sráží ke dnu zásadní chyby scénáře. Sice chápu, že není každý myslivec ale scénárista by si mohl alespoň ověřit jak to v praxi chodí. Na lovu na bažanty má každý myslivec brokovnici, pernatá zvěř se střílí broky. Kulovnici by si asi těžko někdo na takový lov vzal, to by byl za blázna. Oběť byla zastřelena kulovnicí. Kontrola brokových zbraní tedy byla úplně nesmyslná páč by nic nezjistila. Zrovna tak není možné střílet na lovu divočáka a bažanty. To je další úplná hloupost ve smyslu myslivec střílí na všechno co vidí. Takže celá zápletka byla založena na zcela mylném a neověřeném předpokladu. Bohužel. Myslím, že si pak všichni vzpomeneme na pan Dietla jehož seriály byly tak úspěšné protože o tématu hodně věděl. Možná se pan Pachl mohl také nějaké myslivce zeptat. Já myslivec nejsem ale tohle vím :-)(15.10.2018)

Hezká, tentokrát vpravdě venkovská epizoda. Vyšetřování stylem "Fando, ty vole...", "Jeníku, promiň". Vcelku banální případ vtáhne do děje už jen tím, že je umně napsaný a natočený. Kunešova osobní linie se hezky rozjíždí, vztahy mají jasnější obrysy a černý humor pěkně jiskří v ten pravý čas. Navíc v tomto dílu exceluje vynikající Oldřich Vlach. "Když jsme parťáci, mohli bychom si tykat." "Robin." "Kuneš."(12.9.2016)

• - Tento díl se natáčel v Jáchymově, Božím Daru, hotelu Budka v Úvalech, na hřbitově v Horní Blatné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)