60% — Tak špatné to není, kouká se na to dobře, ale asi jsem čekal něco víc. Tento příběh byl standardní detektivkou, možná trochu lépe natočenou, ale nic moc navíc tam nebylo. Pravdou je, že při řešení pomáhá moc náhod. Ale buďme upřímní — náhoda hraje velkou roli i v jiných krimiseriálech a nemám na mysli ty české. Co se týká toho „hlavního“ případu, mám už od minulého dílu svého favorita, tak uvidíme, jestli jsem se trefil. A není to jen výsledek rozpočítadla, mám i motiv (samozřejmě ne detailní, ale směr jsem si vytýčil).(13.9.2016)

"Všichni jste říkali, že jsem to byl já, tak jsem na to přistoupil." Opilý myslivec Fanda byl skvělý, Kuneš prchající z nemocnice taky a pak ještě Gregor, který shledal svět posraným proto, že si Úkáčka vzaly právníka. A taky závěrečné potykání stálo za to, ale jinak mě ta průměrná detektivka a uměle vyvolaná drsnost lesů v okolí Jáchymova zase tak moc nebavila.(14.9.2016)

• verlit

Interakce mezi postavami a hlášky se mi líbily víc, než v předchozích dílech, ale to scénáristické zoufalství je prostě...zoufalé! Opravdu chcete postavit rozuzlení na faktu, že na místě vraždy byla náhodou fotopast? Čekám, že ve čtvrtém dílu se po vraždě zeptají kolemstojícíh, jestli viděli, kdo to udělal, dotyčného zatknou a to bude všechno.(14.9.2016)

Na hone zastrelia lovca, akoby to bola na porážku určená ovca. Podozrivý je iný poľovník, v čase vraždy ožratý, ktorý bol na zastreleného krátko predtým nasratý. Rapeľ je však konštruovaný tak, že ak v polovici dielu niekto je podozrivým, isté je, že vinný na konci bude ktosi iný. Aj tu. Treba len hlbšie načrieť do histórie rodiny obete a keď sa toto skonfrontuje s fotografiami z lovu, vrah pomaly ale isto bude pomaly na svete. Politické floskule tu zosobňujú Ukrajinci najatí na zbitie policajta do krvavej kaše, a z druhej strany tento zbitý, no hrdinný policajt, vytrhávajúci si infúziu z ruky, jenom aby zločinného vraha brzy zase našel.(26.10.2016)

Vzhledem k tomu, že jsem předchozí epizodě udělil dvě hvězdičky, musel jsem teď jednu přidat, nic jiného se za tím hledat nedá a hodnotil bych jinak za dvě. Docela mě štve, když někdo obsadí partu herců, od kterých si člověk slibuje kvalitní podívanou do seriálu, k němuž se asi píše scénář v noci před natáčením a pod vlivem, nevím jak jinak bych si měl vysvětlovat průběh vyšetřování. Dojal mě už policejní náčelník, který po nalezení mrtvoly nechal s bohorovným klidem proběhnout místem činu i jeho nejbližším okolím místní myslivecký spolek, na druhou stranu mě dost pobavilo, že manželka uspořádá oslavu náčelníkových narozenin o měsíc dřív a není to divné vůbec nikomu včetně jeho bratra. Tradičně se jen tak namátkou našla fotopast, klíčový to důkaz a vše zazdila věta senzibila Kuneše: "Tak to je jasný, dělal si alibi." To bylo přece jasný, ne? 3*-(24.4.2018)

• - Tento díl se natáčel v Jáchymově, Božím Daru, hotelu Budka v Úvalech, na hřbitově v Horní Blatné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)