• otík
  ****

  Kuneš si v tomto díle vyřídí osobní věci s milencem své manželky, pak ale veškeré úsilí věnuje společně s kolegy hledání vraha žen, které jsou brutálně zavražděny a umístěny v podivných polohách na podivných místech. Celé pátrání se pak propojí s hlavním případem, kvůli kterému je Kuneš v horách. Ne všechno však dopadne tak, jak by to Kuneš očekával. PS: trošku mě zaráží, že zatímco divák už dávno ví, že sadistický vrah žen nemůže být vrahem ženy, po jejím vrahovi Kuneš v horách pátrá, nechá scénárista všechny detektivy si myslet, že ho konečně chytli.(15.9.2018)

 • Wysch
  ****

  Pravděpodobně po první epizodě se jedná o tu nejsilnější - nejen storytellingem, kterej má hlavu, ale hlavně postupným dokreslováním charakterů, které se nepletou, které jsou uvěřitelné, a které hlavně mají svoji roli. I ten Etzler je pravděpodobně v seriálu z nějakýho důvodu, a je jen škoda, že ten, kdo napsal byť jen jeden příběh s detektivní zápletkou, už ví, proč tam je. Což je škoda. Do konce seriálu (první řady) je ještě dlouho, a tak nějak doufám, že si pro Etzlera připravil Pachl jinej osud a důvod, proč se s prominutím sere do každý epizody. Z tý skály totiž mohl sletět kdokoliv, že ano. Jo a jedno velký WTF je manžel tý Hany W., kterej se ani nepotřebuje podívat, koho to zašili, aby věděl, že to nebyl on. Má pravdu ale, ne že ne. Asi taky napsal nějakou detektivní story.(19.9.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Už jsi z něj vymlátil, že to není on?" Ach ta kolegialita, ta nám tady zase moc nefunguje. Nicméně "přátelské" vyjasňování pozic mezi Kunešem a Šoupalem mne hodně pobavilo. Samotný příběh se mi taky celkem líbil, i když ta mysteriózní stylizace mi zase až tak moc nesedla. Navíc to Gregor dost kazil svými zkraty a scénáristický blud, že motocyklista na krosce v lese nefrnkne autu, snad ani nebudu komentovat. Přesto je Rapl fajn hovado a já s ním v Krušných horách určitě ještě nějaké to pondělí vydržím.(20.9.2016)

 • Marsik
  ****

  ČT1 HD - Tak tenhle díl mě bavil snad ze všech čtyř zatím nejvíce. Opět se posouváme v událostech okolo Kuneše dále, máme nové indície k Haně W ., takže se to parádně rozjíždí. Znovu chválím autentičnost, kamerové filtry :) a faktem je, že jsem opět na 60 minut s velkým zaujetím sledoval. 80% (with J.)(20.9.2016)

 • Necrotongue
  ***

  Skoro vůbec to nedělám, ale tentokrát musím reagovat na komentář, který napsal Ozzy2. Je to vlastně jen odpověď na jeho otázku, Rapl je jednoznačně scénárista. Když jsem sledoval čtvrtou epizodu, měl jsem dojem že si právě scénárista hraje na to, že píše americký seriál, takže nám naservíroval sériové vraždy, aranžování mrtvol a v závěru dokonce adrenalinovou honičku. Dvojice Kuneš/ Lupínek se výborně doplňuje, ti dva by silou mysli mohli ničit horské masívy, jak jednoduše vydedukovali, že vrah není zahradník, ale pumpař, to musím obdivovat. Vždycky jsem byl přesvědčen o tom, že naši filmoví kaskadéři patří mezi světovou špičku, ale ten moment, kdy prchající vrah vyskočí půldruhého metru nad motocykl ještě před nárazem, o tom moc nesvědčí. I když to bude spíš chyba režiséra. Omlouvám se kaskadérům. Taky jsem nepochopil, jak si může kriminalista z okolí místa činu odnést jakýkoli předmět, o jeho zaevidování ani nemluvě. 3*-(24.4.2018)

 • - Na začátku příběhu kapitán Gregor (Jan Dolanský) značí červenou fixou na nástěnnou mapu polohu nalezeného těla a auta. Po střihu už fixu v ruce nemá a na mapu dává barevné magnety. (heavy66)

 • - Spoiler: Na konci dílu najdou kriminalisté u sériového vraha doklady policistky Hany Wágnerové, která byla v seriálu zavražděna před dvěma lety, ale nalezený nový typ služebního odznaku se prvním policistům začal vydávat až na přelomu března a dubna 2016. (Pimburger)

 • - Natáčelo se v bývalém cíniovém dole Sauersack v Přebuzi, Prokopském údolí, Březové, Abertamech, Horoušanech, Jáchymově, bývalém dole František Josef na Kladně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace