Zatmění (S01E05) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016, 58 min

• Necrotongue

Už jsem nevydržel dávat každé epizodě 3*-. Nic proti seriálu, který bude reagovat na všechno špatné, co se odehrává v policejních kruzích, ale neměl by to dělat tak diletantsky a neměl by vše nacpat do jedné epizody. Tentokrát to byla opravdu slabota, děj byl předvídatelnější než obvykle a na rozdíl od předchozích dílů jsem se ani příliš nezasmál marné snaze tvůrců, už to bylo fakt spíš smutné.(24.4.2018)

Zatiaľ najlepší Rapeľ, ono keď sa nevie kam z konopí, je vždy dobré medzi potencionálnych páchateľov zaradiť policajtov. Veď čo už môže byť vzrušujúcejšie, ako keď tí, čo zločin potierajú ho zároveň páchajú. Síce je to scénaristicky vyvetrané a tisíckrat prepraté, istá pôsobivosť sa tomu uprieť nedá. Tu aj vďaka zamotanine s trablom mladého parťáka-kriminalistu, ktorý sa má ženiť a krátko pred svadbou je obvinený z vraždy prostitútky, s ktorou zdieľal spoločnú nočnú izbietku karavanu.(24.10.2016)

• Ozzy2

Vážně mám věřit tomu, že kriminálka v takový díře nezná osobně těch pár šlapek a pasáků a naopak?Vážně mám věřit tomu, že ani kapitán, ani šéf nepoznají, zda je člověk mrtvý, nebo živý?Vážně mám uvěřit, že ten idi.ot Kuneš navštíví nevěstu a oznámí jí, že bude Lupínek obviněn z vraždy, když vyšetřování vůbec nezačalo?????Vážně si dělají poldové legraci z inspektorů GIBS?Nebo přijdou na místo sebevraždy a vezmou si, co tam je sami pro sebe????( prasátko)Vážně není Rapl scénárista, režisér, nebo oba?(27.9.2016)

Seriál hezky graduje. Tento díl má velice pěkné tempo, ale tvůrci nám možná až moc rychle odhalili karty a ke konci se nechal scénárista unést a na můj vkus poněkud přehnal vraždící mašinérii. Každopádně se příběh tváří stále velice realisticky, dialogy naprosto uvěřitelně a vtip a černý humor přichází vždy v ten správný čas.(27.9.2016)

70% — Standard seriálu, tedy nadstandard českých kriminálních seriálů obecně. Tento díl překvapivě mířil téměř výhradně do vlastních řad. Že Jan Dolanský představuje policistu, který to hraje na obě strany a hlavně sobě domů, to bylo jasné už z prvního dílu. Trošku mi tam evokoval postavu, kterou v Cirkusu Bukowský hrál Michal Dlouhý, a přišlo mi to takové stereotypní. Proto jsem byl překvapen, že byla postava Gregora odsunuta již v pátem díle. I když jsem přesvědčen, že to, co se tenkrát událo za zavřenými dveřmi, ještě nebylo úplně odhaleno, a je možné, že tato postava ještě neřekla svoje poslední slovo. Otázkou je, jak moc to souvisí s případem Hany W. Okolnosti kolem tohoto případu se taky zajímavě rozjely, sebevražda jejího manžela byla pro mě dosti nečekaná. Jsem opravdu zvědavý, jak to nakonec dopadne.(30.9.2016)

• - Natáčelo se v Březové, hotelu Budka v Úvalech, Jáchymově, Dubenci, Aši, Karlových Varech, Krušných horách. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)