Zatmění (S01E05) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016, 58 min

 • mh.mail
  ****

  70% — Standard seriálu, tedy nadstandard českých kriminálních seriálů obecně. Tento díl překvapivě mířil téměř výhradně do vlastních řad. Že Jan Dolanský představuje policistu, který to hraje na obě strany a hlavně sobě domů, to bylo jasné už z prvního dílu. Trošku mi tam evokoval postavu, kterou v Cirkusu Bukowský hrál Michal Dlouhý, a přišlo mi to takové stereotypní. Proto jsem byl překvapen, že byla postava Gregora odsunuta již v pátem díle. I když jsem přesvědčen, že to, co se tenkrát událo za zavřenými dveřmi, ještě nebylo úplně odhaleno, a je možné, že tato postava ještě neřekla svoje poslední slovo. Otázkou je, jak moc to souvisí s případem Hany W. Okolnosti kolem tohoto případu se taky zajímavě rozjely, sebevražda jejího manžela byla pro mě dosti nečekaná. Jsem opravdu zvědavý, jak to nakonec dopadne.(30.9.2016)

 • rakovnik
  ****

  Seriál hezky graduje. Tento díl má velice pěkné tempo, ale tvůrci nám možná až moc rychle odhalili karty a ke konci se nechal scénárista unést a na můj vkus poněkud přehnal vraždící mašinérii. Každopádně se příběh tváří stále velice realisticky, dialogy naprosto uvěřitelně a vtip a černý humor přichází vždy v ten správný čas.(27.9.2016)

 • Radko
  ****

  Zatiaľ najlepší Rapeľ, ono keď sa nevie kam z konopí, je vždy dobré medzi potencionálnych páchateľov zaradiť policajtov. Veď čo už môže byť vzrušujúcejšie, ako keď tí, čo zločin potierajú ho zároveň páchajú. Síce je to scénaristicky vyvetrané a tisíckrat prepraté, istá pôsobivosť sa tomu uprieť nedá. Tu aj vďaka zamotanine s trablom mladého parťáka-kriminalistu, ktorý sa má ženiť a krátko pred svadbou je obvinený z vraždy prostitútky, s ktorou zdieľal spoločnú nočnú izbietku karavanu.(24.10.2016)

 • SOLOM.
  ****

  Musím souhlasit, že tento díl se skutečně povedl. Nejen obsahem, ale i vytvořenou atmosférou a psychologickou stránkou zápletky. Jak se zdá, Gregor to má spočítané a jeho představitel Dolanský se mohl naplno věnovat natáčení Ohnivého kuřete, nicméně Kuneš si určitě poradí i bez něho. Úvodní zapíjení a taneček štětky Ondráčkové – to bylo slušné, stejně jako postupné rozplétání toho, co Lupínek na svého kolegu ví a proč měl být odstraněn z cesty…Takže i v tomto případě dávám lehce nadprůměrné ohodnocení…Jen tak dále!(23.3.2019)

 • Ozzy2
  odpad!

  Vážně mám věřit tomu, že kriminálka v takový díře nezná osobně těch pár šlapek a pasáků a naopak?Vážně mám věřit tomu, že ani kapitán, ani šéf nepoznají, zda je člověk mrtvý, nebo živý?Vážně mám uvěřit, že ten idi.ot Kuneš navštíví nevěstu a oznámí jí, že bude Lupínek obviněn z vraždy, když vyšetřování vůbec nezačalo?????Vážně si dělají poldové legraci z inspektorů GIBS?Nebo přijdou na místo sebevraždy a vezmou si, co tam je sami pro sebe????( prasátko)Vážně není Rapl scénárista, režisér, nebo oba?(27.9.2016)

 • - Natáčelo se v Březové, hotelu Budka v Úvalech, Jáchymově, Dubenci, Aši, Karlových Varech, Krušných horách. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)