Kdyby se do 2 série stále nemotala ta otravná linie s mafiánama, seriálu by to rozhodně prospělo, jelikož mám pocit, že se podstatně od prvního dílu postupně série vylepšuje. Případy jsou zajímavější, než z kraje ale jakmile se tam objeví ten strejc v kriminále, celé mě to vždy naprosto otráví. Mimochodem průřez českou populární scénou v každém díle je docela masakr, viz tento s Babi Waňkem.(14.3.2019)

Dřív se na vandrech zpívalo, že by se dnes pouštěla reprodukovaná hudba? Nebo dělá OSA problémy?(11.3.2019)

Tohle byl vůbec důvod, proč jsem na celého Rapla i Cirkus Bukowsky zaměřil svou pozornost. Byl to jediný díl, který jsem viděl během vysílání na ČT a docela se mi líbil. Pěkné prostředí, zajímavý polda s „měkkým srdcem“ a ani ta zápletka nebyla špatná. To jsem ovšem ještě netušil, že šlo o jednu z těch lepších epizod těchto dvou průměrných sérii (jak Rapl tak i Bukowsky). Nicméně prostředí bylo pěkné, atmosféra i příběh zajímavý a nelogické kopance přišli až v samotném závěru při útěku. Pokud jsou všechny vězeňské ostrahy tak tupé a slepé, tak to potěš koště…60%(6.4.2019)

• sorrow

Z druhé série za mě nejlepší epizoda, tím ale vůbec neříkám, že to snad bylo super. Detektivní příběh měl ale tentokrát hlavu i patu. Opravdu to vše kazila jen ta balkánská linie. K čemu si Žejlko bral tu uniformu, když pak utíká s vězni podzemím, to jsem nepochopil. Ve Vykmanově je poplach, vězni utíkají a strážní jen zmateně pobíhají po celé věznici, jen tam kde se utíká nejsou, přitom strážný na věži je má jak na talíři. V epizodě také pobavil Kuneš, který několik dnů po vraždě najde nábojnici na cestě po ani ne minutém hledání. Rohan by na Žejlka svedl i vykradení místní trafiky, takový zabedněný člověk by těžko mohl dělat šéfa kriminálky.(12.3.2019)

• kumite

Jedna hvězda za Sázavu, jinak opět tragédie. Z věznice si jako bachaři můžou vynést kvér ? Přes detekční rámy a ostrahu ? Si dělá Pachl prdel, ne ? Jestli opravdu tady tu tragickou scénaristickou zoufalost sesmolil sám (o čemž pochybuji), tak si mohl dát aspoň tu práci a zjistit si základní informace k vězeňskému režimu. Jak Mácha našel "náhodou" ty dva borečky s rozbitým autem byla taky pěkná komedie. A děvčátka dovezla policie z koupáku jen tak v plavkách bez dokladů, bez peněženek (a bez mobilů) ??? Protokol tedy sepsali s holkami bez legitimování/bez občanek ?? Nějak mi uniká, proč někteří bachaři kopali každý svou jamku do trávníku, a to prosím lopatou.:DDD(12.3.2019)

• - Vlak, ve kterém major Kuneš (Hynek Čermák) cestuje na Sázavu, je legendární vůz řady 810, který byl vyráběn v letech 1973–1982. (ArthasKarfa)

• - Obec Ledečko, kde si major Kuneš (Hynek Čermák) dává pivo a později potkává bývalou manželku bachaře (Kristýna Boková), se nachází asi 5 km jihovýchodně od města Sázava. (ArthasKarfa)

• - Sklárna, ve které se v Sázavě natáčelo, se nazývá „Kavalier“. (Winster)