• Flexaret

Drama Vlasty Buriana se střetává s čím dál tím více samoúčelnou linkou s Lilly Královou (Gollovou-Baarovou?). Dále stále více vystupují Sedláčkovi režijní limity (silnější je v komorních scénách, přesto někteří herci místo přirozeného výkonu jen suše deklamují). Hromadné scény se mu ve většině případů rozpadají pod rukama.(22.1.2017)

• laepus

Tohle je asi to nejhorší, co kdy Česká televize vytvořila. Píšu to bezprostředně zhnusem po zhlédnutí druhé epizody a tu jednu jedinou hvězdu dávám ze slušnosti za to, že mě tento výblitek alespoň při své nudě příliš nerušil, když jsem si během jeho (ne)sledování mohl dělat pracovní věci. Takže - 1. zbytečné a patetické kecy, a je jich plno, 2. scény, kterým neuvěří ani idiot po lobotomii, 3. u dalších scén si člověk říká "proč jako?" pak "wtf?" a nakonec "dělají si ze mě prdel?", 4. muzika nikdy nesmí být otravná a nesmí jí být moc - tady je obojí - plno otravné (a navíc neuvěřitelné hloupé) muziky, 5. nejsem odborník na protektorátní kinematografii, ale vím, že tohle ti herci prostě nedělali, 6. chlupatá chlapská prdel jako dominantní část záběru? 7. události z roku 1968 jsou tak nadbytečné, až to bolí, 8. udělat z Marvana úplného blbce? 9. a z Buriana malé infantilní kolaborantské děcko? 10. herci se snaží, ne že ne, ale o to je to pak horší, když se snaží z hovna uplést bič, ale pořád je to hovno, akorát jsou od něj všichni umazaní od hlavy až k patě, 11. Lilly je pěkné kurva - stačí když má týpek moc a pak to klidně může být i nácek, hlavně že s z ní bude hérečka (na druhou stranu - je to v životě vlastně jinak?) - suma sumárum - počkám na třetí díl, jestli to klesne až na úroveň odpadu - mám strach, že ano.(22.1.2017)

První půlka mě nudila, postavu Lilly neměli nikdy stvořit, ani kouzelné oči Judit Bárdos nepřehluší její zbytečnost, nesympatičnost (existuje to slovo?), nudnost. Naštěstí se pak pozornost přesunula k Vladimírovi Javorskému aka Vlastu Burianovi, a sakra, to je špica! Skvělý výkon, moc mu ta role sedla a nemůžu se dočkat, až uvidím, co předvede příště.(22.1.2017)

První půlka tohohle dílu byla na zabití. Ukazuje se, že stavět na neexistující hlavní hrdince a vztahovým problémům (překvapivě????) není to nejlepší. Naštěstí se druhá půlka více soustředila na skutečné události a Vlastu Buriana. A konečně tu bylo ukázáno natáčení nějakého skutečného filmu. Ale první půlka byla hrozná.(22.1.2017)

Willy Söhnel přece chodil s Mandlovou a pak s Gollovou, ta kvůli němu byla i v Terezíně, kde dostala tyfus..tak k čemu jakási Lilly Krall co spí se spolužákewm, kterej má chlupatej zadek a vyroste z něj Ondra Pavelka???? Kde se v Bohémě vyskytují herečky? Proč je to jen o chlapech???? Kromě Anny Letenské,kterou nakonec po natočení její poslední scény ve filmu Přijdu hned, odvezou a později v Mauthausenu v říjnu 1942 popraví (za pomoc jejího manžela parašutistům) ... proč dělaj z Marvana takovýho blba? Hašlera zatklo gestapo 2.9.1941 při natáčení Městečka na dlani....(23.1.2017)