Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(77)

Obsahy(1)

Hvězduše Motýlová je neobvyklá princezna, odvážná dívka, kterou rodiče pošlou kvůli bezpečí z jiné planety na Zemi, a která změní životy všech kolem sebe, zatímco bojuje se zloduchy. (Disney Channel)

Recenze (8)

JamesSi 

všechny recenze uživatele

SÉRIE 1: Tento seriál z myšáčí produkce vypráví o transdimenzionální princezně (dle dabingfóra se jmenuje v češtině Hvězducha) a jejím příteli polomexickém karatistovi Marcovi (jmenuje se jako kandidát na prezidenta USA Marco Rubio, který nikdy nikdy nezískal žádný hlas) Diazovi a jejich nekonečných soubojích s monstry. Když už mluvíme o těch monstrech - jejich šéf je naprosto trapný a nechápu, proč by ho kdokoliv poslouchal. (Nakonec ho přestanou poslouchat, ale proč ho poslouchali 20 let před tím vážně netuším) Soubojů je mnoho a nepředstavují žádné větší nebezpečí, což je špatně neboť víte, že Marco a Hvězducha je během 20 sekund za pomocí kouzelné hůlky a kcharate porazí. Hlavní postavy jsoh fajn. Animace je fajn. Humor je občas fajn a občas moc doslovný nebo trapný. Jednou z částí pořadu je fyzický humor - Marco spadne do kaktusů nebo mu někdo brutálně rozšlape obličej. Ten moc jinde nemusím, protože je dost primitivní na vytvoření, ale tady mi nevadil. Velkým problémem je taky kontinuita. Jak v animaci (postava má zavázanou ruku, v dalším záběru jí zavázanou nemá), tak v postavách. Místo, aby se vztahy mezi postavami vyvíjeli, tak se o nich dozvíme a pak zmizí. Například v Gravity Falls byli vztahy mnohem propracovanější. Tady mi přijde šité horkou jehlou. Vedlejší postavy jsou klišé nebo levné kopie postav z jiných pořadů - Bohatá mrcha a nerdovští kamarádi. Úvodní a závěrečný song je naprosto skvělý. 7/10 a doufejme, že v další sérii vyhodí Trumpova komanda Diazovu rodinu zpátky do Mexika a my se pak dočkáme epizody s drogovými kartely. SÉRIE 2: Předem se omlouvám za minulý přepolitizovaný komentář a pokusím se to u řady 2 vynahradit. Spousta chyb z první řady, které jsem kritizoval byla opravena (Kouzelná Hůlka není všemocná, vztahy jsou propracovanější, příběhy jsou originálnější). Některé problémy stále přetrvávají, zvláště kontinuity v animaci (postava má díru k mikině, pak jí nemá, pak zase má). Chápu, že je to těžké uhlídat v takovém kolosu, ale sakra je to rušivé. Dozvídáme se víc věcí ze světa Mewni, což je dobře. Dozvídáme se, jak si Ludo (neschopný záporák z první série) dokáže vybudovat impérium, což je dobře. Humor mi stále občas přijde trapný a občas celkem jde. Možná je to mnou a spoustě jiným lidem se bude líbit. Jsou zde epizody, které jsou originální (Running with Scissors, Ludo in the Wild, Starsitting/On the job a nebo třeba Goblin Dogs), jsou zde však epizody, kdy se nic nedozvíme o postavách, příběh odhadnete během minuty a nejsou vůbec originální. Každopádně se po tom vyhroceném finále těším na další řadu, která snad má přijít už v létě 2017 (ale pochybuji o tom). 8/10. ()

avril4234 

všechny recenze uživatele

Najprv som zhliadla pár častí, ktoré mi zneli sympaticky a páčili sa mi, hoci mi prišli na môj vkus divné. Ale zdalo sa mi, že je to fajn seriál. Hlavné dôvody sú: 1. Songy; Oboje, ústredný aj záverečný (jedny z najlepších openings/ credits v animákoch). Prvá vec, pre ktorú som sa tento seriál odhodlala sledovať, hoci animácia je proti môjmu vkusu. 2. Marco; Jediná postava v seriáli, ktorá je mi sympatická vzhľadovo a celkom aj povahovo. Naviac, v dosť veľa epizódach skončí zle, takže ho mám rada aj z ľútosti, ako už u mňa býva zvykom. Avšak po zhliadnutí celej série som prehodnotila názor na seriál samotný. Okrem uvedených kladov, zvyšok seriálu je vlastne záporom. Ako som vravela, animácia nič moc a dejovo to nieje nijak odlišné od iných animákov tohto typu. Je to príliš divoké, až to ide na nervy a často to nechápem, plné veľmi trápnych, až odpudivých momentov (presne typ seriálov, ktorý ja neznášam). Plus, takmer žiadne emócie, pre ktoré ja filmy/ seriály sledujem. Ale tie songy proste nemôžem dostať z hlavy a nejak mi k seriálu podsúvajú pozitívny pocit, spoločne so sympatickým Marcom, takže to ma nejak núti sledovať to -avšak len jednorázovo (možno s výnimkou epizód, ktoré ma trochu zaujali), narozdiel od mojich obľúbených animákov, ktoré sledujem vkuse. ()

Reklama

Hanyou 

všechny recenze uživatele

Nevím no. Animace není tak pěkná, jako třeba u Gravity Falls a ani to není tak vtipné. Nápad je to sice dobrý a Star i Marco jsou fajn postavy, ale přesto jsem tomu až tak úplně nepřišla na chuť. Asi protože chybí pořádný příběh, který by to propojoval, a hlavní záporák je hodně slabý. Chybí tomu napětí, které v Gravity Falls doplňuje Bill Cipher nebo u Steven Universe Yellow Diamond. Edit: To je tak, když někdo hodnotí před koncem série. Ke konci se vše hodně zlepšílo, a to hlavně příchodem Tofeeho. Kéž by tam Ludo už nebyla, ale to se asi nestane. Season finale bylo skvělé. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Za poslední dobu mám za sebou až podezřele mnoho kreslených seriálů, které se nějakým způsobem braly hodně vážně (co mě teď napadá, tak to byli Bojack Horseman, Archer, Bob's Burgers, Over the Garden Wall, Rick and Morty, Avatar: The Last Airbender, The Legend of Korra, The Dragon Prince, Disenchantment, One-Punch Man, DuckTales a určitě by se našly i jiné). O to víc jsem tak dokázal ocenit tuhletu "blbinu" a "taškařici", která mě zejména v první sérii, ale i v těch dalších, bavila a která mě vrátila zpět do mladých let. S postupem času ale dospěla Hvězduše i seriál, což byla vítaná změna, že se neopakovaly příběhové linky a ani nestagnovalo prostředí. Ke konci to však trochu drhlo kvůli přemíře politického dramatu a shipping wars. Je to vlastně převlečené harem anime s jasnou, ale o to komičtější, inspirací v seriálech jako je Sailor Moon nebo Dragonball Z. A se srovnáváním s jinými seriály nekončíme - milostné trojúhelníky jsou tam ještě šílenější než měli Ross a Rachel, shipping wars bez přehnání srovnatelné s Avatar: The Last Airbender, pro diváky seriálu The Middle - Eden "Sue Sue Heck" Sher se pro roli Star evidentně narodila. Zde však musím udělat odbočku na český dabing, který, ač ve většině hlasů není špatný, u Hvězduše vůbec nefunguje aneb jak zabít výjimečnost postavy volbou dabérky, která dabuje milion dalších věcí. A ano, jsem si vědom toho, že jsem to samé psal u Avatar: The Last Airbender. Nejvtipnější na tom je, že i tam dabovala jednu z hlavních postav. Jediné štěstí, že seriál neobsahuje příliš mnoho slovních hříček, takže překladově to není tragédie, ani v případě naprosto fenomenálních písní. Celkově audiovizuální prezentace i přes změnu studia je na vysoké úrovni. Zůstává občas až rozum stát, kolik výrazů jsou animátoři na Hvězdušině tváři schopni vyprodukovat. Ne nadarmo musí mít SvtFoE Discord několik dalších serverů čítajících dohromady zhruba tisícovku emojis. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

A je konec. Jedno z lepších "cartoons", které vás rozesmějí, udiví i zahřejí na srdci. Nedosahuje to kvalit Gravity Falls, ale dějakou se tam takové bláznoviny, že se člověk týden co týden těšil na nový díl. Je smutné, že to skončilo 4. sezónou, původně jich mělo být 5. Zakončení pěkné. Budu rád vzpomínat a určitě zas někdy kouknu... Sunday fun 80 % ()

Galerie (2 108)

Zajímavosti (4)

  • První série byla animována kanadským studiem Mercury Filmworks. Druhá sezóna byla animována dvěma studii, a to korejským Rough Draft Studios, Inc. a britským SugarCube. (omri)

Reklama

Reklama