Horkýže Slíže - Brďokoky

(hudební videoklip)
všechny plakáty

MM_Ramone

Pieseň "Brďokoky" je v poradí siedma skladba z piateho štúdiového albumu hudobnej skupiny Horkýže slíže. Album nesie názov "Kýže sliz". Vyšiel v októbri roku 2002 pod značkou vydavateľstva EMI Monitor. K vtipnému, satirickému, punk rockovému songu "Brďokoky" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Ja týchto nitrianskych srandistov moc nemusím, ale pri tomto klipe som sa dosť dobre pobavil. Ale nebudem sa tu zbytočne rozpisovať a nadarmo si drať smartfón. To radšej si zájdem do Polusu, kde si kúpim veci, ktoré sa mi zídu. Potom skočím na didžinu do Boccacia, babenky tam prídu. Sústavne ma obletujú, neviem čo mám robiť. Starý môj asi tam nadobro prestanem chodiť. Teraz točím reklamu na súťaž o Ford Sierra, pošli dvadsať trubiek od hajzlového papiera. Ty brďo, to je Bratislava. Tu to žije, ti vravím, no fakt ty koky! Inak všade inde sedlák zasadil stromy, kvety a k tomu iné veci stupídne. A preto my chlapci z Bratislavy, starý môj, nemáme kam stupiť, ne? Akurát ma zastavil policajt, hneď pokuta tri stovky. Odbočil som od témy, ja somár bez smerovky. Ty brďo fakt musím končiť, točí ma telka. **** ()

Marek1991

Jednu stránku Bratislavy tej doby to v tedy vystihovalo, nov inej to bol zas len malomeštiacky pohľad. Horkýže slíže som nikdy nemusel, ich klipy vrátane tohto ma nebavili, aj keď tento bol z nich asi najlepší. ()

corpsy

Videoklip, na ktorý mám spomienky a preto tu prevláda skôr nostalgia, ako objektívne ohodnotenie jeho kvality. ()