Láska a přátelství

• Francie Love & Friendship (více)
Trailer 2

Lady Susan Vernon (Kate Beckinsale) je krásná vdova, která přijíždí na své panství přečkat fámy o svých krátkých aférkách, které hýbou slušnou společností na konci 18. století. Susan se rozhodne najít nejvhodnějšího manžela nejen sobě, ale i své dceři Frederice (Morfydd Clark). (Adusa68)

Trailer 2

Fretakata

Na tento zľahka úsmevný rýchlokurz manipulácie treba mať čas a odhodlanie nenechať sa odradiť nekonečnými dialógmi tam, kde by stačila jedna veta. Páčili sa mi náznaky, zašitý humor a neskutočné potvorstvo Susan. Len neverím, že to mala také ľahké - že by všetci nechali sebou tak neuveriteľne húpať. Jasné, že chlapi zoči-voči krásnej žene a roztomilej žene zniesli veľa. Ale baby ... .. to sa mi nezdá. Keby to malo lepšie tempo, bolo by to na 4 hviezdy. ()

TedGeorge

Vyloženě půvabná jednohubka, která sice ze začátku působí jaksi bez tváře a chuti, ale časem se rozjede do skoro až screwballovských rozměrů ze světa Jane Austenové. Nejenom díky kongeniálnímu volovi, siru Martinovi. Ten film samozřejmě stojí a padá na Lady Susan v podání Kate Beckinsale. Ta je tu tak neskutečně zlá, že jí budete chtít přehnout přes koleno a naplácat pořádně na holou. Velká škoda slabšího závěru, jinak bych šel ještě o stupínek výš. P.S Nádherná angličtina. Nutno slyšet na vlastní uši. P.P.S Chloe Sevigny překvapivě nevýrazná a vlastně zbytečná. ()

silentname

Myslím si, že na jedno pozretie film pohodlne stačil. Neviem či mal od tohto filmu niekto vysoké očakávania, no môžem povedať, že minimálne to nijako moc nesklamalo. Pochválim veľmi dobrú výpravu, vynikajúce kostýmy, skvelá práca na účesoch herečiek. Okrem toho musím pochváliť aj hudbu a ani príbeh nie je najhorší. Rozhodne to funguje lepšie ako sme mali ešte v prvom štvrťroku film Pride & Prejudice & Zombies. Fanúšikovia Jane Austenovej budú podľa mňa spokojní a rovnako aj všetci, ktorí majú radi romantické alebo dramatické filmy zo 17-teho alebo 18-teho storočia. Herci sú podľa mňa okey, no nikto ma skutočne nijako nezasiahol ani nič. Film je proste len pekný na pozeranie, no nič z neho pre mňa moc nekričí ako super. Proste je to okey film s veľmi dobrými kostýmami a výpravou, ktorá človeka presviedča a relatívne zaujímavým príbehom. Nič viac, nič menej. Hodnotenie: C+ ()

misterz

Obsažne a tematicky je to síce typická Jane Austenová - všetko sa točí okolo sobáša, ženichov a ženského emocionálneho dozrievania - ale dramaticko-romantickým poňatím to nebola tak celkom ona. Bol tu akýsi pokus o odľahčenie témy formou vtipu, no podľa môjho názoru to urobilo viac škody ako úžitku. Snímok ma preto nijak zvláštne neupútal, po obsahovej ani pocitovej stránke. Taká šedivá myška to je. Kostýmy a výprava však boli už štandardne výborné. 55/100 ()

HoneyBunny

O tom, jak manipulativní potvory vždycky dosáhnou svého. No, vlastně je to nadčasová story, protože takhle to chodí i dnes. Popravdě se ale na to nemusím dívat v televizi. Chybou tu je, že lady Susan vlastně po celou dobu filmu nenarazí na výraznější zádrhel. Chlapy jsou idioti, které si omotá kolem prstu, a ženské jsou neschopné nebo hloupé. Vždycky, když to lady Susan potřebuje. Ona je skoro jako takový ten všemocný záporák, kterému všechno vyjde - jenže i takového záporáka pak Arnie nebo Sly skope do kuličky a my mu k tomu vítězně zamáváme pěstí. V tomhle filmu ale (!spoiler!) vypočítavá potvora dostane bohátého hloupého manžela, kterému nasazuje parohy s milencem. Bravo, tleskám. Jane Austen se ale obrací v hrobě. Název filmu nechápu - o lásku či romantiku tu nejde a přátelství vidíte jen mezi lady Susan a její americkou spikleneckou kamarádkou. ()