poster

Stůl číslo 19

 • USA

  Table 19

 • Irsko

  Table 19

 • Nový Zéland

  Table 19

 • Velká Británie

  Table 19

 • Kanada

  Table 19

 • Austrálie

  Table 19

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 87 min

Komentáře uživatelů k filmu (44)

 • Malarkey
  ***

  Můj jediný důvod, proč jsem si film pustil, byla Anna Kendrick. Nakonec ona je jediný důvod, proč jsem filim dokoukal. Neurážlivá jednohubka ze světa amerického dramata.(31.12.2017)

 • Enšpígl
  ****

  Musím poměrně zásadně odmítnout tvrzení kolegů, že se jedná o tuctový romantický film. Vůbec ne, naopak jedná se film postavený na kvalitním humoru, který se projevuje v grimasách hlavních postav, situací ve kterých se ocitají a dialozích. Například dialogovky u svatebního stole odpadlíků jsou hodně neortodoxní, ale ono i vyznání lásky Eloise směrem k lodi jsem v jiným filmu neslyšel. Hodně švarných jinochů zde píše, že magnet tohoto filmu je Anička a jistě že je, ale mně přitáhl k filmu především Tony Revolori (fans Wes Andersona vědí ) a jeho scéna se žádostí o tanec mně za mou víru odměnila měrou vrchovatou. Jedná se tedy o hodně zábavnou a velmi netradiční romantiku.(6.1.2018)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Co Vás pojí s nevěstou a ženichem?" Celkem nic, jedná se totiž až o stůl číslo 19, což je stůl těch, kteří měli s lítostí odmítnout pozvání a poslat pěkný dárek ze seznamu. Kdyby mě tedy někdo někdy na nějakou svatbu pozval, tak skončím přesně u tohoto stolu, ale všichni vědí, že nemám čas, tak mě raději nezvou. Nicméně obsazení stolu mi s přibývajícími drinky připadalo stále zábavnější a přivedlo mě na myšlenku, že nechat si vytetovat smajlíka na konec penisu není vůbec špatný nápad. A mám-li něco ocenit, tak je to "úspěšný byznysmen" Walter, protože takový magor by byl ozdobou každé svatby, a vypalovačka Bad Reputaion zpívaná ve španělštině.(6.10.2017)

 • castor
  ***

  Nehodí se tam, nejsou vítaní ani jinde, nakonec tak skončí u stolu někde vzadu. Aby se neřeklo. Pozvaní, ale ve skutečnosti nechtění. A to včetně Eloise, která ještě nedávno patřila k nejbližším rodiny, protože chodila s bratrem nevěsty. Teď sedí u svatebního stolu s podivnou směsicí a řeší, co bude dál. Už jsem to psal víckrát – Anna Kendrick by měla trochu zvolnit a pečlivěji si vybírat role a scénáře. Tentokrát to sice není průšvih, ale někdejší nominace na Oscara (Lítám v tom) nebyla náhodná. Tohle děvče má talent, s přehledem vypíchla další nejistou/zranitelnou postavu, a když už kdysi úspěšně vyžehlila svou účast ve Stmívání, jednoduše potřebuje pořádnou roli s pořádnými dialogy. První půlhodinka milá, místy vtipná, jakmile se ovšem dostáváme do dramatičtějších poloh, kvalita jde dolů. Ze svatby coby tradičního rituálu, místa nespočtu trapasů a spektra nejrůznějších individuí šlo určitě vymačkat víc, finále neuspokojilo.(18.10.2017)

 • LiVentura
  ****

  Velmi sympatický příběh nehrdinskych hrdinech života..(15.11.2017)

 • kingik
  ***

  Doufejte, že se vám dostane víc než jen svatebního veselí, a přání bude vyslyšeno. Přijde cosi v podobě "třinácté komnaty". Eloise dostane od své dávné kamarádky pozvánku na svatbu. Zbude na ni jen stůl číslo 19, kam se usazují nechtění a nedůležití hosté, a zde se zrodí postupné přátelství s pěti dalšími, do té doby neznámými svatebčany. A současně s nimi vyplují na povrch i trable, které má nejen hlavní hrdinka se svým někdejším přítelem, který je na svatbě též přítomen, ale také neortodoxní stará dáma, mladý a sexuálně frustrovaný Ind, rasově smíšený manželský pár středních let, zažívající vztahovou krizi a trestanec v podobě nerda. Většina filmu je fixována na jediné prostředí, tím je svatební sál, jakmile se z něj se šesti hrdiny (přibližně v polovině filmu) vzdálíme, přijde na řadu psychologická sonda do jejich duší, abychom v závěru zjistili, že se až tolik nestalo, a filmový život jde dál. Anna Kendrick si jen s obtížemi hledá divácké sympatie, její afektovaná kreace moc nebaví, lepší herci jsou k vidění ve vedlejšácích. Je vysoce pravděpodobné, že režisér Jeffrey Blitz se sám v minulosti účastnil nějaké okázalé svatby, kde zažil pár svatebčanů, co si stěžovali na životní problémy. A tak vznikl tenhle film, k němuž námět dodal i Mark Duplass, ano, ten Duplass, který ve dvou hororech Creep ukazuje své zvrácené nitro. Se svým bratrem ale nakonec ztratil o film zájem, převzal a přetvořil jej tedy Blitz. Celkově výsledný film nebude nijak v divácích rezonovat. Je znát, že režisér dává přednost dialogům a situačním komediím, takže tohle dílko má nejen téměř divadelní ráz, ale vše se zde řeší na poli kvalitnějšího sitcomu, do něhož nějakým nedopatřením zabloudily i psychologické prvky. V podstatě ucházející snímek.(11.12.2017)

 • Happens
  *****

  Neskutečná komedie s tak nepredikovatelným poměrně komorně laděným scénářem jedné prosté svatby jednoho netradičního stolu. Nikdo si tu na nic nehraje, všichni skončí charakterově obnažení, než se nadějete. Komedie nepřináší ani chvilku oddechu/nudy, udržuje ve smíchu nebo v napětí s romantickou linkou napříč příběhem. Jako vždy ČSFD selhalo při hodnocení komedií. Smutné.(16.10.2017)

 • Dzeyna
  ***

  Achjo. Takovej hezkej plakát + celkem zajímavý název a žánrové zařazené a nakonec totální americká romantická nudná klasika.(17.12.2017)

 • eraserhead666
  ***

  Čekal jsem komedii, dostal jsem v podstatě smutné drama s uslintaným happy endem. Anna Kendrick by ve filmu mohla stát a stejně by se člověk na ten film díval, tady bylo zajímavé, že charakterově její postavu docela do pozdaí zatlačil manželský pár Lisy Kudrow a Craig Robinson, ti byli hodně dobří. Ind byl vcelku zbytečný a s vykulencem mohla být větší sranda. Příběhově takové nemastné neslané, pár vtípků se povedlo ale ten film hodně rychle zapadne. I u obdivovatelů Anny.(8.7.2017)

 • Mikita
  ***

  Zajímavé obsazení a ještě zajímavější pohled na svatbu a osudy lidí, co se potkali jen úplnou náhodou. Jen zdvořilostní pozvánky změní několika podivínům život. Pomohou najít přátelství. Milé to bylo.(12.1.2018)

 • corpsy
  ***

  Komorná rom com, na ktorej zaujme štipľavý scenár a odviazané a hlavne odhodlané herecké výkony. Zostava, ktorá sa zišla pri stole číslo 19, je presne vystrúhaná, aby pobavila divákov, z ktorých väčšina sledujúcich je rovnakého razenia.(10.9.2017)

 • Vyhy
  *

  Věřím, že někomu se film (resp. příběh) může zamlouvat, protože pár světlých míst to mělo, ale mě navzdory přítomnosti známých herců to nějak nebavilo a i uspávalo. Věřím, že bych se nudil i přímo u stolu na svatbě… i kdyby to nebylo zrovna číslo 19.(9.7.2017)

 • kaylin
  ***

  Člověk by si myslel, že to bude zajímavá komedie - zajímavá hlavně díky obsazení - ale ono je to nakonec docela hořkosladké. A není to špatné. Jenže pak se tvůrci rozhodli, že všechno zabijí tím, že předvedlo tak pitomý konec, jaký se dlouho neviděl. Když nevíš jak, tak sázej a profláknuté hollywoodské recepty.(5.9.2017)

 • atomn
  ***

  oddechovka, která by byla bez kendričky poloviční <3(10.2.2018)

 • Aljak
  **

  Komédia asi nie, skôr taká mdlá dráma s prvkami irónie zabalená do slizkého záverečného klišé. Nieže by to bolo úplne zlé, hoci väčšina filmu bola naozaj slabučká, ale zas treba uznať, že zopár scén a dejových zvratov bolo naozaj vydarených. Aj tak som po tomto filme siahlo predovšetkým kvôli Anne Kendrick, no tá bola asi tým najlepším z tohoto celého svadobného tragikomického divadla. Otázkou už naozaj zostáva len to, že načo vôbec pozývajú na svadby takýchto ľudí od stolu č.19? Škoda, že to nebolo celé ladené absolútne satiricky - možno by to pozdvihlo kvalitu filmu aj o 2 úrovne vyššie.(14.7.2017)

 • silentname
  ****

  Vo svete filmov vždy existuje priestor pre guilty pleasure, alebo filmy, ktoré istým magickým spôsobom fungujú, že sa človeku páčia. Napriek tomu, že by dokázal nájsť na ňom veľa vecí, ktoré nie úplne fungujú a sú schopné ho ťahať dole. No musím sa priznať, "Table 19" ma veľmi držalo a bavilo. A môže za to podľa mňa hlavne výber hrdinov, ktorí sa spoznajú práve pri avizovanom stole. Pretože musím sa priznať, to postupné vybudovanie priateľstva medzi nimi funguje vynikajúco a má svoje skvelé momentky. Anna Kendrick je výborná a skvele vie podať svoju postavu. Možno mám pre túto dámu trošku slabosť, ale väčšinou je podľa mňa vynikajúca. A v tomto filme to platí. Jane Squibb je rovnako vynikajúca a priam z nej túto rolu cítim. Ako keby odjakživa vedela, ako to má správne zahrať. Skvelá. Lisa Kudrow a jej manžel v podaní Craiga Robinsona majú svoje vtipné momentky a veril som im to. A ani poslední dvaja členovia za stolom - "Walter" a "Renzo" sú tiež vtipní, no súčasne aj v prípade, že film chce podať svoje dramatické momentky, tak to zvláda skvele. Nemôžem povedať, že by sa tu pár otravných postáv nenašlo, ako napríklad "Nikki" no film sa na ne nijako zvlášť nesústredí. Venuje sa tomu čo má. Ľuďom sediacimi za stolom číslo 19. A pre mňa to funguje. Hudba vo filme je dobrá a majú na svadbe dobrú kapelu, ktorá zahrá pár skutočne dobrých skladieb. Nevedel som, či ma film nadchne, no nakoniec som s ním spokojný. Áno, je to stokrát obohrané, plné klišé a všetkého možného, no na druhú stranu ma to primälo spomenúť si na moju svadobnú hostinu s mojou manželkou a vrátilo mi to všetky tie príjemné momentky, ktoré sme tam spolu prežili. Je to film, pre ktorý mám slabosť a nebudem to zakrývať. A určite som k nemu milší, než by som mal byť, no nebudem sa hanbiť za to, že sa mi páčil, keď je to pravda. Skúste sa na to pozrieť a možno zistíte, že to funguje aj pre vás. Aby som však ešte neklamal, tak ak by som mal mať jeden závažnejší problém s filmom, tak by to bol jeho humor. Málo vtipov vypáli správne a väčšinou človek len ostane potichu bez smiechu. Nekrúti hlavou, ani nie je otrávený debilitou fórov, no jednoznačne sa snažili tvorcovia o nejaké jednoduchší a bezpečnejší humor, no čakal som, že sa budem smiať viac. Takže takto to uzavriem. Hodnotenie: B(21.5.2017)

 • vesper001
  ***

  Milá záležitost, která sice vyvolá spíš pousmání než smích a romantika je poněkud instantní, pan milovník je nechutnej, zato se v této komedii neječí, postavy jsou životné a zůstane dobrý pocit. Ostatně, v různorodé skupince svatebních trosečníků se za určitých okolností může ocitnout každý z nás. Se svou osamělostí, minulostí, nejistotou, vykořeněností a intenzivním pocitem, že nikam nepatří a rozhodně ne sem. K Phoebe je čas nemilosrdný, její černočerný společník je skoro hezčí, mimoň vypadá spíš jako cifršpion než kriminálník a Indek je tam nejspíš kvůli barevné či mezinárodní vyváženosti. Eloise chvílemi balancuje na hranici snesitelnosti, zato babča nemá chybu. Od Stolu jsem sice očekávala víc, ale úplně zklamaná jsem taky nebyla.(26.1.2018)

 • terunka003
  ***

  Svatební, vztahové, melancholické, tragikomické. To jsou takové jasné a jednoduché sladkobolné filmy. Jenže já to mám ráda. Parta cizích lidí, každý jednotlivě i společně řešící své osobní problémy a trable. Konec pozitivní, a vy se usmíváte s nimi. V tomhle případě herecké obsazení opravdu šíleně namíchané. Ale na mě to působilo. ..pěkný soundtrack, takový akorát na podzimní depresivní náladičku.. (1.9.2017)

 • Johnny.ARN
  **

  Do tých 50 minút je to taká pohodička, kde spoznávate postavy, ich problémy, ste oboznámený s celou scénou a ukončuje to scéna na izbe s trávou. A tam to mohlo kľudne skončiť. Ni, ono to pokračuje presne tým, čím nechcete. Vzťahy sa začnú rozoberať, komplikovať, všetko to chcelo mať komediálny podtón ale nevyšlo to. Kendrick mám rád, tá to tam pekne držala. Proste film z kategórie dobre sa pri ňom žehlí. Slabé 2 z 5(5.7.2017)

 • hansel97
  ***

  Spíše drama, ale docela povedené. Milá jednohubka, která vás zabaví velkou řadou postav s dostatečným množstvím prostoru a zvratů, ale něco velkého za tím nehledejte. A ta Anička. <3(12.9.2017)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace