Naemsaereul boneun sonyeo (TV seriál)

• Jižní Korea

냄새를 보는 소녀

Sensory Couple

A Girl Who Sees Smells

The Girl Who Sees Smells

Mysteriózní / Fantasy / Drama / Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2015, 16x60 min

Nevím kdy jsem si tento kousek oblíbila.. začátek se zdál průměrný a pak prostě a jednoduše BUCH. Naprosto nádherný soundtrack, který si budu hýčkat. Co se týče děje, nejvíc mě bavil konec, roztomilost hlavního páru a jejich parťáků z práce neznala meze a stejně to ničemu nevadilo a neztrácelo to kvalitu. (song Jubi & Jang Yi Jeong - Confusing Jelly Cookie - Excuse Me )(27.9.2016)

Do 11. dílu jsem byl mile překvapen. Příběh utíkal svižně, nic se zbytečně nekomplikovalo a i přesto, že se vyšetřovatelé chovali jako idioti, vyšetřovali celkem dobře a chytře. Poté přišlo typické korejské schéma: "Je to všechno moje vina. Už tě nemiluji." Naštěstí tím nenatahovali děj a jednalo se jen o chvilkovou záležitost. Od té doby však začala kolísat kvalita vyšetřování a místy působily některé situace dost hloupě. I tak musím být shovívaví, protože se pořád jedná o pohodové dílko, nesoucí se v mírně komediální rovině. Poslední díl si, ale mohli odpustit. Jinak The Girl Who Sees Smells také potěší záporákem, který zde není vyobrazen pouze jako černá figurka, jak to většinou v JK seriálech bývá. Navíc se postavy navzájem extrémně psychicky netrýznili, což bylo taky fajn.(18.6.2016)

S odřenýma ušima, zádama, patama a já nevím čím ještě první letošní korejský seriál, co si zaslouží 4 hvězdy, opět kulhající konec a relativně zbytečné dva díly, ale charaktery hlavní dvojky byly moc fajn, Micky i Shin Se-kyong se k sobě hodili, fakt povedený výběr, konečně Micky trefil dobrý seriál po 2 letech! Kupodivu nemusel hrát nějaký extra charakter, takový svůj standardní nadprůměr. Shin podle mě táhla seriál více, než on, musela předvést pestřejší rejstřík pro svoji roli. Seriál od počátku nabral solidní tempo, byl napínavý i zábavný, rozhodně nenudil. Navíc zápletka nebyla přes různé klišé vůbec hloupá a dovedla občas překvapit postupným odkrýváním příběhu. Korejci stále dovedou provádět solidní mix originálních nápadů i osvědčených klišé 100x provařených. Hudba ok (navíc nelze nemilovat seriál, kde hned v prvním díle je písnička od americké rockové legendy Mr. Big), akční složka bez výhrad, některé pokusy o vtip mě minuly, ale většina jich byla povedených, atmosféra mě však celkově vtáhla. Pro letošek mám vybráno asi tucet dalších korejských seriálů, uvidíme, zda některý Sensory Couple překoná.(27.5.2015)

Pred rokom 2015 som mala pocit, že existujú len tri skupiny, do ktorých môžem kórejské doramy zaradiť. 1, Priemer, pri ktorom nemám chuť vyvrátiť večeru; 2, Zlé; 3, Horšie než zlé. Každopádne, rok 2015 mi rozšíril obzory. V dobrom. Najskôr Healer (síce je ešte z r. 2014, no videla som ho len nedávno), ktorý ma prinútil opäť dať k-doramám šancu a tento rok ma prekvapil počet dorám, ktoré ma vyslovene chytili a bavia (TGWSS, Divorce Lawyer in Love, Ex-girlfriend club...). Avšak, k TGWSS -> Postavy? Skvelé. Micky (Yoo-chun Park, Micky je jeho prezývka) nemal žiadnu chybu. Predstaviteľka Oh Cho Rim mi takisto nepílila uši a nervy ako väčšina kórejských herečiek, za čo som jej bola vďačná. Vlastne bola radosť dívať sa na ňu. Obaja spolu pôsobili príjemne a roztomilo. Ďalším postavám takisto nemám čo vytknúť. Náš sériový vrah bol ako postava veľmi zaujímavá (stále vstrebávam fakt, že jeho predstaviteľ má 37 rokov) a dobre prevedená. OST bol takisto celkom príjemný. Skombinovať zaujímavú zápletku (nie som jediná komu tento seriál pripomínal You're All Surrounded, všakže?) s miernou fantasy (vidieť vône? vážne?) mohlo vypáliť všelijako. Avšak, v tomto prípade chválim a som potešená. Nedopadlo to úplne katastrofálne. Žiadosť o ruku s použitím jej schopností (ešte stále sa usmievam, keď si spomeniem na scénu kedy Micky spieval - škoda, že sa "v skutočnosti" nestala) bola takisto zakomponovaná originálnym spôsobom. Žiaľ, ku koncu som sa nedočkala dostatočného vysvetlenia. Naozaj som dúfala, že sa viac sústredia na minulosť nášho vraha. Aj tie chvíle, kedy sa rozprával s vyšetrovateľkou Yeom sa mi páčili najmä kvôli tomu, že nám dávali možnosť zistiť, aký on vlastne je. Nebola to postava, pri ktorej by som si povedala "Je to psychopat a bodka." Kiežby mu venovali trochu viac pozornosti... Žiaľ, to som ja a moja posadnutosť zvrátenými charaktermi.(21.5.2015)

Ačkoliv je to předvídatelné, kolem desátého dílu se to začíná trochu táhnout, je to vyplněné zbytečnou vatou a plné klišoidních zvratů, tak mě sledování bavilo. Po dlouhé době si oba dva hlavní herci vybrali konečně slušný seriál. Z OST mi v hlavě nic nezůstalo, hudba byla na korejské poměry podprůměrná, občas to kameře ujelo. Přesto si seriál dokázal udržet mou pozornost, několikrát jsem se zasmála nahlas (upřímně to už se mi u korejského seriálu hodně dlouho nestalo), ústřední pár byl roztomilý, obešlo se bez pištění a tahání za vlasy, policajti zprvu vypadali jako budižkničemové, kteří vypadli z nějakého nepovedeného sitcomu, ale to se časem zlepšilo a vypadalo to „reálněji“. Postavy měly něco do sebe, a zřejmě proto to bylo koukatelnější. Navíc záporák konečně stál za to, nebyl to hňup a byl krásně narušený. Jen je škoda, že jsme se nemohli více ponořit do jeho duše, určitě by to byl zajímavější exkurz než to, čeho jsem byli svědky v posledních dvou dílech (úplně zbytečně vyplýtvaný filmový materiál). Fanoušci Mickyho by to určitě vidět měli. Slabé 4*.(24.5.2015)

• - Roli hlavní hrdinky nabídli Suzy Bae ze skupiny MISS A, která ji odmítla kvůli připravovanému comebacku skupiny. (andiek05)

• - Předlohou byl webkomiks "Naemsaereul Boneun Sonyeo" (The Girl Who Seems Smells) od Man Chwiho, který byl poprvé publikován v červenci 2013. (andiek05)