Reklama

Reklama

Naemsaereul boneun sonyeo

(seriál)
  • Jižní Korea 냄새를 보는 소녀 (více)

Epizody(16)

Polda, který přestal cítit bolest, se za pomoci ženy se synestézií snaží dopadnout sériového vraha, který tragicky vstoupil do jejich životů. (Netflix)

Recenze (13)

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Do 11. dílu jsem byl mile překvapen. Příběh utíkal svižně, nic se zbytečně nekomplikovalo a i přesto, že se vyšetřovatelé chovali jako idioti, vyšetřovali celkem dobře a chytře. Poté přišlo typické korejské schéma: "Je to všechno moje vina. Už tě nemiluji." Naštěstí tím nenatahovali děj a jednalo se jen o chvilkovou záležitost. Od té doby však začala kolísat kvalita vyšetřování a místy působily některé situace dost hloupě. I tak musím být shovívavý, protože se pořád jedná o pohodové dílo, nesoucí se v mírně komediální rovině. Poslední díl si, ale mohli odpustit. Jinak The Girl Who Sees Smells také potěší záporákem, který zde není vyobrazen pouze jako černá figurka, jak to většinou v JK seriálech bývá. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je to předvídatelné, kolem desátého dílu se to začíná trochu táhnout, je to vyplněné zbytečnou vatou a plné klišoidních zvratů, tak mě sledování bavilo. Po dlouhé době si oba dva hlavní herci vybrali konečně slušný seriál. Z OST mi v hlavě nic nezůstalo, hudba byla na korejské poměry podprůměrná, občas to kameře ujelo. Přesto si seriál dokázal udržet mou pozornost, několikrát jsem se zasmála nahlas (upřímně to už se mi u korejského seriálu hodně dlouho nestalo), ústřední pár byl roztomilý, obešlo se bez pištění a tahání za vlasy, policajti zprvu vypadali jako budižkničemové, kteří vypadli z nějakého nepovedeného sitcomu, ale to se časem zlepšilo a vypadalo to „reálněji“. Postavy měly něco do sebe, a zřejmě proto to bylo koukatelnější. Navíc záporák konečně stál za to, nebyl to hňup a byl krásně narušený. Jen je škoda, že jsme se nemohli více ponořit do jeho duše, určitě by to byl zajímavější exkurz než to, čeho jsem byli svědky v posledních dvou dílech (úplně zbytečně vyplýtvaný filmový materiál). Fanoušci Mickyho by to určitě vidět měli. Slabé 4*. ()

Reklama

andiek05 

všechny recenze uživatele

Má očekávání nebyla zas tak veliká, i když Yoochun ... Popravdě jsem si myslela, že to bude něco jako to bývá u japonských dramat, že když má někdy nějaké schopnosti, v každým díle něco pomáhá řešit a teprve na konci se začne něco dít. The Girl Who Sees Smell mě velice mile překvapilo :-) Protože příběh byl úžasný!!!!! Celou dobu jsem přemýšlela a zvažovala, zda se to hodí ohodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Pět hvězdiček by si sám o sobě zasloužil Yoochunův komediální talent :-D :-D :-D a Min Namgoongova flexibilita a opravdovost (y) (y) (y) Naopak poslední dva díly mě nějak moc nenadchly, neříkám, že to bylo špatné, ale nebylo to ono :-D ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

S odřenýma ušima, zádama, patama a já nevím čím ještě první letošní korejský seriál, co si zaslouží 4 hvězdy, opět kulhající konec a relativně zbytečné dva díly, ale charaktery hlavní dvojky byly moc fajn, Micky i Shin Se-kyong se k sobě hodili, fakt povedený výběr, konečně Micky trefil dobrý seriál po 2 letech! Kupodivu nemusel hrát nějaký extra charakter, takový svůj standardní nadprůměr. Shin podle mě táhla seriál více, než on, musela předvést pestřejší rejstřík pro svoji roli. Seriál od počátku nabral solidní tempo, byl napínavý i zábavný, rozhodně nenudil. Navíc zápletka nebyla přes různé klišé vůbec hloupá a dovedla občas překvapit postupným odkrýváním příběhu. Korejci stále dovedou provádět solidní mix originálních nápadů i osvědčených klišé 100x provařených. Hudba ok (navíc nelze nemilovat seriál, kde hned v prvním díle je písnička od americké rockové legendy Mr. Big), akční složka bez výhrad, některé pokusy o vtip mě minuly, ale většina jich byla povedených, atmosféra mě však celkově vtáhla. Pro letošek mám vybráno asi tucet dalších korejských seriálů, uvidíme, zda některý Sensory Couple překoná. ()

jarah 

všechny recenze uživatele

Micky, Micky, Micky, takto si skaziť kariéru, keď s ním začala byť zábava! Tie jeho skeče mi skoro natrhli bránicu. Doteraz som ho videla iba ako suchára, ktorý sa nevie ani poriadne usmiať. Celkovo tento seriál podal vtipným spôsobom vážnu, až hrôzostrašnú tému chladnokrvného sériového vraha, ktorého úlohy sa bravúrne zhostil Nam Goong Min. Fantasy prvok vnímania pachov namiesto čuchu zrakom bol asi kľúčovým prvkom v celej sérii a mohol byť viac rozpracovaný, ale neurazil ani v takejto podobe. Keby to bolo viac noir, už by sa tam to vtipkovanie nehodilo. Model príbehu, v ktorom je vrah známy uprostred drámy a zvyšné časti sa zaoberajú spôsobom, ako nájsť proti nemu dôkazy je dozaista zaujímavý a mohol byť viac vyšperkovaný. Scenáristovi striedavo vysýchalo plniace pero, takže nemôžem udeliť tejto dráme plný počet hviezd, dokonca aj tá štvrtá bolí ako čert. Ale nech nežerem! Štyri a basta! BTW: prečo psychopati počúvajú moje obľúbené kúsky vážnej hudby? V tomto prípade Clair de lune... asi ju tak skoro nebudem schopná počúvať. ()

Zajímavosti (2)

  • Roli hlavní hrdinky nabídli Suzy Bae ze skupiny MISS A, která ji odmítla kvůli připravovanému comebacku skupiny. (andiek05)
  • Jedná se vůbec o poslední televizní či filmový projekt jihokorejského herce Yoo-cheon Park. Ten byl totiž krátce po dokončení středem mediálního humbuku kolem prodeje, distribuce a přechovávání drog; metamfetaminu nebo také pervitinu, chcete-li. To vše v obrovské a ostře sledované kauze nazvané Burning Sun, někdy nazývané také Burning Sun gate, v jejichž spárech se ocitlo hned několik význačných jmen jihokorejského zábavního průmyslu, inkriminovaných jmen ze státních složek nebo také několik jmen z řad samotných majitelů, investorů a odpovědných vedoucích proklamovaného nočního klubu, který byl z důvodů vyšetřování na dobu neurčitou uzavřen; SeungriJoon-young Jeong, Jong-hoon Choi, Jun-hyung Yong a hned několik dalších jako například Roy Kim, Eddy Kim nebo Jong-hyun Lee byly v kauze oficiálně zaznamenáni a více čí méně prověřováni. Yoo-cheon Park byl nakonec, a to i díky prostořekosti své bývalé přítelkyně Ha-na Hwang, shledán vinným. Herce tak vyjma předčasného odchodu ze zábavního průmyslu postihla přísná dvouletá podmínka, za jejíž porušení jej čekalo desetiměsíční pobytí za mřížemi a v neposlední řadě také finanční pokuta ve výši 1.4 mil. korejských wonů. (Conspi)

Reklama

Reklama