Cesta

The Promised Life

Cesta

Drama / Road movie

Francie, 2002, 93 min

Vždycky mne zaujmou filmy s tak rozdílným hodnocením... Díla neprošpikovaná násilím a bez potoků krve. Komorní příběh s dramatickým startem, slušným hereckým výkonem hlavní představitelky ale i zbylých dvou protagonistů. Film se špetkou nedokončených vět, nevyřčených otázek... a na závěr konec s příslibem naděje... A kladu si otázku proč jsem se k tomuto kousku ještě několikrát vrátil... A protože to jen mlhavě tuším, tak právě proto dávám to co jsem dal.(10.2.2006)

• Tom Hardy

Slabá road movie o třech postavách, z nichž ani jedna nemá dostatečné psychologické zázemí pro to, aby vyloženě zapůsobila. Mhody se díky neprokreslenosti charakterů (a jejich minulosti) zdá jednání značně iracionální. Děj toho navíc, krom přímočaré dějové linie, nenabízí a totéž lze říci o režii...(4.3.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $40,029Tržby Celosvetovo $895,000(8.10.2009)

Film, který je pomalý, protože věci, o kterých vypráví se nedají uspěchat. Užívejte si zmatených pohledů a gest Isabelle Huppert, která se snaží najít cestu do vlastní minulosti a snad i ke své dceři. Mám ráda pomalé filmy a ráda si prohlížím detaily, na které zbývá čas. Ale asi toho musí filmu být víc než ztracený dětský smích, lítost nad vlastním životem a znovu se rodící láská ke květinám a dětem.(15.9.2007)

Takzvaně poetickej film. Jako u skoro všech francouzskejch filmů mám problém s logikou jednání postav. To je samý "nic nic nic" a najednou je z toho vztah. Absolutně nic nenasvědčuje tomu, že by se mezi nima něco dělo a najednou bum. Tenhle film pro mě zachraňuje Isabelle Huppert, protože vypadá mnohem líp než zamlada. Třikrát sláva plastickým chirurgům!(15.1.2007)