Mei you xiao liao de tian kong

• Hongkong 沒有小鳥的天空 (více)

Lacike

Premisu tohto filmu by nechcel zazit ziadny chlap. Az sa divim, ze to niekoho napadlo a ze prave Sammo sa na to dal nahovorit. Hlavny hrdina Yan (Sammo Hung) je obycajny chlapik. Nie je bohaty, ani nema uchvatnu robotu, ale ma priatelku, ktoru miluje a celkom si uziva zivot. Lenze sa mu stane prihoda behom ktorej ho prehlasia za mrtveho. A kedze u neho najdu preukaz darcu organov, tak mu hned jeden odoberu. Lenze zanedlho potom sa Yan zazracne prebudi a zisti, ze mu chyba pre chlapa ten najdôlezitejsi organ. Vtak, bambus, penis, proste kokot. A tak sa rozhodne vypatrat prijemcu organa a presvedcit ho, aby mu ho vratil. He, he. Tym je milionar (Kenny Bee) a dvakrat z toho nadseny nie je. Suboj dvoch chlapov o jeden penis prinesie mnozstvo vtipnych situacii. Sem tam aj trapnych. Najviac ma mrzelo, ze sa zapletka prilis nevenuje vyplyvajucim problemom s Yanovou priatelkou. Co je skoda uz aj preto, ze jej otca hra Richard Ng, ktory z Yana nadseny nie je. Takisto je film zbytocne dlhy. Skoro 2 hodiny boli fakt vela. Ale stale je to nadpriemerna komedia so skvelym originalnym a odvaznym nametom. Pre istotu uvediem, ze ziadne bitky tam logicky nie su. 6/10. ()