Americká bláznivá komedie o studentech, kteří se rozhodnou ztratit panictví nebo získat více sexuálních zkušeností za hranicemi USA v mexické Tijuaně. Jejich cesta "za poznáním" je přivádí do různých komických, ale i nebezpečných situací. Po 24 hodinách se vrací domů "poučeni" a z chlapců se stávají opravdoví muži. (c.tucker)

dr.horrible

Objektívne (po technickej stránke, hudobne, herecky) to až tak zlé nie je, v mojom hodnotení sa odrážajú hlavne veľké očakávania, bohužiaľ absolútne nenaplnené. Tešil som sa. Mám totiž rád teen komédie a predovšetkým tie z rokov osemdesiatych (hlavne teda Hughesa) a tie všetky ako také, majú jedno spoločné. Sú úplne iné, ako tie súčasné. No a pri Losin' It je problém práve v tom. Žiadna trápnosť, žiadne vulgarizmy, žiadny humor. Normálne neobdivujem kdejaké fekality, ale pri tomto filme by ma možno potešili aj tie. Je to totiž strašná, ale vážne že strašná nuda a horúci kandidát na výhercu ankety o najnezáživnejšiu a hlavne najnezaujímavejšiu teen komédiu všetkých čias. Prišlo mi, ako keby sa mi snažili znechutiť žánrové komédie tej doby a pri sledovaní ma neustále napadalo isté neobvyklé spojenie slov, na ktoré som myslel, že v súvislosti s teen komédiou v jej zlatom veku nikdy ani nepomyslím: Zlaté prcičky. ()

Fiftis

Jedná sa o veľmi podarenú americkú bláznivú komédiu o študentoch, ktorí sa rozhodnú stratiť panictvo alebo získať viac sexuálnych skúseností za hranicami USA v mexickej Tijuane. V hlavných rolách mladučkí Tom Cruise a Jackie Earle Haley. Ich cesta "za poznámím" ich privádza do rôznych komických, ale aj nebezpečných situácií. Po 24 hodinách sa vracajú domov "poučení" a z chlapcov sa stávajú skutoční muži. Tom Cruise ťahá celý snímok a už v jeho mladom veku sa dal jasne poznať jeho veľký herecký talent. Veľmi mi v dnešnej dobe chýbajú takéto filmy, ktorých bolo v 80tych rokoch nespočetne. Myslím tým také filmy, ktoré sa odohrávajú v sexi 50tych rokoch a sú to len také road movies alebo sú proste o mladých bláznivých osobách, ktoré sa len rozhodujú ktorým smerom sa vydajú a spoznávajú pravý život. ()

Enšpígl

Velké a velmi zábavné překvapení. Kluci se rozhodnout zaject do mexické Tijuany aby zde změnili svůj status "panic" . Což o to mexický ťapiny jsou jistě lákav exekutorky této změny, ale každá mince má i druhou stranu a tak se poměrně záhy rozjíždí serie ztřeštěných a zábavných situacií. Mě dostalo, jak mexické rajdy zavedou kluky do hornýho patra za ťapinama a odejdou s tím, že oni jsou jen barové pracovnice a to co tam sedí, teda na odpanění není uplnej ideál a Tomík od Cruisů procházi mezi ťapkama s takovým rezignovaným výrazem a vybere si snad tu nejhnusnější "Řekni mě že sem hezká" "jste hezká, pani" . Dialogy tam mají rovněž vysokou intelektuální úroveň "jéé ja zpoměl kondom." "a pero sis nezapoměl? " Nákup španělských mušek je další bezchybná událost. Jako kam se serou všechny ty pařby a další. Tohle bylo krásně naivní, osmdesátkový a hlavně vtipný. ()

dopitak

Začátek vypadá jako teenage american high school comedy, ale pokračuje to spíš jako road trip s jediným cílem zasunout, takže čistokrevný předchůdce všech devadesátkových American pie a podobných kulišáren. Vtipů je málo, když nepočítáme stále se opakující vzorec "naši hošíci jsou slabí a všichni místní pánové si do nich zaboxují nebo z nich vytáhnou doláče". Marie Fronková asi nedostala na dabing moc peněz, protože VŠECHNY MUŽSKÉ DOSPĚLÉ postavy si střídají prakticky pravidelně větu po větě Pavlové Soukup a Trávníček. Což se naprosto nedá. ()

castor

Velké bílé slipky, Tom Cruise a mladíci, kteří se snaží rozesmát diváka a v Mexiku přijít o panictví. Nerozesmáli a u kritiky se setkali s chladnou odezvou. Dnes stále velký filmový tahák Cruise tehdy šlápl vedle a chytil se módní vlny filmů o dospívajících a pro dospívající. Mizerný scénář nezvládl na place „vyšperkovat“ ani Curtis Hanson (režisér L. A. – Přísně tajné nebo Divoké řeky), navíc přidal několik vyloženě nesmyslných scén. Dramaturgie selhává, herci prakticky nemají co hrát, v českém znění hned několik z nich dabuje dvojice Trávníček – Soukup. Snímek producentům nicméně ukázal, jak pracovitý a pokorný Cruise byl/je. Rád oprašuju staré kousky, ale to si raději pustím třeba jeho limonádový Koktejl nebo nestárnoucí Top Gun. ()