Panictví po americku

• Kanada

Losin' It

Komedie

Kanada / USA, 1983, 100 min

Není to tak špatný film jak by se někomu mohlo zdát,ale samozřejmě nečekejte zázraky a něco extra zapamovatelného,ale u dnes stejně známých hvězd jako je Tom Cruise jsem viděl i horší filmy z jejich začínajících kariér.Hlavní bylo,že pro mě film nebyl nějak trapný a i sem tam jsem se zasmál.Takže celkově za mě 50% a tři hvězdy.(31.5.2015)

Velké a velmi zábavné překvapení. Kluci se rozhodnout zaject do mexické Tijuany aby zde změnili svůj status "panic" . Což o to mexický ťapiny jsou jistě lákav exekutorky této změny, ale každá mince má i druhou stranu a tak se poměrně záhy rozjíždí serie ztřeštěných a zábavných situacií. Mě dostalo, jak mexické rajdy zavedou kluky do hornýho patra za ťapinama a odejdou s tím, že oni jsou jen barové pracovnice a to co tam sedí, teda na odpanění není uplnej ideál a Tomík od Cruisů procházi mezi ťapkama s takovým rezignovaným výrazem a vybere si snad tu nejhnusnější "Řekni mě že sem hezká" "jste hezká, pani" . Dialogy tam mají rovněž vysokou intelektuální úroveň "jéé ja zpoměl kondom." "a pero sis nezapoměl? " Nákup španělských mušek je další bezchybná událost. Jako kam se serou všechny ty pařby a další. Tohle bylo krásně naivní, osmdesátkový a hlavně vtipný.(10.1.2017)

Začátek vypadá jako teenage american high school comedy, ale pokračuje to spíš jako road trip s jediným cílem zasunout, takže čistokrevný předchůdce všech devadesátkových American pie a podobných kulišáren. Vtipů je málo, když nepočítáme stále se opakující vzorec "naši hošíci jsou slabí a všichni místní pánové si do nich zaboxují nebo z nich vytáhnou doláče". Marie Fronková asi nedostala na dabing moc peněz, protože VŠECHNY MUŽSKÉ DOSPĚLÉ postavy si střídají prakticky pravidelně větu po větě Pavlové Soukup a Trávníček. Což se naprosto nedá.(22.2.2017)

• Mrkvič

Žádná velká sranda to teda není. Přiblblí mladí kluci a kromě mexikánců tu přihrávají i budoucí kvalitní herci. Nebýt scén z vězení, kdy září postava mísního bijce s hlasem Arnolda (v českém dabingu), nestál by tenhle film za shlédnutí. Zábavné teda bylo ještě to, že polovinu mužských postav dabuje Trávníček. A docela si to užívá, takže doporučuji jedině v českém znění.(30.6.2014)

• dr.horrible

Objektívne (po technickej stránke;hudobne;herecky) to až tak zlé nie je,no v mojom hodnotení sa odrážajú hlavne veľké očakávania,bohužiaľ absolútne nenaplnené.Tešil som sa.Mám totiž rád teen komédie a predovšetkým tie z rokov osemdesiatych (hlavne teda Hughesa) a tie všetky ako také,majú jedno spoločné:Sú úplne iné,ako tie súčasné.No a pri Losin' It je problém práve v tom.Žiadna trápnosť,žiadne vulgarizmy,žiadny humor.Normálne neobdivujem kdejaké fekality,no pri tomto filme by ma možno potešili aj tie.Je to totiž strašná nuda,ale vážne strašná a horúci kandidát na výhercu ankety o najnezáživnejšiu a hlavne najnezaujímavejšiu teen komédiu vôbec.Rád niekedy znovu oprášim niečo od Hansona.Alebo niečo so Shelley Long (v podstate nič kvalitné ani nenatočila,ale napríklad v takej Nočnej šichte som ju ako decko celkom žral);alebo niečo s Cruiseom.Dokonca aj ten Kokteil bol lepší (keď už sme v tých osemdesiatych rokoch).Prišlo mi,ako keby sa mi snažili znechutiť žánrové komédie tej doby a pri sledovaní ma neustále napadalo isté neobvyklé spojenie slov,na ktoré som myslel,že v súvislosti s teen komédiou,v jej zlatom veku nikdy ani nepomyslím: Zlaté prcičky(4.12.2012)