Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

lebowski

Jeden z nejlepších kriminálních filmů co tady v 80.letech šli, o soupeření dvou skupin policajtů při honbě za nebezpečným vrahem. ()

Djkoma

V komentářích do nebes vynášené krimi, které mě vůbec neoslovilo a jeho dokoukání bylo i díky dabingu spíše "nutnost" než příjemná radost. Je to velká škoda, protože ani chválená atmosféra není nijak výrazná a herci sami o sobě také ne. Francouzi si nechali kvalitnější tvorbu do jiného filmu... Pokud Válku policajtů, tak raději Daniela Auteuila a Gérarda Depardieu ve filmu z roku 2004 ... Mnohem zábavnější. ()

RHK

Průměrná francouzská kriminálka - napínavá, ale jinak v zásadě film o ničem. Dvě soupeřící jednotky policie pátrají po zločinci, na závěr si otrávený šéf jedné z jednotek zahraje na šerifa. A ty kecy o morálce policistů si mohli odpustit, naposledy jsem podobné hovory viděl v Majoru Zemanovi. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7HMyDp_f7wU ()

Jara.Cimrman.jr

Jako daňového poplatníka mne potěšilo, že zájmem policie je chytit nebezpečného zločince. Je to sice druhotný zájem, neboť daleko důležitější je, která jednotka ho chytí, ale to je jedno. Hlavní je, že po něm jdou, stejně jako sami po sobě a má to hodně slušnou atmosféru. Zejména sexuální jiskření mezi soupeřícími policisty, komisařem Fushem a inspektorkou Garcinovou, je v rámci konkurenčního boje naprosto vynikající. ()

igi B.

Ten dabing, ten dabing... Ach jo... .-/ . . . Tak snad někdy na dvd, s originálním zvukem a ruchy, s tou syrovou a civilní pařížskou atmosférou, jak ji tvůrci vložili filmu do vínku, s herci mluvícími tak jak hrají... Potom si s chutí napíšu reálný komentář. Protože ten film ve své skutečné podobě je samozřejmě víc než dobrý, jako byly všechny ty výborné a bez zbytečných klišé vcelku realistické (svým způsobem i sociálně-kritické) francouzské krimi té doby... - - - - - (Poprvé viděno někdy pradávno v dobách ČST, komentář zde coby nekomentář po trápení při repete 25.5.2009 na ČT1 /to fňukání malé Fusheové nadabované nějakou potenciálně budoucí čudličkou ala >bambina di Praga< bylo až nesnesitelné/ jako šestý - 25.5.2009) ()

gudaulin

Typická francouzská kriminálka přelomu 70. a 80. let se silným obsazením v čele s Claudem Brasseurem a Marlene Jobert. V konfrontaci s dnešní filmovou tvorbou by to bylo na spolehlivé čtyři hvězdičky, ale v dobovém kontextu se přece jen jedná pouze o mírný nadprůměr, a to především díky scénáři, který trpí určitou nedotažeností. Jinak jde opět o typické motivy z francouzské produkce oné doby, tedy kritika politických praktik mocenských špiček, násilí ze strany policie a rivalita jednotlivých složek policejní moci, která zabraňuje účinnému zásahu ze strany státní moci. Celkový dojem: 65 %. ()

choze

Parádní policajtská záležitost, která se mi líbila víc, než Francouzská spojka, když zůstanu v sedmdesátkách. Dvě policejní party jdou po stejném zločinci a kromě toho, že neváhají šikanovat a vydírat kohokoli, kdo by jim mohl pomoct, tak si dělají podrazy navzájem a strojí pochybné pasti, které občas stojí někoho z nich nebo nějakého civila život. A policejní šéf svým podřízeným vysvětluje, že "stát jim dovoluje zmlátit každého, kdo se jim nelíbí - teplouše, araby - a ještě jim za to platí". Plus je v obou partách zaháčkovaná stále ještě idealistická policajtka, která postupně přichází o poslední ideje... Brasser (Fush) je sympaťák a připomíná tu de Nira, na Jobert se pěkně kouká, ale herecky pokulhává, a Rich (Ballestrat) je dobrej studenej hajzl. Kamera a hudba mi přišly nic moc, neškodila by nějaká výraznější akční scéna (po vzoru té Spojky), ale zase je to příjemně sleazy - Jobert jde hned v první scéně full frontal, později ji skoro znásilní, pak ji vyšetřování zavede do pornokina...). Každopádně za mě jeden z nejlepších policajtských filmů a viděl jsem jich dost. ()

Gilmour93

Jeden úkol, dva policejní týmy zatížené rivalitou. Měly by táhnout za jeden provaz, ale je tu spíše snaha ho přeříznout. Nebo alespoň inspektorku Marlène Jobert.. Nepochybně jeden ze zdrojů inspirace Oliviera Marchala, který nabízí několik pro francouzskou krimi typických aspektů. Sympatickou dávku cynismu a neučesanosti, charismatického hrdinu (Brasseur), cit pro odlehčení podporující civilnost a postavy v různém stupni zkaženosti. Při pohledu na ty zbytečné mrtvé je jasné, že tyhle dvě fízlovské bandy znamenají pro francouzskou společnost větší nebezpečí než Cruchotovi hoši.. ()

sud

Vynikající Francouzské kriminální drama, které kromě rivality dvou policejních oddělení ukazuje bez příkras tehdejší společnost. Vrazi, narkomani, drogoví dealeři, prostitutky, pasáci, teplouši, pornokina - to je jen zlomek toho všeho. Tohle všechno se hodilo do krámu i socialistické TV, která jej s oblibou (a s velikou hvězdičkou) vysílala. Pokud stojíte o vyšetřování vražd, budete zklamáni, rovněž prahnete - li po množství přestřelek. "Válka policajtů" je velice civilní psychologická studie do policejních řad a její každodení práce. Ač má podobnou zápletku jako o 25 let mladší film s Danielem Auteilem a Gérardem Depardieu (ten jejich film se navíc stejně jmenuje pouze v češtině), nelze jej spolu příliš srovnávat. Zatímco tam je rozdělení barikád jasné, zde tomu tak není. Komisař Fusch je zásadový člověk, který se snaží hrát fair play, zatímco komisař Ballestrat se nevyhýbá nezákonným metodám. Ale ani jeho nelze prvoplánově odsoudit. Způsoby vyšetřování, výslechů a vzájemných rozbrojů mají oba stejné. Oba jsou tvrdohlavé, téměř by se dalo říci fanatické oběti svých povolání, každý jiným způsobem. Mezi nimi stojí inspektorka Marie, silná krásná žena, která postupem času čím dál více zjišťuje, že práce u policie není pro ni. Claude Brasseur coby Fusch či Claude Rich (výtečně nadabovaný Jiřím Zahajským) coby Ballestrat byli výborní, ovšem Marlène Jobertová se zde představila na svém naprostém vrcholu - jak hereckém, tak ženském. Není neohroženou superhrdinkou, ani prvoplánovou sexbombou (i když ve scéně, kdy vyleze ze sprchy nahá s pistolí, by ji mohla její sexappeal závidět i Sharon Stoneová), ale ženou, se kterou by každej chlap šel třeba do pekla. Bude to znít jako klišé, ale "Válka policajtů" je perfektní poctivá Francouzská krimi ze staré školy. Tyhle filmy prostě nestárnou. 93%. ()

ripo

Hbeď v úvode filmu Marlene Jobert ukaze svoje "herecke kvality" .... Myslim, ze vtedy este implantaty neboli....)) ()

tahit

Staré dobré časy francouzského filmu. Má to akci, napětí a špetku galské romantiky. Asi není třeba dodávat, že nejde o nějaký odvar slaboduchého krimi žánru, ale kvalitní snímek v brilantní režii výborných herců, Claude Brasseura, Claude Richa, kteří dokázali ze střetů dvou zásadně odlišných policajtů vyždímat maximum. Zároveň značným plusem filmu je Marlène Jobert, není pochyb o tom, že polovinu práce za ni dělá se vším všudy její krásný zevnějšek. I když tahle kriminálka má také trochu rozvleklejší postup, tak na galského kohouta nedám dopustit. Prostě pobavil. ()

Wacoslav1

Starý kvalitní Francouzský kriminální kousek. K úplné dokonalosti tu chybělo jen velmi málo. Pěkná ukázka vyhroceného boje mezi čestnými a nečestnými policajty. Ano jistě namítnete, že takových filmů je mnoho, ale tento je jeden z prvních na toto téma a rozhodně by vám neměl uniknout! Pozornost si určitě zaslouží.90% ()

Snorlax

Jobertová coby tvrdá policistka mi příliš neseděla, ale jinak nemám výtek. Opět jedno z celé řady francouzských krimi s politickým podtónem, ministr chce svého darebáka ať to stojí co to stojí. Z celosvětového pohledu zdařilé krimi, ale Francouzi dokázali natočit mnohem lepší kousky (ať již Venturův Nelítostný souboj, či Brasseurův Černý talár pro vraha). ()

Šakal

Tohle Frantíkům jde nejlépe! Výborná kriminálka ze staré školy, tak jak to mám rád! Dvě policejní složky jdou po zločinci Hectorovi Sarlatovi, mají spolupracovat na jeho dopadení , ale již od samého začátku je divákovi jasné ( ostatně mnohé napovídá sám název snímku ) , že tomu tak nebude! Přičemž první, kterou vede komisař Jacques Fush ( výborný Claude Brasseur ) " ctí zákony " , na druhé straně úplatní policisté " jdoucí přes mrtvoly " v čele s komisařem Ballestratem ( Claude Rich ). Opravdu parádní podívaná! Hvězdičku navíc dávám za Marlén Jobert ( to je žena s velkým Ž podle mého gusta ) a za stylový závěr ! ()

Anderton

Kde sa dvaja bijú, jeden prehrá a možno v konečnom dôsledku obaja a nakoniec aj všetci navôkol. Nejde o spoiler, skôr o to, ako budete Vojnu policajtov v jej závere vnímať. Stará francúzska krimi škola ako ju máme radi, ale s trochou menej šťavy, než v tých najlepších kúskoch. Prím hrá Marléne Jobert, ktorá musela byť sexuálny objekt aj vo filmoch, kde by ním vôbec byť nemusela, stačilo byť len policajtkou, ale je jasné, že išlo o ťah smerom ku publiku a potvrdenie jej typu postáv. Pre niekoho môže ísť ale bez problémov o jeden z vrcholov žánru svojej doby a miesta, asi pôjde aj o to, koľko ste z tohto kútu Európy videli policajných záležitostí. ()

nascendi

Film o tom, že konkurencia v policajnom prostredí neprináša lepšie výsledky a pôsobí skôr kontraproduktívne. Videl som lepši i horšie francúzske filmy s touto problematikou a dlhšie som premýšľal, či ponechať pôvodné štyri hviezdičky. Nakoniec som ich celé zoslabnuté ponechal. Claude Brasseur si film uzurpoval pre seba a urobil dobre, pretože ostatní plnili úlohy sparringpartnerov. Marléne Jobert som neveril úlohu policajtky, ale úlohu príťažlivej ženy áno. ()

WANDRWALL

Probíhala snaha vymanit se ze stereotypů industriální společnosti, která už je dnneska pasé? YKonflikty, boje, bez nich se těžko dají prosadit změny ve společenském životě. ()

Willy Kufalt

Francouzské kriminálky z této éry mám poměrně v oblibě. Válka policajtů má v sobě navíc pozoruhodné a na dobu vzniku asi i neotřelé téma nekompromisního boje dvou policistů, jejichž konkurence a soutěživost vedou místo ke prospěchu k tragickým následkům. Ale nevím, jako celek mě to tolik nedokázalo nadchnout a na režiséra se scenáristou přišla občas i slabší chvilka. Hon na mladistvého delikventa se mi zdál až příliš rozvláčný a některé scény (jako ta v porno kinu nebo v úvodu s nahatou Jobert v akci) tomu nasadily korunu spíše v negativním smyslu. Co se týče herců, Claude Rich zde definitivně zahodil svou dřívější škatulku i vizáž mladých úlisných milovníků, nechal si narůst plnovous a sehrál netypickou roli tvrdého policajta, ale sehrál to tedy skvěle a z hlavní trojice mě jako jediný skutečně bavil. I Marlène Jobert už dávno zahodila svou něžně křehkou duši z Poslední adresy, nasadila odlišnou polohu, ale tentokrát mě tolik nepřesvědčila a nedokázala upoutat ani tím, že postupně odhalila svoje vnady ze všech stran. Co naplat, byla alespoň pohledná, zato Claude Brasseur mi s tím svým kukučem a neustálým žvýkáním lezl neskutečně na nervy. Netuším, čím tolik ohromil akademiky, od nichž se mu za tento výkon dostalo přestižního ocenění Césara, ale k jeho postavě (ač na papíře jistě hodně zajímavé) jsem si nevytvořil žádný vztah a tvůrcům neodpustím POZOR, SPOILER!, že jsem musel čekat celých 100 minut, až ho odstraní... :o) 55% ()

Rocky62 odpad!

Zhoubný nádor, který uráží svůj o 25 let mladší remake. Zde uvedený obsah je naprosto mimo, nemluvě o téměř nulovém dějství, nezajímavých postavách a "wtf" závěru. Naprostá zbytečnost, která málem pohřbila mou pomyslnou filmovou kariéru... ()

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)