poster

Válka policajtů

 • Francie

  La guerre des polices

 • Slovensko

  Vojna policajtov

 • Velká Británie

  The Police War

Krimi

Francie, 1979, 100 min

 • mortak
  **

  Násilí a plnočelné nahoty je tu tedy požehnaně (Jobert je v první scéně opravdu sexy), ale postavy jednají nelogicky a jsou to spíše psychopatické karikatury než skuteční lidé, takže nakonec divák fandí tomu zločinci. Francois Périer jako policejní prefekt tu má dlouhé proslovy, Jobert už ani neví, zda je putain nebo flic, Brasseur se snaží imitovat Belmonda (kožená bunda s páskem a vždy připravený kolt), ale jako celek to zoufale nefunguje. Film přesně vystihuje scéna, kdy Jobert jde do pornokina a odhalí se před ní exhibicionista, ovšem není vidět, že by ho to vzrušovalo. A takový je celý film - nahota, násilí, ale vlastně to nikoho nevzrušuje.(15.11.2011)

 • Djkoma
  ***

  V komentářích do nebes vynášené krimi, které mě vůbec neoslovilo a jeho dokoukání bylo i díky dabingu spíše "nutnost" než příjemná radost. Je to velká škoda, protože ani chválená atmosféra není nijak výrazná a herci sami o sobě také ne. Francouzi si nechali kvalitnější tvorbu do jiného filmu... Pokud Válku policajtů, tak raději Daniela Auteuila a Gérarda Depardieu ve filmu z roku 2004 ... Mnohem zábavnější.(26.5.2009)

 • JohnSmith
  **

  Rozbroje mezi konkurečními policejními jednotkami jsou prostě součástí policie. Válka policajtů je na rozdíl od dokonalého Marchalova stejnojmenného filmu pouhou krimi v mačo stylu,kde jsou všichni strašní borci. S nikým se nedá moc sblížit nebo mu fandit. Brasseur si hraje na Belmonda a pěkná Jobertová začne v půlce filmu být histerická a stále méně sympatická. Sem tam pár ftípků, který nejsou špatný a úplně debilní konec filmu. I na konci sedmdesátek existovalo něco jako taktika,ale to zřejmě tvůrci vůbec netušili.(4.8.2009)

 • tahit
  ****

  Staré dobré časy francouzského filmu. Má to akci, napětí a špetku galské romantiky. Asi není třeba dodávat, že nejde o nějaký odvar slaboduchého krimi žánru, ale kvalitní snímek v brilantní režii výborných herců, Claude Brasseura, Claude Richa, kteří dokázali ze střetů dvou zásadně odlišných policajtů vyždímat maximum. Zároveň značným plusem filmu je Marlène Jobert, není pochyb o tom, že polovinu práce za ni dělá se vším všudy její krásný zevnějšek. I když tahle kriminálka má také trochu rozvleklejší postup, tak na galského kohouta nedám dopustit. Prostě pobavil.(13.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Typická francouzská kriminálka přelomu 70. a 80. let se silným obsazením v čele s Claudem Brasseurem a Marlene Jobert. V konfrontaci s dnešní filmovou tvorbou by to bylo na spolehlivé čtyři hvězdičky, ale v dobovém kontextu se přece jen jedná pouze o mírný nadprůměr, a to především díky scénáři, který trpí určitou nedotažeností. Jinak jde opět o typické motivy z francouzské produkce oné doby, tedy kritika politických praktik mocenských špiček, násilí ze strany policie a rivalita jednotlivých složek policejní moci, která zabraňuje účinnému zásahu ze strany státní moci. Celkový dojem: 65 %.(8.11.2009)

 • - Claude Brasseur získal v roce 1980 za roli Komisaře Jacquese Fushe Césara v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace