Válka policajtů

Vojna policajtov

The Police War

Krimi

Francie, 1979, 100 min

Staré dobré časy francouzského filmu. Má to akci, napětí a špetku galské romantiky. Asi není třeba dodávat, že nejde o nějaký odvar slaboduchého krimi žánru, ale kvalitní snímek v brilantní režii výborných herců, Claude Brasseura, Claude Richa, kteří dokázali ze střetů dvou zásadně odlišných policajtů vyždímat maximum. Zároveň značným plusem filmu je Marlène Jobert, není pochyb o tom, že polovinu práce za ni dělá se vším všudy její krásný zevnějšek. I když tahle kriminálka má také trochu rozvleklejší postup, tak na galského kohouta nedám dopustit. Prostě pobavil.(13.8.2011)

Starý kvalitní Francouzský kriminální kousek. K úplné dokonalosti tu chybělo jen velmi málo. Pěkná ukázka vyhroceného boje mezi čestnými a nečestnými policajty. Ano jistě namítnete, že takových filmů je mnoho, ale tento je jeden z prvních na toto téma a rozhodně by vám neměl uniknout! Pozornost si určitě zaslouží.90%(1.4.2017)

Jobertová coby tvrdá policistka mi příliš neseděla, ale jinak nemám výtek. Opět jedno z celé řady francouzských krimi s politickým podtónem, ministr chce svého darebáka ať to stojí co to stojí. Z celosvětového pohledu zdařilé krimi, ale Francouzi dokázali natočit mnohem lepší kousky (ať již Venturův Nelítostný souboj, či Brasseurův Černý talár pro vraha).(20.5.2012)

Jako daňového poplatníka mne potěšilo, že zájmem policie je chytit nebezpečného zločince. Je to sice druhotný zájem, neboť daleko důležitější je, která jednotka ho chytí, ale to je jedno. Hlavní je, že po něm jdou, stejně jako sami po sobě a má to hodně slušnou atmosféru. Zejména sexuální jiskření mezi soupeřícími policisty, komisařem Fushem a inspektorkou Garcinovou, je v rámci konkurenčního boje naprosto vynikající.(16.12.2014)

Průměrná francouzská kriminálka - napínavá, ale jinak v zásadě film o ničem. Dvě soupeřící jednotky policie pátrají po zločinci, na závěr si otrávený šéf jedné z jednotek zahraje na šerifa. A ty kecy o morálce policistů si mohli odpustit, naposledy jsem podobné hovory viděl v Majoru Zemanovi. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7HMyDp_f7wU(25.5.2009)

• - Claude Brasseur získal v roce 1980 za roli Komisaře Jacquese Fushe Césara v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)