Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

Djkoma

V komentářích do nebes vynášené krimi, které mě vůbec neoslovilo a jeho dokoukání bylo i díky dabingu spíše "nutnost" než příjemná radost. Je to velká škoda, protože ani chválená atmosféra není nijak výrazná a herci sami o sobě také ne. Francouzi si nechali kvalitnější tvorbu do jiného filmu... Pokud Válku policajtů, tak raději Daniela Auteuila a Gérarda Depardieu ve filmu z roku 2004 ... Mnohem zábavnější. ()

gudaulin

Typická francouzská kriminálka přelomu 70. a 80. let se silným obsazením v čele s Claudem Brasseurem a Marlene Jobert. V konfrontaci s dnešní filmovou tvorbou by to bylo na spolehlivé čtyři hvězdičky, ale v dobovém kontextu se přece jen jedná pouze o mírný nadprůměr, a to především díky scénáři, který trpí určitou nedotažeností. Jinak jde opět o typické motivy z francouzské produkce oné doby, tedy kritika politických praktik mocenských špiček, násilí ze strany policie a rivalita jednotlivých složek policejní moci, která zabraňuje účinnému zásahu ze strany státní moci. Celkový dojem: 65 %. ()

RHK

Průměrná francouzská kriminálka - napínavá, ale jinak v zásadě film o ničem. Dvě soupeřící jednotky policie pátrají po zločinci, na závěr si otrávený šéf jedné z jednotek zahraje na šerifa. A ty kecy o morálce policistů si mohli odpustit, naposledy jsem podobné hovory viděl v Majoru Zemanovi. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7HMyDp_f7wU ()

igi B.

Ten dabing, ten dabing... Ach jo... .-/ . . . Tak snad někdy na dvd, s originálním zvukem a ruchy, s tou syrovou a civilní pařížskou atmosférou, jak ji tvůrci vložili filmu do vínku, s herci mluvícími tak jak hrají... Potom si s chutí napíšu reálný komentář. Protože ten film ve své skutečné podobě je samozřejmě víc než dobrý, jako byly všechny ty výborné a bez zbytečných klišé vcelku realistické (svým způsobem i sociálně-kritické) francouzské krimi té doby... - - - - - (Poprvé viděno někdy pradávno v dobách ČST, komentář zde coby nekomentář po trápení při repete 25.5.2009 na ČT1 /to fňukání malé Fusheové nadabované nějakou potenciálně budoucí čudličkou ala >bambina di Praga< bylo až nesnesitelné/ jako šestý - 25.5.2009) ()

Jara.Cimrman.jr

Jako daňového poplatníka mne potěšilo, že zájmem policie je chytit nebezpečného zločince. Je to sice druhotný zájem, neboť daleko důležitější je, která jednotka ho chytí, ale to je jedno. Hlavní je, že po něm jdou, stejně jako sami po sobě a má to hodně slušnou atmosféru. Zejména sexuální jiskření mezi soupeřícími policisty, komisařem Fushem a inspektorkou Garcinovou, je v rámci konkurenčního boje naprosto vynikající. ()

• Claude Brasseur získal v roce 1980 za roli Komisaře Jacquese Fushe Césara v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)