Voják 4: Pohyblivý terč

• USA The Marine 4: Moving Target (více)

Wrestlingová hvězda Mike "Miz" Mizanin se vrací jako americký hrdina Jake Carter v tomto novém, akcí nabitém vojenském dobrodružství! Carter, který teď pracuje pro soukromou společnost, je pověřen úkolem chránit krásnou informátorku (Summer Rae) před bandou těžce ozbrojených žoldáků. Ti byli vysláni zkorumpovaným armádním dodavatelem, aby ženu zabili, stejně jako každého, kdo se jim připlete do cesty. (HBO Europe)

Enšpígl

Je to taková hodně naivní, laciná blbovina, ale času je dobrý vidět podobný pitomosti, aby jsme mohli naplno ocenit skutečnou filmovou lahůdku, jako třeba Voják 3: Na domácí frontě. ()

sniper18

Pôvodný film mám veľmi rád, je to parádne béčko v klasickom žánrovom štýle, ale inak ma táto séria prakticky vôbec nezaujíma, aj tak nemajú jednotlivé diely so sebou nič spoločné a trojku som už pre istotu radšej vynechal. No zatiaľ posledný, štvrdý diel som si už musel pozrieť, kedže ho má na svedomí môj obľúbený William Kaufman, ktorý aj s minimálnymi rozpočtami dokáže točiť solídne filmy a opäť ma celkom potešil. Hlavným problémom je dej, síce samotná zápletka mi vyhovuje, bývalý vojak, ktorý po prepade zostane sám, ale aj tak urobí všetko preto, aby ochránil svedkyňu pred skupinou žoldnierov, ale dejovo je to príliš stereotypné. Neustále len príchod na nejaké miesto, akcia a útek z neho a toto sa opakuje neustále dokola a navyše vo veľmi podobných lokáciách, takže už po chvíli som si prial aj nejakú zmenu, no tej som sa nedočkal a takto to už zostane až do konca. Ale inak je to celkom dobre zvládnuté, neustále sa niečo deje a tak aj v tomto prevedení sa na to dalo pozerať. Inak tento zápor sa musel čiastočne preniesť aj na akciu, keďže kvôli podobných lokáciám sú tie prestrelky veľmi podobné, ale inak si tu ani nemôžem sťažovať. Technicky sú výborne zvládnuté, poteší rozmanitý výber zbraní a profesionálne pôsobenie žoldnierov, čo sa predsa len v tomto žánri tak často nestáva, ale dosť potešia aj súboje, ktorých síce mohlo byť aj viac, ale tie, ktorú tu sú sa vydarili. Najviac sa mi páči celé finále, ktoré je najpestrelšie, tvoria ho prestrelky, súboje, tiché likvidácie a dokonca ešte aj nastražené pasce, ale poteší aj vyčistenie policajnej stanice, súboj v dome a vlastne aj všetko ostatné. V obsadení by som síce uvítal niekoho známejšieho, ale inak mi to celkom sadlo, hlavný hrdina je aspoň obstojný, postava svedkyne tiež a vyhovovali mi aj záporáci. Takže lepšie hodnotenie dať nemôžem, na to je to až príliš stereotypné, ale inak ma William Kaufman opäť nesklamal. V rámci nízkorozpočtových akčný filmov je kvalitne zvládnuté, či už vizuálom a aj akciou. 64% ()

MM_Ramone

Čo môžete očakávať od filmu s poradovým číslom štyri, keď ani prvá časť tejto série nestála za fajku dymu? No ano, nič! A presne to som dostal pri sledovaní amerického akčného snímku "Voják 4: Pohyblivý terč". Absolútne nič. Nič v tomto paškvile nefunguje. Logika scenára je na úrovni demencie. Herecké výkony sú zúfalo úbohé. Prestrelky úplne primitívne. Fyzické súboje neprehľadné, zmätené. Réžia hlboko, hlboko, hlboko podpriemerná. Nemusíte mať profesionálny vojenský výcvik a ani nemusíte byť expert v ovládaní strelných zbraní, aby ste si ihneď všimli, že sa pozeráte na totálne zmršený nonsens. * ()

Wacoslav1

Tak a máme tady čtvrtého vojáka. V této sérii zatím platili 2 zásady. V každém díle se střídal představitel hlavní role což zde nebylo dodrženo a je to škoda, protože ten Mizanin je hrozný střevo a je mi krajně nesympatickej. No a taky platí, že co díl to jinej režisér. To dodrženo bylo a je to ku prospěchu věci, protože Kaufman už několikrát dokázal, že akci točit umí a dokazuje to i zde. Příběh je klasika hlavní hrdina ochraňuje důležitou svědkyni se kterou v divočině utíká před komandem neschopných žoldáků. Klasických soubojů tu moc není spíš taková rychlá jednorázová zneškodňování, zato všechno vynahrazují přestřelky, kterých je víc než dost a jsou vážně pěkný a přehledně natočený. Jenom škoda, že postavy se chovají někdy až dost nelogicky a je tu ještě pár celkem dost do očí bijících chyb. Pozoruhodná je hlavně reinkarnace zabijáckýho komanda, kdy po celej film po ústřední dvojici jde 6 až 9 záporáků a to i přesto, že jich v průběhu filmu stihne hlavní hrdina minimálně 30 zlikvidovat, ale když se přes tohle přenesete, tak dostanete v rámci budgetu který byl necelý 2 milióny parádní přímočarý akční béčko co nenudí. Fakt je, že kdyby mi ústřední dvojice byla aspoň trochu sympatičtější, tak bych možná dal i 4* Každopádně po mizerný trojce dostala vojenská série další velice solidní film který je kvalitativně zhruba někde mezi druhým a prvním dílem. No a jak už jsem napsal, tak režisér Kaufman potvrzuje, že při natáčení akčních scén je jako ryba ve vodě a packalové jako Waxman, Barbarash, nebo Frazier by si z tohohle mohli vzít mustr jak se točí za málo peněz hodně muziky. Takže za mě celkem spokojenost.60% ()

mzss1

|73%| Tak tohle se teda povedlo. Na to, že je v poslední době děsná bída na akční videobéčka, tak jsem mile překvapen. První dva vojáci jsou super filmy na 4* a tohle se jim skoro vyrovnává. Třetí Voják byl neskutečný brak a omyl – nechápu to. Tento 4 díl mi to docela vynahradil. Příběh celkem ujde, ikdyž ničím nějak moc nepřekvapí. Nějakou tu zapamatovatelnost by to chtěla a vyměnit tu ženskou, která mě po celý čas filmu celkem štvala. Jinač, akce byla na béčkové poměry perfektní. Kaufman je opravdu zdatný režisér. Výborně natočené přestřelky a i nějaké ty souboje a i jiné akce. No, furt se tu něco děje, hned od začátku, není šance se nudit. No, není co už nějak dodávat. Rozhodně by se toho dalo spoustu vylepšit, ale to je fuk. Slabší 4* dávám rozhodně zaslouženě. ()

Yoshitsune

Říkávali mu Jake Carter, byl to Američan, byl u mariňáků a byl fakt dobrej, byl tak dobrej, že ho poslali domů jelikož ostatní vojáci si neškrtli, byl tak dobrej že to tam vytřískal od všech zamindrákovaných ISIS. Tak Jake šel nerad, ale šel, však válka šla s Jakem až domů a tak to musel vybít i na domácí frontě, aby ochránil všechny bohaté bankéře a podnikatele.......jo a taky zachránit svoji ségru a jejího nabíječe, ale ti byli vedlejší. Takže Jake opět musel jít o dům dál, šel k tajné službě v naději že bude mít klidnou práci a že si najde spoustu nových přátel. No předchozí vojáci, všichni tři nebyli nic moc, svoji zásluhu na tom měli snad všichni, herci, režiséři, kameramani a přestože The Miz ve trojce, byl takový jako že jo (co si myslím o The Mizovi, se dozvíte v mém předchozím komentáři, Voják 3: Na domácí frontě) tak to mělo prostě svoje mouchy. No celkově, až na jednu bitku byl třetí voják snůškou buranství a taky čiré bujarosti, v případě že trojku budete brát jako komedii. No do čtyřky sem šel s obavami, a očekával sem že během sledovaní, mi bude postupně klesat IQ na úroveň houpacího koně, jediné co mně tak trochu uklidňovalo, byl režisér William Kaufman. William Kaufman se ve svých filmech vyznačoval míru profesionality, když došlo na akční scény a chování postav, tak vždycky bylo znát, že si dává maximálně záležet, aby akce byla drsná, napínavá a taky realistická. Postavy se v jeho filmech, nechovají jako kreténi co právě utekli z psychiatrické léčebny, a je to případ i tohohle filmu ? Ano je, záporáci se chovají takticky, přebíjí a kryjí se a to se týká i těch, co dělají křoví a už vůbec se nechovají debilně. A co se týče The Mize, tak nám hoch trochu prokouknul, víc mluví, projevuje emoce a už neni tak toporný. Když dojde na akci tak, tady si všichni taky dali víc záležet, bitky sou rychle a i když je to spíš o chvatech, tak bitky mají prostě koule. Co se týče střílení a honiček, tak tady by to možná ještě trochu chtělo dopilovat, přeci jenom o proti bitkám, to neni tak dobrý, ale nejedná se o nic co by bylo hrozný. Kamera a střih tady je všechno v pořádku a nelze nic vyčíst. Co ovšem stojí, ale za velkou chválu, je to že když je Jake zraněn (ani si toho nevšiml) tak když jeho namakané tělo, začne ošetřovat ta mladá intoška, tak sem čekal že rozdělají oheň a za zvuků praskajícího ohně, si to vášnivě rozdají a přitom je budou pozorovat ona rozkošná lesní zvířátka. Tak kdo to čekal ? No asi všichni, ale nic takového, ženské tužby musejí počkat, teď je třeba někomu rozbít hubu . Takže za to, palec na horu a jako že fakt dobrý. Jen škoda že v tom lese žádný Bambi ani přechytralá sova neni, takže les působí dost mrtvě. Dal bych tři, ale byla to škoda, navíc závěr se nese v duchu, jedné velké bitky, kde záporáci dávají Jakovi do těla a furt na něho někdo nastupuje, takže přeci jenom silnější čtyři. Je mi upřímně líto, že nemůžu dát za pět, ale to střílení nebylo zase žádné terno a mrtvý les, mi přišel divný, ale The Miz je tady už normální, záporáci sou vynikající, bitky sou drsný a tupost filmu se vyhnula obloukem, William Kaufman je prostě záruka kvality a má v hlavě nápady, takže ať točí dál, má potenciál. () (méně) (více)

SeBig

Celkem fajn poctivý akčnak. Poctivý protože akce tu fakt je po cely film.. jen mi tentokrát nesedly postavy, tak jsem neměl možnost se do toho tak vžít i když jsem se snažil..kvalita a zprácovani chvalitebne, nepůsobí to amatersky jako většina dnešních beček. Slabší jak trojka, přesto lepší než dvojka. Dobré. ()

ARI50

Ano zvědavost mě donutily dávat tomu šanci a taky to že bych se na to klidně podíval ale pořád nedostávám víc abych chtěl další vojenskou záležitost. Jsem rád když film má další a další pokračováni a ano zamrzí když je tam pokaždé někdo jiný ale prosím když jdete dál dejte mi každý díl něco nového lepšího. ()

Lacike

Predosly diel som nevidel, lebo ma nezaujal herec v hlavnej ulohe a vlastne ani prve dva diely ma prilis nebavili. Ale kedze tentokrat to reziroval videobeckovy kral prestreliek William Kaufman, tak som neodolal. A technicka stranka rozhodne nesklame. Na film za necela 2 mega to vyzera paradne. Solidny uvod s prepadnutim konvoja, slusne vystrielanie policajnej stanice, finalne pobehovanie po lesiku s nonstop prestrelkami. Technicka stranka je bezchybna a vsetko to je natocene prehladne, ale cely cas som pouzival slova ako slusne a solidne, pretoze som mierne sklamany. Predsalen tym prestrelkam chyba zivocisnost a nekompromisnost aku obsahovali Kaufmanove filmy Prodigy a hlavne Sinners & Saints. Skoro to pôsobi ako taka zakazkova rutina. Ale Kaufmanovska rutina je stale o niekolko tried vyssie ako u väcsiny sucasnych videosrackarov typu Ernie Barbarash alebo Waxman. Na druhej strane tu maju o nieco väcsi priestor bitky a tie su dost dobre. A k zapletke. Je jednoducha. Namakany chlapik musi chranit zensku a cely cas maju v pätach elitne komando zabijakov. Celkom to funguje, len skoda, ze hlavneho hrdinu hra svalovec bez stipky charizmy. Zenska ktoru ma chranit tiez dvakrat sympaticka nie je a hlavneho zaporaka mi pre jeho neschopnost bolo skoro az luto. Mna aspon potesil Paul McGillion zo Stargate v ulohe typicky hlupej policajnej figurky. :). Takze vysledkom je dobry priemer s mnozstvom prestreliek, ktory potesi fanusikov DTV akcnych filmov. Potencial tu bol väcsi ale sucasne Seagalovky a Van Dammovky to strci do vrecka. Davam relativne spokojnych 5/10. ()

Ouwen

Tak po hoooooooooooooooodně dlouhé době viděno znovu a musím konstatovat, že jsem se bavil opravdu královsky. Když pominu pár drobných hloupostí a určitý stereotyp v podobě prostředí, nemám moc co bych vytkl. Charakter hlavní postavy až se dá říct, že dozrál a i v akci působí víc profesionálně a dominantně, než v předchozím počinu. Proti němu stojí profesionální vojenská jednotka a pamatuju si smrt každého z nich. Akce je téměř nonstop a je to mix výborných přestřelek, excelentních soubojů, nějaká ta pěší či automobilová honička a trocha toho stealth/pastě. Přestřelky právě trpí tím stereotypním prostředím, ale jinak působí monumentálně a dynamicky. Kaufmanův rukopis je sakra znát a ozvučení zbraní je kolosální. Takhle si představuju naturalistický zvuk zbraní - pořádnou ozvěnu napříč okolím. Mění se zásobníky, když dojdou náboje, týpci tasí nože - tolik detailů, co jsem tu našel. Předně když Jake na někoho míří s optikou a v odrazu té optiky vidíme toho týpka naproti. Zbraně ani z blízka nemaj zaslepenou hlaveň a existuje i zde něco jako zpětný ráz. Bitky působí drsně, dynamicky a kontaktně a choreografie je hodně dravá - wrestling mixlej s vojenským stylem boje. Těch pastí a té stealth akce zde mohlo být přeci jen víc, ale jsem rád i za tohle, protože to je to, co akční žánr potřebuje jako sůl. Vizuál je delikátní za takový mizerný peníze. Hlavní hrdina působí opravdu drsně, léčí si zranění, skončí postřelený a jde to na něm i vidět, že tu ruku potom nenamáhá. Celková zranitelnost hlavní postavy působí hodně autenticky - zadejchá se, chvíli kulhá než se rozběhne, při kontaktu s nožem se chytne za tu řeznou ránu - tohle jsou prostě takové detaily, ale strašně moc mě tohle potěšilo. Je to refrešující a správně "dirty". Marine 4 je pro mě novodobou akční klasikou a díky těm ohromujícím detailům to má i vysokou replaybilitu. ()

ConanVJ

I když je zde opět The Miz, tak tentokrát je to lepší akčňák se spoustou akce. Prostě průměrný akční béčko, které zabaví a dá se na něj časem opět podívat. Za mě 55% :) ()

Ellmariachi

Považuji se za hrozně nenáročného diváka odpouštějícího kupu věcí. Tady jsem ale narazil. Za prvé. Jak můžu fandit postavám kdy jedna je nesympatickej nařáchlej balvan a druhá uřvaná fifina, které se furt něco nelibí? Ale ok, to že mě hlavní hrdina nesedl je můj problém. Ale že jeho jediným hnacím motorem je: Já být voják, já plnit rozkaz.... Já tam chci aspoň náznak emocí vole! Další problém byla neskutečně nudná akce. Bylo jí dost, ale radši najmout 20 komparzistů navíc ať má balvan co trefovat, než se dívat jak se jednou trefí doprostřed čela z kapoty jedoucího auta a pak netrefí ani ň. Celkem fajn byla poslední čtvrtina v lese, která měla jen jednu chybu. Vzpomněl jsem si u ní na Ramba a viděl jak i tenkrát před X lety je tam atmosféra, že by se vojenským nožem dala krájet. Tady nic - nula. 45 procent za poslední alespoň trochu zábavnou třetinu. ()

kaylin

Takové klasické, přímočaré béčko, které ničím nenadchne, ale také ničím neurazí. Tahle série se mi celkem zamlouvá. Je to taková docela dobrá oddechovka, navíc mám prostě rád wrestlery, ať už stávající, nebo ty, co se na wrestling vykašlali a šli naplno do hraní. Klišovité, ale místy přece jen docela zábavné. ()

bourec

Tak W.Kaufman samosebou neni žádnej filmovej básník,a točí veskrze průměrný b-filmy,ale jednim mě dokázal čapnout,a to filmem Hříšníci a svatí.Bez kupy prašulí je to akční fungující krimoška,a nedám na ni dopustit.Proto mě nalákal i na tuhle blbinu s nesympatickym prkennym Mezaninem,ale celý to shrnu do -jedou,střílej,běžej,střílej,rvou se,jsou na vodě a střílej,atd.A dokonce si i všimnete,což ve fungujících akčňákách nemáte čas,že záporáci jsou pochytaný na místech,kde vo práci škemraj dělňasové z východních prdelí.Zbytečnost bez kapky emocí .20%. ()

laik_60

nizke hodnotenie je asi len kvôli príšerným hercom inak je to celkom dobrá partizánčina strielacky v lese a aj ked tušíte záver, aj tak ste zvedaví, ako zvládnu prenasledovaní tu nahanajúcu presilu. ()

viperDavid

Taková fajn uchechtávačka. Není to rozhodně smysluplné ani extra zajímavé. Spíš taková honěná na kočku a na myš. Nějak se mi prostě líbí spíš jednička s Cenou kde mariňák honí je, ale i čtyřka byla taková oddechovka. Ona asi celá série je ve znamění 80, jenže to neznamená nekoukat se... ()

Bobik9

Já jsem asi jediný, komu se ta trojka líbila asi víc. Sérii Marine mám rád. Je to srdeční záležitost. WWE filmy mě baví, jako celé WWE. The Miz se mi v nich moc líbí. Dokázal bych si ho představit jako herce. Ovšem rozhodně bych nedával další filmové role Summer Rae! To-bylo-strašné! Celý film není špatný, ale jde kvalitou sestupně dolů. Realtivně solidní příběh, pěkné prostředí, efekty a akce moc fajn, hudba dobrá. Ale posledních 20 minut už nemělo šťávu. ()

Wade

Další ze série Marine a další akční oddechovka podle určité šablony. Pokud divák přistoupí na jednoduchý děj a obsah bude se bavit já na to přistoupil a nedostatky přehlížel. Nakonec jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení kterému pomohli Melissa a Danielle. 70% ()

iXtr3m3

Super, jednak spracovanie v horskom prostredí, jednak pekná "vyvražďovačka" a Mike ako vždy sympaťák a ja mu to žeriem. Lepšie WWE filmy človek aj tak nenájde... ()