Voják 4: Pohyblivý terč

Mariňák 4: Pohyblivý cieľ

Vojak 4: Pohyblivý cieľ

Akční / Thriller

USA, 2015, 90 min

Predosly diel som nevidel, lebo ma nezaujal herec v hlavnej ulohe a vlastne ani prve dva diely ma prilis nebavili. Ale kedze tentokrat to reziroval videobeckovy kral prestreliek William Kaufman, tak som neodolal. A technicka stranka rozhodne nesklame. Na film za necela 2 mega to vyzera paradne. Solidny uvod s prepadnutim konvoja, slusne vystrielanie policajnej stanice, finalne pobehovanie po lesiku s nonstop prestrelkami. Technicka stranka je bezchybna a vsetko to je natocene prehladne, ale cely cas som pouzival slova ako slusne a solidne, pretoze som mierne sklamany. Predsalen tym prestrelkam chyba zivocisnost a nekompromisnost aku obsahovali Kaufmanove filmy Prodigy a hlavne Sinners & Saints. Skoro to pôsobi ako taka zakazkova rutina. Ale Kaufmanovska rutina je stale o niekolko tried vyssie ako u väcsiny sucasnych videosrackarov typu Ernie Barbarash alebo Waxman. Na druhej strane tu maju o nieco väcsi priestor bitky a tie su dost dobre. A k zapletke. Je jednoducha. Namakany chlapik musi chranit zensku a cely cas maju v pätach elitne komando zabijakov. Celkom to funguje, len skoda, ze hlavneho hrdinu hra svalovec bez stipky charizmy. Zenska ktoru ma chranit tiez dvakrat sympaticka nie je a hlavneho zaporaka mi pre jeho neschopnost bolo skoro az luto. Mna aspon potesil Paul McGillion zo Stargate v ulohe typicky hlupej policajnej figurky. :). Takze vysledkom je dobry priemer s mnozstvom prestreliek, ktory potesi fanusikov DTV akcnych filmov. Potencial tu bol väcsi ale sucasne Seagalovky a Van Dammovky to strci do vrecka. Davam relativne spokojnych 5/10.(5.7.2015)

Prekvapujúco priamočiary akčný film,ktorý je na akcie oveľa bohatší ako kdejaké Tesco, Kaufland či Lidl dokopy. Od začiatku do konca sa niečo deje, ide sa z akcie do akcie, strieľa sa, kope sa, lámu sa väzy. Inšpirácia inými filmami je viac ako očividná, čistenie na policajnej stanici ako z Terminátora, pastičky v lese ako z prvého Ramba. K tomu trošku napätia, pretože veriť sa nedá nikomu. Samozrejme nemôžem nesúhlasiť s užívateľom Wacoslav1 čo sa týka charizmy ústrednej dvojice a logickosti deja. Ale ruku na srdce, prvý deň v novej práci by nikto z vás nechcel prežiť podobne ako Jake Carter. Ale našťastie, americkí mariňáci sú o triedu lepší ako americkí zločinci a minimálne o 2 ako nejaký juhoafrický žoldnier, aj keď aj ten je poriadný vták.(12.4.2015)

• mimozakon

Klasická vyvražďovačka :D akurát vražditeľ je klaďas, a obete po ňon idú ako kuratá po zrne. Stereotyp za stereotypom, nekonečné zásobníky(hlavne v druhej časti v lese), ale čo musím podotknúť je pekný súboj s nožmí v závere filmu.(7.3.2016)

Hodně slušná střílečka(22.1.2017)

Kurva me se to libilo :) Mam rad takove strilecky,kde sice logika a dej mistama vazne,ale co se tyce akci,skvele se na to diva :))(4.2.2017)

Počítačová střílečka převedená do podoby filmu. Netřeba ji vidět znovu.(1.4.2018)

Laciné béčko v další nastavované kaši.(7.4.2019)

• Nogard

Akční scény jsou natočené pěkně, ale bohužel se stereotypně opakují a nic jiného zajímavého na tomhle filmu není. Pokud by z toho režisér udělal sestřih na 15 minut, tak by to třeba nezačalo po první polovině nudit, takhle to je ale jen natahování děje-neděje. Když k tomu přidáte nesympatickou hlavní hrdinku, u které si říkáte, že kdyby ji záporáci chytili na začátku, tak by to vlastně možná bylo plus, protože by tím minimálně ušetřili několik desítek životů lidí, co se jí snaží chránit + hlavního hrdinu, který se chová jako by hrál, že ho hraje herec tak aby to bylo poznat, tak to prostě za shlédnutí nestojí.(18.4.2015)

• Martens14

Předchozí vojáky jsem neviděl, a ani už vidět nechci, tento nezaujal, moc laciné...a neherecké od hlavního protagonisty.(17.2.2017)

• kratajirka

Ten pocit, když do borce střílí 6 chlapů s kulometem a ani jedna kulka toho borce neškrábne, o trefě už ani nemluvím. Smutné, jak je běžné, že v dnešních filmech se střílí slepejma ať už mluvíme o scénáři nebo o režii samotné. Ten film je sám o sobě brak. Ale kvalitně zmalovaná čičinka alespoň donutí chlapa ten brak přestát a dokoukat ho.(13.5.2017)

Kaufman je režisér ktorý celkom dobre pracuje s nižsím rozpočtom, takže som čakal že akcie bude viac oproti trojke a bude aj kus vymakanejšia a aj sa tak stalo. Síce prepad konvoja je nekvalitný CGI oheň ale inak sa to dá. Film má skvelé scény, prepady, prestrelka na stanici. Všetko je celkom krvavé a hrdina aj schytá cez pyščisko. No a záverečná pasáž v lese je už top, či už súboje alebo prestrelky. Navyše má film aj peknú babu, Miz oproti trojke už aj hrá, akurát záporák Vogel stál za deravý groš a lepší bol ten kravaťák. No za silné 4* to bude.(3.4.2019)

• Sa.sa

Prostě béčko či ...., ale jako podkres k PC to až tak nevadí :P Akorát ta nereálnost a slepé náboje co vyfasovali ty zlí na přestřelku :D Dále nechápu proč všichni padouši nestřeli toho klaďase rovnou do hlavy místo toho se vykecávají :/ ale co vlastně to mají ve scénáři napsané... tak váhám jestli 1 či 2hvězdy.(6.4.2019)

1 2 následující >>