Voják 4: Pohyblivý terč

Mariňák 4: Pohyblivý cieľ

Vojak 4: Pohyblivý cieľ

Akční / Thriller

USA, 2015, 90 min

Predosly diel som nevidel, lebo ma nezaujal herec v hlavnej ulohe a vlastne ani prve dva diely ma prilis nebavili. Ale kedze tentokrat to reziroval videobeckovy kral prestreliek William Kaufman, tak som neodolal. A technicka stranka rozhodne nesklame. Na film za necela 2 mega to vyzera paradne. Solidny uvod s prepadnutim konvoja, slusne vystrielanie policajnej stanice, finalne pobehovanie po lesiku s nonstop prestrelkami. Technicka stranka je bezchybna a vsetko to je natocene prehladne, ale cely cas som pouzival slova ako slusne a solidne, pretoze som mierne sklamany. Predsalen tym prestrelkam chyba zivocisnost a nekompromisnost aku obsahovali Kaufmanove filmy Prodigy a hlavne Sinners & Saints. Skoro to pôsobi ako taka zakazkova rutina. Ale Kaufmanovska rutina je stale o niekolko tried vyssie ako u väcsiny sucasnych videosrackarov typu Ernie Barbarash alebo Waxman. Na druhej strane tu maju o nieco väcsi priestor bitky a tie su dost dobre. A k zapletke. Je jednoducha. Namakany chlapik musi chranit zensku a cely cas maju v pätach elitne komando zabijakov. Celkom to funguje, len skoda, ze hlavneho hrdinu hra svalovec bez stipky charizmy. Zenska ktoru ma chranit tiez dvakrat sympaticka nie je a hlavneho zaporaka mi pre jeho neschopnost bolo skoro az luto. Mna aspon potesil Paul McGillion zo Stargate v ulohe typicky hlupej policajnej figurky. :). Takze vysledkom je dobry priemer s mnozstvom prestreliek, ktory potesi fanusikov DTV akcnych filmov. Potencial tu bol väcsi ale sucasne Seagalovky a Van Dammovky to strci do vrecka. Davam relativne spokojnych 5/10.(5.7.2015)

Takové klasické, přímočaré béčko, které ničím nenadchne, ale také ničím neurazí. Tahle série se mi celkem zamlouvá. Je to taková docela dobrá oddechovka, navíc mám prostě rád wrestlery, ať už stávající, nebo ty, co se na wrestling vykašlali a šli naplno do hraní. Klišovité, ale místy přece jen docela zábavné.(5.5.2015)

• Ellmariachi

Považuji se za hrozně nenáročného diváka odpouštějícího kupu věcí. Tady jsem ale narazil. Za prvé. Jak můžu fandit postavám kdy jedna je nesympatickej nařáchlej balvan a druhá uřvaná fifina, které se furt něco nelibí? Ale ok, to že mě hlavní hrdina nesedl je můj problém. Ale že jeho jediným hnacím motorem je: Já být voják, já plnit rozkaz.... Já tam chci aspoň náznak emocí vole! Další problém byla neskutečně nudná akce. Bylo jí dost, ale radši najmout 20 komparzistů navíc ať má balvan co trefovat, než se dívat jak se jednou trefí doprostřed čela z kapoty jedoucího auta a pak netrefí ani ň. Celkem fajn byla poslední čtvrtina v lese, která měla jen jednu chybu. Vzpomněl jsem si u ní na Ramba a viděl jak i tenkrát před X lety je tam atmosféra, že by se vojenským nožem dala krájet. Tady nic - nula. 45 procent za poslední alespoň trochu zábavnou třetinu.(8.4.2019)

Říkávali mu Jake Carter, byl to Američan, byl u mariňáků a byl fakt dobrej, byl tak dobrej, že ho poslali domů jelikož ostatní vojáci si neškrtli, byl tak dobrej že to tam vytřískal od všech zamindrákovaných ISIS. Tak Jake šel nerad, ale šel, však válka šla s Jakem až domů a tak to musel vybít i na domácí frontě, aby ochránil všechny bohaté bankéře a podnikatele.......jo a taky zachránit svoji ségru a jejího nabíječe, ale ti byli vedlejší. Takže Jake opět musel jít o dům dál, šel k tajné službě v naději že bude mít klidnou práci a že si najde spoustu nových přátel. No předchozí vojáci, všichni tři nebyli nic moc, svoji zásluhu na tom měli snad všichni, herci, režiséři, kameramani a přestože The Miz ve trojce, byl takový jako že jo (co si myslím o The Mizovi, se dozvíte v mém předchozím komentáři, Voják 3: Na domácí frontě) tak to mělo prostě svoje mouchy. No celkově, až na jednu bitku byl třetí voják snůškou buranství a taky čiré bujarosti, v případě že trojku budete brát jako komedii. No do čtyřky sem šel s obavami, a očekával sem že během sledovaní, mi bude postupně klesat IQ na úroveň houpacího koně, jediné co mně tak trochu uklidňovalo, byl režisér William Kaufman. William Kaufman se ve svých filmech vyznačoval míru profesionality, když došlo na akční scény a chování postav, tak vždycky bylo znát, že si dává maximálně záležet, aby akce byla drsná, napínavá a taky realistická. Postavy se v jeho filmech, nechovají jako kreténi co právě utekli z psychiatrické léčebny, a je to případ i tohohle filmu ? Ano je, záporáci se chovají takticky, přebíjí a kryjí se a to se týká i těch, co dělají křoví a už vůbec se nechovají debilně. A co se týče The Mize, tak nám hoch trochu prokouknul, víc mluví, projevuje emoce a už neni tak toporný. Když dojde na akci tak, tady si všichni taky dali víc záležet, bitky sou rychle a i když je to spíš o chvatech, tak bitky mají prostě koule. Co se týče střílení a honiček, tak tady by to možná ještě trochu chtělo dopilovat, přeci jenom o proti bitkám, to neni tak dobrý, ale nejedná se o nic co by bylo hrozný. Kamera a střih tady je všechno v pořádku a nelze nic vyčíst. Co ovšem stojí, ale za velkou chválu, je to že když je Jake zraněn (ani si toho nevšiml) tak když jeho namakané tělo, začne ošetřovat ta mladá intoška, tak sem čekal že rozdělají oheň a za zvuků praskajícího ohně, si to vášnivě rozdají a přitom je budou pozorovat ona rozkošná lesní zvířátka. Tak kdo to čekal ? No asi všichni, ale nic takového, ženské tužby musejí počkat, teď je třeba někomu rozbít hubu . Takže za to, palec na horu a jako že fakt dobrý. Jen škoda že v tom lese žádný Bambi ani přechytralá sova neni, takže les působí dost mrtvě. Dal bych tři, ale byla to škoda, navíc závěr se nese v duchu, jedné velké bitky, kde záporáci dávají Jakovi do těla a furt na něho někdo nastupuje, takže přeci jenom silnější čtyři. Je mi upřímně líto, že nemůžu dát za pět, ale to střílení nebylo zase žádné terno a mrtvý les, mi přišel divný, ale The Miz je tady už normální, záporáci sou vynikající, bitky sou drsný a tupost filmu se vyhnula obloukem, William Kaufman je prostě záruka kvality a má v hlavě nápady, takže ať točí dál, má potenciál.(29.4.2016)

Celkem fajn poctivý akčnak. Poctivý protože akce tu fakt je po cely film.. jen mi tentokrát nesedly postavy, tak jsem neměl možnost se do toho tak vžít i když jsem se snažil..kvalita a zprácovani chvalitebne, nepůsobí to amatersky jako většina dnešních beček. Slabší jak trojka, přesto lepší než dvojka. Dobré.(3.2.2018)