poster

Nous ne vieillirons pas ensemble

 • Itálie

  L'amante giovane

Drama

Francie / Itálie, 1972, 115 min

Režie:

Maurice Pialat

Předloha:

Maurice Pialat (kniha)

Kamera:

Luciano Tovoli
(další profese)
 • bravo1
  **

  Další Pialatova variace ambivalentních vztahů, tentokráte věnovaná tomu partnerskému. Na rozdíl od výborné vztahové studie Našim láskám tomu výrazně chyběla přesvědčivost, a to především v druhé polovině.(21.8.2013)

 • Dionysos
  ****

  Osou příběhu je poměr Jeana (J. Yanne) a Catherine (M. Jobert), který se po šesti letech vzájemného života pomalu dostává na mělčinu, nicméně tento vztah je obohacen také o poměr Jeana k bývalé (a formálně nikdy nepřestávající) manželce Francoise (M. Méril). Zpočátku na první pohled necitlivý Jean - zde je nutno pochválit Pialatův výběr, ne náhodou hrál J. Yanne u Chabrola řezníka a "bestii" - se s postupem času ukazuje jako vyrovnaný protějšek oddanější a křehké Catherine. Pialat mě dokázal přesvědčit o reálnosti této vyprchávající lásky, ale stejně jako v jeho jiných filmech mi zde něco chybí. Asi to bude určitý odstup od samotného příběhu, něco, co by udělalo z tohoto jedinečného (a proto nepřevoditelného) milostného vztahu vztah méně uzavřený do svého filmového mikrokosmu (nicméně tato "uzavřenost" je Pialatem zachycena velmi dobře a pro někoho jiného to je třeba plus). Film by díky tomu místy nezaváněl česky tzv. "lartpourlartismusem".(1.4.2014)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1972 - Najlepší herec (Jean Yanne)(13.1.2013)

 • dr.fish
  ***

  Neustálá tahanice mezi dvěma milenci o to, kdo bude drsnější a první se rozejde. Ihned se ale k sobě vrátí a tak to jde celý film. Hrany se obrušují, ale koukat se na to dá jen díky Marlene Jobert bez podprsenky. 55%(11.9.2016)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(19.5.2006)