Teď ne, Broskvičko

(amatérský film)

Bývalí kriminalisté Waloszek a Szarovski se po třech letech potkávají na pohřbu velice blízké osoby jednoho z nich, která byla zavražděna. Díky této smutné události začnou znovu pátrat po zákeřném vrahovi. Udělali ale osudnou chybu, šlápli do vosího hnízda. Pokračování úspěšného amatérského filmu Šest prstů v Zeleném, plného nových kuriózních charakterů, nečekaných zvratů, místního nářečí a meziměstské rivality. (Horrorwatch)

verbal

No je to tam, kurwa, syncy! Domňyval sem se, že pjepřym do Grundyka jakusy pierunsku chujovinu, bo všeci na Čéesemu vime, že na tym Tytrubko jen jeble kurduple exybyjonisticki bacaju waltry, bo si mysli, že po tych tupych dřystach snad smoči, ale ve finišu akorat rozčvachtaju partyju dvanastek a vytvrdi bandu bukanyru. A le!!! Čumněl sem na to pak přisambohu jak snopel do kurevni! Notypyčo, jak se semkne yntelektualňy vykvjet Ostravsko – karvinskeho reviru, su z teho v piči až na Dombase. Kurwa kult!!! A zapiště si to za ušy, bo je to pravda, když to řykam ja, samotny Čuk Rorys, největšy cyp na jih od Dolu Lazy! Je mi jako jasne, že kajkery pražski skurvysyn z teho budě vypleštěny jak filcka z ortosanu, škrabať se rozpačytě na řyti a už vidim ty bulate pindy „Helééé, co tohle jako mělo béééjt za píííčovinu, to mě teda voméééj!“, ale jebat je, pičusy. Je to, kurwa, umnělecke dilo a koloryt razovity jak cyp. Bo taxe žije u nas na severu, jak fajně spiva Jarek. Jako, su tam syce scenarystycke hrubki, bo každy spravny bulač vi, že Rejgn in blat je kurwa o ligu vyš než Hel evejts, a sem tam moc rychle slopli všecek ten katerynk z Božkova a tak hraju no řekněme jak po dvanastce na čelbě a neadekfatně svému přyrozeni, ale Kriminalka Fryštat - Waloszek s Szarovskim, to je estetyčna pastwa pro očy i ducha a okamžitě s nima chcu mit finsky dvojdomek na Kopaninach! No jasna plna palba, bo je to to nejlepšy šlonske kyblařske porno, jake sem kdy viděl! Ale jak stě nigdy nedupali nabitu tlustu štětku jmenem Monyka na pochcanych hajzlech v orlovskem kadečku, nězažili denaturovaně spity kvatryr v Kurvinej - Mizerově albo rumove defile s pepermintowym ocasem v knajpě Na Rychtě, U Jaryna nebo Po fajrontě, rači si misto teho pusťte plyn. ()

pornogrind

" Šest prstů v zeleném " bylo doposud to nejlepší co jsem od Lukáše Bulavy viděl. Není proto divu, že tuhle story oprášil a máme možnost sledovat volný pokračování pod názvem " Teď ne, Broskvičko ". Hláškující duo Waloszek/Szarovski je zpět a ještě ve větší formě než dřív. ()

Crocuta

Lukáš Bulava roste každým filmem a v rámci amatérské produkce nemá na české scéně konkurenci. Tentokrát tu už z hororového žánru nezbylo takřka nic, ale nic proti tomu - "Broskvička" je zábavná od začátku do konce, hlášky k nezaplacení a z Waloszka a Szarovského se pomalu ale jistě stává kult :-)). ()

SOLOM.

Díky tvůrcům jsem měl možnost shlédnout pokračování Šesti prstů v Zeleném. Návrat Waloszeka a Szarovskiho se tentokrát nesl hlavně v duchu černé komedie/krimi, takže jsem si musel coby fanda party (Horrorwatch) a jejich hororových amatérských filmů/snímků nechat zajít chuť – co se hororového žánru týká. Ukázalo se však, že jsem rozhodně nemusel litovat, protože tu na nás čeká celá řada humorných situací a hlášek, jak už u této party bývá zvykem. Hlavní dvojice bývalých detektivů dobrá jako vždy, Barbora Kosiecová jakbysmet (navíc jsem zjistil, že je fanynka Baníku Ostrava stejně jako já, takže má u mě plusové body k dobru a její úvodní hádka v kuchyni neměla chybu). Zahrál si tu malou roli i můj starý-známý Honza Vojtíšek, jehož tvorbu jak povídkovou tak časopis Howard mám rád, takže i po této stránce byla spokojenost. Takže mi nezbývá dodat: jen tak dál chlapci a děvčata, děláte mi radost!!! Ještě jednou díky Lukáši za možnost se na Broskvičku podívat :D ()

eraserhead666

Komentář berte s rezervou, protože v tom filmu hraju (proto nehodnotím). Po horrorových zářezech různého ražení si Karviňáci řekli, že se trošku odreagují, pozvou pár Orlováků (protože bez nich by nedokázali nic) a zkusí něco jiného. Prostou, jednoduchou, ne zcela se vážně beroucí kriminální komedii. Jako výchozí bod vzali svůj první vážnější film Šest prstů v zeleném, jednoho fetišistického úchyla a natočili volné pokračování Šestiprsťáka. Důležité je, nečekat od filmu horror ani žádnou jeho odnož. Tentokrát o tohle opravdu nejde, jde jen o srandu a zkusit žánrově něco jiného. Asi největším záporem snímku je v první třetině trochu nepovedený, v některých případech až nepříjemně násilný střih a dějové prostřihy. Faktem je, že co si vybavuji, Horrorwatch company se k tomuto uchýlila poprvé a je holt třeba to ještě vychytat. Problém může snímek mít v okamžiku, kdy opustí hranice regionu. neboť teď má regionální konotace asi nejvíce ze všech Bulavových snímků, navíc (a to kvituji s povděkem a natrženou bránicí) si tentokrát nebrali servítky a dělali si srandu nejednou i přímo sami ze sebe a to nejen co do postav, ale i přímo herců. Na druhou stranu, neregionálního humoru tam je pořád dost. Mou čistě osobní subjektivní výtku bych směřoval k Lukáši Uhrinovi, protože začal normálně hrát a ztrácí to atmosférické kouzlo nehereckého "ňoumy". Klady? Směje se celé kino, tam, kde má. Lukáš a spol. jsou po technické stránce zase o krok dál. Jak vidno, trvá to, ale změny přicházejí, když se člověk snaží, zkouší a nebojí se. Tentokrát se jim poprvé podařilo utáhnout celovečerní stopáž, ten film prakticky nemá hluché místo. Tvůrci si berou k srdci kritiku a připomínky z předchozích snímků (zdravím Obituse). Takže? Broskvička je hlavně nevážný oddychový film, mezistupeň mezi předchozí a budoucí tvorbou Karviňáků (tedy doufám), taková pochvala, odměna sami sobě za tu práci, kterou za těch pár let odvedli. Miluju ty lidi, takže mou kritiku a pochvaly vůbec neberte vážně. Waloszek se Szarowským jsou masíři, docela se divím, že si těch dvou ještě nevšiml nikdo "od fochu". Ta dvojka si sedí jako kondom na pinďoura. Ale co je nejdůležitější: Tohle by se v Orlové opravdu nestalo. Chci více! ()

ARI50

Dělate si srandu? Katastrofa scenař herci všechno, ano někde se začít musí ale tohle no tak trošku přemýšlet u toho, jedna hvězda ze soucitu. ()

Morholt

Sem se víc než cokoliv jiného hodí Nohavicovo "bo Ostrava je region razovity". Hromada obskurních postaviček a ještě obskurnějších zločinů dává ve spojení s všudypřítomným amatérstvím dohromady neskutečnou prču. Všechno korunuje závěrečný fight, při kterém už se člověk nemůže nesmát nahlas. 80% ()

Mulosz

Samozřejmě je to nebetyčná hovadina a víc než lokální záležitost, ale v tomto kousku mě ti borci konečně fakt bavili. ()

evilmind

Technicky pro mě rozhodně krok zpátky, třeba v porovnání s mým nejoblíbenějším Bulavovým filmem, Kostelníkem - zejména střih působí podivně, v úvodu trochu až náhodně (jakože špatné kousky filmu). Stejně tak většina dialogů je prostě... divná, působí často trochu jako hodně neumělá improvizace. Ale! Poměrně často jsem se i tak rozesmál z nečekaných zápichů, takže divné nedivné, prostě to nakonec jako komedie nějak funguje. Samozřejmě o level výš to zvedá přítomnost Eraserheada coby kozačkového fetišisty, a myslím přesně o tom takový lokální film je - čím víc známých ve filmu máte, tím víc se bavíte... ()

kaylin

„Šest prstů v Zeleném“ je film, který mě svým pojetím dostal a hodně se mi líbil. Snímek „Teď ne, Broskvičko“ je jeho pokračováním, které je pro mě horší. Neobsahuje tolik zajímavých scén a z hlediska krimi filmu mi zde v podstatě chybí napětí, které se po úvodu vytrácí a jen párkrát vykoukne. Je to škoda, protože Lukáš má rozhodně nadání pro komedii, ale napětí mu v prvním filmu šlo velmi dobře. ()

topi

Úvodní titulky mě posadili na prdel, evokace 70. let skvěle zvládnutá. Ve filmu se mihne spousta známých tváří a různých odkazů na hororové filmy nebo postavy, z nichž mě hodně rozesmál ten z Pátku 13. , včetně psa Jasona. Škoda jen takového ležérního tempa vyprávění a těch zběsilých střihů. ()

Rakosnicek77

Při rozpočtu téměř nulovém, uplácaném z vlastních zdrojů a komparzem sebraným po Karvinských putykách, to nakonec nebylo ani tak špatné. Je to sice ukázková garážovka, ale točená na amatérské úrovni a tak si ode mne tenhle počin zasluhuje respekt a shovívavost. Když navíc můžete hlavní hvězdu nazvat kamarádem, tak to ani jinak nemohlo dopadnout. Takže doufám, že tohle nebylo naposledy, kdy mám šanci se takhle pobavit u něčeho, co si od samého začátku, svým nadhledem a humorem, ani na žádný art film nehraje. ()

TheDon

Jestli má na něco Lucky Luke talent, tak na natahování filmu na celovečerní stopáž. Ikdyž i k tomu mu dobrejch deset minut chybí. Bohužel asi došly nápady. A to nemluvím o tom, že celej tenhle spektákl rozhodně nápady nesrší. Snažím se chápat co lidi vede k natočení takovýho movie a je mi jasný, že možnost zahrát si ve filmu a vidět svou držku na plátně je rádoby krůček k velké kinematografii. Tady jde spíš o skok. Ale rozhodně ne tím správným směrem. Kulometnej střih naprosto nesouvisejících scén na začátku byl snad jen chybou střihače, zbytek bych už připsal na vrub režisérovi. Banda neuvěřitelných neherců se křečovitě snaží vypadat cool a občas vystřihnout rádoby vtipný situace, který bohužel vtipný nejsou a navíc dějová linka značně pokulhává. Přemýšlím co posunulo děj nejvíc dopředu, jeslti to byl dementní hokejista, nebo ta mastná slutty blondýna. Sorry Luke, tohle se moc nepovedlo. 20% P.s: Lisa Ann je ve 42 trochu za zenitem. P.p.s: Griffine really? ()

zette

Vyborna krimi komedie, ktere by se v amaterske tvorbe tezko hledal konkurent. Hodne osobity film, celkem by me zajimalo, jestli by uspel i mimo ostravsky region, protoze si myslim, ze tento film hodnotila vetsina divaku prave ze severu Moravy a Slezska. Slusny scenar, kamera ma nekolik zajimavych momentu, jinak vsak pusobi, spolecne se strihem uz trochu divoce. Ozdobou je pak dvojice byvalych kriminalistu (Janko, Schweser), kteri svymi dialogy bavi od zacatku do konce. Zaujal me i otevreny zaver. Prvni moje setkani s Bulavou a doufam, ze ne posledni. ()

Alfréda

"Kdyby mě chtěl aspoň znásilnit, to bych se tak nebála. Vždyť vypadal jak kosmonaut." Taková sociální sonda z Karvinska - samé kurva pi*a vole vole. Víc se z filmu nedozvíte. Kdyby film předabovali do ruštiny, nikdo by nepoznal, že se odehrává v naší dědině, a ne na předměstí nějakého ruského maloměsta. 25% ()

MiGi87

Černá komedie či komediální thriller, to je jedno, každopádně jsem se už dlouho u filmu takhle neřezal, a to spolu s celým nabitým kinem. ()

navorski

Je tam plno věcí na pochvalu, i plno zbytečných detailů, které shazují film zpátky od nezávislého k amatérskému. Nicméně ti dva hlavní byli super. Ale víc bych si přál vidět lehkou komedii o tom, co s nimi bylo dál. Jen tak, jak si žijou a kecaj spolu, občas se jim něco přihodí. Byli fakt vtipní. K celkovému dobrému dojmu výrazně přispívá to, že většina dialogů nesmrdí papírem a herci/neherci to říkají tak trochu po svém. ()

netahlo

Kozy? To jsou kozy, vole! Lisa Ann mothefucker Florida! :-))) Pan v tricku BRAZZERS mel od zacatku me sympatie. Jinak jsem tomu moc nerozumel, ale nektere sceny pobavily. ()

Romario

Na amatersky film pecka jak cyp. Kura jako nasmal sem se fest. Sympaticka hlavni dvojka, kera furt hlaškuje v kratkozobackem dialektu. Umi se tu zrobit srandu z provinčnosti, ktera je tu jak plus. Pobavily i take maličkosti jak tričko brazzers nebo Orlova. Jen tak dale synci. ()