poster

Teď ne, Broskvičko (amatérský film)

Komedie / Krimi

Česko, 2015, 76 min

Režie:

Lukáš Bulava
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Díky tvůrcům jsem měl možnost shlédnout pokračování Šesti prstů v Zeleném. Návrat Waloszeka a Szarovskiho se tentokrát nesl hlavně v duchu černé komedie/krimi, takže jsem si musel coby fanda party (Horrorwatch) a jejich hororových amatérských filmů/snímků nechat zajít chuť – co se hororového žánru týká. Ukázalo se však, že jsem rozhodně nemusel litovat, protože tu na nás čeká celá řada humorných situací a hlášek, jak už u této party bývá zvykem. Hlavní dvojice bývalých detektivů dobrá jako vždy, Barbora Kosiecová jakbysmet (navíc jsem zjistil, že je fanynka Baníku Ostrava stejně jako já, takže má u mě plusové body k dobru a její úvodní hádka v kuchyni neměla chybu). Zahrál si tu malou roli i můj starý-známý Honza Vojtíšek, jehož tvorbu jak povídkovou tak časopis Howard mám rád, takže i po této stránce byla spokojenost. Takže mi nezbývá dodat: jen tak dál chlapci a děvčata, děláte mi radost!!! Ještě jednou díky Lukáši za možnost se na Broskvičku podívat :D(5.6.2015)

 • eraserhead666

  Komentář berte s rezervou, protože v tom filmu hraju (proto nehodnotím). Po horrorových zářezech různého ražení si Karviňáci řekli, že se trošku odreagují, pozvou pár Orlováků (protože bez nich by nedokázali nic) a zkusí něco jiného. Prostou, jednoduchou, ne zcela se vážně beroucí kriminální komedii. Jako výchozí bod vzali svůj první vážnější film Šest prstů v zeleném, jednoho fetišistického úchyla a natočili volné pokračování Šestiprsťáka. Důležité je, nečekat od filmu horror ani žádnou jeho odnož. Tentokrát o tohle opravdu nejde, jde jen o srandu a zkusit žánrově něco jiného. Asi největším záporem snímku je v první třetině trochu nepovedený, v některých případech až nepříjemně násilný střih a dějové prostřihy. Faktem je, že co si vybavuji, Horrorwatch company se k tomuto uchýlila poprvé a je holt třeba to ještě vychytat. Problém může snímek mít v okamžiku, kdy opustí hranice regionu. neboť teď má regionální konotace asi nejvíce ze všech Bulavových snímků, navíc (a to kvituji s povděkem a natrženou bránicí) si tentokrát nebrali servítky a dělali si srandu nejednou i přímo sami ze sebe a to nejen co do postav, ale i přímo herců. Na druhou stranu, neregionálního humoru tam je pořád dost. Mou čistě osobní subjektivní výtku bych směřoval k Lukáši Uhrinovi, protože začal normálně hrát a ztrácí to atmosférické kouzlo nehereckého "ňoumy". Klady? Směje se celé kino, tam, kde má. Lukáš a spol. jsou po technické stránce zase o krok dál. Jak vidno, trvá to, ale změny přicházejí, když se člověk snaží, zkouší a nebojí se. Tentokrát se jim poprvé podařilo utáhnout celovečerní stopáž, ten film prakticky nemá hluché místo. Tvůrci si berou k srdci kritiku a připomínky z předchozích snímků (zdravím Obituse). Takže? Broskvička je hlavně nevážný oddychový film, mezistupeň mezi předchozí a budoucí tvorbou Karviňáků (tedy doufám), taková pochvala, odměna sami sobě za tu práci, kterou za těch pár let odvedli. Miluju ty lidi, takže mou kritiku a pochvaly vůbec neberte vážně. Waloszek se Szarowským jsou masíři, docela se divím, že si těch dvou ještě nevšiml nikdo "od fochu". Ta dvojka si sedí jako kondom na pinďoura. Ale co je nejdůležitější: Tohle by se v Orlové opravdu nestalo. Chci více!(31.5.2015)

 • MiaMahoney
  ****

  Notypyčo, tak z tohoto fylma mě malem braly mory! Taka sonda mezi ynteleguany, to je maras jak cyp! Je až strašidelny kukat, co za gizdy se tu pohybuje volně bez nahubka; hotova elyta, chlopi najebani, baby tež maju plne ryny a na hajzlech pak společně robi kupu novych ynteleguanu, bo olačku neviděli ani z rychlyka. No tim lip pro společnosť!... Na začatku v kraji razovitem, kaj se s ničim neseru, zamorduju taku robku, pak se ňaku dobu kvuli robky klopi, až to dva take fajne chlopky bantuje k vendettě po seversku a je jasne, že někdo brzo nafasuje na pysk. Občas je to i silne kafe, gdyž na vas z monitora vyskoči taka morgoška bulata a vyvali cycky, no vygrcate se a je to zase cajk. Ale chuj s tym, to su enem take duperle, fylmik je to fajny, su tam dobre dřysty, dluhe je to tak akurat a doporučim ho fšem gizdum s permanentně krabatym pyskem, ať se aspoň chvilu zahihňaju...(12.2.2018)

 • evilmind
  ***

  Technicky pro mě rozhodně krok zpátky, třeba v porovnání s mým nejoblíbenějším Bulavovým filmem, Kostelníkem - zejména střih působí podivně, v úvodu trochu až náhodně (jakože špatné kousky filmu). Stejně tak většina dialogů je prostě... divná, působí často trochu jako hodně neumělá improvizace. Ale! Poměrně často jsem se i tak rozesmál z nečekaných zápichů, takže divné nedivné, prostě to nakonec jako komedie nějak funguje. Samozřejmě o level výš to zvedá přítomnost Eraserheada coby kozačkového fetišisty, a myslím přesně o tom takový lokální film je - čím víc známých ve filmu máte, tím víc se bavíte...(9.6.2015)

 • verbal
  *****

  No je to tam, kurwa, syncy! Domňyval sem se, že pjepřym do Grundyka jakusy pierunsku chujovinu, bo všeci na Čéesemu vime, že na tym Tytrubko jen jeble kurduple exybyjonisticki bacaju waltry, bo si mysli, že po tych tupych dřystach snad smoči, ale ve finišu akorat rozčvachtaju partyju dvanastek a vytvrdi bandu bukanyru. A le!!! Čumněl sem na to pak přisambohu jak snopel do kurevni! Notypyčo, jak se semkne yntelektualňy vykvjet Ostravsko – karvinskeho reviru, su z teho v piči až na Dombase. Kurwa kult!!! A zapiště si to za ušy, bo je to pravda, když to řykam ja, samotny Čuk Rorys, největšy cyp na jih od Dolu Lazy! Je mi jako jasne, že kajkery pražski skurvysyn z teho budě vypleštěny jak filcka z ortosanu, škrabať se rozpačytě na řyti a už vidim ty bulate pindy „Helééé, co tohle jako mělo béééjt za píííčovinu, to mě teda voméééj!“, ale jebat je, pičusy. Je to, kurwa, umnělecke dilo a koloryt razovity jak cyp. Bo taxe žije u nas na severu, jak fajně spiva Jarek. Jako, su tam syce scenarystycke hrubki, bo každy spravny bulač vi, že Rejgn in blat je kurwa o ligu vyš než Hel evejts, a sem tam moc rychle slopli všecek ten katerynk z Božkova a tak hraju no řekněme jak po dvanastce na čelbě a neadekfatně svému přyrozeni, ale Kriminalka Fryštat - Waloszek s Szarovskim, to je estetyčna pastwa pro očy i ducha a okamžitě s nima chcu mit finsky dvojdomek na Kopaninach! No jasna plna palba, bo je to to nejlepšy šlonske kyblařske porno, jake sem kdy viděl! Ale jak stě nigdy nedupali nabitu tlustu štětku jmenem Monyka na pochcanych hajzlech v orlovskem kadečku, nězažili denaturovaně spity kvatryr v Kurvinej - Mizerově albo rumove defile s pepermintowym ocasem v knajpě Na Rychtě, U Jaryna nebo Po fajrontě, rači si misto teho pusťte plyn.(14.12.2015)

 • - Kmotrem DVD byl na karvinské premiéře 30. května 2015 režisér, scenárista a producent Ivo Trajkov. (Luk80)

 • - Jedná se o první snímek z karvinského studia Horrorwatch, který se natáčel na dvě kamery. (Luk80)

 • - Kromě jedné výjimky byl ve scénách požíván skutečný alkohol, aby vše vypadalo co nejvěrohodněji. Jedná scéna se dokonce musela točit dva dny, neboť hlavní aktéři už nemohli rozumně komunikovat. (Luk80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace