poster

Teď ne, Broskvičko (amatérský film)

Komedie / Krimi

Česko, 2015, 76 min

Režie:

Lukáš Bulava
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Díky tvůrcům jsem měl možnost shlédnout pokračování Šesti prstů v Zeleném. Návrat Waloszeka a Szarovskiho se tentokrát nesl hlavně v duchu černé komedie/krimi, takže jsem si musel coby fanda party (Horrorwatch) a jejich hororových amatérských filmů/snímků nechat zajít chuť – co se hororového žánru týká. Ukázalo se však, že jsem rozhodně nemusel litovat, protože tu na nás čeká celá řada humorných situací a hlášek, jak už u této party bývá zvykem. Hlavní dvojice bývalých detektivů dobrá jako vždy, Barbora Kosiecová jakbysmet (navíc jsem zjistil, že je fanynka Baníku Ostrava stejně jako já, takže má u mě plusové body k dobru a její úvodní hádka v kuchyni neměla chybu). Zahrál si tu malou roli i můj starý-známý Honza Vojtíšek, jehož tvorbu jak povídkovou tak časopis Howard mám rád, takže i po této stránce byla spokojenost. Takže mi nezbývá dodat: jen tak dál chlapci a děvčata, děláte mi radost!!! Ještě jednou díky Lukáši za možnost se na Broskvičku podívat :D(5.6.2015)

 • DareDeer
  **

  "Kdyby mě chtěl aspoň znásilnit, to bych se tak nebála. Vždyť vypadal jak kosmonaut." Taková sociální sonda z Karvinska - samé kurva pi*a vole vole. Víc se z filmu nedozvíte. Kdyby film předabovali do ruštiny, nikdo by nepoznal, že se odehrává v naší dědině, a ne na předměstí nějakého ruského maloměsta. 25%(16.11.2017)

 • kaylin
  ***

  „Šest prstů v Zeleném“ je film, který mě svým pojetím dostal a hodně se mi líbil. Snímek „Teď ne, Broskvičko“ je jeho pokračováním, které je pro mě horší. Neobsahuje tolik zajímavých scén a z hlediska krimi filmu mi zde v podstatě chybí napětí, které se po úvodu vytrácí a jen párkrát vykoukne. Je to škoda, protože Lukáš má rozhodně nadání pro komedii, ale napětí mu v prvním filmu šlo velmi dobře.(15.6.2015)

 • zette
  ****

  Vyborna krimi komedie, ktere by se v amaterske tvorbe tezko hledal konkurent. Hodne osobity film, celkem by me zajimalo, jestli by uspel i mimo ostravsky region, protoze si myslim, ze tento film hodnotila vetsina divaku prave ze severu Moravy a Slezska. Slusny scenar, kamera ma nekolik zajimavych momentu, jinak vsak pusobi, spolecne se strihem uz trochu divoce. Ozdobou je pak dvojice byvalych kriminalistu (Janko, Schweser), kteri svymi dialogy bavi od zacatku do konce. Zaujal me i otevreny zaver. Prvni moje setkani s Bulavou a doufam, ze ne posledni.(6.8.2016)

 • eraserhead666

  Komentář berte s rezervou, protože v tom filmu hraju (proto nehodnotím). Po horrorových zářezech různého ražení si Karviňáci řekli, že se trošku odreagují, pozvou pár Orlováků (protože bez nich by nedokázali nic) a zkusí něco jiného. Prostou, jednoduchou, ne zcela se vážně beroucí kriminální komedii. Jako výchozí bod vzali svůj první vážnější film Šest prstů v zeleném, jednoho fetišistického úchyla a natočili volné pokračování Šestiprsťáka. Důležité je, nečekat od filmu horror ani žádnou jeho odnož. Tentokrát o tohle opravdu nejde, jde jen o srandu a zkusit žánrově něco jiného. Asi největším záporem snímku je v první třetině trochu nepovedený, v některých případech až nepříjemně násilný střih a dějové prostřihy. Faktem je, že co si vybavuji, Horrorwatch company se k tomuto uchýlila poprvé a je holt třeba to ještě vychytat. Problém může snímek mít v okamžiku, kdy opustí hranice regionu. neboť teď má regionální konotace asi nejvíce ze všech Bulavových snímků, navíc (a to kvituji s povděkem a natrženou bránicí) si tentokrát nebrali servítky a dělali si srandu nejednou i přímo sami ze sebe a to nejen co do postav, ale i přímo herců. Na druhou stranu, neregionálního humoru tam je pořád dost. Mou čistě osobní subjektivní výtku bych směřoval k Lukáši Uhrinovi, protože začal normálně hrát a ztrácí to atmosférické kouzlo nehereckého "ňoumy". Klady? Směje se celé kino, tam, kde má. Lukáš a spol. jsou po technické stránce zase o krok dál. Jak vidno, trvá to, ale změny přicházejí, když se člověk snaží, zkouší a nebojí se. Tentokrát se jim poprvé podařilo utáhnout celovečerní stopáž, ten film prakticky nemá hluché místo. Tvůrci si berou k srdci kritiku a připomínky z předchozích snímků (zdravím Obituse). Takže? Broskvička je hlavně nevážný oddychový film, mezistupeň mezi předchozí a budoucí tvorbou Karviňáků (tedy doufám), taková pochvala, odměna sami sobě za tu práci, kterou za těch pár let odvedli. Miluju ty lidi, takže mou kritiku a pochvaly vůbec neberte vážně. Waloszek se Szarowským jsou masíři, docela se divím, že si těch dvou ještě nevšiml nikdo "od fochu". Ta dvojka si sedí jako kondom na pinďoura. Ale co je nejdůležitější: Tohle by se v Orlové opravdu nestalo. Chci více!(31.5.2015)

 • - Roli reportérky si zahrála Marta Pilařová, která je v osobním životě redaktorkou redakce zpravodajství ČT Ostrava. Dále členka divadelního souboru Láhor Soundsystém a zpěvačka fastcorové kapely Kulma. (Luk80)

 • - Jedná se o první snímek z karvinského studia Horrorwatch, který se natáčel na dvě kamery. (Luk80)

 • - Kmotrem DVD byl na karvinské premiéře 30. května 2015 režisér, scenárista a producent Ivo Trajkov. (Luk80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace