Vlak do Pusanu (festivalový název)

• Jižní Korea

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

Jižní Korea, 2016, 118 min

Jak kdysi prohlásil Jirka Roméro: „ Zombí jsou, kurva, mrtvoly! Nejdřív mají rigor mortis a pak hnijí. A s dekompostujícími svaly, klouby a kostmi fuckt běhat nemůžou …“ Ťamani a BredPit mají naprosto logické zdůvodnění otce žánru evidentně v ženském zevním genitálu, a tak i tato „Korejská válka 부터“ přichází s armádou tlejících žlutých turbonebožtíků, co jdou v touze po hryzání živých opiček někdy doslova přes mrtvoly. Kromě té akutní běhavky jsou však jinak dost retardovaní, protože potmě piču vidí a nedokáží vyčenichat ani úplně živou a řádně žluklou korejskou důchodkyni. Nicméně při tom ohlodávání se téměř zcela vyvarovali těch obvyklých rákosnických o-pičáren, a tak je z toho nakonec vcelku hezky udělaná a nekokotmediální, avšak ničím nevybočující kýčovitá zombijáda s patetickým hevyendem, ve které nechybí lostomiloušká holšiška Dae-si Goomoo, dramaticky těhotná samice Yoo-mam Booben, hrdinný týnejdžr Pook-mi Yebak, otylý dělnický správňák a silák Dam-jim Sodoo a bezskrupulózně zmrdský vlakvedoucí Yeboo Lee-di.(13.9.2016)

Kříženec Světové války Z a Snowpiercera, který šlape především ve své první polovině, kdy má film ohromné tempo a současně nechybí několik osvěžujících nápadů (výborné je využití tunelů). Bohužel, v druhé polovině to začne být přeci jen příliš béčkové a předvídatelné (nechybí otravně vytrvalá záporná postava, která se postará o to, že umře řada jiných postav). Přesto převládají pozitivní pocity, kdy lze s klidným svědomím označit Train to Busan za to lepší, co v poslední dekádě v žánru vzniklo. 70%(26.11.2016)

Napínák to byl teda ukrutnej, takhle dobrá zombárna už se pár let neurodila. Recenze film často správně připodobňují k Snowpiercerovi a World War Z. Train to Busan je opravdu takový jejich prvotřídní kříženec, což bohužel platí především v jeho první půli, k níž v podstatě nelze mít výhrady, do cíle se ale dojede v třídě druhé. Pro zombie filmy typická sociální kritika je zde totiž místy až moc očividně vychtěná, objeví se nějaká ta nadbytečná odhalení a melodramatické momenty, které do té doby výtečně rozjetý katastrofický vál trochu zbrzdí (a natáhnou na mírně přepísklé dvě hodiny stopáže). Pozitivní dojem ale rozhodně zůstává.(12.9.2016)

World War Z - kórejský spin-off. Veľké emócie, veľký pátos a veľmi rýchlo behajúci zombíci. Bavil som sa.(6.8.2017)

Rozpočet $8,5miliónaTržby USA $2,013,352Tržby Celosvetovo $87,547,518▐ strašne naivné ale fakt strašné a hlavne keď herci úplne prehrávajú vo svojich úlohách ale na plnej čiare, zas sa potvrdilo buď aziati dokážu dobre hrať až nechápete ale na plnej čiare zle, ďalší zombii priestrel ako hrom, zombii fenomén posledných rokov začína pokrivkávať /35%/(3.10.2016)

První polovina jede jak splašenej kadávr expres – budování napětí / realizace "povinných" žánrový scén v maximálním souladu, k tomu i zajímavé charaktery vykreslené na malé ploše. Levelové rozložení vagónů a práce s klaustrofobickým prostorem tomu ještě dodávají grády. Škoda, že Yeoon neodolá a první srdceryvnou scénu vytáhne už v polovině – se správnou postavou, na nesprávném místě a se zbytečně vybičovanými emocemi. Když to pak zopakuje v závěru, funguje to podstatně lépe. Sociální kritika sobeckého estabišmentu a naopak vyzdvihování prostých lidí je akorát tak správně přímočaré a Soo-an Kim jako hlavní dětská hrdinka skvělá... Výsledek je čistý nailbiter, který mi třeba v Hollywoodu už hodně dlouho chybí. Na Koreu vlastně nezvykle čistá žánrovka, která mi hodně chutnala.(28.12.2016)

Tento hraný follow-up animovaného Seoul Station (od toho istého režiséra) je práve lepšie doceniteľný až spätne, keď si ho spojíte práve so zmieňovaným Seoul Station. Vyniknú tak rozdiely v tom, čo mohlo a nemohlo byť naplno povedané v hranej verzii (s jasným ťahom na jeden z blockbusterov roka v krajine pôvodu, preto aj styčné trecie plochy sociálnej kritiky museli byť patrične uhladené) voči tomu, o čo lepšie v niektorých veciach šlape Seoul Station. Až v spoločnom kombe vyznie tento kórejský duo zombie príbeh v lepšom svetle.(4.10.2016)

Snowpiercer: The World War Z Edition(29.10.2016)

Korejsky neumím, ale u tohoto horroru ani není potřeba. Po 10 minutách začne akce ve vlaku a už se jen křičí a křičí :-) Skvěle natočeno, dobré masky a Zombie jsou opravdu rychlí.(11.9.2016)

„LIDI SE TADY MĚNÍ V KRÁLÍKY A NAPADAJÍ OSTATNÍ!...“ /// Standardní zombíkárna ve který jsou hlodavci rychlý a nepohrdnou jízdou vlakem. Sledujeme osudy několik málo osob od počátku epidemie, který nakonec musej táhnout za jeden provaz. Ve vlaku je oproti jinejm prostředím (tedy filmům) celkem málo možností, jak s kousavcama vyjebat, a uznávám, že pár nápadů je originálních. Ovšem taková Ledová archa byla jiný kafčo. I tady je to pozdějc celkem slušný drama, který ovšem rozmělňujou... a nevyhnou se ani debilitám v chování. A pak ty srdceryvný scény... dám 3*, ale je to na důtku s výstrahou! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, na který železniční trati jsou nejdelší tunely. 2.) Chtěli mě pokousat ve vlaku. 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(3.4.2019)

Zombies sú s nami už strašne dlho a vinou toho je z roka na rok ťažšie vymyslieť na túto tému niečo originálne. Tomuto filmu sa to podarilo a pritom stačilo vymyslieť iba netradičné prostredie – vlak. Práve v ňom a v priľahlých, tomu odpovedajúcich končinách (stanica, depo), sa odohráva toto vcelku príjemné prekvapenie. Ďalším plusom sú dobre stvárnení živí mŕtvi (hoci v tomto prípade skôr „nakazení“) a neoriginálne, ale sympatické a fajn postavy. Ku koncu je to možno už až zbytočne priveľká masakra, scenár nie je z najnepredvídateľnejších a ako sa tak blížime k záverečným titulkom, tým sa preživšie postavy blížia k hraniciam svojho logického správania sa, ale i napriek tomu snímku hodnotím kladne. 70 %(10.1.2017)

Ač na moderní zombies koukám spíš výjimečně, tady mě Korejci nalákali. Jestli se jejich jen o malinko komornější verze World War Z svému předchůdci vyrovná, si musí každý zodpovědět sám. Ale je teda fakt, že se na to kouká zatraceně dobře, hlavně teda na tu první polovinu. Masožravá akce, podobně jako zdejší rychlík, se žene kvapem vpřed a jen minimálně dostanete čas na vydechnutí. Bohužel, ta druhá půlka se klasicky a opět začne obalovat v ulepkané, rádoby slzypudné mouce a do té doby našlapaný děj citelně zbrzdí. Buďme však rádi za trocha toho adrenalinu a dokonce těch pár nejen koukatelných, ale - světe div se - sympatických žluťásků. Takže jo, takhle by to šlo.(22.9.2016)

Korejský letošní HIT a nejlepší Zombie nálož Roku. Train to Busan je vskutku mixem dvou výborných filmů World War Z a SnowPiercer, kde mě mrzí jediné, že se Korejci nevyřádili na Brutalitě, protože oni jediní na Světě nemají problém cpát násilí do filmů ve velkém, zde však kvůli výdělečným účelům museli jít na PG-13 podobně jako ve World War Z. Toť jediná výtka, jinak se jedná o velmi adrenalinové, strhující a napětím sršící zombie Tornádo odehrávající se ve vlaku, ze kterého je problém utéct. Zombie vypadají parádně, jsou velmi agresivní, jejich pohyby jsou parádní, lepší vzhled a movement jsem u nich snad ještě neviděl. S postavami je film docela dost nekompromisní o to víc s něma divák soucití a zároveň jim velmi fandí. Nejlepší je hlavní dvojice Dong-seok Ma, což je v Korei velmi proslavená hvězda a Yoo Gong, který místo nejlepšího agenta ovládající Systemu zde pro změnu hraje načančaného finančního manažera. Ee-seong Kim je zde úplně nesnesitelný. Potěšili i vedlejší role, kde každý jeden se objevil v solidním Korejském trháku. Plusem je i velmi intenzivní soundtrack. Skvělá věc. Story 7/10, Atmosféra 9/10, Gore 4/10, Vizuál 8/10, Akce 10/10, Napětí 10/10,Humor 4/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 5/10. 85%(13.9.2016)

Na poli asijské hororové produkce naprosté zjevení. Jak měřítkem, tak akčností a dynamikou většiny stopáže. Pravda, na melodrama a pár vtipných scén tu také došlo, ale na korejský blockbuster se to překvapivě drží při zemi a nikterak to neotravuje. Někdo si tu stěžuje na opakující se motiv uzavřených dveří. To se měla parta obyčejných lidí za jízdy honit s nakaženými krvelačnými spurtery po střeše či slézat podvozek? Naopak, na stísněné prostředí rychlíku po většinu minutáže tu je solidní porce nápaditých pasáží. A nápínák to je jako hrom. 8-9/10(19.9.2016)

Všude je to horror, jen tady musíme za každou cenu vypustit jedno r. Všude je to Busan, jen tady se tam musí narvat P. Ale k filmu: Nebýt úvodní nesmyslné scény se zombie srnou, možná bych šel s hodnocením ještě výš.(29.4.2019)

Že by zombíci nakonec nebyli taková nuda? Tady je pro mě rozhodně výhrou, že se tvůrci zaměřili čistě na akci, samozřejmě s kapkou emocí, bez toho by to nešlo. Žádná složitá pravidla, žádný hrdina, co chce zachránit svět, žádné vakcíny. Jen jeden jedoucí vlak do Busanu a v něm několik cestujících. Dál je to jednoduchý.... Nenech se kousnout a přežij. Silné 4*(13.12.2016)

Neustále pracujúci manažér sa rozhodne konečne splniť svojej dcére jej želanie a navštíviť s ňou jej matku. Tá žije vo vzdialenom Busane, takže zvolia komfortnú cestu vlakom. Ešte pred odjazdom však nastúpi žena, s ktorou očividne niečo nie je v poriadku. V správach sa začnú objavovať reportáže o násilí v uliciach, ktoré by však pre cestujúcich nemali byť problémom. Oni ale netušia, že jeden obrovský problém práve nastúpil do ich vlaku. - Každý hororový divák si hneď na začiatku zrejme položí dve otázky. Kde je gore? a Toto má ako byť krv? Tieto dva faktory vidím ako jediný problém tohto hororu, ktorý bol velmi očakávaný dokonca aj v USA, kde hororom z Ázie velkú pozornosť nevenujú. Inak však všetko funguje ideálne. Napriek dlhej stopáži to má intenzívne tempo, nakazených je dostatočné množstvo, akcia je taktiež miestami napínavá a prekvapivo dokázali tvorcovia dať dokopy sympatické herecké obsadenie, čo sa u hororov z tejto oblasti často nestáva. Vizuálne a technicky je to naozaj kvalitne spracované a prostredie vlaku je pre Zombie horor naozaj nevšedné, takže ponúklo zaujímavý zážitok. Ázia si u mňa po tom absolútnom nezmysle s názvom Yakuza Apocalypse týmto projektom trochu napravila reputáciu. + herečka z Manhole(18.9.2016)

Film, který je neustále v pohybu, i když to ne vždycky dává smysl. Jinak ale čistá žánrovka s trochou okaté alegorie. Její největší nevýhoda je, že se poněkud opakuje, ale dá s o zvládnout. 3 a 1/2(26.1.2017)

Loni jsme dostali vlkodlaka ve vlaku (Howl) a stálo to za vyližprdel, teď tu máme zombies ve vlaku a je to solidní žánrový kousek, kterému nechybí sympatické postavy, ani do poslední chvíle napínavý, nápaditý a v dobrém slova smyslu slzopudný děj.(2.1.2017)

• Psychor

Jakožto hororový expert jsem byl zvědav, jestli si Korejci po nepříliš povedeném snímku Gokseong napraví reputaci a přijdou konečně s hororem, který snese ta nejpřísnější hororová měřítka. Bohužel se jednalo pouze o zbožné přání. Busanhaeng nepřichází v rámci zombie subžánru s ničím novým. Námět je opravdu velmi jednoduchý a v různých obměnách již tisíckrát viděný, což by snímku mohl náročný hororový divák odpustit za předpokladu, že by Busanhaeng místo akce vsadil například na budování tísnivé atmosféry, případně je vhodným způsobem propojil. To se však nezdařilo. Četné nedostatky lze spatřovat i v logice chování jednotlivých postav. Nechtěl bych však příliš spoilerovat, tak zmíním alespoň zombies, které jsou nám v úvodu představeny jako velmi hloupé bytosti, které nedokážou otevřít dveře. V pořádku, jenže ke konci snímku se jejich inteligence zázračně zvýší a při dobíhání ujíždějícího vlaku je dokonce napadne vytvořit ze svých těl řetěz. Dále musím pokárat úroveň digitálních efektů, jejichž přítomnost je v některých scénách až do očí bijící. A v neposlední řadě i dvouhodinovou stopáž snímku, která Busanhaeng v závěru posouvá téměř ke hranici nudy. Uděluji slabší dvě hvězdy a ke zhlédnutí rozhodně nedoporučuji.(12.9.2016)

Když si nechat vykousnout krkavici, tak jedině v jídelním voze! Díky silným katastrofickým výjevům a některým akčním jednotlivostem přifičí RegioZet na žánrové nástupiště se svěžím závanem vzduchu, nicméně jsou tu klišé vzorce a ryze jihokorejské melodramatické chvilky (sebezpyt u dojemného klavíru a ty sobecký tatínku, proč opustils maminku), kvůli kterým i přes svou rychlost přijíždí do cíle s 15 minutovým zpožděním a to může nejednoho cestujícího otrávit. Je myslím jasné, že nic z toho by se směrem na sever nestalo. A to nejen proto, že by na místním majiteli 95% státních tukových rezerv nenašly zombie krk..(21.9.2017)

Inšpirácia World war Z sa nezaprie, ale s tým určite nemám žiadny problém, som rád za každé kvalitnejšie zombie dobrodružstvo a tentoraz ešte k tomu v takomto celkom veľkolepejšom prevedení. Na nič tu netreba dlho čakať a tak sa už po chvíli dej presunie do vlaku a čoskoro už aj naplno rozbehne. Samotný nápad s vlakom to celkovo samozrejme trochu obmedzuje, či už obsahovo, ale aj v tej veľkoleposti, keďže dej sa odohráva výhradne tu a občas aj v blízkom okolí, ale film to neruší, prostredie vlaku som mal vždy rád, v rámci žánru to prinieslo aspoň nejaké to osvieženie a spracované je to dobre. Prvá polovica je očakávane dejovo trochu zaujímavejšia, predsa len ponúka začiatok samotnej apokalypsy, kedy postavy nevedia, čo sa deje a tak sa musia čo najskôr vyrovnať a prispôsobiť týmto novým a nebezpečným podmienkam, ale ani druhá polovica ma vôbec nesklamala a dokonca mi príde rovnako dobrá, ako aj tá prvá, dej vo vlaku ponúkne dostatok zaujímavých a nápaditých situácií. Len tá línia s mužom, ktorý robí neustále problémy mi prišla už moc samoúčelná, aby tu za každú cenu musel byť výrazný ľudský záporák, ktorý skutočne pokazí všetko, čo môže, mohli to radšej obmedziť, aby to pôsobilo dôveryhodnejšie, ale ani toto nie je najhoršie, mňa to bavilo od začiatku až do konca. Pochváliť musím aj obsadenie, nájde sa tu viacero môjich obľúbencov, ako Gong Yoo v hlavnej úlohe, jeho dcéra, sympatická Jung Yu-Mi, svalovec Ma Dong-Seok vo svojej typickej úlohe a plno ďalších sympatických postáv, ktoré mi vyhovovali, fandil som im a navyše sa na pomery žánru správali aj celkom rozumne a tak mi ich bolo ľúto. A teda ich úmrtnosť ma dosť prekvapila, čakal som, že ich prežije o niečo viac. Po akčnej stránke si tiež moc nemôžem sťažovať, aj tu pokračuje film v štýle World war Z, takže o nejaké drsné scény tu vôbec nejde, ale akcia je výborne natočená, plne využíva potenciál prostredia a občas aj dosť napínavá. Ale vôbec v nej nejde o likvidáciu zombií, postavy sa pri nej vždy musia dostať čo najskôr do bezpečia. A čo sa týka samotných zombií, jedine ma mrzí, že samostatne vôbec nevyvolávajú rešpekt, to sa im darí až vo väčších množstvách, ale zase vizuálne a pohybom sú zvládnuté perfektne, takže tie naháňačky s nimi ma veľmi bavili. Ale aj celkovo sú efekty až na pár výnimiek skvelé. Takže ja som dostatočne spokojný, určite to nie je najlepší zombie film, ale aj tak Train to Busan ponúka presne to, čo sa aj dá vzhľadom na potenciál očakávať, konečne juhokórejská produkcia vyskúšala aj tento subžáner a rozhodne si neurobila žiadnu hanbu. 77%(25.9.2016)

Ani nevim proč, ale já fakt myslela, že se u toho budu bát. Výsledek? Ani omylem, pičo ale fakt ani omylem. Korejský zombíci jsou krásně mrštní a ty jejich pohyby to je žůžo labůžo, ale co se týká inteligenčního kvo kvo kvocientu, tak tu máme nejdebilnější zombíky v dějinách filmu. Zombíci jsou tak dutí, že si neumí otevřít dveře, ve tmě se zklidní jak sokol, kterýmu prdnete na hlavu kuklu a když na vás čuměj přes sklo a chtěj vás sežrat, stačí na sklo cáknout vodu, připlácnout noviny a zombíci jsou hned jako ovečky. Kdyby tedy cestující do Pusanu nebyli úplně retardovaný, dojeli by tam v klidu a v dost hojném počtu. Jenže jsou stejně intelechtuálně zdatní jako zombíci a tak se dočkáme perliček, jako otevření kupé plnýho nakažených (2x) trnutí hrůzou na místě když můžu utíkat (274x) a hysterického řvaní na místě dokud mě nesežerou (583x) . Hlavní hero je drtivou stopáž filmu strašnej mameluk a krom malé holčičky se dalo fandit snad jen týpkovi, co udělal ukázkovej bubínek své manželce, která ho láskyplně oslovuje IDIOTE a ráda do něj mlátí, aby pak najednou zjistila, jak hrozně ho miluje , když jí chcípne. Jujky spoiler. Pardon...No alespoň dík za ten ryze korejskej konec(26.8.2017)

Rozporuplný pocit. Na jednu stranu to kromě zasazení nemá co nabídnout, zombie jsou sice rychlí, ale příliš velká respekt nevzbudili, gore není téměř žádné a jakkoliv to není něco, kvůli čemu bych normálně film odsuzoval, přece jen to přispělo k větší sterilnosti. A pak tam je ten lidský padouch a jeho schopnost udělat ze všech kolem sebe bezmozkové kretény (počkat, to je přece mělo zachránit, když neměli mozky, ne? Chyba v logice! :)). Logiku ve vyděšeném davu sice nejde hledat, ale celá ta linka mě neskutečně štvala. Možná spíše tím, že mi přišla nevěrohodně vystavěná a zahraná. Na druhou stranu to je příjemně nekompromisní, má to sympatické hlavní postavy včetně malé holčičky (která není otravná) a celé je to... jiné než západní zombie žánr. Jaksi více kýčovité a emotivní a se slow-motionem. A v závěru mi to přišlo jako docela zajímavý nápad, Korejci ty dramata prostě umí. Ale žádný východní zázrak to prostě není. To byl např. Snowpiercer, když už jsme v tom vlaku. 6,5/10(21.9.2016)

Zběsilá podívaná plná poměrně důmyslných nápadů a skvěle šlapajících emocionálně vypjatých scén. Pro mě osobně nejepší zombie horor od Snyderova Úsvitu mrtvých.(28.9.2018)

Na vlak do Pusanu by se rozhodně neměli dívat rodiče malých dětí, zejm. holčiček, a těhotné ženy, ženy ve vyšším stupni těhotenství by snad raději neměly ani jezdit vlakem, co kdyby náhodou. Klišé tam o sebe zakopávají jak ti zmatení zombíci (jak je možné, že takový zombík běží rychleji, než dotyčný běžel jako normální živák?), ale i když jsem okoralý cynik, na konci jsem si zaslzela do kapesníčku a posmrkala rukávy noční košile.(12.11.2017)

Nakonec fajn. I Korejci si chtějí zařádit s hladovými zombíky, kteří prorážejí hlavou sklo, lezou přes sebe jako po žebříku a koušou všechno, co se nepohybuje jako hladové klepající se oživlé mrtvoly. Šíleného výrazu v očích se dočkají pasažéři luxusního vlaku, mezi kterými nám tvůrci jasně představí ty dobré, ty zlé i ty, kteří se v průběhu děje „napraví“. Scénář není tak nejapný jako v případě podobných kousků, hlavně si cením toho, že neobsahuje tolik oslích můstků a logických děr. Samozřejmě nechybí typicky přepálené asijské emoce, občas je to křeč, ale vesměs se divák nenudí (ač se bleskurychle útočící potvory v tomhle subžánru většinou velmi rychle okoukají). Digitální triky fajn, něco bych prostříhal, ale vesměs spokojenost.(30.9.2016)

A máme zde historicky první finále soutěže ,,Co bude větší píčovina"! Z filmů, vilně se povalujících po ploše a chytajících lelky, prach a filcky od složky s krycím názvem P-rn- jsem si dovolil nominovat následující hity, které delší čas prokrastinuji: Hladový gejs - Mocinkygej, díl druhý (síla vzorů) a Vlak do Buzanu Pusanu. Pročpak že jsem po nich nesáhl ihned po zakoupení, ptáte se? Mám své důvody, mám. Zhůvěřilostí o blbečce či blbečkovi, co ve svém pubescentním zápalu a ukrutné neschopnosti zachraňují svět mám již tak trošku plné klektáky, a vlaky nesnáším, jsou pro pitomce. Ovšem vše krásné musí jednou skončit a dnes skončilo i období blažené nevědomosti. Už jsem to viděl. Ajvaj ajvaj. Tak tedy: V prvním kole se proti sobě staví Kaknis, vyzbrojená lukem, šípem, kozama, stále odulejší tlamou a tou svou silou vzdoru, oproti ní se s výrazem čerstvě penetrovaného štěněte do ringu šteluje devítiletá So-ja Kim, vlastnící jen plachý pohled ve svých očkách mongoloidní laně. Gong, obecenstvo ztichlo, samou nervozitou si hryže prsty až u samé prdele. Zbytečně, protože hrdinka z filmů o Hrách vo život se sama poutá do morálních dilemat a malé děcko, taková ta tabula rasa, v klidu vítězí kontumačně. Nevadí, snad se situace vystříbří v mači následujícím. Pýta kontra EE-septik Kim. Očekává se hladký průběh, hebkomodrý klaďas (byť tedy těžce retardovaný) zajisté smete pouhým pohledem záporníka z nejzápornějších, takového, co kolem krku nosí provaz z pupečních šňůr, osázený sušenými bulvičkami albínských novorozenců. A ejhle. Pýta nám zmatečně bloudí po bojišti, našlapuje do provazů, pláče a z levé trencle vypouští nažloutlou tekutinu. EE-Kim, který díky tomu již ví, kde soupeř ponáší nádobíčko, jej v poklidu a férově zezadu poltí požárnickou sekerou. No nebudeme to natahovat - takto končí prakticky každý souboj, a to i tehdy, když proti sobě vystrčím (jindy vcelku schopnou) Můrovou a toho posledního, nejpomalejšího zombíčka s vylámaným chrupem a ujetými chodidly. Je to tristní. Buď stárnu a mé povadající libido již nedokáže reagovat na rozpuklé cecky Lawrencový, jak by mělo, nebo se to celé zvrátilo v naprosto slaboduchou zábavu pro lobotomizované.... jistě to první, nebudu si fandit. Zato korejská reklama na prostředek veřejné popravy vysloveně nadchla. A to jsem se toho bál setsakra více, než oproti hodnocenému výměšku. Tak tedy - tímto jsem spláchl dva komenty najednou a mějte mě rádi!(5.11.2016)

Začátek za 3*, ovšem jakmile se to rozjede, jsou to neskutečná jatka s překvapivým důrazem na emoční strunu, která na mě sice naplno nezafungovala, ale stejně jsem byl překvapen, jak se podařilo do vlastně obyčejného zombie filmu s dobrou akci propašovat tolik rodinného patosu. A hlavní postavy se podařilo vybrat opravdu suprově (hlavně nastávající otec je cool) a prožíval jsem s nimi každý fight.(31.10.2017)

Asi to fakt museli urobiť Kórejci, inak by zombie téma pomaly zapadla prachom. V posledných rokoch sa s týmito filmami roztrhlo vrece, ale dostali sme sa do stavu, kde je už jedno o čom to je, hlavne, že je tam krvavý zombík. Seriál Walking dead je toho jasným dôkazom, pre mňa je už iba nudnou výplňou a poriadny zombie film tu už dlho nebol. Ani toto nie je žiadny zázrak, ale atmosféra v uzavretom vlaku má grády a o napínavé scény nie je núdza. Dobrá postava je kórejský silák, čerstvý a hrdý otec. Hlavná postava ako tak ok, ale v závere sa chová jak úplný idiot. Uplakaný záver som čakal, to kórejci proste musia dať. Akceptoval by som ho, keby bol o 30 sekúnd kratší, v tejto dĺžke ide po chvíli riadne na nervy. Keď to zhrniem tak ako zombie film je fakt na úrovni, hlavne akčné scény, ale bez chýb nie je. Keby sa zopár vecí vylepšilo, mohla to byť pecka. Možno raz, keď Američania urobia remake, čomu by som sa vôbec nedivil. 70%.(2.10.2016)

Kurva jo! Tuhle Koreu si dám líbit. Ťamani se tentokrát vytáhli, když se na plný čáře vysrali na to svoje čaro a tu svou typickou poetiku kterou jsem nikdy nechápal a v duchu nejlepších tradic převzali všechny dějové postupy a typická klišé obvyklá pro zombie filmy. Výsledkem je snímek kterej po všech stránkách působí jako by vylezl z holýho údu a nebyl točenej kdesi v Ťamanistánu. Pravda cgi efekty při srážce vlaků jsou z trochu slabšího soudku, ale tak chápu, že tohle nestálo miliardy. Každopádně se z toho vyklubala nečekaně zábavná nonstop akční popkulturní zombárna z minimem hluchých míst a maximem zlikvidovaných hlavních postav. Kdyby ještě na konci sejmuli tu těhotnou blbku a tu afektovanou malou píču, tak bych uvažoval i o plný palbě, takhle zůstanu u velmi pěkných 4* Svižná a nekompromisní záležitost. Určitě doporučuju! 85%(28.9.2016)

Rozhodně to nebyla špatná zombárna, bavil jsem se po celou dobu, i když to možná mohlo být o něco kratší. Prostředí vlaku tomu dodává šmrnc. 75%(7.1.2017)

• Jhershaw

Za mě zklamání, ale holt po Wailing byla laťka dost vysoko. Přitom rozjezd byl dynamický, nákaza se šíří rychlostí blesku, zombící jsou správně agresivní a rychlí (tedy z pohledu zombie je to špatně, ale připomnělo mi to spíš 28 dní poté). Že do toho Korejci budou cpát melodrama, malé dítě, těhotnou, to se dalo čekat. Spíše mi vadilo, že to někde od poloviny přestalo dávat smysl, i z hlediska chování postav, a zbytečně se to natahovalo.(13.12.2016)

Jede vláček motoráček kolik zombíků asi má. Ano může se zdát jako takový prequel Světové války Z, nakonec tam ta epidemie měla jedno z prvních ohnisek v Korei. Prostředí je vybrané dobře a scénář dobře napsán. Otcové malých dcer a otcové nastávající se jsou zajímavě profilované postavy. Někteří muži jsou opravdový muži, i když někteří úplně nejvyspěli. Konec zakončen velmi dojemně a trochu poetický, takže občas u někoho ukapne nejedna slza. A byť na na začátku se Vlak do Pusanu tvářil na 3 hvězdičky, tak se rozjel a i díky konci skončil na pěti.(26.11.2017)

Myslím si, že se zde trochu inspirovali filmem Světová válka Z, hlavně těma hordama zombíků, které přes sebe přelézají. Jinak se zde vybralo zajímavé prostředí a tím byl vlak, ve kterém cestující bojují o život s poněkud nadopovanými zombíky. Žádný z hlavních hrdinů to nemá do konce jistý a to se mi na tom líbilo, i když zamrzelo, že to někteří nezvládli. Klidně bych byl pro dvojku.(8.3.2019)

Soo-an (Kim Soo-an) si hrozně moc přeje, aby v den svých narozenin mohla navštívit svojí matku. Rozvedený otec Seok-woo (Gong Yoo) dceru vyslyší a další den se vydávají rychlovlakem KTX do Busanu, ale těsně před odjezdem nastoupí jako poslední pasažér mladá žena, která se mění v zombie... Kim Eui-sung hraje postavu, která je člověku nesympatická od první do poslední chvíle. Přesným opakem je herec Ma Dong-seok se svojí těhotnou filmovou ženou.(9.10.2016)

Ač zombies žánr, kterej ani není mým oblíbeným, považuju za vyčerpanej, tak tohle je příjemná kusovka. Zanudí až ke konci, protože má přepálenou stopáž a místo gradace spíš vykládá postupně karty na stůl, aby vybalila klišoidní konec. Pozitivem je počáteční náboj, drajv a fajn rozmanité postavy, které si člověk neplete (jak se mně stává u rákosnickejch filmů). Slabej čtverec. 70%(13.9.2016)

Nech by som bol akokoľvek hororovo nespôsobilý, čokoľvek z tohto žánru tolerovať, či presne naopak, znalec, chyby v systéme neustále vyhľadávajúci, po vzhliadnutí "Train To Busan" (už len z dôvodu vysokej kvality spracovania), pod tri pri hodnotení v živote nemožno ísť. Neskutočne ma vedia pobaviť určitý "jedinci" svojimi názormi jak zo spomalenej školy, kedy amatérska ducharina z Grónska, má v ich očiach väčšiu hodnotu, ako solídne spracovaný snímok, ktorý spĺňa takmer všetky najvyššie kritériá. Na druhú stranu, práve vďaka nim presne viem, že akýkoľvek nový, menej známy horor "bez reklamy", z ničoho nič svetlo sveta spatriaci, v garáži na kolene zrobený, nimi ohodnotený za "☆☆☆", bude pre mňa a mojich blízkych úplnou stratou času. A potom už len človek s úsmevom na tvári sleduje ten voľný pád z 1500 metrov, jak pri bohom odopieranej samovražde, ako dokonale sa vedia strápniť. Pri "Home Alone 5" človek kritiku pochopí, ale tu, pri takomto počine, rovnako ako pri "Gokseong", ani omylom. Jediné čo fanúšika hororu, obzvlášť zombie subžánru môže zamrzieť, je nedostatok gore. Ale inak, od "dvacky" žiadna nuda nehrozí (!), výzor nakazených smelo porovnateľný s pohľadom vašej svokry po 4 hodinovej bitve so šminkami pred zrkadlom, záver zas prináša satisfakciu v realite, napriek nepriaznivému osudu, nádej umiera posledná. Viac ako slušný "film" - 75%(14.9.2016)

Nechybělo zase tolik a nechal jsem se strhnout k hodnocení nejvyššímu. Vlak do Pusanu má všechno, čím by se měl kvalitní zombie survival pochlubit, a díky vynalézavé režii plné neokoukaných nápadů a scénáři, který se umí i k těm skrz na skrz kladným hrdinům zachovat zcela nekompromisně a překvapivě, má chvílemi i něco navíc. Natočit to v Hollywoodu filmař typu Antoina Fuqui, je z toho obrovský divácký hit. Posledních dvacet minut jsem skoro nedýchal. 85%(4.8.2017)

Vlak do Pusanu má slušný rozbeh, vie si držať atmosféru a pracovať s okolitým strachom. S príchodom zombie sa film premení na akčnú survivalku, kde sa najprv snaží kopať každý za seba, no postupom času zopár jedincov pochopí, že v skupine majú väčšiu šancu na prežitie. Napriek neveľkej originalite to ale stále funguje a film je dobre pozerateľným. V druhej tretine snímky sa bohužiaľ aj zo spočiatku racionálne zmýšľajúcich jedincov stáva scenáristická návnada zombíkom a ich konanie jednoducho vôbec nedáva zmysel. A to som navyše ešte nepochopil (SPOILER ), ako je možné, že niektorí jedinci sa hneď po kúsnutí menia na nepriateľov, no otec malej Soo-an sa so svojou dcérou stihne rozlúčiť a dvojke preživších navyše v rýchlosti vysvetliť, ako sa riadi vlak (a to som si myslel, že pánko pracoval s fondami, nie s vlakmi).(14.5.2018)

Tak toto bola zombie kvalitka z ďalekého východu, raz darmo, Kórejci horory vedia. Vyčančané a svojsky po ázijsky spracované. Páčili sa mi hlavne masky, tu si dali autori extra záležať. Zombíci síce nepodliehali klasickej predstave, ale to nevadilo, skôr naopak, bral som to ako príjemné oživenie. Za najväčšie plus snímku považujem neustálu, postupne sa zvyšujúcu dávku napätia, ktorá nedá divákovi ani minútku vydýchnuť, v tom vlaku sa to teda mlelo. A opäť raz platila stará známa vec zo sveta zombíkov - častejšie sú nebezpečnejší živí sebe navzájom ako mŕtvi. Čo tiež nie je na zahodenie je, že s približujúcim sa záverom stúpali krásne aj emócie, aj keď samotný koniec sa mi v tomto smere zdal trocha prvoplánový, našťastie len trochu. Veľká spokojnosť. 80/100(29.9.2016)

Seok-woo, správce fondu, vidí jen svoji práci, myslí jen na sebe (což mu vyčte i jeho dcera). Ale protože dcera Soo-an slaví své narozeniny, rozhodne se splnit jí stále slibované a odpírané přání - navštívit společně její matku žijící v Pusanu. Cesta za exmanželkou nabere nečekané obrátky již v momentě, kdy vlak opouští nádraží a na perón vbíhají nemrtví likvidující každého, kdo jim přijde do cesty. Jedna nakažená se samozřejmě dostane do vlaku, a tak je jen otázkou času, kdy vypukne mezi pasažéry šílenství. Kromě otce s dcerou sledujeme ještě několik dalších dvojic, mezi nimiž je pouto - manželé, milenci či sestry. Snímek má několik rovin - osudy hlavních postav a jejich vývoj, kdy především Seok-woo projde velikou změnou, cesta do Pusanu, boj o přežití a dění v zemi, které se divák dozvídá z médií nebo prostřednictvím telefonátů cestujících. Akční scény mají dynamiku a provází je vynikající hudba - útěk k vlaku, boj ve vagonech, nemrtví sypající se skrze okna budovy, vlaků či z vrtulníků, horda zavěšená na lokomotivě nebo jedoucí hořící vlak. Vyloženě brutální gore chybí, ale krev cáká v hektolitrech. Zavilý padouch nechybí. Srdceryvné scény jdou na dřeň, ale nepůsobí násilně ani rušivě. Nejkrásnější je však úvodní scénka se srnečkou. Jen na to, že nemrtví běhají rychleji než živí, si nikdy nezvyknu.(9.1.2019)

Sympaticky přímočarý žánrový film, kterému nechybí dravost, patos a...ano, ani ta poctivá dávka "romerovského" klišé, včetně silně polarizované sociální kritiky.(14.3.2017)

Nepanikáriť, všetko vpohode...žiadna bomba to nebola, ani ''ukrutnej napinák'' ! Až budú titulky, ono to ešte veselo spadne do modrého ;-)(15.9.2016)

Není to špatné, byť jsem osobně filmů se zombíky už dost přesycen. Poněkud otravné mi zde ale přišlo, jak se zde permanentně zdůrazňuje význam rodiny (btw. příšerně mi tam vadila postava manžela těhotné ženy), a potom mě rovněž zarazilo, jak je ten film překvapivě krotký v zobrazení zombíckého řádění (znepokojivou atmosféru to má přesto velmi dobrou). Nějaké krve je zde v podstatě minimum (a ještě k tomu spíš připomíná chilli omáčku, kterou někdo rozmazal po oknech vagónů a bílé košili hlavní postavy), ačkoli si film podle mě vyloženě říká o drastické záběry utrhaných údů a požíraných mozků. Kdyby to bylo víc temnější a krvavější - a kdyby se ten film aspoň trochu obtěžoval s vysvětlením, kde se ta nákaza vzala - líbilo by se mi to asi víc.(30.12.2019)

Jeden čas se se zombie postapo filmy rotrhl pytel a teď nemyslím přelom sedmdesátek a osmdesátek. Filmy z těch časů jsou totiž dobré akorát tak na nějakou párty, kde se něco popije, případně pokouří a pak je radost z debility filmu dvojnásobná (byť se dnes často jedná o klasiku a průkopniky žánru)! Myslím teď přelom tisíciletí, kdy si snad lidé začali více uvědomovat, že jsme i my vyhubitelní a to zejména nějakým tím zmutovaným virem... Vznikla velká škála filmů od výborných po slabé včetně několika serošů jimž vévodí (dnes už bohužel stejně nekonečný jako Ulice TV nova - Walking Dead). Po nasycení trhu (a tio i na poli počítačových her) zombie mánie začala pomalu opadat, přesto se sem tam nějaký filmeček objeví. Vlak do Pusanu mne tedy coby milovníka tohoto žánru ihned zaujal. Ačkoliv by se dalo říci a diváci těchto filmů mi to jistě potvrdí, že už bylo natočeno prakticky vše a nejde už asi skoro ničím překvapit, Jihokorejcům se to povedlo. Alespoň u mne. Zasadit nákazu do několika vozů rychlovlaku KTX uhánějícího 300 km/h, to tu ještě nebylo. Prostor je dán, je omezený a tak tu o kontakt s nemrtvými opravdu není nouze. Po počínající seznamovčce diváka s hlavními hrdiny se jde celkem rychle na věc a z luxusního vlaku se stává vlak hrůzy. Cílem soupravy je Pusan, nejprve jako oficiální konečná stanice spoje 101, posléze však stanice, kde prý armáda ještě drží kontrolu nad situací. Jenže než tam vlak dorazí a zda vůbec na něj čeká armáda s karanténou, zažijí cestující ( a teď myslím všechny i ty nakažené chrchlající krev) nejedno dobrodružství :-) !. Přes neotřelost námětu začala být jízda vlakem trochu stereotypní, ale tvůrci to naštěstí asi poznali také a tak v druhé půlce postupně přidali na akčnosti. Moc dobře jsem se bavil! Jediné co mi ve filmu vadilo, byla asijská afektovanost, široká gesta a dlouhé pohledy jak často říkám... Samozřejmě také nějaký ten sentiment podkreslený tklivou klavírní melodií... a to zejména na konci. Na jednu stranu to tam rušilo, ale na stranu druhou jsem si jako otec řekl, že bych to vše možná v nímal stejně... Co mně zaujalo, tak byl fakt, že kucí nešli likvidovat a to ani přímým úderem bejzolkou na lebzu... Holt nejni nákaza jako nákaza a co skolí nemrtváka v USA, neskolí nemrtváka s pasem South Korea :-). Na čtyři hvězdy tomu něco málo chybělo, ale film řadím ke slušně udělaným zombie postapo filmům a dávám za 3 pořádné kousance! * * *(28.10.2016)

Ja som teda zombie akčný horor z Južnej Kórey určite ešte nevidel a ani z iného štátu z Ázie, tak som tento film celkom uvítal. A rozhodne neľutujem. Tento film je výpravný, slušne natočený, triky aj technická stránka solídna, zaujímavá atmosféra, hudba atď. Tiež emócie a silné scény fungujú, smutný a dojemný je koniec. Čo ale málinko vadilo, bola prepálená dĺžka filmu, občas to už chvíľkami aj nudilo, škoda lebo skoro som išiel s hodnotením aj o niečo nižšie. Pre fanúšikov hororu sa zombíkmi je Train to Busan filmová lahôdka. Je to doslova diabolská jazda vlakom z bodu A do bodu B. Problém je, že nie som fanúšik hororu so zombíkmi, ale nalákalo ma pomerne vysoké hodnotenie a upútavka.(16.11.2019)

Dokonale vysoustružená a funkční filmová šablona. Kladný hrdina, který se v kladného změní pod tíhou okolností, moralizující dítě, obětující se dobrák od kosti alá Rambo, těhotná žena (neporodila) a plejáda dalších rozličně dojemných a vyprofilovaných postav proti stádně se chovajícím "těm zlým", odsouzencům k popravě, s vůdcem, nejodpornějším z odporných, jak jinak. Zombie pozadí moc fajn, kvitoval jsem několik žánrových lahůdek, např. nemrtvá srna, bohužel nikoho nekousla, či lidské deště z vrtulníků či oken nádraží. Filmové řemeslo na jedničku, akce a napětí kopec, dvě hodinky uběhly jako voda. Dal bych čtyři, ovšem dětská hrdinka hrála jako o život a strach o ni a její vztah s otcem mě zkrátka a jednoduše odzbrojil. Byl to účel, bylo to klišé, ale proč si hrát na cynika. Za pět.(10.12.2016)

Sang-Ho Yeon by určitě měl natočít víc takovýhle filmu se zombi. Sice rychlé zombie nemusim, ale pomalý už nikdo netočí, kromě TWD. Tak jsem si na rychlý začal zvykat a tohle byla fakt bomba.(9.2.2017)

Možná to není úplně pětihvězdičkový nářez, ale to jak Korejci s grácií zvládli tak otřepané téma jako je zombie apokalypsa, to jsem dlouho neviděl a američani se můžou jít zahrabat. Alespoň co se tohoto žánru týče za posledních cca 7 let. Takže velká pochvala, určitě doporučení a plný počet hvězd nejen za snahu, ale i za velkou filmařskou zručnost a cit.(9.10.2016)

Toto teda bola ale parádna jazda. Priamo do Busanu. Vlakom. A vo vlaku riadna mela. A nie vždy za ňu mohli zombie ľudia. Dobre to tí Kórejci natočili, ja som sa bavila. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (27.9.2016)

• Chrustyn

Zápletka s vlakem plném zombie, vypadala zajímavě, zpracování však je velice slabé a v celých dvou hodinách jsem nenašel prakticky nic, co by mě jakkoliv zaujalo.(2.2.2017)

World War Z na korejský způsob. Tam, kde si amíci vystačí povětšinou s přímočarou akcí, nasadí Korejci to své pověstné kouzlo. Ani nevím, jak ho nazvat, ale modří již vědí. Balancuje to přesně na hraně, ale až na kýč to jde jen výjimečně a na na jazyku zanechá tu pravou, asijskou příchuť. Mňam, zase jsem si pochutnal.(22.9.2016)

Rozhodně nejdojemnější zombie film.(30.9.2016)

Ázijskej (a juhokórejskej obzvlášť) hororovej tvorbe sa v posledných rokoch až na pár výnimiek skôr vyhýbam, na Boosanhaeng ma však nalákali pozitívne divácke ohlasy a recenzie. Bol som nesmierne prekvapený, aký kvalitný a po všetkých stránkach fungujúci zombie horor sa dokázal zrodiť v kórejských filmových dielňach. Od World War Z som nevidel takúto napínavú a strhujúcu subžánrovku. Tvorcovia blockbusterovej Svetovej vojny Z však disponovali rozprávkovým 190 miliónovým rozpočtom a megalomanským promom, kým Boosanhaeng bol natočený za necelých 9 mega USD v neporovnateľne skromnejších podmienkach, pričom ma miestami držal vo väčšom napätí než spomínaný hollywoodský trhák.(22.4.2017)

Povedzme tak tri a pol. (Kino Úsmev, Košice - Art Film Fest - 22.6.2017)(1.7.2017)

Na Koreu ultimátní zábava připomínající zombie patálie Breda Řiťa.Dynamika v první půli, fajn akce, slušný masky a efekty...jenže...sem tam opravdu otravná postava, zbytečně dlouhá stopáž, hloupý konec a ta malá ufňukaná piča to přežila.Při jejím nesnesitelném ječení a fňukání budete mít chuť zapálit nejbližší korejskou školku.65%.(20.9.2016)

World War Z i s Pitt(em) se může jít zahrabat. Train to Busan vítězí na plné čáře. Je vidět, že i z tak vyždímanýho subžánru Zombie hororů je stále pořád co ždímat. Rozhodně jde o jeden z nejlepších Zombie hororů posledních let. Plno akce, ještě víc zombíků, napětí, že by se dalo krájet a kupodivu tu zapracovaly i emoce. Po delší době jsem viděl propracovanější charaktery postav u kterých mi nebylo jedno jak to s něma dopadne. Což se poslední dobou skoro nestavá. Přiznávám, že jsem to toho šel s obavama, ale zbytečně. Korejci překvapili a já smekám ( teda kdybych měl co ). A těch 118 minut není vůbec tak hrozivých jak by se mohlo zdát.Akce začne po pár minutách a skončí v podstatě až na konci, takže není absolutně žádnej prostor pro nudu. Určitě by se dalo pár věcí filmu vytknout, ale proč, když jsem se parádně bavil. Ikdyž jsem spíš zastáncem staré školy - práce maskérů, umělá krev a poctivý gore. Tady se ty digitální triky daly přežít.(4.10.2016)

Čekal jsem to trochu lepší, ale celkem mě bavilo, že to nebyl klasický zombie/nakažení/whatever survival, ale vlastně film o lidském zmrdství a jak se v krizových situacích dostávají k moci ti největší řvouni, kteří si tu svou pravdu vyřvou. Přitom kdyby si od začátku zachovali chladnou hlavu, nebylo by tolik mrtvých. A pak samozřejmě typická situace věčně pracující otec, který myslí jenom na sebe a pak pochopí, jaký byl kokot. Vlastně, kdyby tohle vylezlo z Holywoodu, byla by to podprůměrná sračka, ale korejci do toho prostě umí zamíchat to správné drama. Zombie akční scény mě moc nebraly, byly moc zmatené, divně sestříhané a při davovějších scénách mě trochu bolely digitální efekty, které jdou prostě vždycky poznat. Nejlepší byl jelen na začátku. Nevím, tak 8/10.(8.1.2017)

Byl to zajímavý jemně napínavý příběh, ale vytáčela mně spomalenost lidi, zato zombie rychlý neskutečně a to se mi líbilo skákáni hlava nehlava , někdy trošku hudba divná a možná trošku natáhly film. Jinak zombie nebyli špatní ani ne dokonalý, příběh víc osvěžit a bylo bito lepši konec to určitě cele zachránil. Aspon na 3 Hvězdy.(17.9.2016)

• Frajer42

Jedinou chválu hodlám vyslat směrem k poměrně originálnímu ději. Dokonce ani geniální divák netuší, co bude v kterémkoli okamžiku následovat. Postapokalyptické scénáře mám hodně rád a zombie ve filmech rozhodně můžu. Tito nemrtví hošíci mi ovšem příliš nesedli. Jejich tělo bylo ve hnilobném rozkladu, přesto by mohli z fleku vyzvat černouška Bolta na sprint. Skoro celý děj je navíc zasazen do vlaku a není tak příliš prostoru vymýšlet s nimi nějaká velká komba. Jednotlivé postavy mají zcela šablonovité role - pracovitý tatínek, který dohání celoživotní zanedbávání dcery, neohrožený kulturista se senem v hlavě, bezdomovec s prochlastaným mozkem, těhotná paní, apod. Snímek má opět zcela zbytečně přestřelenou stopáž. Snímky z Jížní Koreje mají snad nařízené zákonem se otřít minimálně o dvě hodiny. Jsem toho názoru, že horor by se měl pouze ve výjimečných situacích dostat přes 90 minut. Z tohoto nedostatku plyne obrovské množství zbytečných minut, které zajistily, že se snímku zkrátka nepodařilo vybudovat patřičnou atmosféru. Za mě lepší hvězda.(25.3.2017)

Toľko pátosu v zombie horore sme asi ešte nevideli. A ono to fungovalo!(19.2.2018)

Ajznboňácká zombárna s několika (c)hutnými momenty (výstup na stanici Daejeon, postupně narůstající zombie schody za jedoucí mašinou) a asi půl hodinou plačtivejch keců, který se daj v klidu přetáčet.(14.1.2017)

Naprosto vynikající pecka, kterou řadím do TOP 5 zombie hororu. Nejen, že je snímek naprosto brutální, tak se povedla na výbornou dramatická rovina. První půl hodinku se náhodně seznamujeme s různými pasažéry, jejichž osudy se zkříží ve chvíli, kdy začne boj o přežití. Díky tomu se vztahy mezi jednotlivými hrdiny dokáží vrýt pod kůži a je to jeden z těch hororů, kde perfektně funguje vývoj postav a dokáže s nimi pracovat. Akční scény jsou naprosto TOP, nápadité a vyloženě vypiplané. Samotný vizuál, včetně zombie jsou taktéž až do detailu vynikající. Možná mohl být film o něco kratší a závěr nemusel tolik tlačit na pilu, co do dojáku, ale mě osobně to vůbec nevadilo. Naprostá spokojenost......8/10(15.1.2017)

Jeden z najlepších zombie filmov aké som za poslednú dobu videl. Charaktery, akčné scény, napätie, vizuál aj dejové zvraty, ktoré sú občas predvídateľné, ale na druhú stranu podporujú žáner. Pokračovanie animáku Stanica Soul je dravšie, akčnejšie a príbehovo ucelenejšie, hoci postráda finálny prekvapivý zvrat. Sang- ho Yeon ale Vlakom do Bushanu ukazuje, že je všestranný režisér a má cit pre svoje postavy, rovnako ako pre príbeh. A musím povedať, že jeho hraný debut je lepší ako čokoľvek z jeho animovanej tvorby.(31.5.2017)

America, go fuck yourself!!! Tomuhle já říkám zombárna.Velice očekávaný snímek z Koreje k nám dorazil a já si mohl užít Vánoce letos o něco dříve. No, já jsem spokojený člověk. Mé zombie srdíčko po době temna začalo opět bít díky skvělému survivalu ve vlaku. Už trailer naznačoval, že se bude jednat o větší událost a ono, že to byla jízda. Začal bych maskami zombies. BOMBA!!!! Maskéři dělali svou práci opravdu od srdíčka. Také pohyby nemrtvých naháněly celkem mírně znepokojivý pocit. Filmu značně prospívá to, že až do konce vlastně netušíme kdo přežije, jelikož si film nebere servítky s nikým a tak je možné, že strojvedoucí, který se objeví jen na 5 minut, přežije déle, než někdo kdo zabil do 50. minuty filmu 100 zombíků. Prostě nekompromisnost. Akce jede v kuse a po krátkém úvodu Vás film nepustí až do celkem očekávaného konce, což není mínus. Druhá polovina trošku zpomalí, to však nemění nic na tom, že se jedná o pecku letošního roku a já tudíž dávám plnou palbu.(16.9.2016)

• Ouwen

Při dvouhodinové délce postrádám zajímavější děj, je to jen sled akčních scén mezi zombíkama a civilisty. Navíc to na mě působilo jako naprostá komedie a dlouho jsem se smál všemu, co se ve filmu dělo. Vizuál klasicky prvotřídní, hudba strašná. Aspoň se postavy chovaj celkem logicky.(23.6.2017)

Tak jsem se po dlouhé době projela vláčkem. A konstatuji, že to byla jízda parádní. Svižné tempo, spousta akce, sem tam vtípek a místy napětí ke kousání nehtíků. Malá Soo-an si mě obtočila kolem prstu v prvních minutách a nepustila až do závěrečných titulí. Skvěle namíchaná zombiárna, bavila jsem se.(10.12.2016)

Až zase příště pojedu rychlíkem do Žiliny, zamknu se pro jistotu v kupé… nikdy nevíte, co vám tam přistoupí za svoloč.(18.7.2017)

Podobne jako Romerovy zombie filmy jsou v podstate spolecenskou satirou maskovanou za horor, tak by se dalo rict ze tento snimek za zdanlivou horrorovou podivanou skryva pro Korejce tak typicke ufnukane melodrama. Ohromny nanos patosu a sentimentu ale zde paradoxne nevadi tolik jako celkova nedokonalost onech zanrovych prvku. Ta se projevuje predevsim absolutni absenci scenaristicke invence (kolikrat se zde opakuje motiv na posledni chvili zavrenych dveri?) a ponekud bizarnim snimanim akcnich scen. Vysledkem je pak vicemene prumerny horror, jenz funguje spis sporadicky nez jako celek na sve ponekud prepalene stopazi.(15.9.2016)

Naprosto souhlasím a přidávám se ke komentáři Toma Hardyho. Přesně vystihl mé pocity z tohoto filmu.(15.1.2017)

• havLord

Kdyby jen se ti hrdinove pri kazdem zvratu tak dlouze a nepricinlive nedivili, co se to pred nimi znovu odehrava, mohlo byt vse jinak. Avsak ponechat akci a decision making na tak chabych zenskych charakterech take nelze 🙄(17.2.2019)

• Lacike

Predstavte si scenu v lietadle z World War Z. Premiestnite ju do vlaku, natiahnite na cely film a mate Train to Busan. Podobne ako v Petersenovom Poseidone sa aj tu kasle na poriadne zoznamenie sa s postavami a po kratuckom uvode nasleduje nonstop akcna jazda. Vdaka tomu mi boli postavy zo zaciatku ukradnute. Behom filmu sa ale spravali tak imbecilne az mi zacali byt protivne a ked postupne chcipali, tak som im to normalne prial. Technicka stranka je spickova. Zombie su slusne namaskovani a su celí od krvi. Ale pri stretoch s ludmi sa ziadneho gore alebo cohokolvek trochu drsnejsieho nedockame. Samotna akcia je solidna, ale po par minutach strasne monotonna. Proste sa len uteka po vlaku. Sem tam sa vystúpi na zastavke, aby sa hned zase utekalo do vlaku a tak stale dookola. Napinave to prilis nie je a zombie v blbosti neraz tromfnu aj ludi. Co sa tyka nejakych inovacii v zombie zanri, tak sa nicoho noveho nedockame. Vysledkom je tupa priamociara jednohubka, ktora zacne velmi rychlo nudit. 4/10.(24.9.2016)

Ach ta východní Asie. Občas mě donutí se podívat na žánr, který mě u ostatních produkcí nechává chladnou. Stejně tomu bylo u Vlaku. A světe div se! Mě to bavilo. Děj nedrhnul, sem tam se objevil jemný humor, který v rámci žánru není až tak obvyklý. I když popravdě nevím, jestli byl úmyslný, nebo jsem to tak vnímala jenom já, která se prostě zombie neumím bát a přijdou mi směšné. Ale dějově byl film opravdu skvěle napsaný a natočený. Navíc se mi líbil konec. Celou dobu jsem tipovala, kdo přežije, rozčilovala se, když mi tip nevyšel a ve chvíli, kdy... jsem utrpěla menší šok, protože to jsem nečekala. Co jsem naopak čekala byla ta špetka patosu ve finále. Nebyli by to Korejci, aby se přece jenom nesnažili z diváka vymáčknout trochu těch slzavých emocí. :^)(18.10.2016)

• milicjant

Ajznboňácká rychle-ty-dveře-zavři obyčejnost, která sice zhurta začne, ale po většinu stopáže se nikam nevyvíjí, takže se všechny vyvedené zombie prvky (asie, gore, frenetický tempo) spolehlivě okoukají. Snyder se už přes deset let pyšně bije v hruď .(21.9.2016)

Ti roztomilí malí Korejci přebírají od naší vyspělé a nadřazené euroamerické civilizace samé ušlechtilé věci. Nejen křesťanství, automobilový průmysl a lásku ke klasické hudbě, ale třeba i posedlost kultem upírů a zombií. A díky tomu teď, milé děti, máte možnost vidět tuhle svěží, neotřelou, vtipnou i neradostnou, vpravdě velkofilmovou zombiárnu. Která je sice chvílemi malinko šmrncnutá hollywoodštinou, ale žádné obavy, ona ta korejská hollywoodština je snesitelnější a hlavně nesrovnatelně drsnější, než ta originální americká. A že má leckterý olezlý houmlesák větší cenu, než leckterý sobecký arogantní hajzlík ve značkovém obleku a kravatě, tak to ví přece každý i bez té hollywoodštiny. No... I když jak jsem kdysi jezdíval do práce tramvají, a jak oni vždycky ve druhém (v MÉM druhém) vagóně přespávali páchnoucí vágusové, a jak se mi z nich vždycky hned po ránu brutálně zvedl kufr, protože ti dobytci smrděli hůř než mrtvoly, tak to bych je v té chvíli nejradši všechny umlátil basebalkou, nebo aspoň vyházel na nástupiště, kdybych se na ně neštítil šáhnout... no ale to už je úplně jiný příběh.(5.10.2016)

Korejská variace na Světovou válku Z jede ve vysokoobrátkových počtech hlavně v první půli. Tam nemáte ani šanci vydechnout, jak se na vás neustále valí tuny a tuny zombíků, kteří si na fyzikální zákony nehrají. Pobíhají po vláčku i okolí a loví nešťastníky, kterých je všude okolo dost. Hlavní postavy jsou celkem sympaťáci, a i když tu můžeme vidět klasické hollywoodské odkrytí karet, nestíháte to skoro řešit. Poslední třetina je těžce předvídatelná a je tu vidět snaha to rychle ukončit. Je tu spousta trademarků, které až nebezpečně kopírují všechna žánrová klišé. Většina postav odpadne, někdy zbytečným způsobem a vy si brzy řeknete, že film prostě zbytečně brzy vypnul a nedojel v 300km/h tam, kam měl. No, na druhou stranu, stát se tohle v ČR, tak film skončí asi tak v první třetině, při tom stavu našich tratí, co tu máme... Marno mluvit :-) 60%(17.3.2018)

Docela příjemné překvápko.. Jen kdyby to bylo o cca 15-20minut kratší, vyhodily se některé už nastavované akce a hlavně ten nechutně patheticko hysterický pokus o srdceryvné melodrama na konci, který celý film zpětně docela sráží a ze mě tak nikdo více než 3 nevytříská... Ale hlavně z prvních 2/3 jde o krásně funkční a moderní zombiefilmeček.(10.10.2016)

Korejci natočili zombie horror. Brrr! A byť už jsem ze sedmiletého sledování Walking dead na ty nemrtvý svině vytrénovaný a nerozhodí mě, přesto mi z nich tady několikrát přeběhl mráz po zádech. To asi protože tohle jsou ti "rychlí" zmetci, plus ty asijské zombie jsou jaksi nezvykle hrozivé. Film se většinu času odehrává pouze ve vlaku krátce po vypuknutí Z. apokalypsy. A jak už to tak bývá, jízda to nebude úplně hladká. Oceňuju i rozmanitost jednotlivých pasažérů: je tam statečný drsňák, nesmělý sportovec, čůrák businessman a hl. hrdina, který je zas typ: "z hajzla pašák". Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že tvůrci se hodně inspirovali World War Z, některé části i bohužel vykradli. I tak se ale jedná zábavnou a nadupanou jízdu, především díky těm malým interiérním prostorám vlaku se bude jednat o originální zážitek. Průměrné 4*.(21.12.2016)

Korejská zombárna? Proč ne. Zombíci jsou pěkně rychlí a hodně hodně hladoví. Akce je dynamická a skoro nepřetržitá. Charaktery postav jsou zahrány perfektně, divák si postavy oblíbí a soucítí s nimi, nebo je naopak nenávidí. Režisér emočně občas hodně tlačí na pilu až do závěrečného finiše, který je na můj vkus až moc kýčovitý a patetický. Celkově to mohlo být klidně i vice krvavější, přece jenom kousající zombíci v akci nejsou moc vidět a některé digitální triky vyloženě praští do očí, nejvíc asi srážka a vykolejení vlaků. Jinak se na film kouká moc dobře a nuda se rozhodně nekoná. Můj oblíbený hudební skladatel Yeong-gyu Jang opět dokázal vytvořit excelentní soundtrack a výborně doladit jakoukoliv část a situaci. Zvuk je taky mazec, v DTS to solidně hřmí. Korea opět potvrzuje svoji špičku ve filmařském řemesle.(22.12.2016)

• lopata555

Ako sociálny experiment o tom ako strach mení ľudí v dívé zvery je to rozhodne super. Museli ale do toho zakombinovať tie hnusné opachy? Navyše chýbalo mi tam dajaký väčší prolog, nie len to ako zrazíme zombi srnku, či čo to bolo a hotovo.(ten telefonát bol dosť chabý). Záver filmu celkom ušiel i keď bol dosť patetický... a aj tak ma nasrali :D(10.12.2016)

Ty KOKSO !!! Prepáčte mi to, ale musím jednoducho začať takto sedliacky... Kto je to Sang - ho Yeon ? Je to režisér tohto filmu, ktorý ma načisto priklincoval do sedačky na obdobie strhujúcich dvoch hodín !!! Je to jedna veľká jazda, aká nemá v kinematografii OBDOBU, myslené na žáner - zombie. Tvorcovia seriálu - The Walking Dead, či filmári z Hollywoodu, by si mali vziať príklad, ako sa to má správne robiť, vyvážiť, aby divák ostal totálne opantaný dokonalým filmárskym umením. Dianie sa väčšinou prispôsobuje vlaku v pohybe, v ktorom sú desiatky pasažierov, ktorí smerujú do rôznych destinácii, takto idú aj rozvedený otec s malou dcérou, ktorá má narodeniny, chcú ísť navštíviť ich matku, a to tam, ako znie - názov filmu. Okrem neustáleho pohybu veľkou rýchlosťou, na akú, tu na Slovensku, môžme skrátka, rýchlo zabudnúť, sa zastavíme, aj v niektorých staniciach... Vo vlaku, ale aj v okolí, vlastne dá sa povedať, že v Južnej Kórey, vypukla strašná epidémia, z ktorej sa z človeka stáva zombie, nákaza sa šíri rýchlosťou svetla, a samozrejme, jedna žena, tesne pred odchodom vlaku, sem nastúpi, už nakazená, a je otázkou času, kedy sa to všetko skomplikuje, vypukne vo vlaku totálny chaos, lebo po pohryznutí človeka človekom, už neostáva nič iné, ako vziať nohy na plecia, a utekať, čo sily stačia... Netrvá dlho, a vlak bude plný zombíkov... Sú tu rôzni ľudia, od športovcov, cez tehotnú ženu, až po chamtivé postavy, ktoré si chcú za každú cenu zachrániť život... Kto, a koľko ich prežije, neprezradím... Normálne som tak nadšený, ako sa tento film krásne spracoval, že takto nejako som si to predstavoval, ale že s tým prídu rozumní aziati, tak to ma vôbec nenapadlo, a som im za to vďačný... Je to geniálne, strhujúce, presvedčivé, až ohlušujúce, s brilantnými vizuálnymi afektami a kamerou, či zvukom, ktorý človeka načisto položí na lopatky. Počas pozerania, som takmer nedýchal, pričom ak sa nenachádzam vo vlaku, v ktorom je to fakt pestré, tak som niekde na staniciach, kde to doslova VRIE !!! Jeden zombie, neznamená nič, spravte z nich tisíce, desaťtisíce, skombinujte to tak, aby sa na to dalo pozerať, neprežeňte to, ako Brad Pitt v World War Z, lebo to je hlúposť, nad všetkými hlúposťami, naservírovať na TANIER presne takým spôsobom, ako južní Kórejci, a máte postarané o lukratívny zážitok, aký ste nikdy v živote o zombie nevideli !!! Už nie je nad čím rozmýšľať, to treba vidieť !!! Poponáhľaj sa, nezmeškaj vlak, na ktorý len tak nezabudneš...(15.12.2016)

Japonské filmy moc v oblibě nemám, ale tenhle zombie horror byl naprosto skvělý. Na to, že jde o zombíky a o to, že už se většinou filmy na tohle téma hrozně opakují, tohle byl dost originální snímek. Akce od začátku až do konce a člověk pak ani nevnímá, že je to nakonec japonský film, jak je do všecho totálně zažraný. Nejsem žádnej rasista, jde mi jen o jazyk, ve kterém film sleduji (to proto ty kecy o japoncích), ale musím opravdu říct, že při sledování tohoto filmu jsem dokonce i vypustila, že na pozadí slyším něco, čemu nerozumím. No prostě jeden z nejlepších zombie filmů, co jsem kdy viděla. Na Resident Evil teda nemá, ale zařadila bych ho hned za něj.(8.8.2017)

„Vlak do Pusanu“ je pro mě neskutečné překvapení a ukázka toho, že nad zombie žánrem se prostě nesmí lámat hůl, protože vždy mohou přijít autoři, kteří jsou schopní pojmout látku tak, aby vás to bavilo. Sang-ho Yeon to dokázal a spolu s filmem „Stanice Soul“ ukázal, že zde možnosti pro zombie žánr pořád jsou. Navíc si dovolil i nějaká ta pomrknutí na klasiku, jako třeba v závěru, kdy voják míří na poslední přeživší.(4.2.2017)

Korejská odpověď na World War Z. první polovina je geniální. Pak zombíkům a nenakaženým trochu dojde dech, aby se závěr zase povedl. Kdo má rád zombíkárny, ten si určitě příjde na své. Vlak do Pusanu se Korejcům fakt povedl.(9.2.2019)

Rozhodně jeden z těch lepších Zombie filmů, co jsem zatím viděl (28 Days/ Weeks Later už přes 10 let nepřekonán). Velkým plusem je prostředí vlakových nádraží a vlaků samotných. Chvílemi jsem měl husí kůži. Tohle se vážně Korejcům povedlo.(15.5.2019)

Bez debat nejlepší zombíci jaké jsem kdy viděl. Bohužel, nohy tomu trochu podráží občas stupidní chování postav a nelogičnost. Celou dobu víceméně neporazitelní zombíci se najednou v určitých momentech nechají pár lidma přemoct a umlátit a když pak má kdosi na konci dost času využít příležitost dokud je čas, neudělá to a nechá se jako blbec hryznout. Nebýt toho a pár dalších drobností, bylo by to za plný počet.(7.1.2018)

Jak už říkají komentáře přede mnou, je to prostě něco mezi Snowpiercer a WWZ, takže koho tyhle 2 snímky bavily, tak tohle by neměl propásnout. Naopak si myslím, že Train to Busan je ještě lepší než jeho předchůdci, akce prakticky skoro celé 2 hodiny až na konečných 15 minut a jednoznačně nejlépe udělaní zombie -agresivní, rychlí a brutální. Ti co mají dost těch zombie "hororů" s pomalýma a tupýma nestvůrkama budou nadšeni.(5.10.2016)

Mila zanrovka(3.5.2017)

A tak jo, myslim že Korejci si zaslouží...bavilo. Jen jsem to jednou stopl, to když jsem si šel uvařit vajco na tvrdo. Nevěřil jsem jak jsou ty ťamanské dětské kreslené seiály když tam nakreslí děti s velkýma kulatýma očima, tak to je fakt pravda...ta dívenka byla přesně jak z těch pohádek - a jakou hezkou písničku zpívala na konci v tunelu, až mi málem srdíčko zaplesalo a očička málem orosili, eště že ne, bo bych si je musil utřít špatně ustřihnutým nehtem na pravém palci.(25.5.2017)

Vidim, ze Korejci jsou teda poradni satani, jeste, ze ja na teto trase do Pusanu nic tak morbidniho nezazil:-). Ale vazne... Vdecne tema zombies, dnes v korejskem vlaku, je velmi dobre natoceny horor. Jen filmu vytykam prepalenou stopaz, myslim, ze tyto zanrovky by nemely presahnout 90 minut. Dobra hudba, verohodne vypadajici "zombici", vyborny herecky vykon male Soo-an Kim a hlavne skvely zaver, delaji z tohoto filmu nadprumernou zalezitost.(12.11.2016)

Začátek se srnkou mě velice potěšil a cítil jsem kvalitní dílko. A nebyl jsem zklamán! Zombie je vděčné a věčné téma, které mě nedokáže nikdy dostatečně uspokojit :-D 90%(14.1.2017)

KÚL zombí apokalypsa je oslavou lokomotiv a železničních výluk. Narcistický otec své dcerce koupí Xbox, avšak její lásku si koupí až svými chrabrými činy na poli zabíjení pobíhajících mrtvol. Predikovatelný děj sází na skony hlavních postav, což cynický divák dozajista ocení. 75%(25.1.2017)

Tak tohle byla docela jízda. Dlouho jsem napínavější zombie film neviděla. Masakr se rozjíždí na dlouhou stopáž dost rychle, atmosféra nepolevuje a zombíci taky stojí za to. Takhle rychlé trhané pohyby jsem snad v životě neviděla. První půlka je takřka dokonalá, ani jsem nevěděla, jak mi to uteklo, protože jsem byla napnutá jak struna a ani nedýchala. Druhá půlka už je trochu emotivnější a pomalejší, ale za mě to na škodu nebylo. Já jsem si tuto projekci užila moc, až jsem se divila, proč se mi do ní tak nechtělo. K mému překvapení mi nevadila ani hlavní malá hrdinka a dokonce mi přišla roztomilá. Já určitě doporučuji.(17.4.2017)

Extrémne agresívne, brutálne, krvilačné, plné dych berúcich emócií, krutosti, strachu, neľudskosti na jednom mieste. Pri natáčaní sa asi držali hesla „ak na sebe nemáš krv, tak to ani nemusíš hrať.“ Do pätnástich minút sa film rozbehne, všetci sa tam krútia, mykajú, prevracajú končatiny, krvácajú, utekajú, celé je to bez zbytočností, s ázijským šmrncom a vychádzame len zo sprostého základu oddelených manželov. PRAVÁ AGRESÍVNA ZOMBIE DÁVKA. Existuje len jedno dvojslovné pomenovanie mojich pocitov hneď po dopozeraní: „INÁ JEBA!!“ a to teda ten výraz nepoužívam.(25.9.2016)

Můj čtvrtý jihokorejský film, tak 4 hvězdičky? Nebýt posledních dvaceti minut, kdy "arci" padouch musel být vyždímám až do poslední kapky krve ve svém obleku, kdy se mezi vlaky hopsá v patách s tisíci digitálními zombíky a několika dalších zbytečně natažených či různě přihlouplých scén, zvažoval jsem i hvězdiček 5. Nápad se zombíky ve vlaku je skvělý. Postavy jsou také víceméně zajímavé. Akce se nejen díky gumovým asiatům také více než povedla. Škoda závěru. Kdybych šel spát o 20 minut dřív, byl by film fantastický.(19.11.2018)

Obrovský překvapení roku 2016 a mega překvapení mezi zombie filmy. Naprosto to zabíjí i Hollywoodskou Světovou válku Z. Fakt moc hezky natočený a s cool nápadem. Skoro 5*(1.1.2017)

Dalo by se říct, je to hodně dobře natočená a napínavá zombí kousačka, která má bohužel i své chyby. Filmu nesluší příliš dlouhá stopáž, předvídatelné situace a neskutečně hloupé chování postav, které jsou někdy až otravné.(2.1.2017)

Keby korejsky tatino videl walking dead, dal by si lokomotívou odrezať ruku a prežil by to, a dcera by nemusela romanticky - korejsky sentimentalne odspievať záver filmu. Inak film bol plný napätia, bolo na čo pozerať až do konca.(11.9.2019)

Zombíci pěkní, rychlí, fakt že jo, ale o nich to nebylo. Tohle napínavé drama se zaměřilo na to nejlepší nebo nejhorší v lidech a na to, zda se bát víc mrtvých nebo živých. První hodinka byla téměř dokonalá, měla super tempo a napětí. Hororové prvky na mě sice dvakrát nepůsobily, zato dojemné scény měly velkou sílu a daly s přehledem zapomenout na průměrné zombie filmy. 75%(21.9.2016)

...po dlouhé době jsem si dal korejský nášup a paráda, emoce se dali krájet a nikdy nebylo jisté kdo zezobieovatí a kdo to přečká bez úhony... Zombies moderní a rychlí... závěr na infarkt...(27.8.2018)

Kto nemá čas na 8. sérii The Walking Dead, nech si pozrie Train to Busan. 90%(29.12.2018)

Tož dobré to bylo! Není moc co dodávat, mělo to správnou atmošku, napětí i spád a samo, že i řádnou dávku těch "pravých" korejských emocí v závěru. Každý, kdo si rád občas užije zábavičku se zombíkama by si tuto jízdu rozhodně neměl nechat ujít! Stojí to za to!(21.10.2016)

• Cedr

OK žánrovka, která naprosto zklame svou Hollywood-like tuctovostí. Korejské žánrovky jsou fajn, protože tamní filmaři se nebojí zatřást se zaběhlými normami, nejen zamíchat, ale přímo rozmixovat žánry, apod.. Train to Busan, podobné Made in South Korea trademarky definitivně nenabízí. Klasický set-up, ploché postavy, prvoplánová proměna hlavního hrdiny jak ze semestrálky podprůměrného studenta FAMU a typická brnkačka na city aby se k vám v kině přítulkyně hezky přimáčkla... Nenudí to, ale svou línou průměrností to skoro až uráží. 50%(18.12.2016)

Mně se prostě zombíci ve filmech nikdy neokoukají a kor ne takovíhle. Pěkně rychlí, skákající, padající, rozflákají všechno a nic jim nestojí v cestě, ani oni samotní. Train to Busan tak dokáže vehnat adrenalin do žil naprosto skvěle. Nebyli by to samozřejmě Korejci kdyby nevyždímali trochu těch slz, ale já jim to stejně žeru. Umí to nejlíp na světě, tak proč toho nevyužít. Pátou hvězdu si nezaslouží kvůli občasné předvídatelnosti a možná i zbytečnému prodlužování, ale jinak lze směle zařadit ke špičce žánru.(26.2.2017)

Korejci vzali zombie horor po svém a vyplatilo se to, razí to nekompromisně akční cestu, ale zároveň si to drží určitou úroveň s propracovanými postavami a nijakou hloupými dialogy či rozhodováním. Jsem opravdu spokojený, za scény otec-dcera by se nemuselo stydět ani kde jaké drama.(20.7.2017)

Snowpiercer meets World War Z a nakonec to není vůbec špatné. Krásně na tom byly ukázané archetypy lidského chování v krizových situacích, zombíci byli nevesele rychlí a draví a scénář zajímavý. Nicméně skleněná okna a dveře praskala přesně v momentech, kdy to bylo třeba, takže jen lehký nadprůměr. 70%(23.8.2017)

Som si celý čas predstavoval, ako by to natočili u nás. Vo vlaku je zombie, to je v pohode, hlavne že nehoríme. Alebo ako nevedeli odpojiť vagón. To naše vlaky robia na počkanie. Takže u nas by to nemalo asi taký dramatický priebeh. Keby sa kórejci vyvarovali tomu klišé čo tam bolo na každom kroku, pridali viac rozmlátených hláv a menej uplakaných detí a tehotných, čo behajú maratóny, mohlo to byť lepšie. 3 z 5(31.10.2019)

Korejský zombie horor (ne tak moc strašidelný, jako spíš napínavý) s ultra agresivními zombies. Napětí dávám čtyři z pěti zaťatých pěstí, hororu dvoje z pěti zahnědlých slipů. natočené je to slušně, jen na konci poněkud opadlo racionálno na úkor vygradování na mě až poněkud velkého dojímavého patos konce, co mi dost zkazilo dojem. A podobně jako více lidí tady, i já jsem v první polovině byl nadšen, což pak druhou polovinu opadávalo. Bohužel.(5.4.2017)

Film se mi líbil, spousta Zombie spousta akce pár nedostatků ale ten průměr si to u mě zasloužil.(20.4.2017)

Velice solidní. Akce fajn a zasazení do vlaku tomu dalo originální šťávu. Herecky se to nijak nevymyká, a konec je trochu klopýtavější, ale jako asijská zombie akce je to kupodivu dobré .(10.6.2018)

V rámci zombie filmů nadprůměr.(24.5.2019)

Busanhaeng je rychlovlak, mířící na své obvyklé trase ze Soulu do Busanu. Poté, co do něj nastoupí dívka, jež se chová jako něco mezi epileptikem a člověkem trpícím touaretovým syndromem, je jasné, že věci naberou nečekaný spád...máme tady další ze zástupu zombie-filmů, jehož se zrovna nyní chopili s bravurou sobě vlastní Korejci. Předem říkám, že nejsem rasista, ale prostě si nemůžu pomoct - zombíci v podání asijských (jinak ale určitě velice šikovných) herců jsou prostě v 80 % situací k popukání - ještě štěstí, že nemluví, to by byl konec. Zombie tématiku nikterak nevyhledávám, tady mne pouze zaujal vysoký rating a některé zdejší komentáře, jinak bych ale film hodnotil jako naprostý průměr, který má sice poměrně silný lidský příběh (spoiler - dojemné loučení infikovaným otcem s jeho malou dcerou v závěru - konec spoileru), na druhou stranu ho ale pro mě sráží dolů fakt, že všichni účinkující jsou asiaté. Korejských filmů jsem viděl hodně a líbí se mi, zombie náměty ale prosím pro příště vynechat...................moje hodnocení = 6 z 10.(25.9.2016)

Je fajn občas zavítat do jiných vod než hollywoodských, je vidět že i jinde dovedou dělat skvělé filmy. Takto dobrý zombie flick jsem neviděl snad od dob 28 days later a to je, vážení přátelé, už 14 let starý film. Všechno dává smysl a je to tak nějak v rámci možností uvěřitelné, napínavé, skvěle natočené, prostě si není na co stěžovat. Postavy jsou navíc brilantně napsané, v podstatě ke všem si vytvoříte určitý citový vztah, což je u "vyvraždovačky" základ. Nikdo přece nechce ztratit svého favorita.(12.10.2016)

Začátek filmu je velice slibný. Propuknutí rychlé a extrémně nebezpečné nákazy je vyobrazen celkem uvěřitelně. Potkání prvních zombíků také dopadne zdařile, ale pak se snímek zadrhne pod návalem všemožných klišé. Ztratí se tempo, klasické korejské přehrávání vám po čase začne lézt na nervy a nedočkáte se ani žádné zajímavější scény. Největší klad spočívá v hravé kameře. Režisér si připravil dost neotřelý přístup, kdy je jasné, že si důkladně promýšlel celý přístup. Kéž by dostal do ruky kvalitnější scénář. Train to Busan se bohužel s postupující stopáží vytratí do prázdná a nezabrání mu v tom ani kvalitně odvedená práce za kamerou. 50%(24.12.2016)

Trochu hu jsem si plácal po čele, nevěřil jsem, že by Korejci dokázali vytvořit ucházející zombie film, notabene na nějaké vyšší úrovni. Mýlil jsem se na plné čáře. Společně s Úsvitem mrtvých a WWZ to patří teď do TOP 3 filmů z tohoto apokalyptického koutku. Neznámé tváře, jisté inovace a samotná zarputilost těchto nemrtvých filmu dodává šťávu. Z hereckých výkonů jsem si jednoznačně oblíbil muže, jenž měl těhotnou manželku (Dong-seok Ma). Takový ten bijec od přírody těm infikovaným a agresivním lidem (tedy, teď spíše tvorům) jednoduše dával pěstí, mlátil je hlava nehlava. Jeho příběhová linka zbourala všechny ostatní, nikdo ho nedohnal, ani hlavní hrdina. Idea s vlakem plným zombies tu zajisté ještě nebyla, líbily se mi pasáže v tunelech, kdy tyto kreatury ztratily svůj hledací smysl po čerstvém a vydatném člověčím masíčku. Hrdiny se autoři rozhodli škrtat jednoho po druhém, z prvotně hodně postav se to ostříhá na absolutní minimum. Dojde i na emoce, to Korejcům jde na plné čáře. A za ty peníze i koukatelný vizuál. Závěr trošičku prvoplánový, ale snést se dal bez problémů. Povedený produkt. Za mě dávám 82 %(9.7.2018)

nad očekávání vydařená zombie mlátička,která solidně šlape a přichystá nejedno překvapení.Na druhou stranu,ale taky sklouzává ke zbytečně slzopudným momentům,které akorát brzdí slušně rozjeté tempo.Nejsem úplně fanoušek zombie filmů,ale pokud by všechny vypadaly takhle tak proč ne...70%(29.5.2019)

Štvalo mě to. Dvě hodiny nejblbějšího chování postav (poznat zombíka a s tím související katastrofu není snad tak těžké ne?) a do toho ještě ta jejich asijská citovost...boha jeho. Vlak a jeho pouť byl poutavé téma, proto to rychle uteklo. Nejklasičtější rozvržení charakterů postav byl taky zážitek...52%.(20.9.2016)

Walking dead po činsky :)))(24.12.2016)

Zombie sub-žáner už dávno nebol takto rýchly a agresívny. Potvory konečne šprintujú za svojimi obeťami, nie sa len nemotorne pohupujú zo strany na stranu, ...čo so sebou prináša do "hry" viacero nových elementov. Technická stránka filmu je výborná, čo je u Kórejcov zvykom. Užil som si každý záber. Na druhej strane je tu kopec vecí, ktoré mi na tom neskutočne prekážali a iritovali ma. Na môj vkus je to až príliš ufňukané a miestami zbytočne naťahované. V posledných rokoch však v tomto smere nič lepšie nevzniklo, takže treba byť spokojný. Prvá polovica za 5*.... druhá za 3* 75 %!!(24.6.2017)

Korejský příspěvek do žánru apokalyptických filmů není ve výsledku vůbec špatný. Má to docela tempo a snaží se i o nějaký přesah, co se týče etických témat a samozřejmě rodiny. Čímž taky bohužel občas sklouzává do obvyklých klišé. Zábavná jednohubka, kterou ale bohatě stačí vidět jednou. (HD, orig.)(24.5.2018)

Dopozerané a musím chtiac nechtiac priznať, že na to, že je to len vzdialený chudobný a nižšie rozpočtový kórejský brat Pittovej World War Z, tak je to omnoho viac survival, omnoho viac osudové, omnoho viac bezútešné a omnoho viac silnejšie a smutnejšie ako veľký americký brat, hlavne záver... P. S. To, čo zahrala najmenšia hrdinka, to je hodné neskutočného ocenenia, padla sánka... Odporúčam... P.S.2 Znovupozreté v krásnom slede za sebou, najprv. WWZ a potom Boosanhaeng a svoj názor nemením. Tam kde WWZ strácalo na emóciách a napínavosti a nahrádzalo to len veľkými hollywoodskymi efektami a známymi menami, tam tento malý ale technicky veľmi kvalitne zvládnutý film stavia práve na to, na čo WWZ zlyhalo a rezignovalo. Ešte raz odporúčam.(21.9.2016)

Tohle se mi asi při cestování po kolejích ve vlacích českých drah nestane. Jižní Koreou se šíří nebezpečná chřipka a noviny jsou plné znepokojivých zpráv. Seok Woo je úspěšný manager a na své otcovské povinnosti nemá moc času. Po dalším rodičovském fiasku se rozhodne splnit přání své malé dcerky Soo-an a společně se vydají na cestu vlakem za jeho bývalou manželkou a matkou jejich holčičky. Na poslední chvíli se do vlaku dostane infikovaný černý pasažér a v uzavřeném prostoru se smrtící nákaza šíří jako stepní požár. Ve stísněných útrobách jednotlivých vagónů zuří urputný boj o holé přežití, kritická situace odhaluje ryzí charaktery, ale žene i lidské pokrytectví až za hranu. Rychlovlak se řítí pekelnou rychlosti směrem k pobřeží a přeživší nenakažení cestující doufají, že se dostanou do míst, kde ještě smrtící epidemie nepropukla. Režisér a scénarista Sang-ho Yeon divákům servíruje působivý napínavý příběh o lidské statečnosti a sebeobětování. Musím se přiznat, že Světová válka Z mě opravdu zklamala, ale Vlak do Pusanu mi opravdu sedl.(7.1.2017)

Tradiční asijský žánrový megamix, kdy mě chvíle pro vydechnutí nijak zvlášť nenudily. A zombáci se s tim nesrali :-)(1.2.2017)

• Litvicek

Když žlutí dostanou nápad ale nedostanou rozpočet na dobré herce. Jediný frajer, který to celé táhnul a hrál prvotřídně, ten musel v polovině povinně zemřít, jelikož si produkce stabilně kvalitního herce nemohla dovolit platit po celou část filmu. Jinak se můžete těšit na klasická klišé, která jsou otravná. Dítě, o které se musí někdo starat a které jen brečí, volá tatínka a je nasrané na svět. No, já jsem nasraný na to dítě mnohem víc, hodně to ubírá filmu samotnému a být to můj film, pak už jen z principu bych to dítě nechal rozsápat. Každopádně, žádná bomba to není a i když to má světlé momenty, po polovině filmu jsem již protáčel některé scény, protože nejsem placený od toho, abych sledoval absolutní sračkoidní scény, o které nikdo nestojí. Blablabla...(5.1.2017)

Nic jsem neočekával ale tohle spojení World War Z a Snowpiercera dopadlo skvěle a konečně je tu po dlouhé době pořádný film plný správně agresivních a skvěle vypadajících zombíků. Nebýt pár předvídatelných momentů a hlavně toho že ani zde nesměl chybět "zlý chlápek" nebylo by co vytknout.(24.9.2016)

Bloody, já Tě už vážně kousnu :o) Třetí snímek, kde jsi mi vzal vítr z plachet, či spíše slova z úst. Nicméně, jedna věc pro mne vždy zůstane u těchto snímků záhadou: Jaký druh viru, ač vniklého v laboratoři, za pár vteřin (!) zničí imunitní systém, vyřadí veškerou aktivitu orgánů, a de facto tzv. "Vyresetuje" mozek na úroveň - nula? Navíc tomuto viru není znám přírodní zákon o posmrtné ztuhlosti, tedy Rigor Mortis. Mrtvoly tak "zvesela" dokonce běhají, za neustálého cvakání čelistmi. Nevím, zřejmě, ač milovnici hororů, zůstane tato oblast zařazena ve složce "Nelogické". Z tohoto důvodu musím u hodnocení snímku vymazat zombie, a bez nich hodnotit herecké výkony, exteriéry, a především scénář... Za těchto podmínek mohu udělit 80%, a tedy 4 hvězdy... Pozn.: Pakliže bych si ony zombíky neodmyslela, hodnocení by spadlo téměř na 0%...(21.10.2016)

Dokud se všichni jenom řežou se zombíky, je to hodně dobré. Vždycky když ale postavy mezi sebou začnou něco řešit, je to peklo. Jak dialogové, tak i herecké. Mladý rejža má ale rozhodně talent.(28.12.2016)

• ChrisBa

V prvom rade musím povedať, že prvých 30-40 minút sľubovalo super zážitok. Atmosféra dobrá, námet takisto, akcia výborná.. Tak prečo len 2*? No pretože poslednú polhodinu som si tento film doslova pretrpel. A už som chcel koniec. Prvý dôvod je prehnaná stopáž. Filmy tohto typu sú vhodné tak na 90 minút a nie na celé dve hodiny. Ďalší dôvod je nepochopiteľná snaha režiséra o čo najviac dojímavých scén(tie ale aj tak nefungujú). Prečo niekto točí zombie horor, ak tam chce toľko dojatia??? No a samozrejme, druhá polovica filmu sa len tak hemží samým klišé. Navyše, prečo musia postavy konať v tomto filme tak, že najprv sa pozerajú 15-20 sekúnd na nejakého zombíka vedľa seba, ktorý práve usmrcuje niekoho iného a až potom začínajú utekať, keď sa práve na nich vrhá tento zombík??? Nemám rád takéto nelogické uvažovanie len preto, aby bol film napínavý..škoda..(26.1.2017)

Masaker, a to doslova. Hlavné postavy boli síce miestami trochu prepálené, ale vôbec mi to nevadilo. Dalo by sa to označiť za komornejší World War Z. Filmu by určite prospelo trochu zostrihať, lebo 2h sú fakt veľa. 70%(13.11.2018)

World War Z v malém měřítku. Jednodušší, lineárnější (taky se odehrává ve vlaku, že... haha) a bez střelných zbraní. Škoda, že je film tak natažený, herci přehrávají (holt Korejci...?) a k tomu u mě nedošlo k naplnění hlavního aspektu, kterým se snímek do vysoké míry odlišuje v rámci žánru - nevzbudil emoce. Hodně slabé tři hvězdy.(4.10.2016)

Slušná zombárna. Jen mi ti žlutí zombivci přišli místy směšní a toho melodramatu tam bylo zbytečně moc. Nu což...holt Korea.(21.10.2016)

Vlaková válka Z. Jakmile se to ve vagonech začne prasit tak je to super a akce na prvním nádraží je naprosto luxusní, bohužel pak to sklouzne ke klasickýmu lidi vs. lidi a to už neni tak zajímavý a vlastně je to i dost klišovitý. Jako samotnej zombie film ale jeden z nejlepších za poslední roky.(17.12.2016)

Korejci jsou magoři a takovýdle věci prostě umí. Zombie vypadají super jsou rychlí a mají i hendikep. Skoro celý se to odehrává ve vlaku a z dvou hodin se skoro hodinu a třičtvrtě něco děje. Má to super tempo a rychle to uteklo. Pokud má rád někdo zombie a nevadí mu korejcí tak hurá do toho. 80%(16.1.2017)

World War Z v exotickom, ázijskom prevedení s lákavým vizuálom. Bohužiaľ, napriek tomu, že filmografia z tejto oblasti vie byť značne originálna a svojská, si šlape Vlak do Busanu po hollywoodskych koľajách a západného diváka, mimo prostredia a jazyku, nemá čím ohúriť. Taktiež tomu nepomáhajú všemožné žánrové klišé, ktorých je tu ako maku, a pridlhá stopáž.(14.9.2017)

Asi som vážne jediný koho to tak dostalo :D Nechápem však čo na tom ľuďom vadilo. Je to akčné, je to napínavé as fuck, zároveň sú napínavé scény striedané so scénami, ktoré nám približujú postavy. Do toho je pridaná vhodná linka, ktorá objavuje temné zákutia ľudí a ako by sa asi správali v prípade takejto apokalypsy. Postavy sú na úrovni, najlepší je ale budúci otec, silák prebíjajúci sa päsťami cez zombíkov...heh Navyše zombie žáner je tak vyschnutý, zbavený akejkoľvek možnosti prísť so zaujímavým námetom, že čakať kvalitný zombie film sa už asi nedá...teda až na tento. Atmosféra, pocit skľúčenosti a bezvýchodiskovej situácie nakoľko vlak je jediným ako tak bezpečným miestom ma dokázali odrovnať. Okrem toho je zvolenie vlaku veľmi dobrým nápadom aj z toho dôvodu, že asi každý už niekedy cestoval vlakom a vieme si asi predstaviť, aké by to bolo tráviť zombie apokalypsu so všetkými tými starenkami, nepríjemnými ľuďmi a čudákmi, ktorý nás vo vlakoch serú. Pre mňa to bolo omnoho viac relatable a zaujímavejšie ako už stokrát obohratý supermarket, alebo sklad v ktorom sa musia preživší ukrývať. Možno je to tým, že s ľuďmi v obchodoch sa väčšinou nebavíš no keď oproti niekomu vo vlaku sedíš tak nemáš veľmi šancu vyhnúť sa aspoň small talku. Jednoducho je to pre mňa omnoho zaujímavejšie...................................... Film má zopár chýb...hlavne úplne posledná scéna bola Ázijsky natiahnutá a emocionálna, keď si to však porovnám s inými Ázijskými filmami tak tu toho bolo minimum a nebolo to také zlé, hlavne keď sa o postavy fakt zaujímaš. Ďalej bola odveci scéna s posledným zombíkom (snažím sa bez spoilerov), najmä keď vedeli ako sa ich dá zbaviť. Mali predsa kus oblečenia, košelu, sveter...hocičo. No a dosť zdĺhavá mi prišla scéna s prechádzaním cez jednotlivé vozne. Z toho až sršala snaha ukázať divákom "aha tento film vie byť aj akčný."....................................... V rámci zombie žánru je to však špička a ja som sa fakt bavil. A keďže niektorí tu dávajú 2 hviezdy (wtf) tak som sa rozhodol jebnúť tomu 5 namiesto 4.(8.1.2019)

Nebýt předvídatelného děje (hlavně natahovaného kýčovitého závěru) a celkově té emocionální ždímačky, tak je to za plnej. Takhle je to jen poctivá zombie řežba a já asi budu muset začít dohánět Korejskou tvorbu, protože mě to bavilo podstatně více než třeba taková dost přeceňovaná a nudná WWZ. 75%. PS: určitě bych se nebránil nějakému sequelu nebo tak..(22.8.2019)

Vlastne proc ne, snaha se ceni, ale ve vysledku by me asi americkej remake bavil vic. K zanru to totiz nic specificky korejskeho nepridalo, krom prehravani a priserny hudby(14.11.2016)

Naprostá pecka! Postapo mám všeobecně rád a zombiarny samozřejmě taky. Tohle mělo navíc perfektní akci a celkem logickej děj. Jediný co mě mrzí je, že jsme se nedozvěděli moc o té apokalypse. Za mě 9/10 :)(28.12.2016)

Jižní Korea také nechce být pozádu se Zombie masakrem a tak udělali zombie trhák po Korejsku. Jistý podobnosti to má opravdu s World War Z a dějem, který se odehrává ve vlaku i Snowpiercerovi. Chvíli jsem přemýšlel zda dát 3,4 nebo 5 hvězd. No Sang-ho Yeon to měl trošku propočítané podle mého, protože přeci jen těch zombiáren bylo už dost ( i když děj vymyslel originálně do vlaku), takže aby to nebylo pořád dokola zachraňoval určité pasáže pomocí dramatických situací včetně smutné táhnoucí se hudby, která člověka celkem složí na zem. První chvíle nastaly po půlce filmu a gradovalo to až do posledních 3 nenakažených (pozůstálá slečna + dcerka a její otec), kde ovšem došlo i na nucené sebeobětování otce aby zachránil děvčata. K tomu všemu dodával hudbu, která opravdu hrála na nervy v dramatických situacích až to člověka tím smutkem téměř složilo. Menší + za hyperaktivní zombie (skákání a běhání rychlejší než Usain Bolt snad).(11.1.2017)

Perfektní žánrovka, dle mýho s přehledem nechá řadu možná známějších titulů se zombie tématikou daleko za sebou. Výborná akce, klaustrofobický prostředí vlaku, napětí až za roh, zajímavý a dobře vykreslený postavy, záporák, kterýho fakt nenávidíte do posledního momentu a naprosto úžasná Soo-an Kim. Vynikající!(16.5.2017)

Parádní zombie flák, kterej se rozjede, spolu s ústředním vlakem, a až do konce se nezastaví. Atmosféra hutná, ale ne srašidelná, slušné tempo, fajn triky, závěr vyždíme i nějaké emoce. Slušné 4 hvězdy.(9.9.2017)

Peněz v tom bylo dost, koukat se na to dalo. Bohužel přes zvědavost a očekávání jsem byl zklamán. Bylo to klišé za klišém bez špetky inovace. Patetické výlevy po celou dobu a takové ty korejské vtipy, které dělají i ze seriózního filmu šaškárnu. Asi nikdy nepochopim proč asijské filmy často skončí jako groteska. Škoda, to mohl být film pro mně.(9.12.2017)

KONEČNE !!! Po takom dlhom čase, po toľkých brakoch a sklamaniach, stále túžiac a dúfajúc že sa Zombie témy ujme niekto schopný kto žáner posunie o úroveň vyššie som sa dočkal. Samozrejme ako každý, i Train to Busan malo svoje chyby (napr. osobne by som zvolil iný OST), nejaký ten strih, niektoré scény neboli veľmi tiptop. Ale tomuto nervy drásajúcemu nanajvýš negativistickému filmu pri ktorom človek prežíva kvantá emócií a úzkosť som to odpustil. Dokázali To Južný Kórejci. Stále som čakal že to bude Amerika ale asi to takto malo byť. Strhujúci hlavný dej, hordy zombie, nekončiaca akcia, kopa hlavných postáv ktoré miznú tak rýchlo ako pribúdajú a k tomu ešte vedľajšia téma na zamyslenie sa, odražajúca luďský egoizmus, strach a silná otázka toho ako sa v podobnej situácii zachovať, spolupracovať ? ísť na vlastnú päsť ? nebodaj riskovať ? Niekedy všetko dokopy. 88%(20.9.2016)

Jihokorejské skvělé překvapení, JIHOKOREJSKÉ! Jeden vlak, několik hrdinů, jeden záporák a hromady zombíků. Člověk chvílemi nerozumí tomuto herectví. Sledováno v originálu s titulky čili v Korejštině a i ta je dost síla, ale to jen ze začátku, než se do toho člověk dostane. Líbil se mi příběh o tom jak se snaží skupinka přežít..klasika, ale jiná v tomto podání. Líbily se mi efekty a davové scény...opět jiné v tomto podání. Prostě celé to bylo jiné a být to Americké tak dám 4*, takto podpořím naše vzdálené východní sousedy a dám 5 a 85% Jen tak dál, tohle mi za to stálo...až na ten "happy end".(28.10.2016)

Dokonalý kříženec Snowpiercera a Světové války Z. Super rychlí korejští zombíci ve vlaku, co víc k tomu dodat. Akční scény nejen dobře natočené a že jich tam je požehnaně, ale i napínavé, hlavně to plížení mezi zombíkama :-) 84%(19.11.2016)

Nebýt ve filmu těch dvou melodramat (prostřední úplně zbytečné), bývalo by se napětí filmu udrželo až do samotného závěru. Ale jinak slušný kříženec WWZ a Snowpiecera.(3.1.2017)

Korejské překvápko. Po filmech plných asijského pitvoření a přehrávání jsem měla možnost shlédnout něco, co funguje na akčním poli i v emoční rovině. Tak dobře sestříhaný akční film u scén z vlaku jsem už dlouho neviděla. Žádná scéna není zbytečná a všechny na sebe navazují, jak mají. Postavy jsou také rozumně sympatické či nesympatické, aniž by bylo nutné znát jejich životopis, a nestyděla jsem se za pár slziček. Připomínalo mi to staré americké katastrofické filmy jako např. Skleněné peklo.(23.1.2017)

Vlak do Pusanu je v podstatě Světová válka Z s železničářskou tématikou. :D Podařený film, pořád se něco děje, tj. napínavý děj, akce,... prostě pobaví. Bavil jsem se asi i o něco málo více než u zmiňované WWZ.(28.8.2017)

Předem musím zdůraznit, že jsem do této doby neviděl žádný film z asijských zemí. Nemám rád, když se mi všichni pletou, protože si jsou moc podobní a to nemluvím o jménech. Tady jsem udělal vyjímku díky pozitivním ohlasům místních hororových nadšenců, a výsledek? Od teď už se nebudu filmům z těchto zemí vyhýbat jako čert kříži, protože Train to Busan/Boosanhaeng je ultimátně nejlepší zombie horor, jaký jsem kdy viděl. - Začnu ,,negativním'' pocitem, protože je jen jeden. U zombie bych očekával brutální gore v podobě litrů krve, utrhaných končetin a podobně, toho jsem se tu však nedočkal a možná proto je to pro mě TOP v subžánru, výše zmíněné je zkrátka už okoukané. Tahle absence tak dala prostor pro mnoho jiných důležitých faktorů, které vyvolávají větší pocit strachu, než pomalí zombie, jako třeba v seriálu TWD. To, co dělá tuhle pecku tím, čím je, jsou masky a způsob, jakým se zombie pohybují, ihned po kousnutí dojde na přeměnu a z infikovaných se stanou agresivní rychlé bestie. Mnohdy decentní make-up, udělal více než zakrvácené ksichty, které jsou vidět v každém zombie hororu. Důležitou stránkou jsou pro mě také hlavně herci, což mě překvapilo ze všeho nejvíc. Ke všem postavám si vytvoříte citový vztah a bude vám líto, když někdo z nich zemře. Ať je to mladý baseballista, rváč, který chce za každou cenu ochránit svou těhotnou manželku, bezdomovec nebo i obyčejný strojvedoucí, který má všeho všude 5 minut prostoru. A věřte, že tvůrci si nebrali servítky vůbec s nikým a nejedno oko tak nezůstane suché. Prostory vlaku tomu dodaly úplně jiný rozměr pro zombie podívanou jaká tu zkrátka ještě nebyla. A také je to důkazem, že výborný horor jde natočit i s minimem vizuálních efektů. Kamera úchvatná a soundtrack zdařilý + dodávám, že za celé 2 hodiny hodiny není sebemenší skulinka pro nudu. Nekompromisně nejlepší horor roku!(25.10.2017)

Masážní vlaková jízda s blahodárně rychlými (i když i na poměry podobných filmů dost blbými) zombíky. Tu a tam vadilo pokňourávání a blbé řeči a takové ty tupounské vsuvky, kdy místo utíkání hrdinové čumí až do poslední chvíle, aby se pak s kousavci natahovali o dveře...a také je mírně přepálená stopáž. Nicméně za 75% je to v pohodě za častou razantní, zábavnou akci...(10.12.2017)

Kórea zažíva zombie apokalypsu a vlak s našimi hrdinami sa snaží dostať do cieľa. Tentokrát budú mať fatálne meškanie, ale už zrejme neostal nikto kto by za to strojvedúceho zvozil. Film nanešťastie a podobne ako Svetová Vojna Z ktorej je nápadne podobný neponúka žiadne gore efekty, urvané údy či vyplazené črevá a jeho najväčšou vizuálnou devízou sú efektné zábery na rôzne pokrútených bežiacich nemŕtvych ktorí sa valia jeden cez druhého, visia hromadne za vlakom a hádžu sa z výšky na zem. Tempo je dosť vysoké, akurát že je to stále len o utekaní a schovávaní, s nejakou tou solídnou wrestlingovou vložkou. V druhej polovici samozrejme nechýbajú poriadne tlačené ázijské emócie, plačúce ksichty, niekoľkonásobné sebeobetovanie a až nezmyselne odporný kravaťácky zbabelec záporák bez zábran. Mňa najviac srala scéna kde sú hrdinovia týmto paznechtom ( naviac po tom čo kvôli nemu pár ľudí umrie ) obvinený z nakazenia a za mohutného pokrikovania vykázaný od ostatných, čo je blbosť lebo infekcia sa prejavuje tak do minúty od uhryznutia. Záver je už na hranici emočného zvracania, našťastie to zachránia titulky. Výsledok je teda taký priemer, lepší než mnohé zombícke srágory, ale dosť málo nápaditý.(4.2.2018)

Slušná zombie záležitosť.(8.5.2018)

Tedy tohle bych z Koree nečekal. Začátek se srnkou na prosto fenomenální. Pak se to bohužel pokazí. “Zombie” vypadají skvěle, ale nechovají se “odpovídajícím” způsobem. Jakmile jsou osamocené “bez vizuálního kontaktu” s krmivem, je to paráda. Jakmile ale dojde na “akci” je to zmatek. Zběsile pobíhající masožravé bytosti není to co od žanrového filmu očekávám. Pak sem tam nebetyčná kravina (př. jak pipka “kouzlem” zabrzdila lokomotivu). Hodně mi to připomnělo zklamání z filmu Světová válka Z.(7.1.2020)

Herci i efekty velmi dobré, jen je mi strašně líto, že se to neodehrávalo ve světě WWZ a onen vlak nemířil za záchranou na Sever s velkým S. To by podle mě byla teprve bomba. Takhle musím říct, že obzvlášť ke konci jsem se už trochu nudil. Sakumprásk mírný nadprůměr. Kdyby to samé stvořil Hollywood, hvězdička či hvězdičky by zdrhly před patosem, ale aspoň by ti Amíci pár zombíků zpracovali na kečup - to Korejci nějak bojkotovali.(18.9.2016)

Dvě hodiny uběhly jako nic. Rozhodně jedna z nejpovedenějších zombie-áren, co jsem viděl. Málokterý film podobného duchu mne tolik dojme a zároveň "baví". Krásné, brutální a nekompromisní, tak to mám rád...(6.10.2016)

Další nabušená korejská záležitost a to jak akcí, tak emočně. Tempo je po většinu času hodně nabité a za rychlé zombíky palec nahoru. Smrtí hlavních aktérů si to nezadá s Hrou o trůny a tak nikdy nevíte, na čem jste. Sice by jí trocha krácení neuškodilo, ale jinak paráda. Solidní 4*(29.10.2016)

Dobrý a hlavně slibný začátek filmu nabudí na pořádnou jízdu, kde až do poloviny opravdu všechno je tak, jak má, ale poté kdy se to mění na lidi proti lidem, kde přišlo opravdové zklamání. SPOILER ALERT--------------------------------- a přeměna hlavního hrdiny na konci stála opravdu za nic. Hodnotím čistým průměrem, ale mělo to teda na víc. Čisté 3*(25.12.2016)

Tvurci na to jdou spis pres emoce nez pres atmosferu a neni to dobre. DOstavame tedy klisovite postavy, celkem nudne akcni sceny a nelogicke situace. A pritom premisa zmobie ve vlaku zni tak zajimave!(2.3.2017)

The train is coming / So get on board / The engine's humming / So get on board. (DEPECHE MODE: Where's The Revolution) Nákaza ze Stanice Soul směřuje v jídelním vozu (v nějž se promění nakonec všechny) na jihovýchod. Na palubě jsou podávány teplé nápoje, především krev a další výměšky. K dispozici budete mít školený personál v uniformách a po boku reprezentativní vzorek korejské společnosti, nové přátele, kteří se Vám dostanou pod kůži. Atmosféra vřelostí odbourává zbytek zábran, které notabene představují už jen skořápku; vždyť kdo zůstal člověkem? A kdo jím zůstane nadále? Nepamatuji se, že bych něco tak dobrého v žánru vůbec viděl. Proměna v zombie, aniž by toto slovo ve filmu jedinkrát zaznělo, představuje jen další stádium bezuzdné chtivosti, která se nepřenáší (jen) pokousáním. Bývá-li sociální prvek různě jemně akcentován většinou zombie bijáků, Vlakem do Pusanu prostupuje od první po třetí třídu, a ještě mnohem níž, aniž by ho to stálo špetku zábavnosti - dvě hodiny jsem byl napnutý jako tanga. Jako součást dvojfilmu animovanou Stanicí Soul není přehnané hovořit o perfektním diváckém zážitku. Vy, kteří jste přišli, nemůžete zůstat s námi. Prosím odejděte do vestibulu.(6.4.2017)

Solidní žánrový příspěvek z Asie. Zejména první polovina je dost napínavá, nicméně samotný žánr zombie filmů to krom několika pozoruhodných nápadů s vlakem zase tak moc neobohacuje.(10.6.2017)

Tak k tomuto nemôžem nenapísať aspoň krátky komentár, pretože: Ešte som nevidel - alebo neviem si spomenúť žeby som videl - uveritelnejší zombie horor ako je tento. Všetko tu má logiku - zombíci sú konečne raz zobrazení úplne normálne ako nakazení, chorí ľudia, ktorí (napr.po poškriabaní) pôsobením vírusu práve prišli o rozum. Vyzerajú presvedčivo chorí a sú presne tak rychlí (alebo tak isto pomalí) ako boli pred nakazením, takže na rozdiel od mozgu im kondícia, pochopitelne ostala. V tme nevidia nič a nevedia si ani rozsvietiť, ale inak spoznajú obeť(zdravého) na dialku a okamžite sa riadia jediným, čo teraz majú - pudom - nakaziť všetko zdravé.. Takto by už mohla vyzerať aj prípadná ozajstná katastrofa z "vlastnej dielne", niekedy v budúcnosti.. Navyše dokonale zahrané postavy tu s plnou vážnosťou pridávajú na realickosti. 97%(10.12.2017)

Akčná jazda z južnej Kórei, prvá polovica veľmi dobrá, ako akcia tak spád no druhá hodinka ma už mierne nudila a moc sa to snažilo, na môj vkus, hrať na city. 70%(20.9.2016)

Po letech hodně kvalitní zombies a ještě navíc z Asie: 4,5*(25.9.2016)

Čistokrevná zombie řez zkombinovaná s emocionáolním patosem jihokorejského (asijského) filmu. Najednu stranu efektní, napínavé, gore ale nadruhou přemýšlivé a emočně oslizlé...(7.10.2016)

• Raziel_cz

Nadhodnocená klišovitá zombie mrdka, ke které mám tolik výtek, že nevím, kde začít. Jediná trochu zajímavá věc na tomhle filmu je, že se odehrává ve vlaku. Nutno ale rovnou říct, že mě z fleku napadají hned čtyři mnohem lepší filmy se stejnou kulisou. Od Korejců jsem čekal podstatně nevybíravější zážitek, než známe ze západu – a uvedením prvních nakažených se jim to vlastně daří. Jenže pak už to je jenom sbírka nejprovařenějších témat a zvratů, sesbíraných napříč žánrem a křečovitě narvaných do pěkně frustrujících dvou hodin, kde nefunguje ani to, co by zákonitě fungovat mělo. Zlatý Úsvit mrtvých. Sakra, zlatá World War Z.(9.11.2016)

• Hapretor

Místy dobré - napínavé, místy zbytečně uřvané a patetické. Konec dost depresivní. To ušlo.(4.12.2016)

Zombie žánr je už sice trošku ohraný, přesto se Vlaku do Pusanu podařilo přidat své poselství ve kterém lidskost nahrazuje všechny chybějící gore efekty. Příznivce brutalit to zklame, jenže ono o ty nakažené vlastně ani tolik nejde, to je jenom dramatické pozadí vztahu přehlížejícího otce zahlceného a deformovaného svoji prací a jeho smutné osamělé dcery.(8.1.2017)

Nie som síce fanúšik zombie filmov, ale tento kórejský kúsok mi vážne sadol. Nejedná sa ani tak o hororový aspekt filmu, dôležité sú najmä príbehy jednotlivých postáv. Novinkou a veľký plus je aj prostredie a originálne postavy. Dej je síce celkom nepredvídateľný, ale zopár nečakaných udalostí posúva kvalitu o triedu vyššie. Za posledné roky najlepší dilm svojho žánru.(1.8.2017)

Úžasný, ale nedokážu dát 5*, protože mi to tak trochu zlomilo srdce. Někdy si říkám, proč sleduju takové filmy, když vím, co to se mnou dělá ;-;(29.12.2018)

Slušná zombárna s velice svižnýma zombákama.(20.9.2016)

Zombie honička ve vlaku hahah!(13.10.2016)

Zistila som, že čím dlhšie nejaký film odkladám, tým viac sa mi potom pozdáva. Train to Busan je jedným z tých lepších zombie horrorov, ktoré boli v posledných rokoch natočené. Akcia strieda akciu, takže neni sa ani kedy nudiť, veľa (super rýchlych) zombíkov a čo ja oceňujem, tak niekde hlboko vo mne to našlo ešte nejaké zakorenené zbytky emócií, ktoré sa predrali na povrch.(20.10.2016)

• Krysap

On je to z pohledu fandy zombie asi parádní film, proto dávám aspoň ty dvě *. Ale pro mě osobně je to prostě totální sračka. Zombie jsou něco, co nedovedu považovat za nějak strašidelný nebo děsivý. Naopak, tím, jak se idiotsky škubou, tváří a co vydávají za zvuky, na mě působí spíš komicky, nebo ještě přesněji spíš děsně trapně. Tohle fakt někomu připadá strašidelný? Skoro se mi tomu ani nechce věřit..(18.11.2016)

Nepamatuji si, kdy jsem naposledy seděla u filmu jako na jehlách a nechala jsem se do děje vtáhnout natolik, že jsem měla ve vypjatých momentech chuť na postavy křičet. Vlak do Pusanu možná není dokonalý film, ale pokud jde o tématiku zombie, patří do naprosté špičky. Lidské reakce i charaktery působí realisticky - od hrdinského altruismu přes pudovou opatrnost až po tu nejohavnější formu sobectví. Zombie jsou krvelační a draví, ale vše se obešlo bez nevkusného lítání střev a podobných nechutností. Dokonce to šlo i bez jediného výstřelu.(16.1.2017)

Zombie téma asi není tak vyčerpané jak jsem si myslel Vlak do Pusanu dává novou krev zombie filmu do žil. A to především zpracováním, kdy se autorů opravdu solidně daří držet napětí, Dobře odlišné charaktery, hodný, zlý a holčička :-)(22.1.2017)

S napětím hltáte každou minutu a doufáte, že ten film jen tak neskončí...(31.1.2017)

Tohle nebyla prachbídná akce emerických hrdinných vojáků, tohle nebylo bezduchý gore-no ono to nebylo gore vůbec, škoda, trocha by ho neuškodila-tohle bylo o přežití hrstky lidí ve vlaku. No byl to plnej vlak lidu, jehož osazenstvo postupně řídne. A dalo se na to koukat(26.2.2017)

Korejskej "vlakovej" film? To nemůže bejt špatný. A - není, je to výborný! To, jak tady využívají skleněný plochy jako reálný i pomyslný dělící roviny napříč skupinama i rodinama, je paráda.(11.6.2017)

Tak jsem zase po dlouhé době přesvědčil polovičku a zkusili jsme východní umění.. no. Samozřejmě že ne moc autentický , žejo .... No nic, k filmu. Docela zábava ! Zase jsem v tom viděl nevyužitý potenciál, kdy se tvůrci nechali ošálit a po pár působivých scénách si řekli že zbytek udělají klasický..vlastně jsem dlouho neviděl tenhle typ hororu , takže jsem od filmu odcházel spokojen(21.9.2017)

Američané mají Světovou válku Z, Angličané 28 dní poté, Španělé REC a Korejci mají svůj Vlak do Pusanu. My máme zatím Choking Hazard a po tomhle překvapivě intenzivním zážitku se za něj docela stydím. Jasně ta naše verze je praštěná komedie, ale dokážeme skutečně udělat i vážnou verzi se zombie tématikou? Kdyby jo, tak už ji máme! Klasické klišé úniku jakéhosi viru z laboratoře odpustím za dramatickou složku, počáteční chaos až po procítěný vztah dcery, otce a matky, kdy jsou naznačeny rádoby malicherné problémy mezi rodiči a jeho následný společenský dopad na chování v krizových situacích. Herci přirození, použití digi technologií akorát a ta hudba, ta mi chvílemi vyrážela bubínky z uší. Nepříjemné znepokojení o tom, jak blízko můžeme být takové zkáze. 80%(19.11.2017)

Šialená krvavá jazda. Počas celého filmu som bol v napätí. Nečakal som, že tento pre mňa nenápadný film bude až tak dobrý. Réžia ale aj kamera je vynikajúca. Škoda toho, že na konci asi producenti tlačili aby film mal pátos.(3.12.2018)

Nepovažujem sa za milovníčku ázijských filmov, ale tento kórejský zombie thriller ma neskutočne bavil. Napätie počas celého filmu dopĺňali sympatické hlavné postavy a vyzdvihnúť musím hlavne šialených zombie Aziatov, ktorí vám nedajú vydýchnuť. Oproti tomuto sú pomaly sa šuchtajúci zombíci z The Walking Dead totálna nuda.(10.12.2018)

Paráda, další skvěle odvedená práce od kluků z Jižní Koree. Train to Busan můžu jen doporučit. Já dávám tomuhle akčnímu hororu 75% .(28.9.2016)

Ohohohooo. Originální. Svižné. Nápadité. Má to spád a hlavně to bavilo!! Zombies on the train!! 75%(10.11.2016)

Osviežujúci prírastok do zombie žánru, prinášajúci so sebou viacero nových nápadov, ako aj značnú dávku originality a napätia. S hlavnými postavami je možné sympatizovať a kritika spoločenského usporiadania je primeraná. Hoci niektoré scény filmu až zbytočne udierajú na emócie, celkový výsledok pôsobí oveľa autentickejšie a reálnejšie než Svetová vojna Z a dokazuje, že pre úspech u divákov a kritiky nie je nevyhnutné obsadiť svetovo známe tváre typu Brada Pitta.(10.1.2017)

Naprostá spokojenost, jeden z nejlepších zombie filmů vůbec. Zápletka s road movie (musíme se dostat do Busanu) přidává na napínavosti. Omezený prostor vlaků dává prostor pro skvělé bojové scény ala Oldboy. Prostor pro dobré vykreslení postav, pro city, krev i výbuchy. Jasných 5!(10.1.2017)

Ucházející zombie survival okořeněný především tím, že se většina děje odehrává ve vlakové soupravě. Vlak do Pusanu se nesnaží vyhýbat tradičním klišé a tak tu proti zombie nákaze stojí standardní sada hlavních postav, které vám budou svými charaktery i celkovou motivací velmi povědomí. Nutno dodat, že se jedná o ten typ zombie filmu, ve kterém jsou živí mrtví řádně naboostování a agilní, takže i ti nejrychlejší přeživší (dobíhání vlaku) mají co dělat, aby jim sprintem unikli. Čekejte tedy více akce a téměř žádný faktor strachu. Děj filmu příliš neklopýtá a já osobně jsem se obstojně bavil a to navzdory faktu, že zombíky dvakrát nemusím. Celkový dojem kazí až závěr, který mohl více gradovat a odpustit si ta citová vylévání a smíření. Slušná trojka.(3.2.2017)

• mazic

budu zachraňovat těhotnou, která mě zdržuje + se narodí fakan, který mě prozradí + několik ultra nelogických kroků.... sem se tak těšil(25.2.2017)

Je to koréjské, sem tam naivné, sem tam prehrávané, ale v základe je to dobrý zombie film.(27.5.2017)

Word War Z - Korea. V tomhle filmu je krásně vidět, jak by vypadala nákaza, kdyby nepropukla v USA, kde mají na každým rohu hned vedle Mekáče obchod se zbraněma. Ono postavit se jim ve vlaku jen s bejzbolkou nebo holýma rukama, když máte řadu kolaborantů ve vlastních řadách (narozdíl od Amíků - We will not leave anyone behind us), to chce kurva koule. A až na tu těhulku (která by porodila po půl minutě kvůli stresu) to celé bylo docela uvěřitelné. A to že nám v 21 století Zombie (nebo spíše nakažení) notně zrychlily, mě osobně zas tak nevadí. Koho by v dnešní době bavili Romerovi mrtváči, pohybující se chůzí tři kroky za minutu. To mohlo fungovat někdy v osmdesátkách. Já se bavil :-) Děkuji JASM - tento skvost jsem našel na tvém profilu.(19.7.2017)

Rychlý tempo od začátku do konce. Takhle to má u hororu se zombíkama, kteří jsou navíc rychlí jak gazelly, být. Po celou dobu adrenalinový napětí, i herci hrají překvapivě dobře. A líbí se mi myšlenka, že zombíci ve tmě vidí hovno a jdou jen po sluchu. Slušná žánrovka, pro fanoušky zombíků povinnost.(12.4.2019)

Velký překvapení a hodně slušná zombie podivaná, která s akcí nebo napětim moc nešetří. Jen je škoda, že svižný tempo vyprávění zejména v druhý půlce sem tam naruší zbytečně melodramatická vsuvka nebo zvláštní vtípek (na asijskou kinematografii je toho však velice po skromnu). Jinak nuda vážně nehrozí a mile překvapily i scény mimo vlak, kterejch oproti mym očekávánim bylo docela dost a nakonec se díky tomu tenhle zdánlivě komornější biják hodně přiblížil kvalitním hollywoodskejm béčkům. Taky jsem uvítal, že časem poněkud monotónější příběh v podobě boje se zombíkama oživil spor mezi samotnejma cestujícíma. Kdyby se druhá půlka prostříhala, čimž by se zbavila pokusů o slzopudný chvilky a skončilo se výstřelem, možná bych uvažoval o pátý hvězdě. Čtvrtá hvězda za akci, filmařinu, napínavou atmosféru a překvapivou úmrtnost postav.(7.7.2019)

Konečně! Po dlouhé době solidní zombíkárna. Jihokorejci umí. Stupidita postav se zde sice, jak už to v daném žánru bývá, vyskytuje, ale ve snesitelné míře. Povedené.(29.10.2019)

Kdo by to do těch Korejců řekl ?! Takhle napínavou zombiernu jsem už dlouho neviděl. Sice by se dalo říct, že jde jen o další z řady zombie variací, ale tenhle film, vyniká skvělým drivem, který sice zhruba v druhé polovině filmu slábne, ale stejně není moc prostoru pro nějaký vydechnutí. Akce je stejně jako zombie rychlá, agresivní a opravdu tu není žádná postava, o který by se dalo říct, že určitě přežije. To napětí je hodně intenzivní a hlavně máte o postavy strach a o to je to působivější. Pár chybiček by se našlo, ale ty se dají odpustit, protože celkově jde o vynikající nervydrásající zombie-horor. Výbornej přírustek tohoto žánru, kterej můžu jen doporučit.(15.2.2020)

Zaneprazdneny otecko sa konecne rozhodne venovat svojej dcerke a zacnu ich nahanat zombici no to je pech. Solidne spraveny zombie run film ale nic nove nas v nom neprekvapi.(3.10.2016)

Povedená rejžová zombie taškařice. Sice vše co nám tento zombie nákyp nabídne bylo již xkrát viděno, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Vlak jede svižně, vyloženě stupidní výhybky pak strojvedoucí nedělá. Slušný konec celou povedenou zombie záležitost jen podtrhuje. Víc takových nákypů na jeden večer.(14.10.2016)

Zombíci, japonci, vlak. V rámci žánru ok, bez výraznějších chyb, ale opět tomu chybí něco, čím by se vlak do Busanu odlišil od zbytku ostatních zombie filmů...(19.10.2016)

Zřejmě se budu opakovat, ale prostě mám slabost na zombie. Můžu s nimi vidět skoro cokoli, a i kdyby to byla sebevětší slátanina, stejně by se mi to asi líbilo. Na Vlak do Pusanu jsem se tak šel dívat s pocitem: "super, budou tam zombie", ale po zhlédnutí musím objektivně říct, že v tom filmu je toho mnohem víc a kvalitativně ho lze úplně klidně srovnávat i s o fousek lepším World War Z a/nebo Snowpiercerem (v podstatě je to jejich mix). Zároveň mě tam zaujalo poselství "nedůvěřuj bližnímu svému, neb on ti rovněž nevěří" (a když začne, tak už je stejně pozdě).(3.1.2017)

Tak to bol najlepsi zombie horor,aky som kedy videl,kde sa hrabu americania,je to dalsi dokaz toho,ze holywood uz nie je miesto,kde sa robia naj filmy,bol to ultra mega sikmooky krvavy narez s biiiiiiiiiig napatim,klobuk dole,skvely movie...:-)(9.1.2017)

Další dojírna z korejské dílny. Jenže tuhle prokládá akce a adrenalin, dvě hodinky utekly jak voda.(17.1.2017)

Kvalitný kórejský zombie horor/thriller, ktorý však trochu dolu ťahajú niektorí až príliš prehrávajúci herci.(25.1.2017)

Akční horor kterej vás dojme.. A to hodně, pokud máte srdce na pravym místě... Skvělá kamera, střih, vynikající hudba, civilní a v nejelepšim slova smyslu lidský výkony herců, emoce... Drama, obzvlášť v druhý polovině filmu, který mě několikrát téměř dohnalo k slzám... Korejská kinematografie opět ukazuje že je úplně jinej vesmír než Jewrywood s jeho miliardovými rozpočty, bezpočtem bezduchejch digitálních triků a ubohými prázdnými klišé...(29.1.2017)

Hodně zábavná korejská béčková zombárna s několika výbornými nápady a scénami, hlavně během prvních dvou třetin. Sociální kritika sice bije do očí a chybí jí jakákoliv subtilnost, jednodimenzionální boháč-záporák Yon-suk je spíš směšný a ten kýčovitý konec tomu moc nepomáhá, ale i přes to převažuje víceméně pozitivní dojem, díky intenzitě a svěžím nápadům jde o jeden z lepších zombie filmů poslední doby a líblilo se mi to daleko víc, než World War Z. Ve výsledku silných 6/10.(29.3.2017)

Zombíci se dost povedli, ale ty korejské dialogy se nedaly poslouchat.(8.5.2017)

Brilantní zombie horor plný emocí s logickým dějem a správným koncem.Zhlednutím tohoto filmů jsem uctil památku George Romera, který nás nedávno opustil...(30.7.2017)

Korejská zombie variace s velkou spoustou divno lidí, ale uz sem si zvyknul že korejci se chovaj proste jinak.(8.8.2017)

Nápadité, celkom napínavé, dostatočne akčné, ale aj prekvapivo dramatické a dojemné. - 3,75(4.1.2018)

• thomasnikrs

Takže asi takhle: když na začátku filmu oživla sražená "srna", bylo mi jasný, že to nebude jen tak... Pak se nic nedělo, řešil se rozvod a dítě vyrůstající bez rodičů, až po nastoupení do vlaku vše začíná umírající ženou ve vlaku. Obrátky, které to pak nabralo byly opravdu fascinující. Korejci se zřejmě rozhodli ponížit amíky s jejich Válkou Z. Se ženou u nás převažoval smích, až doslova záchvat smíchu, jak s neuvěřitelnou odvahou něco takového mohl někdo natočit. Po půl hodině jsme film přerušili, ale pak se zvědavostí, že když jsou zde jedinci, kteří dali i pět hvězdiček, nás třeba na konci nečeká něco překvapivého a nepřipravili bychom se o strhující závěr. Takže po bitkách ve ve vagonu, přesuny ve tmě, inteligentními debatami mezi účinkujícími, srdceryvními scénami o jménu nenarozeného korejce, sebeobětování hlavních hrdinů, vykázání skupinky hlavních hrdinů z řad přeživších, že co když jsou nakažení, megascénu, kdy se kvanta zombie drží za lokomotivu v chumlu vláčejícím za ruce čtyř zombie.. až po závěr, kdy jsem slyšel hovořit prvního zombieho (jediný záporák žádal o záchranu, aby se dostal ke své mamince), tak i spatření jediného již proměněného zombie se svědomím a projevení otcovské lásky, že již proměněn spáchal již jako zombie raději "sebevraždu" až po totálně závěrečný rozkaz zastřelit dvě postavy, které vojenský odstřelovač nemoho. ve tmě tunelu rozeznat, ale nabyl vědomí, že tak odpornou písničku, nikdo z nakažených nemohl zazpívat a proto je označil za "přeživší" a rozběhlo se k nim půl armády na jejich záchranu. Takže jedna hvězdička jako přímluva od ženy, která prohlásila, že zombie herci podali opravdu strhující podívanou a někdy zřejmě hráli až do "první krve"... :-) NO JE TO SRAČKA NEVÍDANÁ...:-) Nemá Troška v Koreji nějakého příbuzného??:-)(8.7.2018)

Po dopozeraní sedím ako obarený a neverím. Neverím tomu že Kórea dokázal priviesť na svet takúto Zombie pecku.Od vynikajúceho priebehu celého filmu , skvelo zahraté postavy , strhujúcu akciu, vypäté emocionálne scény kde na konci nechýbalo veľa plakal by som po vynikajúci hudbu. Zombie filmy veľmi nevyhľadávam ale som strašne rád že som sa dostal k tomuto filmu. Dlho sa mi nestalo že som bol tak napätý počas celého filmu a nevedel sa odtrhnúť od stoličky. A dlho som sa tak nebál o postavy a na konci v tuneli som dúfal aspoň v nejaký happyend. U mňa 5* a 100% a Kórea ma u mňa veľkú poklonu. PS Tej malej by som dal Oscara . PS : T2 zombie priestrel ako hrom ? Myslím že 72% a tržby hovoria niečo iné toť odo mňa vše.(3.9.2018)

Jací zombie prosímvás? Když vás kousne pes, taky mu hned budete říkat zombie? Tohle byli jen nakažení ve stylu 28 dní poté potažmo FILMOVÁ Světová válka Z. Film celkově nebyl nějaký větší žůžo.. k plusu patří divoký pohyby nemrtvých, krev jsme tam viděli, gore nic moc, příběh s trochou dojáčku taky. A měli jsme se zamyslet, kdo je větší svině, jestli mrtvák, nebo živák???!!! Nebo teda neměli?? Zasloužené tři hvězdy.(16.9.2016)

Žádná velká hitparáda to nebyla,ale špatný to rozhodně také nebylo.Nejvíc jsem se obával vlaku jako celku,jak v něm nás udrží rejža v napětí,když je to vcelku sterilní prostředí, leč neoukoukané v tomhle žánru.Jediný kdo byl pánem vlaku, byl vždycky už Casey Ryback:).Ale pojďme k filmu.Celé se to chvilku nese na vlně korejských nudlí a různých potvor,kdy potvory přetvořené během mrknutí oka,jdou rychlostí blesku po lidech.Pěkné masky musím vynachválit,celková konzistence pojetí i pár nápadů je pěkná.Bohužel tušíte,že tohle nevydrží věčně a i divák občas zapne u filmu mozek.Špatný nebylo určitě,že i vlak se občas během cesty zastavil a mrknem se co na nádraží si koupíme za sváču v akci.Ano,akce byla místama skvělá a někdy až dětinská,která se už jen opakovala,kdy měla svoje světlé vyjímky,ale někdy už prostě přestala bavit a film díky dlouhé stopáži brzdil celou soupravu.Samozřejmě pár nápadů bylo,kdy tvůrčí tým vymyslel,že ve vozech se dá přelepit sklo,protože zombíci vidí jen oči normálních lidí,což je vede do transu jak vosu na bonbón a utíkaj jak Forrest Gump.Pak samozřejmě různě si říkáte,že skupinkovanost ve vlaku je celkově scenáristá laskomina,tak jedna parta to peče pomalu za kabinou řidiče,kdy ten řidič si jel jak pán neustále a přitom vypadal,že ten mohl skončit na jídelníčku jako první a druhá prochází soupravou jak v Tekken.Celkově casting herců žádná sláva.Jeden co maká neustále v práci a chce jednou udělat svojí holčičce radost a jet za matkou,hrál sice fakt takovýho ňoumu,ale spíš to byl Rambo ve vlaku a nesympatickej škvor.Pak pár NPC postav,kdy divák už odpočítává kdo vypadne za dalším střihem do samotný konec.Osobně jsem tipoval špatně průběh konce filmu.Představoval jsem si ho né tak vykořesťovaný na city do morku kostí.Holčička si tu písničku mohla nechat na hudebku,zas v kontextu filmu se vlastně sedla skvěle do závěrečných titulek.70%(22.9.2016)

Fíha, Kórea prekvapila. Kvalitný zombie snímok s úžasnou kamerou. Fakt krásne zábery. Otec prisľúbi dcére na narodeniny dovolenku k matke, no vo vlaku im skríži cestu veľký, zombie problém. Hrajú tu talentovaní herci a obzvlášť tie zombie performance boli mimoriadne vydarené. Musím pochváliť aj špeciálne efekty, napríklad moment, keď sa na začiatku nakazia a budú bežať cez celý vozeň, ktorý nimi bude preplnený až po strop. Oceňujem, že im napadlo využiť magické prostredie vlakov. Vlaky zbožňujem, ešte ak by sa to nakrúcalo v našich starých slovenských vlakoch, bola by to tip top atmosféra. Jediné čo môžem vytknúť je, že film bol na mňa niekedy trošku viac akčnejší a dramatickejší než by bolo vhodné. Chcelo by to zvoľniť, zapracovať na momente prekvapenia a trochu melanchólie. Ďalšia vec je tá romantická dorama hudba, ktorá do hororov veľmi nepasuje. Ale inak super. A pre užívateľov, ktorí majú pripomienky k Ázii, je dosť odveci zovšeobecňovať Kórejskú tvorbu na Ázijskú, keďže Ázia má plno dobrých hororov a vytvorili také snímky v tomto žánri, aké nevytvorila žiadna krajina. Hlavne čo sa Japonska týka.(23.9.2016)

No teda smekám tupé. Po dlouhý době pěknej zombie napínák. Jo, trochu si člověk musí zvyknout na korejštinu, ale pak už to docela jde. Mentalita týhle země je navíc cejtit na každým záběru. Nejvíc se to projevuje ve snaze gradovat, až přehánět některý scény. Když se do toho ale člověk vžije, zase tolik to nevadí. Prostě páni filmaři dělali zombícký umění a to se jim povedlo.(30.9.2016)

Po delší době počin se zombie tématikou na úrovni na který se dalo i dívat.(9.11.2016)

Nelituji toho, že jsem si tento film o zombících pustila (většinou se takovým filmům vyhýbám). Oceňuji, že sem tam byl nějaký humor, že to nebyl film se záměrem vyvolat pouze strach... je to i k zamyšlení, jak se někteří sobecky chovali... Borci Ma Dong Seok a Gong Yoo nezklamali, suprový to bylo! 89%(18.11.2016)

Výborná jízda, hodně nadprůměrná filmařina s přesahem.(4.12.2016)

Po dlouhé době originálně neoriginální zombie masakr. Zombie s pohyby takovými, že by jim je záviděl i zesnulý Michael Jackson. Po Snowpieceru nám Korea zase ukazuje svoje filmové koule, které zastíní v některých místech i Hollywoodské díla. Filmové postavy byly fajn. Hlavně drsňák "Dong-seok Ma" mi přirostlé s krdci svým humorem a hodňáckým přístupem...(10.12.2016)

Bomba! Za mě plná spokojenost. Korejci zvládli téma dobře. Škoda, že šli v Koreji cestou runnerů a ne klasických ohnilých mrtvoláků. Jak tu někdo napsal je to žánrově čisté. Klasická klišé jsou dodržena a film si na nic nehraje. Komukoliv kdykoliv doporučím.(5.2.2017)

Tak tenhle film se dostal na mé první místo v seznamu zombie filmů. Nádhera.(18.2.2017)

Nemám rád zombie horory (ale milujem zombie komédie), z jedného dôvodu, Tvorcovia sa zasekli na jednom scenáristickom bode a dookola recyklujú jednu a tú samú schému. Epidémia, hľadanie vzniku epidémie, smrť pár postáv a vyriešenie/nevyriešenie vzniku epidémie. Ale raz za čas sa natočí niečo dobré a to dobré sa volá Boosanhaeng. Väčšina deju odohrávajúca sa vo vlaku, scény kde postavy prechádzajú z jedného vagónu do druhého ako v nejakej survival hre sú výborný nápad. Dokonca ani postavy nie sú hlúpe tvory ako je zvykom u hororov, ale riešia svoje životné krízy a má to dopad aj na príbeh, nie len, že to tam je aby sme vyplnili dej. Príjemne prekvapenie.(15.3.2017)

Ja tieto kórejské filmy nechápem. Zombie a akčné scény sú fajn, aj ten záver sa dal, ale to medzi tým... Tie akože dramatické debaty, stupňovanie situácii... Meh.(5.9.2017)

Tak takhle kvalitní zombárnu jsem neviděl už nějaký ten pátek, když nepočítám Světovou válku Z. Ano sice ho sráží pár zbytečných chybek a momentů ale rychlé tempo, dobří herci a úžasně zpracování zombíci to skvělé vynahradí, takže film nenudí ani minutu:) Určitě doporučuji :) Můj top 3 film(27.6.2018)

Bez debaty jeden z najlepších zombie hororov ever.(5.2.2020)

WaW! naozaj jeden z najlepších zombie filmov za posledné roky, asi ešte lepšie než World War Z oveľa lepšie. Šikmooký obyvatelia to naozaj vedia.(21.9.2016)

• raxxx

Korejci nemumí zabijet zoomiky !(21.9.2016)

Zombie horor, ktorý zahraje pozitívne na city? Na prvú myšlienku niečo nerealizovateľné, ale tento snímok dokazuje opak. Príbeh plný akcie a emócií so slušnou atmosférou. Po dlhšom čase som opäť hororom ukojený.(22.9.2016)

Ano bylo tam pár nedokonalostí, ale jako celek to fungovalo velmi dobře. Příjemné pokoukáníčko až do konce. Škoda těch zbytečných a nesmyslných zakousnutí, které tomu trochu sráží skóre. Dobře zakomponované vlastnosti jednotlivých postav sobeckost vz. obětování se. Člověka to tak chtě nechtě přivádí k myšlenkám jak by se sám zachoval.(25.9.2016)

Nelze nevzpomenout historické klasiky The Cassandra Crossing, která zde má svou reinkarnaci odpovídající současné době. Jede se podle klasických kolejí, nekoná se gore ani žádné žánrové úskoky do stran. I tak je to ale pro fanoušky vlaků v ohrožení jasná tutovka.(23.10.2016)

Zombie filmy jsou většinou všechny na jedno brdo, proto potěší i sebemenší náznak originality. Korejci se s tím popasovali celkem dobře, hlavně první půlka filmu přináší zábavnou podívanou a až ke konci tvůrcům začal docházet dech. K mé absolutní spojenosti chybělo také více gore scén.(3.2.2017)

Film, ve kterém se vyskytují zombie, bývá už někdy předem odhadnutelný. Ale viděl někdo zombie ve vlaku? Popravdě, není to zrovna pro mě typický námět pro film. Musím říci, že filmu se povedlo vyvolat chvíle plné napětí, kdy chcete, aby to všichni zvládli a dostali se do Pusanu, kde budou v bezpečí. Také se vyskytnou i chvíle, kdy byste určité osoby nejradši zavraždili, a pomalu křičíte na obrazovku, jestli není náhodou slepý, když je jasný, jaké úmysly má daná osoba. Ke konci se u vás snaží vyvolat slzy, což se dá i říci, že se mu to povedlo, zvláště když se tamní hrdinové dostanou pod vaši kůži.(28.4.2017)

Apel na lidskou morálku, který i přes zběsilé tempo akce nezapadne, činí z toho filmu mnohem pozoruhodnější zombie snímek, než bývá u tohoto žánru zvykem. Není proto divu, že se film objevuje v řadě TOPek za rok 2016, a že měl premiéru na festivalu v Cannes, kde se podobné snímky asi moc často neobjevují.(14.5.2017)

Hodně libovka, která místy fakt nezapře inspiraci WW Z, Snowpiercerem a spoustou podobných filmů - a nebere se u toho fakt vážně. Některé vychytávky jsou super, jakkoliv na efekty nezbylo moc peněz což jde místy dost vidět... Ale na druhou stranu z rozpočtu ždíme fakt všecko, snad i to co tam nebylo. Snahu má film velkou, třeba záběr kdy je vidět že na tom jedoucím nákladním vlaku je záběr s reálným vlakem a a s kaskadéry mě překvapila - to by šlo udělat i levněji...Právě velká snaha a občas vtipnost se mi fakt líbí. Že se to inspiruje známými kousky mi nevadí. Místy je to nerealistické a scénář skřípe...ale ok. 93%, Celkově opravdu veliká spokojenost a překvapení. Bonus za to, že člověk vidí i reálie země a jak skvělou má třeba proti ČR infrastrukturu ani nepočítám.(11.8.2017)

Zbytecne dlouhe, spousta klise a hlouposti, beckovy zaver. Ale koukatelne to bylo, slabsi 3*(23.11.2017)

Není to špatné, zaujme a udrží pozornost, ale vidět stačí jednou. V poslední době mám radši ty šťastnější konce, aspoň občas. A už mě celkem omrzela ta velerychlá zombie, tedy 3 a půl. Fanouškům zombie doporučuju.(25.11.2017)

Kde začít....skvělá hudba, dobře zvolené prostředí, úžasné masky, ze začátku pohyby zombie trochu směšné, ale to mě brzy přešlo, samá úzkost a strach, perfektní, i postavy filmu byly super (hlavně chování manžela těhotné ženy), prostě i ty myšlenkové pochody a změny názorů postav, všechno pro mě dokonalé.......chvílemi mi bylo u filmu téměř fyzicky špatně, a to už jsem dlouho nezažila! Děkuji, děkuji, děkuji za tento další skvělý film v zombie žánru, na který jsem tak dlouho čekala, a vůbec by mě.nenapadlo, že zrovna japonský film mé očekávání vyplní.(7.12.2017)

Po velmi, velmi dlouhé době zase jeden film na téma zombie co za něco stál. Tohle bylo opravdu dobré, celkem neotřelé a dost akční, ale ne tím otravným způsobem jako v sérii RE. Můžu doporučit. 85%(30.12.2017)

Zombie apokalypsa v pendolinu. Gagnam style s partičkou rozjívených nemrtvých. Korejské dráhy, váš národní dopravce. Slušná zombíkárna, zajímavá a výjimečná právě tím, že se odehrává v uzavřeném prostoru vlaku, co nikde nestaví. Působivé masové scény.(29.4.2018)

PROČ to sakra tak museli zkazit tím přehnaným koncem? Tři hvězdy se ale neodvažuju dát, film jako celek byl peckový. Jinak asijské horory mají vážně něco do sebe - nepřipadá vám, že asijští duchové/zombie/whatever jsou daleko strašidelnější?(22.9.2018)

Jedná se o klasickej zombie horor, kterej je ale kompleto herecky obsazenej šikmookejma stárs, patrně někde z hanojskýho holyvůdu. Na začátku je takový to postupný seznámení s jednotlivýma postavama a jejich příběhem, což mám docela ráda, protože pak mi ti pitomové přirostou k srdci a já jim prostě musim držet palečky, ať jich přežije co nejvíc. Co mě na tomhle typu hororů dlouhodobě štve a štvalo mě to i tady je to, že lidi, co se nakazej zombie virem na začátku filmu si vesele poskakujou po světě a přeměňujou se na mrtvoly čtvrt filmu, a ke konci je to kous - raz - dva - a je o zombíka víc. To mi trochu kazí celkovej dojem.(13.7.2019)

Další skvělé zpracování filmu od jihokorejců, kteří nepřestávají překvapovat. Sang ho Yeon opět výborně.(1.8.2019)

Trochec vykrádačka Světové války Z ale jinak dobrý.(21.9.2016)

• Yamatosan

Přehypeovaný World War Z po Korejsku, a to většinou ve vlaku a chvilku na nádraží. Další zombie-virus-film, ne že by byl špatný, ale už jsme to viděli tolikrát... Plusové body za netrapné dítě!(22.9.2016)

jakožto NEfanda filmů se zombíky ale fanda korejských fláků skoro plný počet. ke konce napínavé, super natočené. vše ostatní bylo již řečeno.(28.9.2016)

Takové korejské Day-Z(11.10.2016)

S korejskými filmy jsem do včerejška neměl tu čest, a tak byl spoj do Busanu mojí asijskou premiérou. Asi jsem si nevybral správně, protože co jsem se tak pročítal komentáři, tak tohle není tak úplně klasický korejský film či horor. Nicméně zombie snímky mám jakožto každý milovník TheWalkingDead rád a i v tomhle případu jsem byl víceméně spokojen. Slušná akce, zombie byli zvládnuté taky dobře. Bohužel jsem si nedokázal vypracovat vztah k jakékoliv postavě, a tak mě jejich odchod nikdy emočně nezasáhl. Velkým negativem je pro mě i zmatenost scénaře, kdy se někteří nakažení proměnují tařka okamžitě a někteří, zase na druhou stranu, jsou schopni s vámi vést "duchaplnou" konverzaci, zatímco se mu víčka zalívají bílou barvou. Vytknul bych i lidského zlouna, který mě pil krev takovým způsobem, že jsem vážně uvažoval, že budu jeho sekvence přetáčet(11.11.2016)

Mám rád narvaný vlaky. A taky mám slabost pro malý holčičky.(9.12.2016)

60% - komentář 20ti slovy: Bál jsem se kombinace korejského "herectví" a zombie, ale byl jsem překvapen. Nebýt jednotvárnosti a zbytečné délky, tak hodnotím líp.(20.12.2016)

HOdně solidní akční jízda. Dobré nápady(20.12.2016)

Je fakt, ze niektori herci vo filme prehravali, ale film splnil ucel, zabavil :) Aj ked niekedy bolo treba utlmovat nervy nad sprostostami dejucimi sa hlavne zo scenaru, ale tak rozumiem, bolo treba vybudovat nejake to napatie. Take priemerne 3* si to zasluuzi(3.1.2017)

Technicky výborné, zombies je veľa, sú hladné a vyzerajú dobre. Niektoré scény sú fantastické. Len teatrálnosť charakterov a niektoré postavy ma neskutočne vytáčali. Iná kultúra a iné prostredie robí pre mňa často z ázijských filmov ťažko pozerateľnú vec. Nielen, že sa mi trištvrtiny postáv na seba podobá (čo je škaredý predsudok, ale je to skrátka tak), ale pre mňa falošnosť a povahová priamočiarosť postáv, spolu s jednoducho - až hlúpo - servírovanými mravnými poučeniami presviedčajú, že ázijské filmy sa mi často nehodia. (až na pasáž o zombies možno komentár aplikovať aj na ďalšiu kórejskú vec z poslednej doby The Tunnell.)(3.1.2017)

Tam kde Bratt Pitt cestuje po celé zemi, pindá kraviny, blbě čumí, tak přichází Korejci.... Česky sic neumí, pindají ale taky dost... Zombie jsou stále stavu tekutého.... Největší borec je mašin-furher.... Fyzika zombíků nedává smysl... Zato je to komornější, odehrává se to neustále na jednom (zajímavém) místě... Posledních 20 minut stálo za hovno.... Jinak OK...(9.1.2017)

Uzasna zombikarna s emocema jak brno!!!(15.1.2017)

Nejdokonalejší film který jsem už potřeboval vidět super scény i děj dokonalost sama už se vidím co nejdříve to vidět znovu a znovu bomba vřele doporučuji vše co mají rádi zombí(21.1.2017)

Pokud by se udělovala ocenění za nejlepší zombie herecký výkon, mají korejci slušnou šanci na výhru. Záchvaty, křečovitost, sykot a především luxusně vykloubené pohyby jen tak někde neuvidíte. Již World War Z ukázala, že rychle se pohybující mrtváci dokáži navodit mnohem lepší survival atmosféru, než zabrždění chcípáci. Ve škatuli zombie filmů velmi příjemné překvapení.(19.2.2017)

Klasická zombie epidemie v neobvyklém prostředí - ve vlaku. Zápletka je obvyklá - vypukla zombie epidemie, zombíci moderního typu (rychlí, hloupí, ale bleskurychle se proměňují) se rychle množí obzvlášť ve vlaku plném lidí, kde není kam utéct. Korejci pojali film ve velkém, takže davové scény jsou skutečně davové a scény ve vlaku i na nádražích jsou výborně zaranžované. Herci jsou výborně vybraní a nejde o žádné nováčky v branži, a i když jim jejich role předepisují schematické charaktery, ve vymezených mantinelech hrají dobře. Západní divák ocení výrazně odlišné vzhledy hrdinů, takže nemůže dojít k záměně. Zjevně je očekávaná velká návštěvnost, takže tvůrci omezili brutalitu a krvavost na prokousnuté krky a krví zapatlaná okna. Mrtvol je ovšem všude dost. Asijská produkce není známá nutností dobrých konců, takže hrdinů postupně ubývá a do konce nevíte, jestli vůbec někdo přežije. Scénář nenudí a když už začíná být ve vlaku těsno, udělají si hrdinové přestávku na nádraží. Ve výsledku kvalitní zombie horor, který nijak netěží z korejského původu a mohl pocházet z Hollywoodu.(9.4.2017)

K filmu jsem se dostal pres banner Nelepsi zombie horror vsech dob, takze klidek a rovnyma nohama na zema, za ty 3 hvezdy co davam mi muze byt film vdecny jen za to, ze se prakticky moc nekona zadny happyend, na ktery jsme zvykly z hollywodskych filmu. Jinak... celkem nudna zombiarna, obycneja, dalo by se rict prachobycejna, nicim nevybocujici a zbytecne casove natazena na dve hodiny.(29.5.2017)

• Dixie_Cara

Zombící po Korejsku pro mně mají nějaký nepochopitelný upgrade, jenž způsobil, že člověk se prostě nebojí. Vlastně ani není čeho, nikdo se nikam nepozorovaně neplíží, nikdo nikoho nezaskočí... Všechno jde od první chvíle hrozně rychle a místo aby si Yeon pohrával s atmosférou a napínal, jak, kdy, kdo, vybalí na diváka vše podstatné v prvních minutách a od té doby se to víceméně opakuje. Nezaujalo mně ani typické dělení postav klaďas x zaporák a vrcholem nevkusu, byli zombíci neschopní otevřít dveře a zázračná síla tunelů, která je zcela paralyzuje.(25.10.2017)

Tak toto je neskutočná pecka. Už dlho ma nič nedostalo viac ako toto. Skvelé efekty, herci, vraždy, myšlienky, hudba aj scenár. Až ma ku koncu omrzelo, že ten film nie je aspoň o 2 hodiny dlhší.(2.12.2017)

A mě se to líbilo... Zetka jsou takový rychlí a čerstvoučký...co mi vadilo je že nedodržujou interval přeměny a každej zombík se přeměňuje kdy chce...to že tam krev stříká všude každýmu do xichtu a nic nedělá je samozřejmě trochu divný, ale třeba se to přenáší pouze slinou nebo zubním kamenem....no ještě mě na začátku vytočila ta srna, ale jinak na Zfilm docela slušný.....(9.12.2017)

Skvělá atmosféra, výborní a neokoukaní herci a dobrý děj. Trošku to připomína WWZ, ale toto je mnohem temnější film. "Zombie" lépe provedení a postavy celkem realistické, inteligentní a uvěřitelné (např. scéna voda a noviny). Lidé se nechovají filmově, ale spíš normálně, a to filmu přidává mnohem mrazivější působení (třeba myšlenky "jeden za všechny" vs "každý sám za sebe"). Až na pár chvil a trochu nelogických 10 závěrečných minut (které chápu, byly nutné k vytvoření úplně jiného dojmu z filmu) jsem si film, který předčil moje oćekávání, užil. Není to však žádné veledílo, o kterém si budu ještě týden vyprávět s ostatními. Slabší 4* si však zaslouží.(17.12.2017)

Berry gud 70%(21.3.2018)

Vcelku slušná zombárna.(1.4.2018)

Povedená Korejská Zombie Prda.(9.5.2018)

Juj, vyborna kilovacka, krasne zabery a sympos hlavny hrdina. Mnam mnam....(13.5.2018)

Normální zombíci jsou děsivý, ale šikmooký živý mrtvoly to je total děs a hrůza :D(16.8.2018)

Jihokorejci umí točit filmy, a ani tentokrát mě vůbec nezklamali. A ještě víc mě potěšili, když zpracovali můj oblíbený žánr "horor", který se opravdu, co se týče zombíků, povedl na jedničku. A co dodat: Už ten začátek s tou laní, nebo co to bylo, mě přišpendlil do gauče.(5.10.2018)

Hodně podařený zombie horor z Jižní Korei. Asiaté prostě horory umí udělat parádně, není nouze o efekty,lekačky, duchy, zombie a dobré příběhy.(5.2.2019)

kdo nemá rád apokalyptické filmy o zombie tak ho to asi nenandchne. Mě to moc bavilo protože tenhle žánr miluju. Také je to po dlouhé době moje zkušenost s korejským filmovým umem. Musím říci že když odmyslím jazyk (nebo v eng. ale v originál znění) je to napínavé. Občas delší scény s romantikou než bych si představoval. Ale dobře natočeno včetně efektů. 4 hvězdy díky tomu orientu :)(3.4.2019)

Filmy z Asie popravdě rychle přeskakuji, ale tento mě zaujal, jak tím, že je z roku 2016, tak hodnocením i tím, že se jedná o zombie film. Takto jsem dlouho napnutý opravdu nebyl! Zombíci jsou ukrutní a velice povedení. Prostředí je originální též. Jen ta zastávka v posledním depu je trošku horší než předešlá část filmu. Konec je takovej lehce špatnej, ale to film nějak nekazí, takže dobrých 5 hvězd míří do Asie. VYHODNOCENÍ: TAK HOLKA DOSTANE DRUHOU KONZOLI A ONA SE NA NI DOSLOVA VYSE*E!?!(5.11.2019)

Skvělý a dramatický filmy korejci dělat umí, ma to jednoduchy namet, ale proti americkym filmum, je tohle slast vidět, herecké provedení hlavně malé holčičky je úžasné. Nečekejte horor, spíše drama. Nejlepsi Zombie film za poslední roky co jsem viděl.(12.9.2016)

Chlápek, který je věčně v práci jede se svou dcerou do Busanu za matkou. Sotva nastoupí do vlaku stanici napadnou zombií a ti nastoupí i do vlaku. Mezitím všady vychází zprávy, že dochází k zombie apokalypse a nikde není bezpečno tak se skupina přeživších snaží přežít. První věc co jsem nepochopil je úvodní scéna to jich jako nakazila zombie srna nebo to bylo co? dále mě ke konci vadilo chování zombie v některých scénách rozbíjejí sklo na počkání, aby v dalších scénách nebyly schopné rozbit sklo ve vlaku to samé s infekcí někoho kousnou hned se promění a někdo ještě stihne zachránit desítky lidí a nebo dokonce se i pokecat s dcerou nemluvě o tom proč potřebovali strojvedoucího, když s tím sami uměli. V některých scénách je bohužel film nedořešený (například jakási babka celou dobu chce přežít, ale když se nakazí její kamarádka chce umřít pro změnu nebo zombie napadnou tým baseballistů a ti místo, aby se bránili nechají se infikovat) 80 procent rozhodně z daného žánru lepší film hrozně jsem se bál, že to bude připomínat sračku Snowpiercer (tu sračku bych doporučoval vysílat na Čt hned po večerníčku případně místo něj) naštěstí to spíše více připomíná World War Z.(23.9.2016)

Bezpochyby jeden z najlepších zombi hororov ktorý som videla v poslednej dobe.Od začiatku do konca napätie a boj o prežitie.Jeden z tých filmov ktorý si kľudne pozriem znovu.5*(24.11.2016)

Jak nemám rád horory a zombieland už vůbec ne, tak tohle Korea udělal skvěle. A závěrečná scéna umí vehnat slzy do očí , aniž by to bylo doraženo tuctovým Happy Endem.(22.12.2016)

Můj korejský filmový týden jsem zakončil touto nadupanou, akční, hororovou peckou. Zombie filmy nejsou žánrem, který bych cíleně vyhledával, ale když se něco naskytne neopovrhnu. Korejci se do toho opravdu umí položit. Film je narvaný akcí od samého počátku až konce. Na rozdíl od většiny, ale na asiatech dokáží ocenit i to, jak zručně dokážou naimplementovat i silnou emoční linku aniž by vzbudila ironický úsměv. Naopak! Mně ten konec celkem odrovnal.(28.12.2016)

Byl to napínák. A to od začátku do konce.(14.1.2017)

• Stumbleine

Já tedy nevím. Východoasijská kultura mě sice opravdu fascinuje, ale filmy točí průměrné. Vypnul jsem ti ani ne v půlce, ale je pravda, že na zombie filmy mám víceméně averzi, tedy až na pár výjímek(28.1.2017)

Juchů! Busan přežije i super rychlý zombie!(1.7.2017)

Na zombie filmy koukám výjimečně, protože většina stojí za prd, ale u Boosanhaeng platí: za málo peněz, hodně muziky. Takhle se točí béčkové emotivní survival zombiárny. První půle dobře buduje atmosféru i napětí, je dynamická a dává prostor pro seznámení se všemi postavami. Ústředním duem je sobecký workoholik (Yoo Gong) a jeho hrozně moc roztomiloučká holčička (Soo-an Kim), která je ve své roli skvělá + jedna těhotná ženská, její drsný sympaťácký hromotluk, starší paní, bezďák a nějací teenegerové. Prostě klasická žánrová banda. Film má jako celek parádní tempo, nechybí zajímavé nápady a nejedna nervy drásající situace. Potěší, že charaktery (ač šablonovité) jsou i na malé ploše budované víc než dobře a získali si mé sympatie. A i když dojde na patos, vlastně jsem byl zainteresovanej i emotivně a to je super. To přežití jsem přál hrdinům hodně moc. Korejci se s tím ale nemažou jako amíci, takže jsou místy nekompromisní a dopadlo to jinak, než jsem čekal. Protože se prakticky celý děj odehrává ve vlaku, má to zajímavě klaustrofobickou atmosféru a prostředí je nápaditě využíváno jak v akci, tak pro budování pout mezi jednotlivými postavami. Paradoxně to není žádné velká gore (rating je asi 13 nebo 15), spíš akční horor, kde zombící běhaj jak na speedu a jsou agresivní jako v 28 dní poté. Jejich pohyby jsou přitom hodně dobře udělané (museli je hrát nějací ohební tanečníci nebo akrobati jinak fakt nevím...). Zombie ale nejsou nijak zvlášť děsivé, slouží spíš jako nebezpečí pro hrdiny. Když přemýšlím nad survival filmy, to co mě ve skutečnosti nejvíc zajímavá jsou charaktery. Bohužel málokdy jsou tak dobře vybudované jako zde. Skutečně jsem jim držel palce od začátku až do konce. Když přičtu skutečnost, že tu nenacházím výrazné logické chyby, vizuální efekty jsou slušné a jednání postav není hloupé, celkově mi vadil jen místy přehnaná emotivnost. O kvalitu se hodně zasloužil také Gong Yoo, jehož postava prochází zajímavým vývojem a Kim Soo-an, protože dává příběhu hlubší rozměr. Soundtrack je povedený a jako třešnička na dortu luxusní konec. Spokojenost.(9.9.2017)

Nečekaně povedený korejský klon Světové války Z, zběsilý uprk před zombíky. Rychlě běhající zombíky už díky Světové válce akceptuju, napětí bylo super, od doby, kdy se to rozjelo až do konce člověk nemá šanci si vydechnout..jen škoda, že šlo opravdu jen o uprk, oproti Světové válce to postrádalo nějakou větší myšlenku, zápletku, kdo přežije až do konce člověk odhadne skoro hned, zabíjení zombíků taky defakto nulové (tady se do nich v podstatě jen strká, páč našinci nemají čím je kosit). Ale i tak bych potenciální dvojku zkouknul rád. Silné 3 hvězdy(8.1.2018)

Každý fanúšik zombie filmov musí toto dielko vidieť. Neuveriteľné napätie od začiatku až do konca filmu. Ak máte radi Svetovú vojnu Z, tak toto je niečo obdobné, povedal by som, že aj lepšie. Škoda len, že to ešte nemá dabing. Kórejsky nerozumiem ani slovo, a je nutné neustále sledovať titulky, pritom však trochu uniká dej.(22.1.2018)

Jiný kraj jiný mrav, ale zombie novým kouskům nenaučíš. Nejinak tomu je i v této ťamanské oživlákovině, ale nápad s vlakem a provedení bojůvek je nezkopírované čili originální. I když se tomu dá pár věcí vytknout jako například mlátit zombíky holými pěstmi do zubů a neproměnit se, patří to určitě k tomu lepšímu na poli tohoto žánru.(8.2.2018)

Moc jsem od toho filmu nečekal, ale nakonec jsem seděl s otevřenou pusou a zíral. A to finále, to teda bylo fakt napnutý jak struna od piána. DOPORUČUJU.(15.2.2018)

První polovina vypadala na 5, ale bohužel Korejši vycpali druhou půlku samýma lyrickýma scénama, že jsem to chvílema musel přetáčet, protože se na to nedalo koukat. Ubrat ty dojáky a zkrátit o půl hodiny by tomu fakt prospělo.(29.7.2018)

Vážně nemusím filmy, kde se vyskytují zombie a to z jediného prostého důvodu. V 99% všech zombie filmů, které jsem zatím měla možnost vidět, na mě působí zobíci spíše vtipně než děsivě a jsem moc ráda, že Vlak do Pusanu je pravý opak všech těch idiotských zombie komedií, co se tváří jako horory (společně se Světovou válkou Z). Tady mi z těch potvor šel opravdu těžký mráz po zádech a nebylo mi z nich vůbec dobře. Do toho naprosto skvělé stísněné prostředí vlaku, krásně vykreslené postavy a napětí od začátku do konce, kde jsem opravdu byla jako na trní, SPOILER zda budou chudinky odstřeleny nebo ne. Jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo a Soo-an film krásně zakončila svým zpěvem, ze kterého jsem měla husí kůži. Pěkná práce.5*(6.11.2018)

V zombie žánru pecka film. Efekty dobrý, asijská emocionální a dramatická rovina jako vždy naplněna, herci v pohodě. Určitě koukatelný film(29.12.2018)

Vynikajuci zombi horor perfektne masky kladne aj zaporne postavy ten kravatak mi isiel strasne na nervy uz som len cakal a prial si ako ho budu trhat na kusky zial nestalo sa skoda.(23.3.2019)

Začátek vtipnej. Nebo aspon mě ti korejci tam v těch scénách přišli. Konec drsnej. Ta malá...(15.5.2019)

Naprosto, totáně a dokonale mazácký film. Velice pěkně udělané postavy, žádné extrémní seky v logice a hlavně kopy zombíků! Společně s World War Z nej zombácký film.(30.6.2019)

Ne náhodou se tento film stal nejvýdělečnějším filmem v Jižní Korei se ziskem řady ocenění a to je přeci jen určitá pocta, protože jihokorejská kinematografie jde nahoru a je hodně nedoceněná i přesto, že nám již několikrát jihokorejci ukázali, co umí. Jeden z nejlepších zombie filmů historie, zombie jsou velice zajímavé a krásně namaskované. Charaktery, akční scény, napětí, touha po přežití to vyzařuje z filmu Sang-ho Yeona jinak neznámého režiséra, o to milejší překvapení. Skvělý herecký výkon Yoo Gonga v hlavní roli! 85%(15.8.2019)

Korejci se stim neserou a po úvodních 10-15 minut nudy nastavá svižná akce se zombíky kteří jsou tentokrá hodně rychlí a lidé se rychle po kousnutí mění na krvežíznivé bestie.(11.10.2019)

Paráda.zombie masaker ktorý určite prekvapil.(5.1.2020)