Vlak do Pusanu (festivalový název)

• Jižní Korea

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

Jižní Korea, 2016, 118 min

Myslím si, že se zde trochu inspirovali filmem Světová válka Z, hlavně těma hordama zombíků, které přes sebe přelézají. Jinak se zde vybralo zajímavé prostředí a tím byl vlak, ve kterém cestující bojují o život s poněkud nadopovanými zombíky. Žádný z hlavních hrdinů to nemá do konce jistý a to se mi na tom líbilo, i když zamrzelo, že to někteří nezvládli. Klidně bych byl pro dvojku.(8.3.2019)

Ja tieto kórejské filmy nechápem. Zombie a akčné scény sú fajn, aj ten záver sa dal, ale to medzi tým... Tie akože dramatické debaty, stupňovanie situácii... Meh.(5.9.2017)

Tak takhle kvalitní zombárnu jsem neviděl už nějaký ten pátek, když nepočítám Světovou válku Z. Ano sice ho sráží pár zbytečných chybek a momentů ale rychlé tempo, dobří herci a úžasně zpracování zombíci to skvělé vynahradí, takže film nenudí ani minutu:) Určitě doporučuji :) Můj top 3 film(27.6.2018)

Bez debaty jeden z najlepších zombie hororov ever.(5.2.2020)

WaW! naozaj jeden z najlepších zombie filmov za posledné roky, asi ešte lepšie než World War Z oveľa lepšie. Šikmooký obyvatelia to naozaj vedia.(21.9.2016)

• raxxx

Korejci nemumí zabijet zoomiky !(21.9.2016)

Zombie horor, ktorý zahraje pozitívne na city? Na prvú myšlienku niečo nerealizovateľné, ale tento snímok dokazuje opak. Príbeh plný akcie a emócií so slušnou atmosférou. Po dlhšom čase som opäť hororom ukojený.(22.9.2016)

Ano bylo tam pár nedokonalostí, ale jako celek to fungovalo velmi dobře. Příjemné pokoukáníčko až do konce. Škoda těch zbytečných a nesmyslných zakousnutí, které tomu trochu sráží skóre. Dobře zakomponované vlastnosti jednotlivých postav sobeckost vz. obětování se. Člověka to tak chtě nechtě přivádí k myšlenkám jak by se sám zachoval.(25.9.2016)

Nelze nevzpomenout historické klasiky The Cassandra Crossing, která zde má svou reinkarnaci odpovídající současné době. Jede se podle klasických kolejí, nekoná se gore ani žádné žánrové úskoky do stran. I tak je to ale pro fanoušky vlaků v ohrožení jasná tutovka.(23.10.2016)

Zombie filmy jsou většinou všechny na jedno brdo, proto potěší i sebemenší náznak originality. Korejci se s tím popasovali celkem dobře, hlavně první půlka filmu přináší zábavnou podívanou a až ke konci tvůrcům začal docházet dech. K mé absolutní spojenosti chybělo také více gore scén.(3.2.2017)

Film, ve kterém se vyskytují zombie, bývá už někdy předem odhadnutelný. Ale viděl někdo zombie ve vlaku? Popravdě, není to zrovna pro mě typický námět pro film. Musím říci, že filmu se povedlo vyvolat chvíle plné napětí, kdy chcete, aby to všichni zvládli a dostali se do Pusanu, kde budou v bezpečí. Také se vyskytnou i chvíle, kdy byste určité osoby nejradši zavraždili, a pomalu křičíte na obrazovku, jestli není náhodou slepý, když je jasný, jaké úmysly má daná osoba. Ke konci se u vás snaží vyvolat slzy, což se dá i říci, že se mu to povedlo, zvláště když se tamní hrdinové dostanou pod vaši kůži.(28.4.2017)

Apel na lidskou morálku, který i přes zběsilé tempo akce nezapadne, činí z toho filmu mnohem pozoruhodnější zombie snímek, než bývá u tohoto žánru zvykem. Není proto divu, že se film objevuje v řadě TOPek za rok 2016, a že měl premiéru na festivalu v Cannes, kde se podobné snímky asi moc často neobjevují.(14.5.2017)

Hodně libovka, která místy fakt nezapře inspiraci WW Z, Snowpiercerem a spoustou podobných filmů - a nebere se u toho fakt vážně. Některé vychytávky jsou super, jakkoliv na efekty nezbylo moc peněz což jde místy dost vidět... Ale na druhou stranu z rozpočtu ždíme fakt všecko, snad i to co tam nebylo. Snahu má film velkou, třeba záběr kdy je vidět že na tom jedoucím nákladním vlaku je záběr s reálným vlakem a a s kaskadéry mě překvapila - to by šlo udělat i levněji...Právě velká snaha a občas vtipnost se mi fakt líbí. Že se to inspiruje známými kousky mi nevadí. Místy je to nerealistické a scénář skřípe...ale ok. 93%, Celkově opravdu veliká spokojenost a překvapení. Bonus za to, že člověk vidí i reálie země a jak skvělou má třeba proti ČR infrastrukturu ani nepočítám.(11.8.2017)

Zbytecne dlouhe, spousta klise a hlouposti, beckovy zaver. Ale koukatelne to bylo, slabsi 3*(23.11.2017)

Není to špatné, zaujme a udrží pozornost, ale vidět stačí jednou. V poslední době mám radši ty šťastnější konce, aspoň občas. A už mě celkem omrzela ta velerychlá zombie, tedy 3 a půl. Fanouškům zombie doporučuju.(25.11.2017)

Kde začít....skvělá hudba, dobře zvolené prostředí, úžasné masky, ze začátku pohyby zombie trochu směšné, ale to mě brzy přešlo, samá úzkost a strach, perfektní, i postavy filmu byly super (hlavně chování manžela těhotné ženy), prostě i ty myšlenkové pochody a změny názorů postav, všechno pro mě dokonalé.......chvílemi mi bylo u filmu téměř fyzicky špatně, a to už jsem dlouho nezažila! Děkuji, děkuji, děkuji za tento další skvělý film v zombie žánru, na který jsem tak dlouho čekala, a vůbec by mě.nenapadlo, že zrovna japonský film mé očekávání vyplní.(7.12.2017)

Po velmi, velmi dlouhé době zase jeden film na téma zombie co za něco stál. Tohle bylo opravdu dobré, celkem neotřelé a dost akční, ale ne tím otravným způsobem jako v sérii RE. Můžu doporučit. 85%(30.12.2017)

Zombie apokalypsa v pendolinu. Gagnam style s partičkou rozjívených nemrtvých. Korejské dráhy, váš národní dopravce. Slušná zombíkárna, zajímavá a výjimečná právě tím, že se odehrává v uzavřeném prostoru vlaku, co nikde nestaví. Působivé masové scény.(29.4.2018)

PROČ to sakra tak museli zkazit tím přehnaným koncem? Tři hvězdy se ale neodvažuju dát, film jako celek byl peckový. Jinak asijské horory mají vážně něco do sebe - nepřipadá vám, že asijští duchové/zombie/whatever jsou daleko strašidelnější?(22.9.2018)

Jedná se o klasickej zombie horor, kterej je ale kompleto herecky obsazenej šikmookejma stárs, patrně někde z hanojskýho holyvůdu. Na začátku je takový to postupný seznámení s jednotlivýma postavama a jejich příběhem, což mám docela ráda, protože pak mi ti pitomové přirostou k srdci a já jim prostě musim držet palečky, ať jich přežije co nejvíc. Co mě na tomhle typu hororů dlouhodobě štve a štvalo mě to i tady je to, že lidi, co se nakazej zombie virem na začátku filmu si vesele poskakujou po světě a přeměňujou se na mrtvoly čtvrt filmu, a ke konci je to kous - raz - dva - a je o zombíka víc. To mi trochu kazí celkovej dojem.(13.7.2019)

Další skvělé zpracování filmu od jihokorejců, kteří nepřestávají překvapovat. Sang ho Yeon opět výborně.(1.8.2019)