Vlak do Pusanu (festivalový název)

• Jižní Korea

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

Jižní Korea, 2016, 118 min

Výborná jízda, hodně nadprůměrná filmařina s přesahem.(4.12.2016)

Po dlouhé době originálně neoriginální zombie masakr. Zombie s pohyby takovými, že by jim je záviděl i zesnulý Michael Jackson. Po Snowpieceru nám Korea zase ukazuje svoje filmové koule, které zastíní v některých místech i Hollywoodské díla. Filmové postavy byly fajn. Hlavně drsňák "Dong-seok Ma" mi přirostlé s krdci svým humorem a hodňáckým přístupem...(10.12.2016)

Bomba! Za mě plná spokojenost. Korejci zvládli téma dobře. Škoda, že šli v Koreji cestou runnerů a ne klasických ohnilých mrtvoláků. Jak tu někdo napsal je to žánrově čisté. Klasická klišé jsou dodržena a film si na nic nehraje. Komukoliv kdykoliv doporučím.(5.2.2017)

Tak tenhle film se dostal na mé první místo v seznamu zombie filmů. Nádhera.(18.2.2017)

Nemám rád zombie horory (ale milujem zombie komédie), z jedného dôvodu, Tvorcovia sa zasekli na jednom scenáristickom bode a dookola recyklujú jednu a tú samú schému. Epidémia, hľadanie vzniku epidémie, smrť pár postáv a vyriešenie/nevyriešenie vzniku epidémie. Ale raz za čas sa natočí niečo dobré a to dobré sa volá Boosanhaeng. Väčšina deju odohrávajúca sa vo vlaku, scény kde postavy prechádzajú z jedného vagónu do druhého ako v nejakej survival hre sú výborný nápad. Dokonca ani postavy nie sú hlúpe tvory ako je zvykom u hororov, ale riešia svoje životné krízy a má to dopad aj na príbeh, nie len, že to tam je aby sme vyplnili dej. Príjemne prekvapenie.(15.3.2017)

Film, ve kterém se vyskytují zombie, bývá už někdy předem odhadnutelný. Ale viděl někdo zombie ve vlaku? Popravdě, není to zrovna pro mě typický námět pro film. Musím říci, že filmu se povedlo vyvolat chvíle plné napětí, kdy chcete, aby to všichni zvládli a dostali se do Pusanu, kde budou v bezpečí. Také se vyskytnou i chvíle, kdy byste určité osoby nejradši zavraždili, a pomalu křičíte na obrazovku, jestli není náhodou slepý, když je jasný, jaké úmysly má daná osoba. Ke konci se u vás snaží vyvolat slzy, což se dá i říci, že se mu to povedlo, zvláště když se tamní hrdinové dostanou pod vaši kůži.(28.4.2017)

Ja tieto kórejské filmy nechápem. Zombie a akčné scény sú fajn, aj ten záver sa dal, ale to medzi tým... Tie akože dramatické debaty, stupňovanie situácii... Meh.(5.9.2017)

Není to špatné, zaujme a udrží pozornost, ale vidět stačí jednou. V poslední době mám radši ty šťastnější konce, aspoň občas. A už mě celkem omrzela ta velerychlá zombie, tedy 3 a půl. Fanouškům zombie doporučuju.(25.11.2017)

Tak takhle kvalitní zombárnu jsem neviděl už nějaký ten pátek, když nepočítám Světovou válku Z. Ano sice ho sráží pár zbytečných chybek a momentů ale rychlé tempo, dobří herci a úžasně zpracování zombíci to skvělé vynahradí, takže film nenudí ani minutu:) Určitě doporučuji :) Můj top 3 film(27.6.2018)

Bez debaty jeden z najlepších zombie hororov ever.(5.2.2020)

WaW! naozaj jeden z najlepších zombie filmov za posledné roky, asi ešte lepšie než World War Z oveľa lepšie. Šikmooký obyvatelia to naozaj vedia.(21.9.2016)

• raxxx

Korejci nemumí zabijet zoomiky !(21.9.2016)

Zombie horor, ktorý zahraje pozitívne na city? Na prvú myšlienku niečo nerealizovateľné, ale tento snímok dokazuje opak. Príbeh plný akcie a emócií so slušnou atmosférou. Po dlhšom čase som opäť hororom ukojený.(22.9.2016)

Ano bylo tam pár nedokonalostí, ale jako celek to fungovalo velmi dobře. Příjemné pokoukáníčko až do konce. Škoda těch zbytečných a nesmyslných zakousnutí, které tomu trochu sráží skóre. Dobře zakomponované vlastnosti jednotlivých postav sobeckost vz. obětování se. Člověka to tak chtě nechtě přivádí k myšlenkám jak by se sám zachoval.(25.9.2016)

Takové korejské Day-Z(11.10.2016)

Nelze nevzpomenout historické klasiky The Cassandra Crossing, která zde má svou reinkarnaci odpovídající současné době. Jede se podle klasických kolejí, nekoná se gore ani žádné žánrové úskoky do stran. I tak je to ale pro fanoušky vlaků v ohrožení jasná tutovka.(23.10.2016)

Zombie filmy jsou většinou všechny na jedno brdo, proto potěší i sebemenší náznak originality. Korejci se s tím popasovali celkem dobře, hlavně první půlka filmu přináší zábavnou podívanou a až ke konci tvůrcům začal docházet dech. K mé absolutní spojenosti chybělo také více gore scén.(3.2.2017)

Apel na lidskou morálku, který i přes zběsilé tempo akce nezapadne, činí z toho filmu mnohem pozoruhodnější zombie snímek, než bývá u tohoto žánru zvykem. Není proto divu, že se film objevuje v řadě TOPek za rok 2016, a že měl premiéru na festivalu v Cannes, kde se podobné snímky asi moc často neobjevují.(14.5.2017)

Hodně libovka, která místy fakt nezapře inspiraci WW Z, Snowpiercerem a spoustou podobných filmů - a nebere se u toho fakt vážně. Některé vychytávky jsou super, jakkoliv na efekty nezbylo moc peněz což jde místy dost vidět... Ale na druhou stranu z rozpočtu ždíme fakt všecko, snad i to co tam nebylo. Snahu má film velkou, třeba záběr kdy je vidět že na tom jedoucím nákladním vlaku je záběr s reálným vlakem a a s kaskadéry mě překvapila - to by šlo udělat i levněji...Právě velká snaha a občas vtipnost se mi fakt líbí. Že se to inspiruje známými kousky mi nevadí. Místy je to nerealistické a scénář skřípe...ale ok. 93%, Celkově opravdu veliká spokojenost a překvapení. Bonus za to, že člověk vidí i reálie země a jak skvělou má třeba proti ČR infrastrukturu ani nepočítám.(11.8.2017)

Zbytecne dlouhe, spousta klise a hlouposti, beckovy zaver. Ale koukatelne to bylo, slabsi 3*(23.11.2017)